Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Meteo chat  (Pročitano 1371965 puta)

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.472
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #1900 poslato: 19. Jun 2016. u 17:02 »
Imam jedno pitanje. Do koje visine idu protivgradne rakete? Trazio sam na netu al nema il sam lose upisao u google...

Van mreže nele-niš

  • ***
  • Poruke: 3.805
  • Lokacija: Brzi Brod-Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #1901 poslato: 19. Jun 2016. u 17:16 »
   ^^  Mislim da je do 12km nisam siguran.


Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.472
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #1902 poslato: 19. Jun 2016. u 17:20 »
Hvala Nele  :) ja sam mislio da je 6km a iskreno ne znam odakle mi ta informacija, ne mogu da se setim  :)

Van mreže lakistrike95

  • *
  • Poruke: 56
  • Starost: 28
  • Lokacija: Jasikovica-Trstenik (Mirijevo za vreme studija)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #1903 poslato: 19. Jun 2016. u 17:20 »
Zavisi od rakete, zaboravio sam oznake koje su, u mom kraju koriste trajalove rakete, dva tipa su dobijali do sada, jedna je do 8km, druga do 12km, ako se ne varam.

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.472
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #1904 poslato: 19. Jun 2016. u 18:17 »
Zavisi od rakete, zaboravio sam oznake koje su, u mom kraju koriste trajalove rakete, dva tipa su dobijali do sada, jedna je do 8km, druga do 12km, ako se ne varam.
Hvala lakistrike 95  :)

Van mreže Gaara

  • **
  • Poruke: 819
  • Lokacija: Prokuplje (Beograd, za vreme studiranja)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #1905 poslato: 19. Jun 2016. u 20:50 »
Kod nas u Prokuplju protivgradne rakete ne idu u visinu nego pogađaju benzinske pumpe i ambare  :rofl:

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.472
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #1906 poslato: 19. Jun 2016. u 22:26 »
 ^^ Pa i to je grad  ;)

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.212
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #1907 poslato: 20. Jun 2016. u 21:34 »
Da napišem nešto onako za moju dušu  :D

Dosta je tu različitih faktora uticalo da sve ovako završi dole kući ova zadnja 3 dana...

Moj "potpis" jeste predmet polemike, ali ja ga se ne odričem... i nemam nameru da ga sklanjam, jer itekako objašnjava neka stvari u ovim situacijama.

I Nišlije i mnogi drugi mogu bez problema da ga preuzmu (Bart,Nele)  :pleasantry:
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.319
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Meteo chat
« Odgovor #1908 poslato: 22. Jun 2016. u 00:04 »
http://www.blic.rs/vesti/drustvo/neverovatan-prizor-da-li-je-oluja-iz-srbije-stigla-cak-do-rusije/wlpxyt0

Mislim da su komentari interesantniji od samog članka u kojem je između ostalog napisano "Međutim, iz RHMZ navode da je nije moguće da oluja takvog inteziteta stigne čak do Rusije".

Neki komentari:
"kada je vestacka i vestacki stvorena onda moze da traje non stop i da se premesta gde god hoce i kojim hoce intenzitetom."
"Zavisi ko salje nevreme!Ovaj Americki paket je sigurno stigao i do Rusije dok su Rusi njima zagrejali Kaliforniju na 52C!Ili je to ili je priroda jer ako Bog nesto resi nece ostati ni jednog coveka na planeti."
"Ovo nas kaznjavaju zbog Rusa i Kineza.Sta ima tu cudno.Svaka velika sila vodi rat na svoj nacin,a mi smo odlican poligon za svaku od njih."
"Ako je ovo prirodno onda je sistem oblaka napredovao u inteligenciju a mi kasnimo za prirodom!!!"
"Ovo je ultimativni dokaz za harp. Nijedan normalan (prirodni) oblak ne moze da se ovako rasiri iznad kopna."


Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.301
  • Lokacija: Beograd
Odg: Meteo chat
« Odgovor #1909 poslato: 22. Jun 2016. u 00:50 »
Da napišem nešto onako za moju dušu  :D

Dosta je tu različitih faktora uticalo da sve ovako završi dole kući ova zadnja 3 dana...

Moj "potpis" jeste predmet polemike, ali ja ga se ne odričem... i nemam nameru da ga sklanjam, jer itekako objašnjava neka stvari u ovim situacijama.

I Nišlije i mnogi drugi mogu bez problema da ga preuzmu (Bart,Nele)  :pleasantry:

Ma sta ti "ne dolazi ovde", ti si sada Dorcolac!!! :grin: :pleasantry: :comeon: :D

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.417
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Meteo chat
« Odgovor #1910 poslato: 22. Jun 2016. u 01:09 »
Da napišem nešto onako za moju dušu  :D

Dosta je tu različitih faktora uticalo da sve ovako završi dole kući ova zadnja 3 dana...

Moj "potpis" jeste predmet polemike, ali ja ga se ne odričem... i nemam nameru da ga sklanjam, jer itekako objašnjava neka stvari u ovim situacijama.

I Nišlije i mnogi drugi mogu bez problema da ga preuzmu (Bart,Nele)  :pleasantry:

U gradu u kom sam rođen najjača nevremena dolaze sa jugozapada. U gradu u kom živim najjača nevremena dolaze sa jugozapada.  U tvom rodnom kraju feniranje sa Kopaonika, Golije i Goča ne dozvoljava da išta konkretnije dođe sa te strane i to ti je.
Moraš da naučiš da "uživaš" malo u vremenskim prilikama i neprilikama i na lokaciji gdje trenutno provodiš više vremena, ne dešava se vrijeme samo u zavičaju.  :D


padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac 27.2mm
prosek - 48.7mm

padavine u aprilu 2024:
Vračar - 28.4mm
Miljakovac - 34.3mm
prosek - 51.5mm

Van mreže ocelot

  • ***
  • Poruke: 3.454
  • Starost: 35
  • Lokacija: Zaječar
Odg: Meteo chat
« Odgovor #1911 poslato: 22. Jun 2016. u 01:36 »
ja se slažem sa Kimijevim postom kada je Zaječar u pitanju, to sam tvrdio i ranije kada sam napamet pratio vremenske prilike gledajući u nebo

ma koliko da se crnilo, grmelo i približavalo nešto sa jugozapada ništa se ne desi, ako ipak nekim čudom krene pljusak to se baš baš retko dešava i uvek je blaže nego što je izgledalo

ta južna strana prema Knjaževcu je ionako priča za sebe u koju ne smem da se uplićem haha, severozapad je već nešto drugo :D


Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.472
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #1912 poslato: 22. Jun 2016. u 10:19 »

"Zavisi ko salje nevreme!Ovaj Americki paket je sigurno stigao i do Rusije dok su Rusi njima zagrejali Kaliforniju na 52C!Ili je to ili je priroda jer ako Bog nesto resi nece ostati ni jednog coveka na planeti."
"Ovo nas kaznjavaju zbog Rusa i Kineza.Sta ima tu cudno.Svaka velika sila vodi rat na svoj nacin,a mi smo odlican poligon za svaku od njih."
"Ovo je ultimativni dokaz za harp. Nijedan normalan (prirodni) oblak ne moze da se ovako rasiri iznad kopna."
Ova tri su moja omiljena ne mogu da se opredelim koji je gluplji  ;)

Moj "potpis" jeste predmet polemike, ali ja ga se ne odričem... i nemam nameru da ga sklanjam, jer itekako objašnjava neka stvari u ovim situacijama.

I Nišlije i mnogi drugi mogu bez problema da ga preuzmu (Bart,Nele)  :pleasantry:

Ja bih mogao da ga preuzmem ali malo da modifikujem... Nista ne dolazi sa jugozapada (ovde)  :D
Meni ne smeta sto nevreme ne dolazi al sto nece ni obicna kisa, desavaju se izuzeci naravno... Ovde je tako iz svih pravaca osim severozapada, dobro i juzno  jugoistocno da nekad nesto ali ona su redja...A i dodje nesto sa JZ skoro uvek ali obicno je u pitanju, visoka oblacnost ili vreli africki vazduh i to je nesto  ::)

Ne mogu a da ne zapazim Milosev potpis...jun 131.7mm a moj jun 26mm jeste ovih 30ak li 40ak mm od pre dva dana nisu bas dobrodosli ali ipak razlika velika...A sada je najpotrebnija kisa..

Van mreže Медо

  • ***
  • Poruke: 4.078
  • Starost: 28
  • Lokacija: Мрчајевци
Odg: Meteo chat
« Odgovor #1913 poslato: 22. Jun 2016. u 14:16 »
Синоћ сам набасао на неку емисију о екстремним временским приликама и овај податак ме прилично згрануо - највећи примерак комада града који је падао у Јужној Дакоти невероватних 46 cm, човече које су то громаде биле...  :worthy:

Van mreže skomimaster

  • ***
  • Poruke: 3.006
  • Starost: 31
  • Lokacija: Beograd-Borča (72m n.v.)
    • AMS Beograd - Borča
Odg: Meteo chat
« Odgovor #1914 poslato: 22. Jun 2016. u 16:42 »
Nadjoj na Fejsbuku na stranici Severe Weather Europe objavu neke rumunske stranice (sada ne mogu da nadjem kako se tacno zove u moru objava koje su se pojavile u medjuvremenu) sa fajlom (zip) koji sadrzi 49 satelitskih slika na kojima se lepo vidi eksplozivna konvekcija iznad nase zemlje, pa sam upakovao to u video. Slike su pravljene u intervalu od 5 minuta od samog zacetka oblaka sve do zalaska sunca. Nisam hteo da objavljujem u reportazama jer tamo vec ima slicnih animacija, ali ova je mozda malo preglednija i detaljnija s obzirom da sadrzi veliki broj slika pravljenih u kratkim intervalima:

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=rsI9o73hdTQ" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=rsI9o73hdTQ</a>

Vide se cini mi se i dva-tri overshooting top-a (nasom terminologijom- probijajuci vrh?).

Cini mi se da je ovaj run otprilike najbolje video lokaciju, vreme i vrednost STP-a




Van mreže nele-niš

  • ***
  • Poruke: 3.805
  • Lokacija: Brzi Brod-Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #1915 poslato: 22. Jun 2016. u 19:01 »
Ova tri su moja omiljena ne mogu da se opredelim koji je gluplji  ;)

Ja bih mogao da ga preuzmem ali malo da modifikujem... Nista ne dolazi sa jugozapada (ovde)  :D
Meni ne smeta sto nevreme ne dolazi al sto nece ni obicna kisa, desavaju se izuzeci naravno... Ovde je tako iz svih pravaca osim severozapada, dobro i juzno  jugoistocno da nekad nesto ali ona su redja...A i dodje nesto sa JZ skoro uvek ali obicno je u pitanju, visoka oblacnost ili vreli africki vazduh i to je nesto  ::)

Ne mogu a da ne zapazim Milosev potpis...jun 131.7mm a moj jun 26mm jeste ovih 30ak li 40ak mm od pre dva dana nisu bas dobrodosli ali ipak razlika velika...A sada je najpotrebnija kisa..

Ubedljivo najače oluje sa znatno obilnijim pljuskovima u odnosu na ostale pravce su mi dolazile sa jugozapada...
Možda ne dolaze tako često pa se stiče utisak da nikad ništa ne dođe :)... ali kad dođe, onda se bog sruči na zemlju, i ono što je zanimljivo te najače oluje sa jugozapada dolaze uglavnom u sušnijim godinama ili kada nema kiše neki duži vremenski period... pošto sa sušom da kažem još ne kuburimo baš tolko verovatno nas zbog toga i neće iz tog pravca:).

I sa severozapada zna da bude gadno naročito kada oluje dolaze u sklopu hladnog fronta.

Severoistočnu struju neću ni da spominjem, izuzetak je jedino bio maj 2007god. kada sam imao 2 ili 3 oluje sa obilnim pljuskovima i grmljavinom u pomenutoj struji... samo u periodu od 16-tog do 27-og maja je palo 130mm naravno ne sve u severoistočnoj struji.
« Poslednja izmena: 22. Jun 2016. u 19:17 nele-niš »

Van mreže Naum

  • **
  • Poruke: 1.771
  • Starost: 48
  • Lokacija: Pancevo
Odg: Meteo chat
« Odgovor #1916 poslato: 22. Jun 2016. u 20:33 »

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.472
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #1917 poslato: 22. Jun 2016. u 21:19 »
Možda ne dolaze tako često pa se stiče utisak da nikad ništa ne dođe :)...
Bas tako  :), zato sam i rekao da ima izuzetaka ali vise je mnogo promasaja a i kad dodje neka obicna kisa kod nas je najslabije...cini mi se da kad je severozapadna bar 2 dana uvek dobijemo nesto... jos uvek se secam onog pljuska u januaru a cini mi se 14. maj prosle godine bio dobar... Juzna je osvetlila obraz za sva vremena 28. jula 2014.  godine ako se dobro secam, 5 sata pljuskova i grmljavine, naravno sa malim prekidima...I severoistocna ali cista severoistocna bi bila kao jugozapadna da je cesca, pa mozda  i bolja... Nije susa ali nije ni dobra situacija sa vlagom u zemljistu sigurno u povrsinskom sloju od 20ak cm...Ma sa svih strana smo okruzeni planinama i manje ima kise nego u ostalim delovima zemlje i kako sam i pre rekao maltene izmedju 2 grada sa najmanjom godisnjom kolicinom padavina i a nismo mi mnogo iznad njih manje od 70ak litara godisnje...Tu se vidi da ovaj deo ima manje kise od ostalih delova zemlje...

http://013info.rs/vesti/drustvo/na-gradonosni-oblak-dejstvovano-sa-146-raketa

Mišljenja?

Podseti me sad sa ovim raketama... Pre neki dan onaj cikica sto mu slika stoji na sajtu rhmz kaze da strani strucnjaci smatraju da se moze uticati na oblak 30ak posto a nasi strucnjaci misle cak 60%... E sad verovatno ovi prvi dokazali a ovi drugi samo misle...
« Poslednja izmena: 22. Jun 2016. u 22:07 Bart »

Van mreže Јоца

  • ***
  • Poruke: 3.105
  • Starost: 28
  • Lokacija: Београд - Церак
Odg: Meteo chat
« Odgovor #1918 poslato: 23. Jun 2016. u 04:43 »
Сви смо уз Србу! :grin:

image ru


За оне који не знају, слика је са facebook странице - "Dnevna doza prosečnog Srbende". Генијална слика, приказано мишљење већег дела нашег необразованог српског становништва.

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.472
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #1919 poslato: 23. Jun 2016. u 12:33 »
 ^^ hahahh srbenda u sve se razume nema ni 4 razreda osnovne...  ;)

Mi ovih dana... :D
http://giphy.com/gifs/xT0GqjwKZa05qckxXi
P.s. ne znam animacije da ubacujem, ne znam dal to i uopste moze, pa ostavicu ovako link  :)