Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Meteo chat  (Pročitano 1372345 puta)

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Meteo chat
« Odgovor #5780 poslato: 12. Oktobar 2018. u 22:04 »
Dikile kod nas je bese avgusta i septembra 2011. godine vezalo mesec i vise dana bez merljivih padavina, ako imas taj podatak i ako se secas, ali mislim da je bilo oko 40 dana bez merljivih padavina?

Nije bilo bas tako davno, velika susa je bila i te godine avgusta , pa se produzila posle na citavu jesen.

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.609
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Meteo chat
« Odgovor #5781 poslato: 12. Oktobar 2018. u 22:26 »
Dikile kod nas je bese avgusta i septembra 2011. godine vezalo mesec i vise dana bez merljivih padavina, ako imas taj podatak i ako se secas, ali mislim da je bilo oko 40 dana bez merljivih padavina?

Nije bilo bas tako davno, velika susa je bila i te godine avgusta , pa se produzila posle na citavu jesen.

Sale bilo je to 2012. od 31. jula do 5. septembra. Ali ovde sada govorimo o oktobru.

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.331
  • Starost: 53
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Meteo chat
« Odgovor #5782 poslato: 12. Oktobar 2018. u 22:34 »
Ahahaha atak na batak  :rofl:

Inace sto se tice oktobra primetio sam da se ponavlja svake godine  :blush:  ;)

I ja ne volim to pravilo sto je Profi naveo ali realno kako bi drugacije izgledalo tj mozda bi doslo do gresaka da npr danas do 8h padavine se vode za 11.10....


Jel' bajadzora, koje si ti godiste kad ne znas za:

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=Eg1J5wUpgxw" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=Eg1J5wUpgxw</a>

Mada, jes' bilo davno ali ipak mi lepse lezi "Chicken Sqawk" od MDC-a:

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=iyFKYiEJscM" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=iyFKYiEJscM</a>

Izvin'te na off-u, ali "Ludlilo" ili "Lidlulo" ili kako vec, je ipak tema br. jedan... Kako bi ti ljudi cekali dan i noc ispred otvorenih i zatvorenih Didulidulidlova da nije ove lepotinje od vremena :D

ps: prebacite u muziku ako sam preterao, ali navijam i dalje za lepo vreme iako mi je najblizi lidl 30-40 km daleko pa gorivo pojede svu vajdu od giga-mega akcija ;)

Doduse ovaj kisni deo Srbije belezi 0,1 mm drugog oktobra tako ovde tog niza jel'te nece ni biti posto smo najkisovitije mesto u Srbiji ove godine molicu lepo ;)
🇷🇸 Сунчано и топло.
🇷🇺 Солнечно и тепло.

"Eeeeee!"

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.472
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #5783 poslato: 12. Oktobar 2018. u 22:43 »
Au Sofronije to je bilo pre mene  :grin:

Definitivno je uticaj anticiklona na potrosnju u Lidlu glavna tema svuda pa i ovde  ;)

Van mreže Srks

  • **
  • Poruke: 1.542
  • Lokacija: Novi Beograd - Studentski grad
Odg: Meteo chat
« Odgovor #5784 poslato: 12. Oktobar 2018. u 22:44 »
Da se uključim u diskusiju sa nekim podacima koje sam izvukao iz tabele. 

Kada je u pitanju rekordni niz dana bez padavina (0.0 mm) na stanici BG - Vračar, on iznosi 44 dana - u periodu od 1936. godine do danas. Taj sušni period se dogodio između 9. novembra i 22. decembra 1953. godine. E sad dolazi možda i zanimljiviji podatak, jer se odnosi baš na ovaj period godine u kome se nalazimo - suvereno 2. mesto drži niz od 40 dana bez merljivih padavina, u periodu od 9. septembra do 20. oktobra 1961. godine. 

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Meteo chat
« Odgovor #5785 poslato: 12. Oktobar 2018. u 22:46 »
Sale bilo je to 2012. od 31. jula do 5. septembra. Ali ovde sada govorimo o oktobru.

I 2011. 37 dana, nasao sam taj tvoj post, ali nema veze nebitno. Hteo sam da pitam posto sam se slucajno setio, ne vezano za to sto se ovde pise o oktobru. Ako smeta neka se obrise.

Inace taj oktobar 1965. godine jeste bio susan, ali je bilo cak 18 mraznih jutra u Cupriji, sad bas gledam. :/ :O

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.301
  • Lokacija: Beograd
Odg: Meteo chat
« Odgovor #5786 poslato: 12. Oktobar 2018. u 22:50 »
Ja volim Oktobar 1864! :D

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.338
  • Starost: 40
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Meteo chat
« Odgovor #5787 poslato: 12. Oktobar 2018. u 23:10 »
Kolege bas ste se raspisali o ovoj susi koja vlada vec duze vreme, zanimljivi podaci.
Iskreno ova topla jesen mi bas prija, nekao volim kada je jesen topla i sa malo padavina.
Valjda zato sto sam svestan da sneg ne moze pasti a nikako ne volim hladnu kisu pa mi je najmilije ovako, mada ne bi smetalo ni da su oblacni i tmurni dani.

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.417
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Meteo chat
« Odgovor #5788 poslato: 13. Oktobar 2018. u 19:22 »
Da se uključim u diskusiju sa nekim podacima koje sam izvukao iz tabele. 

Kada je u pitanju rekordni niz dana bez padavina (0.0 mm) na stanici BG - Vračar, on iznosi 44 dana - u periodu od 1936. godine do danas. Taj sušni period se dogodio između 9. novembra i 22. decembra 1953. godine. E sad dolazi možda i zanimljiviji podatak, jer se odnosi baš na ovaj period godine u kome se nalazimo - suvereno 2. mesto drži niz od 40 dana bez merljivih padavina, u periodu od 9. septembra do 20. oktobra 1961. godine. 

Nisam ni sumnjao da ćeš izvući podatke, nisam te džabe "prozvao" u prethodnoj poruci. :) Zaista su impresivna ta dva niza. I pored ekstremno dugačkog i sušnog perioda u Beogradu ove jeseni, ipak teško, gotovo i nemoguće da bude oboren rekord, jer je bilo sporadičnih padavina u ujednačenim vremenskim intervalima, pa je ove jeseni najduži niz dana bez merljivih padavina bio samo 15 u septembru. A ovaj trenutni niz zaključno sa današnjim danom je "samo" 10. Što znači da bi moralo da ne bude padavina i u narednih mesec dana da bi govorili o nekim novim rekordima. A to bi stvarno bio ekstrem nad ekstremima.
Tako da što se tiče Beograda ništa ekstremno po tom pitanju ovoga puta, ali za Vranje će svakako biti interesantan podatak.


padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac 27.2mm
prosek - 48.7mm

padavine u aprilu 2024:
Vračar - 28.4mm
Miljakovac - 34.3mm
prosek - 51.5mm

Van mreže Darko_9

  • ***
  • Poruke: 4.863
  • Lokacija: Naselje Vrbovski(69m nadmorska visina)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #5789 poslato: 13. Oktobar 2018. u 20:20 »
Milose Vranje je jutros dobilo 0.1mm kise iako su ovo bedne padavine prekinut je niz dana bez padavina tamo:


Van mreže dejca

  • ***
  • Poruke: 2.803
  • Lokacija: Leskovac-n.v. 228 m.
Odg: Meteo chat
« Odgovor #5790 poslato: 13. Oktobar 2018. u 23:43 »
Veoma jak zid anti ciklona nad avropom, silni cikloni sa atlantika ga nemogu probiti.

ja stem temperaturama neam niŠta al mrzim kad je 25+c i zimu u martu i aprilu   :zima   :ranting:

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.472
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #5791 poslato: 15. Oktobar 2018. u 09:33 »
Kako bi ovo bilo zanimljivo da je sredina zime plus da se formira neko sekundarno ciklonce  :laie:


A do tada ja bio u Lidl a vi kako ocete  :rotf:


Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.301
  • Lokacija: Beograd
Odg: Meteo chat
« Odgovor #5792 poslato: 15. Oktobar 2018. u 12:16 »
Bio sam juče na planini Bukovik iznad Aleksinca/Ražnja..baš treba vode, sve se suši.. :confused:

@ Bart

Auuu sine koliko si boca vode i kroasana dobio čekajući red do sada? :rotf:

Van mreže BataSteva

  • **
  • Poruke: 1.524
  • Starost: 38
  • Lokacija: Sakule - Opstina Opovo - sama granica juznog i srednjeg Banata - 50 km severno od Beograda i 30 km juzno od Zrenjanina
  • Uvek je vreme za vreme
Odg: Meteo chat
« Odgovor #5793 poslato: 15. Oktobar 2018. u 13:17 »
Ne da treba Maree... nego polako postaje vec kriticno.Kod mene od avgusta nema kise.Paori kukaju.Ne mogu da oru koliko je zemlja tvrda a psenica,ovas,lukovi treba da se seju/sade.Onaj koji je bio vredan i pametan jos je u julu spremio zemlju i posadio a ostali cekaju kisu koje ko zna kada ce biti.
padavine ( kisomer ) 2022 - april 54 mm . maj  11 mm , jun 23 mm , jul 26,5 mm , avgust 73,5 mm , septembar 138 mm , oktobar 26,5 mm , novembar 50 mm ( 23.11 - 3,5 mm )

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.472
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #5794 poslato: 15. Oktobar 2018. u 13:25 »
Samo se ti zezaj mare al stara srpska poslovica kaze: Onaj koji je u Lidlu vise vidi nego sto je van Lidla  :)

Ovo zahladjenje bas tupi sa padavinama ajde cekamo jos koji dan ali tesko...

Van mreže Darko_9

  • ***
  • Poruke: 4.863
  • Lokacija: Naselje Vrbovski(69m nadmorska visina)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #5795 poslato: 15. Oktobar 2018. u 13:36 »
Ako ne bude kise u trecoj dekadi oktobra onda ce u nekim mestima u Srbiji biti ovaj oktobar ekstemno susan :(

Van mreže BataSteva

  • **
  • Poruke: 1.524
  • Starost: 38
  • Lokacija: Sakule - Opstina Opovo - sama granica juznog i srednjeg Banata - 50 km severno od Beograda i 30 km juzno od Zrenjanina
  • Uvek je vreme za vreme
Odg: Meteo chat
« Odgovor #5796 poslato: 15. Oktobar 2018. u 13:52 »
Izdao RHMZ za susu.U malom delu zemlje susa je maksimlna!
http://www.hidmet.gov.rs/ciril/meteorologija/uslovi_vlaznosti.php
Ali se zato Smederevska Palanka jos uvek drzi   :D
padavine ( kisomer ) 2022 - april 54 mm . maj  11 mm , jun 23 mm , jul 26,5 mm , avgust 73,5 mm , septembar 138 mm , oktobar 26,5 mm , novembar 50 mm ( 23.11 - 3,5 mm )

Van mreže Direktor

  • **
  • Poruke: 1.255
  • Starost: 25
  • Lokacija: Novi Sad-Novo Naselje
Odg: Meteo chat
« Odgovor #5797 poslato: 15. Oktobar 2018. u 14:31 »
To je za septembar koji ovde nije bio strasan,ali ovaj oktobar je horor za zemlju u Vojvodini,0.0mm i ovde je zavladala ozbiljna susa,trava je pozutela ko u sred vrelog leta,no jesen je pa mi ne smeta taj ambijent

Lidlu bas vallja ovo bablje leto,ostave ljude ispred da cekaju,ali je lepo vreme,da nije bilo bi problematicno
Ciklon Zika(decembar 2018)-41cm

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.472
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #5798 poslato: 15. Oktobar 2018. u 23:38 »
Mareeram preterali smo sto na forumu sto na privatnim porukama na forumu sa salama o Lidlu gledam karte na meteocielu i shvatim da su to boje Lidla  :rofl: :laught: :rotf:


Ide braco skauti promena to je sigurno a za padavinama i ostalim stvarima kada se priblizi do tada ostanite sa nama  :whistling:

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.301
  • Lokacija: Beograd
Odg: Meteo chat
« Odgovor #5799 poslato: 16. Oktobar 2018. u 01:14 »
Hahahahhahahahaha @ Bart!!   :rotf: