Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Meteo chat  (Pročitano 1372255 puta)

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.338
  • Starost: 40
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Meteo chat
« Odgovor #6060 poslato: 25. Novembar 2018. u 00:51 »
 ^^
Objasni ti meni Popovica zasto nije dobro da dodje do zahladjenja zbog poljoprivrede pocetkom decembra?

Ja sam sve ove godine mislio da je pravo vreme za zimu i zahladjenje decembar ali izgleda da sam bio u zabuni a to nije dobro.

I ne znam odakle toliko brige oko poljoprivrede... da drzava brine o poljoprivredi upola koliko ovaj forum gde bi nam kraj bio.

Van mreže popovica novi sad 1

  • **
  • Poruke: 1.355
  • Lokacija: Fruska gora,Popovica ,302 m/nm
Odg: Meteo chat
« Odgovor #6061 poslato: 25. Novembar 2018. u 08:01 »
Ni u januaru nije dobro da na velikom minusu bude nezasticeni usevi prosto . ^^ ^^ ^^ ^^


Pogotovo ova psenica   koja  kaska usled duge  suse.

Sneg ne bi dobili prosto su postavke bile skoro nemoguce za tako nesto .Kako god da su menjali nevalja nije ovo bilo situacija za sneg  pa bez nerviranja corak od pocetka

Van mreže man

  • **
  • Poruke: 1.185
  • Starost: 47
  • Lokacija: Odžaci ; zapadno-backi okrug 45,5°N i 19,25°E
  • U nadi je spas!
Odg: Meteo chat
« Odgovor #6062 poslato: 25. Novembar 2018. u 09:17 »
Ciklon mozda sam te pretekao,ti volis italijanske prognoze.A pisu da ce prva dekada decembra biti topija,onda od pocetka druge i posle ceo mesec decembar hladno i snezno,pravo zimsko vreme
Ne mogu da verujem da imam 46 godina,a još volim sneg kao malo dete!

Van mreže Srđan

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 2.323
  • Starost: 23
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Meteo chat
« Odgovor #6063 poslato: 25. Novembar 2018. u 10:10 »
 ^^
Izgleda da sam jedini koji veruje u snežni pokrivač i izuzetno hladan period koji bi usledio (vrlo verovatno do kraja iduće nedelje), kao posledica izražene inverzije. Još jednom da ponovim, govorimo o uglavnom manjem snežnom pokrivaču koji bi se oformio u sredu i noći ka četvrtku i u većini mesta zadržao do otopljenja. Biće umerenih, u nekim danima i jakih jutarnjih mrazeva, počev od petka. Maksimalna temperatura od srede do kraja nedelje od -4 do 6ºC, mada u većini mesta oko 0ºC (±2ºC). Kada je reč o višim predelima, njima je neminovan značajniji porast temperature od 1. decembra zbog uspostavljanja južnog i jugozapadnog strujanja, za koje su sve veće šanse da se brzo (kroz dva-tri dana) naruši, dok bi se u nižim krajevima otopljenje osetilo od 3.12. i čini se da rastu izgledi da bude prolaznog karaktera.

Van mreže Pulsar_

  • **
  • Poruke: 528
  • Lokacija: B.Petrovac-Bihać
Odg: Meteo chat
« Odgovor #6064 poslato: 25. Novembar 2018. u 11:03 »
EC i dalje uporan, Paralelac GFS-a klackalica, manje vjarovatna za početak decembra, miriše to na nešto bolju toplinu.
Ovo što crtaju italijani, nisam gledao tekst, je moguća varijanta promjene stanja nad Evropom, jer se očekuje možda i najjači poremećaj PV. Nažalost, ne garantuje da mi možemo dobiti nešto, tako smo prokockali sve ovo do sada, a i ovo što slijedi do kraja mjeseca. Ipak, mislim da smo dobro prošli, kako su se stvari mogle odvijati u ovoj zadnjoj dekadi.

Van mreže popovica novi sad 1

  • **
  • Poruke: 1.355
  • Lokacija: Fruska gora,Popovica ,302 m/nm
Odg: Meteo chat
« Odgovor #6065 poslato: 25. Novembar 2018. u 11:10 »
Kod mene gore postoje neki izgledi  po jutrosnjem EC ... videcemo ^^Srdjane  nesto neverujem

Van mreže Srđan

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 2.323
  • Starost: 23
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Meteo chat
« Odgovor #6066 poslato: 25. Novembar 2018. u 11:45 »
 ^^
Opet zaboravih da napišem, od četvrtka do subote će duvati "ledena" košava, koja će biti najjača u noći između četvrtka i petka, pa će subjektivni osećaj temperature biti znatno niži.
« Poslednja izmena: 25. Novembar 2018. u 11:58 Srđan »

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.338
  • Starost: 40
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Meteo chat
« Odgovor #6067 poslato: 25. Novembar 2018. u 11:51 »
Ciklon mozda sam te pretekao,ti volis italijanske prognoze.A pisu da ce prva dekada decembra biti topija,onda od pocetka druge i posle ceo mesec decembar hladno i snezno,pravo zimsko vreme
Nisam bio u situaciji prethodnih dana da se vise posvetim prognozi pa nisam ni naleteo na ovo.
Volim njihove prognoze iz razloga sto su temeljni, lepo i sazeto objasnjavaju sve. Naravno to nije garncija za tacnost ali postoji trud koji je za svaku pohvalu. Zamislite da neko u Srbiji radi prognozu na tom nivou?

@Srdjane
ja verujem u sneg i naravno manji snezni pokrivac ali situacija je takva da ce biti veoma neizvesno. Koliko ce padavine potrajati i kojim intenzitetom ce padati, da li ce hladnoca malo poraniti, itd...
Mnogo faktora odlucuje ali kad sve sagledam ocekujem sneg, makar simbolicni.

Ono sto se meni svidja je ova dinamika koja se uspostavlja i obecava da ce potrajati neko vreme, bar sada stvari tako stoje.

Van mreže popovica novi sad 1

  • **
  • Poruke: 1.355
  • Lokacija: Fruska gora,Popovica ,302 m/nm
Odg: Meteo chat
« Odgovor #6068 poslato: 25. Novembar 2018. u 11:57 »
male su sanse na severu ,kod mene zabeli mozda neoceujem nista posebno .najbolje neocekuj nista,ako se izneadis lepo,,  samo EC  iskace juznije od BG sanse su vece gde bi bilo vise padavina.

Tamo na brddima su veoma dobri izgledi ...sve drugo je ipak neizvesno mnogo treba sta da se pogodi.

Van mreže BataSteva

  • **
  • Poruke: 1.524
  • Starost: 38
  • Lokacija: Sakule - Opstina Opovo - sama granica juznog i srednjeg Banata - 50 km severno od Beograda i 30 km juzno od Zrenjanina
  • Uvek je vreme za vreme
Odg: Meteo chat
« Odgovor #6069 poslato: 25. Novembar 2018. u 14:07 »
Koliko ja znam nije dobar sada jaci mraz jer jesenje kulture tek pocinju da klijaju i da nicu.Mraz od -5 kao i jaci ubijaju klicu i oporavka nema.Samo zato sada ne treba jakog mraza.Da je normalna godina bila i da su se jesenje kulture normalno razvijale mraz ne bi bio toliki problem.

@ Srdjan Svaka cast na godinama i postovima koje pises . Samo guraj dalje i bice nesto od tebe . Ako postanes neko u rhmz - u , urgiraj da se skloni slika direktora na svim stranicama  :rofl:
padavine ( kisomer ) 2022 - april 54 mm . maj  11 mm , jun 23 mm , jul 26,5 mm , avgust 73,5 mm , septembar 138 mm , oktobar 26,5 mm , novembar 50 mm ( 23.11 - 3,5 mm )

Van mreže Pulsar_

  • **
  • Poruke: 528
  • Lokacija: B.Petrovac-Bihać
Odg: Meteo chat
« Odgovor #6070 poslato: 25. Novembar 2018. u 18:15 »
Niko ne piše o prvoj dekadi decembra? Umorni ste već? Šta bi onda o drugoj dekadi ako baš zatopli ;)

Van mreže Direktor

  • **
  • Poruke: 1.255
  • Starost: 25
  • Lokacija: Novi Sad-Novo Naselje
Odg: Meteo chat
« Odgovor #6071 poslato: 25. Novembar 2018. u 18:22 »
Ma kakva zima,kod nas ti to pocinje od 15 decembra :cf:
Ciklon Zika(decembar 2018)-41cm


Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.472
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #6072 poslato: 25. Novembar 2018. u 18:34 »
Pulsar ne pratis sve modele... :news: Zima stvarno pocinje od 15. decembra, zato ovo sad niko ozbiljno ne shvata...   :)

Van mreže Pulsar_

  • **
  • Poruke: 528
  • Lokacija: B.Petrovac-Bihać
Odg: Meteo chat
« Odgovor #6073 poslato: 25. Novembar 2018. u 18:38 »
Vidim ja sve je više preplacenih na Taj model. Ja sam ionako uskraćen u zadnje vrijeme sa nekim modelima, pa mi ovo stvara dodatnu glavobolju. :)
« Poslednja izmena: 25. Novembar 2018. u 18:58 Pulsar_ »

Van mreže popovica novi sad 1

  • **
  • Poruke: 1.355
  • Lokacija: Fruska gora,Popovica ,302 m/nm
Odg: Meteo chat
« Odgovor #6074 poslato: 25. Novembar 2018. u 18:49 »
taj model se do sada pokazao pouzdanim ^^

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.472
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #6075 poslato: 25. Novembar 2018. u 19:16 »
 ^^ To je free, full i upgrade-ovana verzija  :D

Van mreže popovica novi sad 1

  • **
  • Poruke: 1.355
  • Lokacija: Fruska gora,Popovica ,302 m/nm
Odg: Meteo chat
« Odgovor #6076 poslato: 25. Novembar 2018. u 20:15 »
Diktaor vecni optimista bilo kako bilo :grin:
Drago mi je da izlazimo  iz suvog sektora  ali padavne i temperatura su zajebane stvari.. :laie: :cf:

Van mreže Srđan

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 2.323
  • Starost: 23
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Meteo chat
« Odgovor #6077 poslato: 25. Novembar 2018. u 22:14 »
Ma kakva zima,kod nas ti to pocinje od 15 decembra :cf:
Diktatore, šta je za tebe zima?!

Sve su veće šanse da se naročito u Timočkoj Krajini, a zatim i ponegde pre svega u Jugozapadnoj i Zapadnoj Srbiji (dakle govorim o nižim krajevima), oformi umeren snežni pokrivač uglavnom u noći između utorka i srede (27/28. novembar) i u sredu (28.11.) tokom dana (ponegde će provejavati sneg u četvrtak i petak), koji bi se u većini predela zadržao do otopljenja, a ono neće uopšte brzo. Sledi izuzetno hladno vreme (zimski udar u pravom smislu te reči) sa umerenim i jakim jutarnjim mrazevima, a ledeni dani ili oni sa maksimalnom temperaturom vazduha koja će samo u najtoplijem delu dana biti malo iznad 0ºC se očekuju širom zemlje (do 3. decembra). Ovo važi posebno za područje Timočke Krajine, gde će Tmax u većini dana (dakle, od četvrtka do nedelje-ponedeljka) biti oko -3ºC, ponegde u petak i subotu oko -5ºC! Takođe, u košavskom području će tokom četvrtka i petka duvati "ledeni" vetar istočnih pravaca, pa će subjektivni osećaj temperature biti znatno niži. Magla će u prvim danima biti većinom lokalna pojava, a od subote izražena inverzija, pa će magle i niske oblačnosti biti na širem području.

Do otopljenja će prvo doći u višim predelima na zapadu i jugu, u većem delu zemlje 3. decembra, dok će na području Timočke Krajne hladni talas potrajati duže.

Van mreže Direktor

  • **
  • Poruke: 1.255
  • Starost: 25
  • Lokacija: Novi Sad-Novo Naselje
Odg: Meteo chat
« Odgovor #6078 poslato: 25. Novembar 2018. u 22:52 »
Srki,ja samo kazem sta kaze glavni model na ovom forumu,a zima bi mogla da porani malo kako izgleda

Ali prava zima je 20+cm snega na tlu i ledeni dani 2 nedelje uzastopno ako cemo realno,no dosle su godine gde i kriterijume moramo spustati,pa tako i pola od svega toga nazivamo zimom
Ciklon Zika(decembar 2018)-41cm

Van mreže Srđan

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 2.323
  • Starost: 23
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Meteo chat
« Odgovor #6079 poslato: 25. Novembar 2018. u 23:12 »
 ^^
Diktatore, to o čemu ti pričaš je veliki ekstrem i događa(lo) se izuzetno retko, u ovom delu godine siguran sam — nikada! Nažalost, nemam više vremena da se posvetim forumu, inače bih pronašao i nabrojao sve takve periode za stanicu Beograd-Vračar. Možda to uradim jednom prilikom. :)