Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Meteo chat  (Pročitano 1371922 puta)

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.212
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #10720 poslato: 08. Jul 2022. u 11:41 »
Svi znamo, dve loše (toplije i s manjkom snega) uzastopne zime i nisu nešto novo i toliko ekstremno, ali dva uzastopna (toplija i suva) leta vala itekako jesu.

Gledajući ense, stvarno je pitanje hoće li izuzev sutra više uopšte ičega biti do kraja meseca, što je zaista poražavajuće. Ne znam šta bi morao da donese taj avgust da išta ispegla kad je on teška koma postao.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže astrogodra

  • **
  • Poruke: 580
  • Lokacija: Kragujevac-Loznica
Odg: Meteo chat
« Odgovor #10721 poslato: 08. Jul 2022. u 12:03 »
Svi znamo, dve loše (toplije i s manjkom snega) uzastopne zime i nisu nešto novo i toliko ekstremno, ali dva uzastopna (toplija i suva) leta vala itekako jesu.

Gledajući ense, stvarno je pitanje hoće li izuzev sutra više uopšte ičega biti do kraja meseca, što je zaista poražavajuće. Ne znam šta bi morao da donese taj avgust da išta ispegla kad je on teška koma postao.

Znam da taj,kako se sad predviđa,apokaliptični vreo talas,nije jos ni počeo ali me zanima da li ce to opet biti one temperature preko 35C i ima li nade da ne traje dugo?
Astronomsko društvo Aristarh - Kragujevac

http://aristarh.rs/

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.212
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #10722 poslato: 08. Jul 2022. u 14:14 »
Ko zna koliko će ovo potrajati dragi moj Astrogodra.. temperature će lagano ići okolo 35, pa i blizu 40 na vrhuncu u to nema nikakve sumnje.

Prosek GFS-a za zadnji dan za  Beograd na oko 22 stepena, bez ikakve nade u bilo kakav pad.

Ko zadnji izlazi neka ugasi svetlo..

A možda je ovo samo zapravo fatamorgana Bejruta umesto Beograda :sleep:
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže subaja

  • *
  • Poruke: 342
  • Lokacija: Bikovo - 8km jugoistočno od Subotice
Odg: Meteo chat
« Odgovor #10723 poslato: 08. Jul 2022. u 15:44 »
Ukoliko ne padne prava kiša u skorije vreme, a koliko vidim neće, usevi u mom kraju su gotovi, jedan deo je uništio grad a drugi će suša.
Trava se skroz osušila tamo gde se ne zaliva, kao što se vidi na slici:

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.417
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Meteo chat
« Odgovor #10724 poslato: 09. Jul 2022. u 10:36 »
Ko zna koliko će ovo potrajati dragi moj Astrogodra.. temperature će lagano ići okolo 35, pa i blizu 40 na vrhuncu u to nema nikakve sumnje.

Prosek GFS-a za zadnji dan za  Beograd na oko 22 stepena, bez ikakve nade u bilo kakav pad.

Ko zadnji izlazi neka ugasi svetlo..

A možda je ovo samo zapravo fatamorgana Bejruta umesto Beograda :sleep:


Imao sam više sreće nego pameti što ću sve to propustiti, odnosno što ću se sa tim vrelim talasom suočiti van Beograda.  :D

Inače na Zlataru ni kapi kiše danas, a ni nigde usput ni kapi. A toliko sam se plašio kiše danas. :) Vidljivi tragovi suše u celom ovom području, ne valja..


padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac 27.2mm
prosek - 48.7mm

padavine u aprilu 2024:
Vračar - 28.4mm
Miljakovac - 34.3mm
prosek - 51.5mm

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 4.000
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #10725 poslato: 09. Jul 2022. u 16:42 »
 ^^ И прошле године није ништа боље било бар у том крају од Ужица, нарочито Златибора , па све до Пријепоља, стално сам путовао туда.. Све је било "спаљено" већ у Јулу.

Van mreže Darko_9

  • ***
  • Poruke: 4.863
  • Lokacija: Naselje Vrbovski(69m nadmorska visina)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #10726 poslato: 09. Jul 2022. u 19:35 »
Jun 2022 sa 29 letnjih dana prevazisao broj sa najvise letnjih dana ikada u Beogradu za jun od kad se vrse merenja https://www.hidmet.gov.rs/data/klimatologija/ciril/Jun.pdf inace u Beogradu je jun 2022 treci najtopliji ikad.

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.212
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #10727 poslato: 10. Jul 2022. u 13:43 »
Nasmeja me drugar iz mog kraja, koga naučih da gleda elementarno karte.

Kaže:"Ovaj GFS kao da vodi neku vrstu hibridno-propagandnog rata u dalekim satima, rešio čovek da tu od Banata i okoline napravi neku verziju doline smrti iz Amerike za Evropu i ne odustaje od toga". :grin:

Vala, šta taj crta i mlati to je neverovatno. Uostalom, ovde u ovoj temi ima tih karata koliko to dugo traje. Baš njega briga za apsolutne maksimume, neka "ograničenja" klimata, deli on brat kao karte u igrici, 5 dana uzastopno T na visini okolo 28 stepeni, na jugoistoku i do 31 stepen. :morning:
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže dejca

  • ***
  • Poruke: 2.803
  • Lokacija: Leskovac-n.v. 228 m.
Odg: Meteo chat
« Odgovor #10728 poslato: 10. Jul 2022. u 14:20 »
Da u zadnjem izlazu nacrtao 45c za Leskovac tj. jugoistok.

Sent from my DN2103 using Tapatalk

ja stem temperaturama neam niŠta al mrzim kad je 25+c i zimu u martu i aprilu   :zima   :ranting:

Van mreže Milan995

  • *
  • Poruke: 164
Odg: Meteo chat
« Odgovor #10729 poslato: 11. Jul 2022. u 23:20 »
Nema ništa od vrućina,možda tek od 19.,ali pre toga ništa posebno.

Van mreže Darko_9

  • ***
  • Poruke: 4.863
  • Lokacija: Naselje Vrbovski(69m nadmorska visina)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #10730 poslato: 13. Jul 2022. u 20:29 »
Pariz u utorak 38 stepeni , ne treba očekivati neki duži tropski talas dok je takva situacija , kad kod njih bude sveže i kišovito više kod nas duži tropski talas.

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.472
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #10731 poslato: 18. Jul 2022. u 21:40 »
Do kraja meseca ne verujem da ce pasti neka konkretnija kisa...Reko sam sta sam reko...  I kad ovako krene leto moze ova vrelina da traje do ko zna kad sa nekim slabijim padom temperature povremeno... Nego ne mogu se setim da li je bila neka situacija sa nestabilnostima u jugozapadnoj struji ove godine?  :hm:


Van mreže dejca

  • ***
  • Poruke: 2.803
  • Lokacija: Leskovac-n.v. 228 m.
Odg: Meteo chat
« Odgovor #10732 poslato: 18. Jul 2022. u 22:54 »
Ja ne verujem da će pasti i jedan litar kiše do kraja meseca a ne nešto više, dobro Sederevsku Palanku ne računam.  :yawn:
ja stem temperaturama neam niŠta al mrzim kad je 25+c i zimu u martu i aprilu   :zima   :ranting:

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.472
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #10733 poslato: 19. Jul 2022. u 10:17 »
I ja to mislim da nece ni litar nego ne smem da kazem, pasce toliko iz inata  :grin:

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.331
  • Starost: 53
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Meteo chat
« Odgovor #10734 poslato: 19. Jul 2022. u 11:58 »
Ja ne verujem da će pasti i jedan litar kiše do kraja meseca a ne nešto više, dobro Sederevsku Palanku ne računam.  :yawn:

Nece ni ovde - sledi nesto vrelih dana i nadam se bar neka topla noc.


Inace, sve me podseca na cuveni dijalog mlade i mladozenje i serije "Muzikanti"  :D


(-Muzikanti-Svadba - dijalog izmedju mlade i mladoženje...)

(Mladoženja) - Suša je velika... To je vidljivo!

(Mlada)         - Naročito imamo teškoća sa zalivanjem kupusa u gradini. Vadimo vodu iz bunar.

(Mladoženja) - Požuteli kukuruzi, udarile velike vrucine, uvele vreže...

(Mlada)         - Zalivamo svaki dan. Otpadoše ruke!

(Mladoženja)  - I paprika i patlidžani... a najviše kupus... ima od svega...


;)

https://www.dailymotion.com/video/x85r3e5

Bilo je toplo i 1969 ;)

 :D


🇷🇸 Сунчано и топло.
🇷🇺 Солнечно и тепло.

"Eeeeee!"

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.472
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #10735 poslato: 19. Jul 2022. u 14:21 »
London Hitrou aerodrom 40.2C izmereno u 13h po njihovom po nasem 14h... Po tome oboren rekord za 1.5C za celu zemlju a videcemo dal ce ici jos temperatura......

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.472
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #10736 poslato: 21. Jul 2022. u 18:42 »
Subotu opet rhmz prognozira na 40C... Sledecih 10 dana ne lici da ce ispod 35C a i da bude sta znaci stepen dva ispod toga... :confused:
Sofro ti si trazio ovo(kako ga nazvali u Jevropi, Lucifera, svaki vreo talas tako nazovu a zimi hladan beast from the east  :confused:), kazi mu da si ide  :grin:

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.331
  • Starost: 53
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Meteo chat
« Odgovor #10737 poslato: 21. Jul 2022. u 19:43 »
Što se toplote tiče meni ok sve dok su noći sveže, mada čekam i tu tropsku... Leto je jbg, kad će da bude toplo ako ne sad... I to se vrti oko 35...

39-40 jeste mnogo ali ovde ipak nedostaje kiše... I 27 C ne menja to da je na severu kao u Sahari... Kiše ovde treba, ova toplota je meni normalna...

Ok, aj nek bega ko što tražiš... Ali teško mu umaći  :)
🇷🇸 Сунчано и топло.
🇷🇺 Солнечно и тепло.

"Eeeeee!"

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.472
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #10738 poslato: 21. Jul 2022. u 20:13 »
Ozbiljna situacija Sofro, doslo vreme da vise ne zezam Ziku sto su na karti uslovi vlaznosti najgori, izuzetna susa  :cry: Evo i on dao izjavu za forum gde kaze jul na samo 1.5mm a jun na 19.9mm  Drz se Ziko, jug je uz Melence  :comeon:
A da mu tesko umaci vidim i ja...  :cry:

Van mreže BataSteva

  • **
  • Poruke: 1.524
  • Starost: 38
  • Lokacija: Sakule - Opstina Opovo - sama granica juznog i srednjeg Banata - 50 km severno od Beograda i 30 km juzno od Zrenjanina
  • Uvek je vreme za vreme
Odg: Meteo chat
« Odgovor #10739 poslato: 21. Jul 2022. u 21:46 »
 @Sofro - Sto ti toliko iscekujes tropsku noc  :confused:
padavine ( kisomer ) 2022 - april 54 mm . maj  11 mm , jun 23 mm , jul 26,5 mm , avgust 73,5 mm , septembar 138 mm , oktobar 26,5 mm , novembar 50 mm ( 23.11 - 3,5 mm )