Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: April 2017 - III dekada  (Pročitano 21380 puta)

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: April 2017 - III dekada
« Odgovor #40 poslato: 22. April 2017. u 00:09 »
Da, da primetio sam i ja ne registruje manje oblake na neki nacin da kazem uokviruje vece povrsine pod obacnoscu...Nadam se da razumete sta sam hteo da kazem  :grin:
Sta li je ovaj Zajecar zasluzio da ga stalno nesto ubija evo najhladniji sa -1.4C

Van mreže Johnny colchonero

  • *
  • Poruke: 488
  • Starost: 25
  • Lokacija: Beograd
Odg: April 2017 - III dekada
« Odgovor #41 poslato: 22. April 2017. u 00:38 »
Moze li neko neko da posalje link radara sa wetter.de ?


Inace kao sto Bart kaze Zajecar otisao u minus, nekoliko gradova na nuli.

Van mreže Vladimir

  • ***
  • Poruke: 2.146
  • Starost: 31
  • Lokacija: Gornji Milanovac 332m.n.v.
Odg: April 2017 - III dekada
« Odgovor #42 poslato: 22. April 2017. u 00:43 »
 ^^
http://www.wetteronline.de/wetterradar-aktuell/serbien?homemark=true
I ovde ima oblaka pa temperatura stagnira.
Trenutno 1.5°C.

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: April 2017 - III dekada
« Odgovor #43 poslato: 22. April 2017. u 00:57 »
E sada se izvedrilo kući, pa je i temperatura već na nuli, Takt 0,1°C...

Po AMS Vračar 3,2°C.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Johnny colchonero

  • *
  • Poruke: 488
  • Starost: 25
  • Lokacija: Beograd
Odg: April 2017 - III dekada
« Odgovor #44 poslato: 22. April 2017. u 01:13 »
Hvala Vladimire

Tu sam i ja gledao nego me zbunilo jer ima i ono online izmedju, pa sam mislio da spominju neki drugi sajt za koji ne znam. Meni se cini, u stvari prilicno sam siguran da ima neki bag, jer ako pogledamo  prvih nekoliko termina na slideshowu, vidimo da se oblaci ravnomerno pomeraju i razlike u smanjenju/povecanju oblacnosti su u skladu sa logikom. A onda naprasno izmedju 00 20 i 00 25h cela oblacnost u centralnoj Srbiji nestane, sto nema nikakve logike ako pogledamo respektabilnu teritoriju koju je obuhvatala, vremenski period(5 minuta) i  putanja i velicinu oblacnosti u ranijim terminima, gde se vidi da postoji konstanta i da nema nekih promena, samo sto se prirodno pomera. Tako da je bag u sistemu sigurno.

Van mreže Gaara

  • **
  • Poruke: 819
  • Lokacija: Prokuplje (Beograd, za vreme studiranja)
Odg: April 2017 - III dekada
« Odgovor #45 poslato: 22. April 2017. u 01:43 »
Pada nešto sitno, kao zaleđena rosulja, a temperatura je pala na 0°C.

Van mreže Јоца

  • ***
  • Poruke: 3.105
  • Starost: 28
  • Lokacija: Београд - Церак
Odg: April 2017 - III dekada
« Odgovor #46 poslato: 22. April 2017. u 01:44 »
Разведрило се и овде па је Т опала са 3°C на 2°C.

Има још времена до јутра, мада се по сателиту спушта нека облачност са севера која би могла да спречи мраз, али мислим да је приземни мраз готово неизбежан..

Van mreže Медо

  • ***
  • Poruke: 4.076
  • Starost: 28
  • Lokacija: Мрчајевци
April 2017 - III dekada
« Odgovor #47 poslato: 22. April 2017. u 04:24 »
Ведро у Београду,тренутно 2,1 C.

Кући се сад тек у потпуности разведрило на кратко и одмах пала температура на - 1,9 C.

Имали смо среће да прођемо са колико толико слабим мразем,иначе претходно јутро донело слабије снажне падавина,али кажу да је све то било попрчично танко.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока


Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: April 2017 - III dekada
« Odgovor #48 poslato: 22. April 2017. u 04:35 »
Pogledam ka Ji i ono oblaci pogledam u zadnih 2 sata satelitske sve vreme jugoistocno od grada oblaci a ovde nema i popismo mraz....Vidim da su kola sve pobelela...  Trenutna -1.7C Verovatno na kraju bice oko -2C... Ispod nule smo otisli oko 2h...  Iznenadjujuce za mene Cuprija samo -0.7C, a i Leskovac i dalje drzi mali plus...  Dobro nije ovo nesto strasno a nije ni dobro...Jadan Zajecar  :)

Van mreže Gaara

  • **
  • Poruke: 819
  • Lokacija: Prokuplje (Beograd, za vreme studiranja)
Odg: April 2017 - III dekada
« Odgovor #49 poslato: 22. April 2017. u 06:17 »
Vedro jutro uz temperaturu -3°C. U Leskovcu je u 6:10 temperatura na 5cm bila +1.5°C iako je na 2m -1.2°C.

Van mreže dejca

  • ***
  • Poruke: 2.763
  • Lokacija: Leskovac-n.v. 228 m.
Odg: April 2017 - III dekada
« Odgovor #50 poslato: 22. April 2017. u 07:22 »
Leskovac jutros u 6.30 u gradu +1.5c. Slaba oblacnost, bez padavina.
ja stem temperaturama neam niŠta al mrzim kad je 25+c i zimu u martu i aprilu   :zima   :ranting:

Van mreže Darko Vr/Sc

  • **
  • Poruke: 1.513
  • Starost: 25
  • Lokacija: Surdulica (600mnv), Vranje (460mnv)
Odg: April 2017 - III dekada
« Odgovor #51 poslato: 22. April 2017. u 07:38 »
Delimicno oblacno, bitno je da ima sunca :D
Tmin. -1C
Takt. 1C
Sinoc do kasno je padao sneg pa je ponovo obeleo povrsine koje su bile bez snega...


Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.579
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: April 2017 - III dekada
« Odgovor #52 poslato: 22. April 2017. u 08:12 »
U Paraćinu -1.1C, na srecu nista strasno. Oblačnost se tokom noći dugo zadržala tako da je temperatura u minus pala tek nešto posle 4h. Trenutno je vedro i počinje da duva jugoistočni vetar, 4.4C

Ispratili smo ciklon sa 35.2mm.

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: April 2017 - III dekada
« Odgovor #53 poslato: 22. April 2017. u 08:53 »
Tmn na 2m i na 5cm


Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 51
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: April 2017 - III dekada
« Odgovor #54 poslato: 22. April 2017. u 09:20 »
U Knjaževcu Tmin=-0.5°C
Oblačnost je ublažila hlađenje.
ALi severni delovi opštine su imali jači mraz baš zbog duže vedrine.
Reper tome je Sokobanja koja je merila jutros Tmin=-1.9°C

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: April 2017 - III dekada
« Odgovor #55 poslato: 22. April 2017. u 10:07 »
Mi smo imali veliku sreću.

Dakle prvo je bilo oblačno jako dugo, a onda je za kratko vreme temperatura do pola 2, 2 opala na -1,1°C. Zatm se nitokuda ponovo naoblačilo, pa je temperatura porasla bila na 3°C.

Ponovo se između pola 5 i 5 izvedrilo, i temperatura je brzinski utonula do Tmin -2,2°C.

Na Vračaru Tmin 2,0°C.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Aleksa

  • ***
  • Poruke: 2.973
  • Lokacija: Sovljak (Opština Bogatić)
Odg: April 2017 - III dekada
« Odgovor #56 poslato: 22. April 2017. u 12:43 »
Oblacno, ali osetno toplije u odnosu na jucerasnji dan, uz slab vetar.

Van mreže Mile94

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.754
  • Starost: 29
  • Lokacija: Mošorin
Odg: April 2017 - III dekada
« Odgovor #57 poslato: 22. April 2017. u 15:34 »
Ovde je, bas kako je i bilo prognozirano, doslo do naoblacenja u drugom delu noci, pa se temperatura, koja je pre toga dosta brzo opadala zaustavila na 0.4C, tako da sam "za dlaku" izbegao negativnu temperaturu na 2m, ali su se prognoze ipak pokazale dosta dobro, obzirom da se Vojvodina, ili bar vecina mesta u Vojvodini temperaturno zadrzala iznad nule na 2m. Kod mene trenutno 11.5C, i veci deo dana protice uz oblacno vreme.

Van mreže Srđan

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 2.323
  • Starost: 23
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: April 2017 - III dekada
« Odgovor #58 poslato: 23. April 2017. u 00:08 »
Nakon hladnog jutra sa slabim prizemnim mrazem (intenziteta -3ºC u centru (stanica na Vračaru) i -4ºC na aerodromu u Surčinu), tokom dana je bilo toplije negoli prethodna dva dana, ali i dalje sveže za ovaj period godine. Ujutru i pre podne je bilo umereno i pretežno oblačno, a posle podne i uveče pretežno do potpuno oblačno i bez padavina. Vetar je rano jutros bio slab, jugozapadni, da bi tokom dana duvao slab i umeren, zapadni. Najniža temperatura je iznosila na stanici na Vračaru 2,0ºC, a najviša dnevna 13,9ºC.

U prvom delu noći je preovladavalo oblačno vreme sa slabim, jugozapadnim vetrom. Temperatura je satima stagnirala ili je bila u minimalnom padu i iznosila je 11ºC (zaokruženo).

Slično vreme je i u ovim trenucima.


U toku noći se u Beogradu zadržava pretežno do potpuno oblačno. Pred jutro se očekuje početak kiše. Padavine će biti slabog intenziteta. Vetar slab, zapadni i jugozapadni. Najniža temperatura se neće spuštati ispod 6ºC.

Van mreže Srđan

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 2.323
  • Starost: 23
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: April 2017 - III dekada
« Odgovor #59 poslato: 23. April 2017. u 08:56 »
Oblačno, tmurno, prohladno i kišovito jutro u Beogradu. Padavine su do 8h bile slabog intenziteta, te se do tog termina na obe stanice (na Vračaru i na aerodromu u Surčinu) supilo skromnih 0,5mm vodenog taloga. Slična količina ili za nijansu više je pala i u mom kraju. Nakon 8h kiša je bila pretežno umerenog intenziteta (u dva navrata kratkotrajno umerenog do jakog), te je u trenucima najjačih padavina bila prisutna sumaglica. Za ovih četrdeset pet minuta je palo najmanje 3mm u mom kraju (moja procena). Severozapadni vetar je u blagom pojačanju tokom jutra i trenutno duva slabim i umerenim intenzitetom. Temperatura još uvek ima tendenciju opadanja; do 8h najniža je iznosila 6,1ºC na stanici na Vračaru, odnosno 5,8ºC na aerodromu u Surčinu (tamo je zabeležen slab prizemni mraz intenziteta -1ºC). Trenutna temperatura prema AMS Vračar iznosi 5,3ºC, a prema AMS Košutnjak prilično niskih 4,3ºC.

I u toku prepodneva, kao i sredinom dana, na području Beograda kiša, koja će do podneva povremeno biti i umerenog intenziteta. Tokom popodneva, a ne pre 14h, očekuje se prestanak iste, a do kraja dana i tokom večeri razvedravanje. Vetar će biti uglavnom umeren, severozapadni, u toku noći u slabljenju. Tmax 9ºC.


Edit 9.09h: Kiša je malo oslabila, ali i dalje pada slabim do umerenim intenzitetom. U poslednjem satu prema AMS Vračar se skupilo 3,1mm, dok je prema mojoj proceni u mom kraju palo 4-5mm vodenog taloga. U 9h temperatura je iznosila prema AMS Vračar 4,8ºC, a prema AMS Košutnjak 3,9ºC i i dalje opada. Vetar je slab i umeren, severozapadni.
« Poslednja izmena: 23. April 2017. u 09:09 Srđan »