Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Teorija zavere, ili...? HAARP - High Frequency Active Auroral Research Program  (Pročitano 101905 puta)

Van mreže lazar

  • *
  • Poruke: 352
  • Starost: 37
  • Lokacija: Kragujevac
Odg: Hemijski tragovi aviona
« Odgovor #20 poslato: 10. Septembar 2010. u 00:04 »
  ^^ ^^ Nemoj da mesamo religiju u ovu temu, zapravo nije neophodno materijalno dokazivati Boga.... Religija je stanje ljudskog duha, covek uvek tezi da veruje u nesto nematerijalno, uzviseno, to najbolje znaju oni koji su materijalno bogati ali duhovno siromasni i pored izobilja svega i svacega oni osecaju da im nesto nedostaje al ne znaju sta i dusa im ostaje prazna i tako u toj agoniji padaju u tesku zabludu da im treba jos materijalnog bogatsva i tako se pretvaraju u gramzive i pohlepne predatore i tako im zivot prodje u toj jurnjavi za novcem i stvarima koje su prolazne a na kraju zavrse kao i svi ostali ljudi na planeti....

A sad da se vratim na temu kao sto si vec rekao  jedino hemijskom analizom moze da se utvrdi da li se radi o hemijskim tragovima to si u pravu ali ne slazem se sa tobom da dok se ne utvrdi i dokaze da na snazi ostaje da su to prirodni i obicni kond tragovi znaci jedino ako hemijska analiza daje rezultate da su tragovi potpuno cisti tj da nema hemijskih dodataka onda se moze reci da se radi o obicnoj kondenzaciji i efekta ostavljanja njenog traga na nebu ali kako nema analize tako nemamo dokaza o kojoj vrsti traga se radi. Cim je projekat u tajnosti i podignuta je velika prasina oko toga to nas navodi da posumnjamo u tacnost hemijske analize. Oni koji su vinovnici projekta ce javnosti predstaviti svoju analizu a oni koji imaju svoju teoriju ce predstaviti svoju. A ni ti ni ja ni bilo ko od obicnih gradjana nece biti u laboratoriji za vreme vrsenja analize i nece videti rezultate iz prve ruke.... dakle prostora za spekulacije koliko ti dusa hoce zato ne treba biti iskljuciv.... ne zelim da me pogresno shvatis, niko te ne primorava da verujes u tu teoriju ja samo iznosim neke izvore na internetu sa tvrdnjama, iskustvima i istrazivanjima strucnih ljudi.
I ono najvaznije nisu svi tragovi  sumnjivi postoje naravno i obicni kako bi ti rekao prirodni kondenzacijski tragovi i uvek ce postojati  jer da nije njih nikad ne bismo ni znali  da napravimo razliku izmedju "obicnih" i "sumnjivih " tragova.
« Poslednja izmena: 10. Septembar 2010. u 01:47 lazar »

Van mreže lazar

  • *
  • Poruke: 352
  • Starost: 37
  • Lokacija: Kragujevac
Odg: Hemijski tragovi aviona
« Odgovor #21 poslato: 10. Septembar 2010. u 00:44 »
To cak nije ni skupo, svako bi danas trebalo da moze da priusti jedan takav let, a pogotovo oni kojima je stalo do 'istine'. Mada, plasim se da to ne rade iz razloga razocarenja koje ih ceka.
Dok se to ne desi, na snazi ostaje zvanicno i prirodno objasnjenje za tu pojavu.

Inace, posto se mnogi tragovi vezuju za putnicke avione, mogu da ti potvrdim da na njima 100% nema neobicnih rezervoara, izduvnika ili prskalica.

Nadam se da znas da nisu samo putnicki jedina vrasta aviona koja nebom leti....
Potpuno je netacno to sto si rekao da se mnogi tragovi vezuju za putnicke avione, naprotiv oni se uopste i ne navode kao "zaprasivaci" jer kao sto si i naveo na putnickim avionima nema neobicnih rezervoara, i prskalica itd. Ali zato postoje specijalni avioni koji  imaju neobicne prskalice i izduvnike  koji su i predvidjeni za tako nesto. Oni nemaju nikakvu oznaku ili obelezje i u sebi imaju integrisane tankere a sta je u njima samo Bog zna.

Evo ti primer takvog aviona....






A evo sta pise unutra Sprayer sve je receno....







« Poslednja izmena: 10. Septembar 2010. u 01:41 lazar »

Van mreže zaraza

  • *
  • Poruke: 354
Odg: Hemijski tragovi aviona
« Odgovor #22 poslato: 10. Septembar 2010. u 08:09 »
Citat
Nemoj da mesamo religiju u ovu temu,

Onda da ne mesamo ni to koliko ljudi u sta veruje.

Citat
ali kako nema analize tako nemamo dokaza o kojoj vrsti traga se radi.

Naravno da imamo dokaza.
Dokaz lezi u tipu goriva koji se koristi u avionima i nacinu sagorevanja. A to je i te kako hemijski analizirano i prouceno.
Dakle, ako tvrdis suprotno - trazi se dokaz.

Citat
Cim je projekat u tajnost

Nikako da shvatim koji je to projekat u tajnosti :)

Citat
Potpuno je netacno to sto si rekao da se mnogi tragovi vezuju za putnicke avione,

Na osnovu onoga sto sam ja citao o chemtrailsima, vecina ovih tragova se vezuje UPRAVO za civilne avione i pojavljuje se na civilnim koridorima leta. Stavise, ovi tragovi prate ustaljene komercijalne linije, velike raskrsnice idr. zbog cega na nebu, kada su povoljni uslovi stvaraju spektakl.

Citat
Evo ti primer takvog aviona....

U pitanju je avion Boeing 777-240/LR , registarski broj N60659. Sta je oprema na slici nisam siguran, a ono uvecano ne znaci nista. HAZMAT znaci Hazardous Materials, a toga u avionu imas koliko hoces.
Slike aviona mozes potraziti ovde http://www.airliners.net/search/photo.search?regsearch=N60659&distinct_entry=true , sve su u velikoj rezoluciji i mozes se baciti na trazenje tajnih izduvnika.



S ozbirom da se radi (u to vreme, maj 2005. godine) o relativno novom avionu, najverovatije se radi o nekoj vrsti test opreme.
U svaakom slucaju u pitanju je civilni avion, koji ordinira po civilnim aerodorimima.


Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Hemijski tragovi aviona
« Odgovor #23 poslato: 10. Septembar 2010. u 09:24 »
Treba imati u vidu da trag iz avionskih motora nije hladan, već vreo. Zamućenje slike je, rekao bih, pre svega posledica savijanja svetlosti zbog promene gustine vazduha (vreo vazduh je upadljivo lakši od atmosferskog vazduha) i njegovog intenzivnog mešanja sa okolnim vazduhom.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže zaraza

  • *
  • Poruke: 354
Odg: Hemijski tragovi aviona
« Odgovor #24 poslato: 10. Septembar 2010. u 09:49 »
MIslis na ovo na slici 777?
Pa to je ok, cak nisam ni obratio paznju na to, takvi efekti su sastavni deo fotografija svega sto ispusta toplotu :)

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Hemijski tragovi aviona
« Odgovor #25 poslato: 10. Septembar 2010. u 09:54 »
Znam ja da ti znaš, ali možda ima neupućenih koji ovo gledaju, a voljni da prave famu od svega. Ima nas raznih...
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže lazar

  • *
  • Poruke: 352
  • Starost: 37
  • Lokacija: Kragujevac
Odg: Hemijski tragovi aviona
« Odgovor #26 poslato: 10. Septembar 2010. u 11:35 »
Zaraza ne zameri mi za ovo u vezi sa religijom ja samo mislim da ovo nije pravo mesto da raspravljamo o tome, a i poredjenje ti nije na mestu, mislim porediti religiju i jednu konspirativnu teoriju (mislim na teoriju o hemijskim tragovima) je potpuno besmisleno.

Vera u Boga bi trebalo da bude pozitivna i da coveku donosi duhovni mir i blagostanje, a vera u chemtrailove moze samo psihicki da ga uznemiri, ucini ga anksioznim pa cak i paranojicnim...

Znam ja da ti znaš, ali možda ima neupućenih koji ovo gledaju, a voljni da prave famu od svega. Ima nas raznih...

Nadam se da u tu grupu ne svrstavas mene, :sos: ne mislim na efekat toplote, jer to znam jos iz osnovne skole a i sam logicno zakljucujem o cemu se tu radi, vec mislim na pravljenje fame oko svega.
Ja jos jednom kazem i podvlacim svima koji citaju moje postove da nisam otvorio temu da bih rekao ljudi ovo je 100% tacno svi cemo da riknemo. Samo sam zeleo da neko pokusa da demantuje sve ove stvari ali na isti nacin kao sto sam i ja pokrenuo talas sumnje u sve ovo a to je uz pomoc interneta ( slike,video zapisi itd) eto tako sam ja zamislio koncepciju ove teme.
U pocetku sam mislio da Zaraza svoje tvrdnje bazira na nekom svom misljenju, pa  opet mozda ce nekom nasa komunikacija zaliciti na prepirku i nadmudrivanje, :blahblah: zao mi je ako je tako ispalo  ::) a onda je on u svom postu naveo jedan koristan link sa slikom   :super: i argimentovano se prikljucio ovoj temi cime je pokazao da se interesuje za materiju  :D


Van mreže zaraza

  • *
  • Poruke: 354
Odg: Hemijski tragovi aviona
« Odgovor #27 poslato: 10. Septembar 2010. u 12:01 »
Zaraza ne zameri mi za ovo u vezi sa religijom ja samo mislim da ovo nije pravo mesto da raspravljamo o tome, a i poredjenje ti nije na mestu, mislim porediti religiju i jednu konspirativnu teoriju (mislim na teoriju o hemijskim tragovima) je potpuno besmisleno.

Ma ne spominjem religiju uopste, nego sam samo napravio poredjenje da to sto puno ljudi misli nekako ili veruje u nesto da to ne mora da bude tacno. Mozda je trebalo da izaberem drugi primer.

Samo sam zeleo da neko pokusa da demantuje sve ove stvari ali na isti nacin kao sto sam i ja pokrenuo talas sumnje

Ne znam kako drugacije moze da se demantuje, osim da se analizira pravo gorivo i sta ono ostavlja iza sebe i kakav to efekat ima u atmosferi. Ovo drugo je ptprince lepo objasnio, a za ovo prvo bi valjalo pronaci sastav goriva i produkata sagorevanja.
Malopre sam nasao neki pdf, al sam zaturio link :) Ako je bas potrebno, pronaci cu ga opet.

u sve ovo a to je uz pomoc interneta ( slike,video zapisi itd) eto tako sam ja zamislio koncepciju ove teme.
U pocetku sam mislio da Zaraza svoje tvrdnje bazira na nekom svom misljenju, pa  opet mozda ce nekom nasa komunikacija zaliciti na prepirku i nadmudrivanje, :blahblah: zao mi je ako je tako ispalo  ::) a onda je on u svom postu naveo jedan koristan link sa slikom   :super: i argimentovano se prikljucio ovoj temi cime je pokazao da se interesuje za materiju  :D

:)

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Hemijski tragovi aviona
« Odgovor #28 poslato: 10. Septembar 2010. u 12:07 »
Nadam se da u tu grupu ne svrstavas mene, :sos:

Nikako! Ali već sam imao pitanja te vrste, nebitno odakle.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže zaraza

  • *
  • Poruke: 354
Odg: Hemijski tragovi aviona
« Odgovor #29 poslato: 10. Septembar 2010. u 12:07 »
PA DA!
Sad sam se setio...sta su oni rezervoari u avionu...znao sam da sam to nekad video ali niam mogao da se setim.
Prilikom probnih letova, oni se pune vodom, i tako imitiraju putnike, tj. inzenjeri uz pomoc njih mogu da kontrolisu centar gravitacije kako bi se simulirao razlicit raspored putnika ili tereta. Ovo se slaze sa datumima kada su uslikane fotke, a sto je vreme probnih letova tog konkretnog aviona :)

Evo ga jedan iz 747




Van mreže lazar

  • *
  • Poruke: 352
  • Starost: 37
  • Lokacija: Kragujevac
Odg: Hemijski tragovi aviona
« Odgovor #30 poslato: 10. Septembar 2010. u 15:21 »
Super slika, ali opet to je samo jedan od primera isto kao sto je ono priznanje za ispustanje aluminijuma jedan od primera, prema tome ja cu zadrzati dozu zdravog skepticizma u nedostatku pravih, relevantnih i sto je najvaznije nedvosmislenih dokaza i ostacu pri svom neutralnom stavu... :-*

Van mreže zaraza

  • *
  • Poruke: 354
Odg: Hemijski tragovi aviona
« Odgovor #31 poslato: 11. Septembar 2010. u 01:46 »
Tvoj skepticizam je ok, ali on treba da bude usmeren na drugu stranu.

Znaci, imamo nesto sto je sasvim normalno, i sasvim ok.

Ukoliko neko tvrdi drugacije, treba da da debele dokaze da to nije tako.
Na primeru koji si postavio videli smo da se takvi ljudi sluze prevarama. A ako nisu prevare, onda je neznanje.


Van mreže freeze

  • **
  • Poruke: 1.479
  • Lokacija: Novi Sad
Teorija zavere, ili...? HAARP - High Frequency Active Auroral Research Program
« Odgovor #32 poslato: 24. Mart 2011. u 19:36 »
Da li je zemljotres u Japanu veštački izazvan?


Zemljotres u Japanu podstakao je brojne teoretičare zavere da odgovornost za ovu katastrofu prebace na čest predmet njihovih priča, američki program HAARP za istraživanje atmosfere na Aljasci.

Naime, prema njihovim tvrdnjama, HAARP je proradio u ponoć 9.marta nakon više od nedelju dana neaktivnosti i počeo snažno emitovati elektromagnetske talase. Ovaj program je prema njihovim rečima, kriv i za ovu nesreću, nakon što je optužen i za nedaće u Australiji s poplavama i ciklonom, a i za prošlogodišnju dramu s islandskim vulkanom.

Da podsetimo, i venecuelanska televizija ViVe objavila je, krajem januara ove godine, citirajući navodni izveštaj ruske mornarice, saopštenje za javnost u kojem se navodi da su potres jačine sedam stepeni na Haitiju uzrokovale SAD svojim eksperimentalnim testiranjima talasnog sistema. Ti eksperimenti, navodilo se u tom saopštenju, takođe bi mogli prouzrokovati "anomalije u vremenskim prilikama, pa tako i poplave, suše i uragane". Na veb stranici TV stanice stoji i da je američki program HAARP, takođe kriv za zemljotres od 9. januara u Kaliforniji, a mogao bi biti i za 7,8 stepeni jak potres u Kini koji je 2008. odneo 90 000 života.
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=Ys1txZ-baSk" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=Ys1txZ-baSk</a>
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=UKxU6eaPpIs" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=UKxU6eaPpIs</a>
Novinar Benjamin Fulford, koji i živi u Japanu, dao je Projektu Camelot intervju još prošle godine, tvrdeći da će Japan biti uništen jer ne želi predati vlast u ruke nevidljive vlade koja želi pokoriti svet. Japanci su oduvek bili ponosan i pomalo tvrdoglav narod, tako da je teško i pomisliti da bi mogli nekome predati svoju zemlju.

Stoga, tvrde teoretičari zavere, Japancima prete već zadnje četiri godine, a probni potres dogodio se 2007 godine u Niigati, takođe u blizini nuklearke. Ipak, taj je bio značajno manjeg intenziteta i štete nisu bile velike, no nakon toga u nekoliko je navrata nebo nad Japanom bilo prekriveno oblacima koji su, najblaže rečeno, čudnog izgleda.

Kako Japanci i dalje nisu popuštali, kaže teorija, odlučeno je da se ugrozi celokupna privreda i to na najjednostavniji način - velikom prirodnom katastrofom, koja neće izgledati čudno, s obrzirom da je Japan područje gde se tlo često trese.

Evo što kaže Fulford, uz prilično zanimljive snimke neba nad Japanom nekoliko sati pre potresa i cunamija.
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=YRqcxjdRzGw" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=YRqcxjdRzGw</a>
Šta je u ovoj priči tačno i da li je ovo još jedna od "onih priča" iz domena teorija zavere, procenite sami.

O HAARP projektu

HAARP (skraćeno od High Frequency Active Auroral Research Program), Program aktivnog auroralnog istraživanja visoke frekvencije) je istraživački projekat koji želi da „razume, stimuliše i kontroliše procese u jonosferi koji mogu da izmene učinak komunikacionih i sistema za nadgledanje“. Započet je 1993. godine i predloženo je da traje 20 godina.

Više o HAARP-u na njihovoj matičnoj strani.
 


Izvor: http://www.mcp.rs


HAARP - najbolje čuvana tajna na svetu


Svaki put kada se desi katastrofalan zemljotres koji iza sebe ostavi pustoš, a u proteklih godinu dana bili su na Haitiju, u Čileu i sada u Japanu, provuče se teze da su za to krivi Amerikanci, za koje se veruje da poseduju izum Nikole Tesle čiju komercijalizaciju je genijalni naučnik hteo da spreči baš zbog ovakvih zloupotreba. Navodno, u pitanju je tajna sprava HAARP, koju američka vlada koristi kako bi rušila neposlušne vlade i konkurentske ekonomije. Da li je u pitanju mit, teorija zavere ili činjenica?

HAARP sistem može biti postavljen na jednom kraju Zemljine kugle i uticati na prirodne pojave na drugom kraju

Dvojac iz Diskaverijeve emisije "Mitbasters" posvetio je jednu epizodu priči o usavršenoj Teslinoj mašini, težoj manje od tri kilograma, ali toliko moćnoj da može da izazove ozbiljne potrese.

Nikola Tesla je tvrdio da je izumeo napravu koju je tokom prvog eksperimenta pričvrstio za gvožđe u velikoj zgradi. Uključio ju je i tražio frekvenciju oscilacije koja bi rezonovala sa čeličnom strukturom. Posle nekog vremena je pronašao pravu frekvenciju i cela zgrada je počela ozbiljno da se trese. Ubrzo je morao da čekićem uništi spravu kako bi se zaustavio potres. Stanari zgrade su panično pobegli, a pojavili su se policija i vatrogasci.

"Mitbastersi" su pokušali da ustanove da li je reč o još jednoj urbanoj legendi. Pošto su napravili dve slične sprave koje se nisu pokazale efikasnim, pronašli su naučnika koji je napravio repliku Teslinog izuma. Spravu tešku 2,5 kilograma isprobali su na masivnom čeličnom mostu. Pošto su konačno pronašli pravu frekvenciju koja je rezonovala sa strukturom mosta, na mostu je sve počelo da se trese. Ipak, priču o HAARP-u su odbacili jer sprava ipak nije izazvala zemljotres.
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=f-JyUhdcrzk" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=f-JyUhdcrzk</a>
A šta je tačno HAARP? Program aktivnog auroralnog istraživanja visoke frekvencije, odnosno "High Frequency Active Auroral Research Program", prema teoriji zavere, tajni je projekat američke vlade i razlog zbog kojeg danas imamo učestalu pojavu zemljotresa velike snage. Mit ili ne, ali svako malo stignu i priče o neobičnim nebeskim fenomenima koji prethode zemljotresima. Uočene boje na nebu uzrokovane su navodno elektromagnetskim poremećajem koji se spušta iz jonosfere.

HAARP-om je navodno moguće slati reku radioenergije visoke frekvencije u Zemljinu jonosferu. Ogroman priliv energije u jonosferi stvara vibracije koje se usmeruju prema Zemljinoj površini. Gde god da ova bujica vibracije stigne, stvaraju se ekstremni talasi niske frekvencije koji putuju ispod Zemljine površine. Uz pomoć ove metode HAARP može uzrokovati potrese, a Tesla je svojevremeno tvrdio da bi mogao prepoloviti i Zemljinu kuglu napola.

HAARP-om se, prema ovoj teoriji, mogu izazvati i snažne oluje, zagrevati zemlja, voda i vazduh, pa čak i menjati nivo atmosferskog pritiska u gornjem delu atmosfere. Osim toga HAARP tehnologija, navodno, može da sruši sve elektronske uređaje u području i pobije sva živa bića, ne oštećujući nijednu zgradu.

Zagovornici ove teorije tvrde da je HAARP jedna od najbolje čuvanih tajni na svetu kojom se podmuklo utiče na vreme i izazivaju potresi.

Američka naučnica Loren Moret već godinama upozorava na različite oblike tehnologije, uključujući i HAARP, uz pomoć kojih želi da se smanji broj stanovnika na planeti, pre svega izazivajući naoko prirodne katastrofe. Pogledajte deo intervjua u kojem tvrdi da je nizom potresa u Japanu namerno izazvana nuklearna katastrofa.

Lično, ne verujem u ovo ovde naspisano, tj. više sam u onom delu teme teorija zavere.., ali tema je odlična za kvalitetnu diskusiju, pa stoga navalite, da čujem i vaše mišljenje! ;)

EDIT prelepa formacija oblaka gore na snimcima!
« Poslednja izmena: 24. Mart 2011. u 19:51 freeze »

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.463
  • Lokacija: Novi Beograd
Ukratko samo, ovaj klip sa oblacima (drugi po redu) nije nista neuobicajno, to je pojava koja se zove morning glory, u sustini nekoliko roll cloud-a

http://en.wikipedia.org/wiki/Morning_Glory_cloud

ali kako ispade iz teksta na brzaka ovako, ispade da su ti HAARP testovi krivi za sve katastrofe u svetu u poslednjih 10 godina, sto je nemoguce... jakih zemljotresa, vulkanskih erupcija, susa i uragana, toga je svega bilo i ranije, tako da se price oko te neke HAARP masine i njenog uticaja na svet nista drugo nego lupanje gluposti

Van mreže freeze

  • **
  • Poruke: 1.479
  • Lokacija: Novi Sad
Sasvim se slažem, i gotovo sam siguran da je nemoguće izazvati onakav zemljotres.. Nije mi toliko poznata naučna oblast koja se bavi ovom tematikom, ipak da taj HAARP nije čemu, ne bi ga do sada koristili i održavali Ameri..

Ipak moram da priznam da mi je fascinantna ona eksplozija koja se desila negde u Sibiru i koja ni danas nije 100% ojašnjena..
Gledao sam neku emisiju u kojoj je navodno Nikola Tesla imao veze sa tom eksplozijom, i to tako što je nekom svojom mašinom izazvao eksploziju koja je te godine uništila asteroid dok je isti još bio u vazduhu..

Van mreže probudjen

  • Poruke: 1
Odg: Hemijski tragovi aviona
« Odgovor #35 poslato: 23. Maj 2011. u 17:53 »
Da,da....Evo ovako,ja sam cuo o hrmijski tragovima na nebu i zaprepastio se!Gledao sam dosta snimaka na youtube-u na tu temu iz raznih delova sveta...i kad sve to odgledate i na kraju vidite i rodjenim ocima -ko zeli- naravno da skapirate da se stvarno nesto dogadja?Ali kad cujem ljude kao ovde kad krenu sa pricom "ma jok sta ti je" ili neko filozofiranje ...ti ljudi ili su glupi ili toliko uplaseni da ne zele da priznaju sebi istinu...sto razumem uplase se ljudi prpa bato...ima i onih ogranicenih a to su po meni opet glupi ljudi dalje od nosa taj ne vidi?Na nebu se nesto dogadja,ima na snimacima piloti razni ljudi koje razumeju u avione..i ja sam se cak raspitivao..avioni koji lete putnicki,na 8000 metara i manje vise ostavljaju za sobom trag otprilike za 2 do 3 duzine aviona ostaje par sekundi i malo duze zavivi i nestaje kritalizuje se od veliki hladnoce koja na tim visinama iznosi -40 itd....a ovi neobelezeni avioni lete na 4000 metara i nize?...kazu da u tim uslovima traga gotovo da i nema za avionom,medjutim oni ostavljaju duz celog neba!!i tako stoje satima!!da bi se taj neobelezeni avion okrenuo i ponovo vratio i ponovio proceduru...redi po njih vise naravno...i primeticete da ostavljaju tragove u X i tako prave mrezu??pa to obicni avioni ne rade valjda?...kada se to izvrsi nebo tog dana koje je bilo vedro plavo sa oblacima..postaje sivo celo i tako 2-3 dana..i kada taman pocne da se razvedrava opet ce te primetiti isti postupak!!!U ispitivanjima tih kemiskih tragova pa supstance koje na dju na zemlji ili u kisnim kapima doslo se do toga da pored uobicajenih elemenata doslo i to toga da u sebi ima i BARAJA i ALUMINIJUMA a ponekad i ARSENA!!!pogubno za coveka zivotinje pa i biljke...Znaci prskaju nas kao insekte sa neba!!Sto??...pa ima dve tri varijente...ali jedna je najverovatnija smanjeje zivota-ljudi na planeti!!vrsi se genocid na stanovnistvom hemijskim otrovima!!tajno...ali neki "saljivdzija"je rekao kako tajno?misli kad ima na iternetu itd..pa iternet je jedino sto ne moze bas da se kontrolise tako da ljudi mogu reci ono sto misle,vide i obavestiti druge...svesni su "oni"toga ali dok god je to "malo"ljudi koji pricaju o tome nema za njih problema....eto ukratko samo polako i logicno razmisljajte  :sun

evo jedan link...http://youtu.be/bTMSF7Mogs4
« Poslednja izmena: 23. Maj 2011. u 20:36 Milosh »

Van mreže zec

  • ***
  • Poruke: 2.839
Primetio sam da cim bude neko nevreme u Beogradu na sajtu blica okrivljuju harp.msm budalastine.Sve ovo oduvek postoji,nego su ljudi glupi i nezainteresovani da nauce o nekoj pojavi....

Van mreže zec

  • ***
  • Poruke: 2.839
TUGA!

SREMSKA KAMENICA/BARAJEVO, 13.
avgust 2012, (Njuz) – Institut za
proučavanje paranormalnih
aktivnosti iz Sremske Kamenice
danas je predstavio svoje
istraživanje koje nedvosmisleno dokazuje da HAARP sistem svojim
delovanjem dovodi do povećanja
paranoje kod teoretičara zavere. Od kada je objavljena vest o
instaliranju HAARP-a u blizini Barajeva,
indeks paranoje naglo je porastao
oborivši dosadašnji rekord koji je
zabeležen prilikom poraza Đokovića u
polufinalu ovogodišnjeg Vimbldona. - Od objavljivanja vesti o HAARP u koji
je postavljen u Srbiji indeks paranoje
kod teoretičara zavere je porastao za
čitavih 37  odsto. Naše istraživanje je
ove rezultate nedvosmisleno dovelo u
vezu sa HAARP sistemom i time potvrdilo uticaj koji ova instalacija ima
na psihu građana Srbije. U ovom
momentu vrše se istraživanja koje će
nam dati odgovor koliki je uticaj
HAARP-a na sušu, zemljotrese u
regionu i svetu i smanjenje prometa u Guči – rekao je Borisav Aćimović,
direktor Instituta u Sremskoj Kamenici. Neke organizacije odbacile su,
međutim, ove nalaze kao
senzacionalističke i paranaučne.
Organizacija „Udruženi protiv
manipulacija“ (UPM) saopštila je da ne
postoji naučno objašnjiv način da HAARP utiče na nivo paranoje kod
ljudi. - HAARP može da smanji broj prodatih
pljeskavica u Guči, pospeši sušu ili
izazove zemljotres, ali nema ni govora
da može da poveća paranoju kod
teoretičara zavere iz prostog razloga
što su oni već dosegli najviši nivo paranoje i postali imuni na eventualne
uticaje ovog tipa – izjavio je
predsednik UPM-a Želimir Lalić.

Van mreže avalamilan

  • *
  • Poruke: 63
sat24
« Odgovor #38 poslato: 17. Avgust 2012. u 03:31 »
Pojavila se zanimljiva pojava na sat24 u visual modu u periodu izmedju 1h15min do 2h45min iza ponoci koja traje duze vremena gledajuci istorijat slika. Nasa fb grupa (stop chemtrails)nema objasnjenja za ovu pojavu, pa molimo da dobijemo objasnjenje neobicne slike iz tog perioda.

Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.731
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: sat24
« Odgovor #39 poslato: 17. Avgust 2012. u 07:06 »
A oni koji nisu bili dežurni noćas mogu videti sliku ili animaciju?