Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Teorija zavere, ili...? HAARP - High Frequency Active Auroral Research Program  (Pročitano 101900 puta)

Van mreže lazar

  • *
  • Poruke: 352
  • Starost: 37
  • Lokacija: Kragujevac
Otvaram ovu temu zato sto je internet postao preplavljen raznoraznim informacijama o tragovima koje ispustaju avioni.
Postoje verovanja da smo deo velikog projekta hemijskog zaprasivanja atmosfere dok vlade i zvanicnici mnogih zemalja pre svega velikih sila kao i NASA potpuno opovrgavaju i demantuju cinjenice koje su potkrepljene dokazima hemijskih strucnjaka kao i velikog broja meteorologa da to nisu kako oni tvrde obicni kondenzacijski tragovi vec hemijski tragovi  :o e sad kako ti tragovi uticu na ljudsko zdravlje i na klimu to jos nije sa sigurnoscu utvrdjeno jedni tvrde da ima velikog uticaja na zdravlje ljudi, skodi i pcelama, dok drugi tvrde da se to iskljucivo radi u  nameri da bi se vestacki uticalo na klimu a postoji i treca struja koja tvrdi da utice na oba...Svetski lideri o tome cute ili se malo izjasnjavaju tako sto javnosti zapuse usta recima da su to obicni kondenzacioni tragovi ali se mnogo i ne trude da to i dokazu, zapravo vrlo je lako vizuelno razlikovati normalne od "hemijskih".


Ima ih i kod nas.... evo juce i danas ih je bilo kao sto sam i naveo u aktuelnim vremenskim prilikama, neretko ih ima previse tako da ako je dan lep i nebo cisto plavo, posle njihovog prolaska posto se dugo zadrzavaju na nebu spajaju i sire i formiraju groznu izmaglicu tako da vrlo kratko uzivam u lepoti neba, ponekad pri zalasku Sunca dobiju prelepu purpurnu boju pa nebo lici na umetnicku sliku - imam jedan prelep primerak koji sam uslikao januara 2007-e. koju cu kasnije okaciti, a ponekad ako ih ima ranije u toku dana desi se da formiraju gustu belu maglu zaklone Sunce i vremenom potamne tako da me je jednom moja baba koja nije upucena u sve to posavetovala da prilikom izlaska iz stana ponesem kisobran jer je mislila da se naoblacilo i da ce uskoro kisa!   :lmao: :rofl:

Ovo su moje licne impresije, interesuje me kakvo je vase misljenje o svemu ovome najpre pogledajte video koji ce to bolje objasniti od mene...



<a href="http://www.youtube.com/watch?v=DmGSV-yD4f4" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=DmGSV-yD4f4</a>
« Poslednja izmena: 21. Avgust 2010. u 00:31 lazar »

Van mreže lazar

  • *
  • Poruke: 352
  • Starost: 37
  • Lokacija: Kragujevac
Odg: Hemijski tragovi aviona
« Odgovor #1 poslato: 21. Avgust 2010. u 04:04 »
Evo i slika kao sto sam i obecao. Prva slika je iz januara 2007.pogled sa moje terase gde se vidi kako Sunce pri zalasku osvetlljava trag koji je ostavljen na nebu najamanje pola 20-ak minuta pred slikanje.










« Poslednja izmena: 21. Avgust 2010. u 04:27 lazar »

Van mreže Mili-CQ

  • **
  • Poruke: 720
  • Starost: 38
  • Lokacija: - Novi Sad -
Odg: Hemijski tragovi aviona
« Odgovor #2 poslato: 21. Avgust 2010. u 07:32 »
 :nelupaj:
storm spotter/chaser

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.375
  • Starost: 28
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Hemijski tragovi aviona
« Odgovor #3 poslato: 21. Avgust 2010. u 15:15 »
Sta reci  :o Jedino se nadam da od ovoga ima neke koristi  ::)
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže lazar

  • *
  • Poruke: 352
  • Starost: 37
  • Lokacija: Kragujevac
Odg: Hemijski tragovi aviona
« Odgovor #4 poslato: 21. Avgust 2010. u 17:25 »
Odlicna hrvatska emisija "Na rubu znanosti" ima chemtrailove za temu  :super: Ovo je prvi deo ostatak mozete pogledati na youtub-u

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=mbnVd_AqxOQ" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=mbnVd_AqxOQ</a>

Evo i primera iz Beograda...

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=BwQbwJSKnBw" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=BwQbwJSKnBw</a>


<a href="http://www.youtube.com/watch?v=gbxpxwr01x0" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=gbxpxwr01x0</a>
 Strasno!!!

Van mreže Mili-CQ

  • **
  • Poruke: 720
  • Starost: 38
  • Lokacija: - Novi Sad -
Odg: Hemijski tragovi aviona
« Odgovor #5 poslato: 21. Avgust 2010. u 21:03 »
Prijatelj mi radi u oblasnoj kontroli leta,recicu samo da u jednom satu preko nase teritorije preleti oko 100 aviona.
E sad posto avioni trose kerozin a kerozin je ugljovodonik.
Sagorevanjem istog se dobija CO2 + H2O.
Prosecna visina leta je od 12 000m do 20 000m + H2O u vidu vodene pare...
storm spotter/chaser

Van mreže lazar

  • *
  • Poruke: 352
  • Starost: 37
  • Lokacija: Kragujevac
Odg: Hemijski tragovi aviona
« Odgovor #6 poslato: 22. Avgust 2010. u 19:47 »
Hvala na odgovoru, samo sto sve sto si naveo ne bi moglo da opstane da bude vidljivo u atmosferi duze od 20 minuta a kamoli sat vremena i vise....

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Hemijski tragovi aviona
« Odgovor #7 poslato: 23. Avgust 2010. u 10:50 »
Evo me posle duže pauze. Drago mi je da ima novih interesantnih tema. To znači da ste razmišljali o malo više od svakodnevnih stvari. Super!

Što se ove teme tiče, moram da razjasnim sledeće. Na osnovu diplomskog rada (koji je uradila ptprinceza) iz 1998. godine (ko zna, zna), naučio sam dosta o tragovima kondenzacije u atmosferi (contrails). Kondenzacioni tragovi su ujedno i hemijski tragovi (chemtrails), jer tu se ne ispušta samo vodena para i ugljen dioksid, već i ostalči produkti sagorevanja kerozina, odnosno avionskog goriva. Ne postoje nikakve tajne niti nerazjašnjene supstance koje se ispuštaju u atmosferu iz komercijalnih vazduhoplova.

Prijatelj mi radi u oblasnoj kontroli leta,recicu samo da u jednom satu preko nase teritorije preleti oko 100 aviona.
E sad posto avioni trose kerozin a kerozin je ugljovodonik.
Sagorevanjem istog se dobija CO2 + H2O.
Prosecna visina leta je od 12 000m do 20 000m + H2O u vidu vodene pare...

Ovaj post je samo već izneta potvrda ovih reči (odnosno, obrnuto).
Tragovi kondenzacije opstaju vidljivi u atmosferi dok se ne steknu uslovi da ponovo pređu u gasnu fazu, što zavisi od vlažnosti i temperature vazduha na visini leta. Ipak, ugrubo se može reći da kondenzacioni tragovi kraće opstaju pri lepom vremenu (ponekad ti tragovi i izostanu, što se može videti), dok pred promenu vremena u toploj i relativno vlažnoj vazdušnoj masi (ponavljam: na visini leta) isparavanje tih tragova traje i po nekoliko sati.

Hvala na odgovoru, samo sto sve sto si naveo ne bi moglo da opstane da bude vidljivo u atmosferi duze od 20 minuta a kamoli sat vremena i vise....

Kao što ovde navodim, može, i to nekoliko sati. Ništa čudno.

Dakle, ispusti ovog tipa se polako spuštaju ka zemlji, brzinom od nekoliko desetina santimetara u sekundi. Pri tome oni se polako šire i samim tim i razređuju, pa od prividno tanke linije u vremenu nastajanja traga dolazi do prividnog zadebljanja. Ustvari, ti tragovi padaju i šire se, pa se zato čine širokim. U nekom trenutku, na nekoj nižoj visini, ti tragovi ipak nestaju, ali sve se to neminovno sruči na zemlju. Ipak, merenja na zemlji ne ukazuju da su te materije o tolikoj meri opasne. Čak manje su opasne od industrije na samoj površini tla. Hemisjko zagađenje sa te strane zaista nije toliko dramatično. Najzad, to se dešava već decenijama, otkad je tih letova.
Drugačije je u Americi, gde tih letova ima znatno više, a ima i nekomercijalnih, vojnih ili ko zna kakvih letova, te ovde pustite mašti na volju, budite Majkl Mur i smislite neku priču iz konspiracije i pišite knjige, snimajte filmove i obogatite se na nečem običnom što svi vide svaki dan. To u Americi pali, a što ne bi ovde? Kao da smo mi pa mnogo pametniji... Neznanje je moć (Orvel, 1984).

Dakle, lepo je to što pratite tragove aviona, ali imajte na umu da su to pre sevga kondenzacioni tragovi i da je sve to normalno. Pustite konspiraciju i priče o hemijskom zagađenju. Ako vam je do hemijskog zagađenja, ono je znatno veće u vašem tanjiru nego u vazduhu koji udišete. No, da vam ne zgadim jelo, nije mi to namera, uzmite neku 'neprskanu' jabuku, sa uživanjem je grizite i uživajte u šarama na nebu, i zahvalite se postojanju avio letova na tome.

Ono što ne želite da zante jeste da se iz aviona svašta nešto ispušta, što neminovno, pre ili kasnije, pada na zemlju, uključujući čak i razni otpadni materijali tipa fekalija (čelične ptice i kake u letu). Poznat je slučaj neobične ledene sante koja je osamdesetih godina pala kod Rožaja (mislim da je o tome pisala i tadašnja Politika). Stručnjaci RHMZ Srbije su uzeli uzorak te ledene sante i ispostavilo se (što ne piše u novinama) da ima dosta amonijaka, pa čak i urina. Najzad, razjašnjeno je tako što je neki komercijalni let (kao) slučajno ispustio takav otpad iznad relativno naselejnog (umesto nenaselejnog) područja. Eto, ima i toga.

Nadam se da sam neke urbane legende koje su ovde navedene bez mnogo čvrstih osnova razbijene u samom početku. To mi je moderatorska dužnost.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže lazar

  • *
  • Poruke: 352
  • Starost: 37
  • Lokacija: Kragujevac
Odg: Hemijski tragovi aviona
« Odgovor #8 poslato: 03. Septembar 2010. u 02:02 »
Niko sa sigurnoscu ne moze reci da se radi o hemijskom zagadjenju, zagadjenje je vec veliki planetarni problem tako da iskreno ne verujem da nekome to moze da bude cilj, da pogorsa citavu stvar na kraju krajeva svi udisemo isti vazduh, ako truju nas truju i sebe. Mozda se ipak radi o kontroli vremena, ipak treba uzeti u obzir da je to oduvek bila ljudska preokupacija i da se to oduvek radilo u proslosti,koliko se uspevalo u tome ne znam, ali teznje su uvek postojale i postojace u buducnosti gde naucnici vec imaju unapred spremne projekte...

Tako da sam ja prilicno skeptican po pitanju hemijskog zagadjenja vazduha, premalo je relevantnih dokaza koji bi mogli da me ubede u to. Samo ako bih iz prve ruke saznao hemijski sastav tog sadrzaja. Jedino sto se moze sa sigurnoscu reci jeste da postoji prisustvo aluminijuma, svi hemicari to potvrdjuju. Sigurno aluminijum ne koriste kao gorivo... Jedino logicno objasnjenje je da pokusavaju da kontrolisu vreme ili pokusavaju da uticu na klimatske promene. Normalno je da cu da posumnjam u to koliko uspevaju u svojim namerama ali u njihove namere ne sumnjam ni malo. Dokle god citavu stvar drze u tajnosti uvek ce postojati mesta za razne teorije zavere, dezinformacije i koje kakve konspiracije.

Evo primera radi Nato je posle intervencije na SRJ priznao da su vrsili kontrolu vremena na nasoj teritoriji u prolecnim mesecima to se moglo primetiti i nije nikakva tajna ima dosta da se nadje i o tome...

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Hemijski tragovi aviona
« Odgovor #9 poslato: 03. Septembar 2010. u 09:17 »
Mozda se ipak radi o kontroli vremena, ipak treba uzeti u obzir da je to oduvek bila ljudska preokupacija i da se to oduvek radilo u proslosti,koliko se uspevalo u tome ne znam, ali teznje su uvek postojale i postojace u buducnosti gde naucnici vec imaju unapred spremne projekte...

... Jedino logicno objasnjenje je da pokusavaju da kontrolisu vreme ili pokusavaju da uticu na klimatske promene. Normalno je da cu da posumnjam u to koliko uspevaju u svojim namerama ali u njihove namere ne sumnjam ni malo. Dokle god citavu stvar drze u tajnosti uvek ce postojati mesta za razne teorije zavere, dezinformacije i koje kakve konspiracije.

Evo primera radi Nato je posle intervencije na SRJ priznao da su vrsili kontrolu vremena na nasoj teritoriji u prolecnim mesecima to se moglo primetiti i nije nikakva tajna ima dosta da se nadje i o tome...

Kontrola vremena je jedna od večitih ljudskih tema za maštanje. Naravno, ostaće tako zanavek. A evo i zašto. Vreme se dešava u atmosferi, kompleksno povezanom sistemu sa žestokim uticajem na okolne sisteme (tlo, vode, živi svet itd). Ni izdaleka nisu poznati svi uticaji vremena niti sve interakcije koje vreme ima sa drugim stvarima.
držanje u tajnosti pripisujem pre svega slučajno izazvanim uticajima na vreme, koje se kasnije objašnjavaju kao namera ili nekakav eksperiment. Veoma malo je toga na šta čovek može zaista da utiče. To je pre svega stimulacija padavina iz aviona (ali ne iz vedrog vremena, već iz oblaka koji još ne luče padavine, jer im treba sasvim malo za to), rasturanje magle (slična stvar, samo sa površine zemlje, usmereno samo na ledene magle kojima, opet, sasvim malo treba da istresu te ledene iglice i tako se otvori vidljivost), protivgradna zaštita (lepa ideja, sa sumnjivim ostvarenjem - ovde su mišljenja o uspešnosti veoma podeljena, do konfrontacije)... Bilo šta što se sipa iz aviona rasipa se na velike prostore u malim koncentracijama (osim ako je prelet tik iznad objekta koji se zasejava).

Što se NATO internevcije iz 1999. tiče, oni mogu da priznaju šta hoće, čak i da su vršili opite kontrole vremena. To su sve gluposti, jer istina je ono što oni neće da priznaju, a veoma je očigledno. A kako to nema veze sa vremenom i klimom, ovde ću ućutati.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže zaraza

  • *
  • Poruke: 354
Odg: Hemijski tragovi aviona
« Odgovor #10 poslato: 03. Septembar 2010. u 09:44 »
Dokle god citavu stvar drze u tajnosti uvek ce postojati mesta za razne teorije zavere, dezinformacije i koje kakve konspiracije.

ptprince je sasvim lepo objasnio o cemu se radi, i da se tu nista ne drzi u tajnosti.
Od kada se prvi avion dospeo na malo vecu visinu ovi tragovi su pristuni na nebu.
Mozes misliti na sta je licilo nebo za vreme drugog svetskog rata sa par stotina bombardera u vazduhu...

btw, otkud ti ono za aluminijum?


Van mreže lazar

  • *
  • Poruke: 352
  • Starost: 37
  • Lokacija: Kragujevac
Odg: Hemijski tragovi aviona
« Odgovor #11 poslato: 03. Septembar 2010. u 16:37 »
Da ne bih bio pogresno shvacen, moram da napomenem da ne tvrdim da je sve ovo u potpunosti tacno ali sa druge strane ne mogu ni da tvrdim ni da je potpuno netacno jer nemam dovoljno znanja, dokaza i empirijskog iskustva da bih mogao sa sigurnoscu da razbijem stvar koja se otrgla kontroli i poprimila mitoloske razmere.

Zato sam i otvorio ovu temu da sto vise misljenja bude ukrsteno, jer sve je vise emisija o tome internet je postao bukvalno preplavljen ovom tematikom, zato mislim da zasluzuje da bude uvrscen u zanimljivosti i zato mi je svaka informacija tipa postova ptprinca dobrodosla, treba otvoreno razmisljati i ne gutati sa lakocom sve ono sto internet kao sredstvo masovne komunikacije servira, naravno i ja sam prilicno skeptican i sve uzimam sa velikom dozom rezerve kako tvrdnje tako i demantije.

A sto se tice kontrole vremena ljudi bi da mogu kontrolisali i svemir naravno da mogu....eh da mogu.....Pa zar ne vidite da pokusavaju da simuliraju veliki prasak, a to sto uz pomoc genetike mogu da menjaju razne stvarcice na biljkama, zivotinjama i ljudima na to smo se vec odavno navikli, kao sto meteorolozi prate i gledaju linije tzv. "spagete" na modelima i tako prognoziraju kretanje i interakciju ciklona, anticiklona i jos gro korisnih parametara i na osnovu toga prognoziraju izglede vremena tako i naucnici koji se bave genetikom gledaju ljudski DNK i veze na spirali i kombinaciju slova ATCG i na osnovu toga prognoziraju od cega cemo i kad oboleti a da ne pominjem kloniranje koje prelazi sve moguce granice razuma i Biblijskog postulata sveta u kome zivimo.
Mnogo se igraju Boga i ta igra im se osladila, pocinje da lici na igru bez granica.

Na fakultetu su mi predavanja iz ekologije bila najdraza, kako zbog predmeta tako i zbog profesora koji je stvarno jedan vanserijski primerak ljudi da tako kazem. On je sa takvim zarom bio posvecen svom poslu, tako da su njegova predavanja bila prava umetnost i avangarada. Bilo je dosta reci i na ovu temu,pustao nam je dosta dokumentarnih filmova preko projektora i naglasio dobro se secam da ne verujemo svemu sto nadjemo na internetu na ovu temu zbog hrpe dezinformacija. A da filtriranje korisnih informacija izvrsimo upravo na taj nacin sto cemo iskljucivo gledati i slusati naucno potkovane  i obrazovane ljude, meteorologe i hemicare od kojih vecina njih tvrdi da je u atmosferu ispustan aluminijum od pocetka 90-ih godina ima o tome na internetu eto odgovora na zarazino pitanje otkud mi to za aluminijum.... a opet sa druge strane svi znamo da su mnogi od njih potkuplivi i skloni formiranju raznih konspiracija i ostalih pokusaja da se manipulise prosecnim covekom. I rekao nam je da se u toj dzungli globalizacije nikada necemo snaci i proceniti sta je istina a sta laz... zato je istina uvek negde na sredini a u lazi su kratke noge....


Van mreže zaraza

  • *
  • Poruke: 354
Odg: Hemijski tragovi aviona
« Odgovor #12 poslato: 03. Septembar 2010. u 19:56 »
Pa zar ne vidite da pokusavaju da simuliraju veliki prasak...

Ne, ne, ne i ne :)
Ovo je jedna grdna zabluda koja je potekla iz novina :)

Van mreže lazar

  • *
  • Poruke: 352
  • Starost: 37
  • Lokacija: Kragujevac
Odg: Hemijski tragovi aviona
« Odgovor #13 poslato: 03. Septembar 2010. u 20:56 »
 ^^ ^^ Ma kakve novine danima se to vrtelo na svim nasim televizijama, vestima, pa i novinama i na svim mogucim vrstama elektronskih i stampanih medija....... i sta bi na kraju za sad.....jedno veliko nista..... sad pominju i vestacki stvorene crne rupe tj mini crne rupice  :lmao: :rofl: elem nije poenta da pisem o tome to sam samo naveo kao primer kakve smo mi ljudi vocke cudnovate....  ???

Van mreže zaraza

  • *
  • Poruke: 354
Odg: Hemijski tragovi aviona
« Odgovor #14 poslato: 03. Septembar 2010. u 21:25 »
Pa to ti kazem.
To su novinari izmislili, tamo se rade neki sasvim drugi eksperimenti...to za crne rupe je izvuceno iz konteksta...al to nije tema...

Van mreže Nele

  • **
  • Poruke: 1.011
  • Starost: 46
Odg: Hemijski tragovi aviona
« Odgovor #15 poslato: 04. Septembar 2010. u 09:09 »
Nije čudno što se događa sve to na nebu. Kerozin je otpadak...a kao takav, sadrži u sebi različite špecije koje se mogu zadržati (čak ne "prerađene", naročito kod dvoprotočnih turbomlaznih motora), na nebu i kasnije sunovratiti na površinu.

Mada kako kaže ptptince, teško da dominiraju zagađenjem...

Što se tiče eksperimenata u Cernu, mogu reći da treba samo sačekati. Nekada se fokusiramo na određenu temu, radimo na njoj, a kroz neko vreme, iz nje ispadne nešto sasvim deseto...

Idemo dalje...

Van mreže lazar

  • *
  • Poruke: 352
  • Starost: 37
  • Lokacija: Kragujevac
Odg: Hemijski tragovi aviona
« Odgovor #16 poslato: 07. Septembar 2010. u 18:17 »
Evo kako izgleda priznanje jednog geo inzenjera u vezi ispustanja aluminijuma u atmosferu.... ;)

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=kKa03UM8M8U" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=kKa03UM8M8U</a>


Sve korisne informacije u vezi hemijskih tragova, HAARP-a ,Geoinzenjeringa i sl. mozete naci ovde:  

Izvor: http://forum.prisonplanet.com/index.php

 ^^ ^^ Za one koji razumeju engleski.... I ovde postoji sukob misljenja strucnih i manje strucnih clanova samo sto se tu vode zucne rasprave sa kilometarskim postovima....ocigledno ja da su vise upuceni od nas... :)

Van mreže zaraza

  • *
  • Poruke: 354
Odg: Hemijski tragovi aviona
« Odgovor #17 poslato: 08. Septembar 2010. u 12:33 »
Hm...izjava jednog coveka i njegovo 'priznanje' nije i nikada nece biti validan dokaz za bilo sta...

Van mreže lazar

  • *
  • Poruke: 352
  • Starost: 37
  • Lokacija: Kragujevac
Odg: Hemijski tragovi aviona
« Odgovor #18 poslato: 08. Septembar 2010. u 16:42 »
 ^^ ^^ Mozda ce izjava jednog vanzemaljca da bude validan dokaz  ??? (salim se)
A i nije on jedini covek koji je priznao to sto je priznao, to je samo jedan primer priznanja....Jedino sto mozemo da sumnjamo u verodostojnost onoga sto priznaju.
Postoji zvanican sajt tog eksperimenta gde objasnjavaju kako ispustanje aerosola u atmosferu usporava globalno zagrevanje planete, mislim da i oni sami ne veruju u to sto objavljuju na tom sajtu, bolje da odmah sve batale i da enormna finansijska   sredstva koja se izdvajaju za projekat  daju u humanitarne svrhe ili da uloze u ekologiju i zastitu zivotne sredine, pa da mirno mogu da odu Bogu na istinu...

Van mreže zaraza

  • *
  • Poruke: 354
Odg: Hemijski tragovi aviona
« Odgovor #19 poslato: 09. Septembar 2010. u 19:49 »
Citat
A i nije on jedini covek koji je priznao to sto je priznao, to je samo jedan primer priznanja....Jedino sto mozemo da sumnjamo u verodostojnost onoga sto priznaju.

Milioni veruju u Isusa, milioni veruju u Muhameda.
Jedni druge iskljucuju...pa ko je onda tu u pravu?
Bez materijalnih dokaza za takve tvrdnje one ce ostati sprdnje :):)
Znaci jedino hemijska analiza kond. traga moze da kaze da li u njemu ima nesto neobicno. To cak nije ni skupo, svako bi danas trebalo da moze da priusti jedan takav let, a pogotovo oni kojima je stalo do 'istine'. Mada, plasim se da to ne rade iz razloga razocarenja koje ih ceka.
Dok se to ne desi, na snazi ostaje zvanicno i prirodno objasnjenje za tu pojavu.

Inace, posto se mnogi tragovi vezuju za putnicke avione, mogu da ti potvrdim da na njima 100% nema neobicnih rezervoara, izduvnika ili prskalica.