Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum

Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Skorašnje poruke

Stranice: [1] 2 3 4 5 6 ... 10
1
Aktuelne vremenske prilike / Odg: Oktobar 2017 - II dekada
« Poslednja poruka Kimi poslato danas u 22:11 »
EC je sve luđi, nacrtao je za moj kraj blizu 150mm od predstojećeg ciklona !  :grin: :O
2
« Poslednja poruka Aleksa poslato danas u 18:52 »
Jutros izuzetno gusta magla, vidljivost nije bila veca od 10m.
Tokom dana suncano i toplo.
3
« Poslednja poruka Niksic 3 poslato danas u 18:49 »
Ubi ova monotomija,tempratura 17c.
4
Dugoročne prognoze / Odg: Jesen 2017
« Poslednja poruka majstoric17 poslato danas u 18:39 »
Jel moze neko da prokomentarise ovo konstantno bombardovanje u svim medijima da nas ove godine ocekuje blaga zima? Ne znam na osnovu cega daju takav scenario osim cistog nagadjanja. Nevezano za sneg predhodne 3 zime smo imali ledene talase pa onda ajd da se igramo verovatnoce i mozda logike: red bi bio da jedna zima omane sa hladnocom i da zalici na onu 2006/07. Eto tako meni izgledaju te njihove prognoze.

Ni ne razlikuju se puno prethodne zime od te 2006/07.
2013/14 i 2015/16 su joj dosta slične.
Jedino je prošla zima izuzetak. Ne pamtim da je bilo puno ledenih dana u zimama prije 2016/17.
Možda tek 2011/12. Sve ostalo je bilo jako kratko jer je većinom toplina prevladavala.

Iduća zima je izgleda La Nina.
Zadnja La Nina zima bila je 2011/12., a prije te 2010/11, 2007/08, 1999/00, 1998/99 i 1995/96.
To su skoro sve odlične i snježne zime osim ove 2007/08 koja je vrlo topla (imala je i ona odličnih trenutaka).
Sjajna zima 1984/85 također je La Nina. La Nina zime nam u potpunosti odgovaraju.
5
Pričaonica / Odg: Meteo chat
« Poslednja poruka Djordje...storm chasers.... poslato danas u 18:25 »
Ljudi kakav problem ima moja meteo stanica nece da se ucita,na weather underground radi sve extra  :O
6
Danas preko 27C  :oboze: :oboze: :oboze:
Temperatura u naglom padu vlaznost u porastu mozda bude opet magle,inace danas tacka rose se spustila ispod 5C trenutno je 8,6C  :morning:
7
« Poslednja poruka teletabis89 poslato danas u 17:32 »
Zadnjih sat i pol nema vjetra, i dalje je potpuno vedro, u blizini doguralo do 21°C, oko 16 h je dobro grijalo, u kratkim rukavima mi je bilo vruće, moglo bi sutra ujutro ići ispod 5°C, ako ostane ovako.

Karlovac mjerio 27°C (26,6) u 16 h!, Sisak 26.
AMP Duga Resa išla do 28,0!!!

Tuzla dogurala do 28!, Bihać do 27.

Knjaževac dogurao do 27,9!
Kruševac i Loznica mjerili do 27 u punom satu. U Sjenici amplituda minimalno 23,9, Tmin -0,8, 23,1 u 15 h.
8
Prognoze / Odg: Oktobar 2017
« Poslednja poruka Profiamater poslato danas u 16:12 »
Možda je bolje da moj komentar iz "aktuelnih" bude ovde, verujem da ima članova koji će biti aktivni u narednim danima jer svaka promena vremena (tj. najava/očekivanje) doprinosi povećanju aktivnosti a naročito ako se negde spomene sneg pa makar samo na visokim planinama...

Ovo je treći uzastopni dan sa Tmax iznad 26C u Beogradu (a bilo je i toplijih lokacija u Srbiji):
prekjuče je bilo 26.2C, juče 26.5C a danas je slično -ovo je drastično iznad proseka za ovo doba godine, modeli su bili dosta dobri za ovaj period -videćemo koliko će biti dobri što se tiče količine padavina u ponedeljak i utorak... Svakako će biti zanimljivo i uporediti temp. i generalno vremenske prilike npr. narednog utorka na Kopaoniku i u Sjenici sa onim što je bilo ovih dana (kada je Kop "išao" do 19C nakon što je 7.okt. bilo 38cm snega, a Sjenica je "izgurala" do 25.5C nakon jutarnjih 0C) -šansa za sneg na Kopu je veća od 60%, ali ima još vremena do tada...
9
« Poslednja poruka Profiamater poslato danas u 16:04 »
Ovo je treći uzastopni dan sa Tmax iznad 26C u Beogradu (a bilo je i toplijih lokacija u Srbiji):
prekjuče je bilo 26.2C, juče 26.5C a danas je slično -ovo je drastično iznad proseka za ovo doba godine, modeli su bili dosta dobri za ovaj period -videćemo koliko će biti dobri što se tiče količine padavina u ponedeljak i utorak... Svakako će biti zanimljivo i uporediti temp. i generalno vremenske prilike npr. narednog utorka na Kopaoniku i u Sjenici sa onim što je bilo ovih dana (kada je Kop "išao" do 19C nakon što je 7.okt. bilo 38cm snega, a Sjenica je "izgurala" do 25.5C nakon jutarnjih 0C) -šansa za sneg na Kopu je veća od 60%, ali ima još vremena do tada...

Da dodam da je na AMS "Vukov spomenik" maks. temp. bila 26.5C u utorak, sredu i danas (zvanična merenja na stanici W13274 pokazuju veoma slične vrednosti).
Na Ceraku je danas bilo 25.5C (prethodnih dana vrlo slično: 25.2-25.6C).
10
Pričaonica / Odg: Sport
« Poslednja poruka Profiamater poslato danas u 15:36 »
http://mondo.rs/a1049833/Sport/Kosarka/Dragan-Nikitovic-sportski-TV-komentator.html

Svi mi (malo) stariji, koji smo redovno pratili sport tokom 80-ih i prvog dela 90-ih godina rado se sećamo legendarnog Vladana Nikitovića (ali i Vladanka Stojakovića).
Takav komentator se kasnije nije pojavio, a o ovim mladim kojima je najvažnije da "izdeklamuju" sve podatke koje su uspeli na "iskopaju" iz danas lako dostupnih statistika ne želim da pišem ništa osim da danas maltene svako može da bude komentator, voditelj... (pod "mladim" o kojima imam loše mišljenje svakako ne podrazumevam Šarenca -niti je mlad niti loš, naprotiv  ;)).
Stranice: [1] 2 3 4 5 6 ... 10