Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Jul 2008- III dekada  (Pročitano 116901 puta)

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 51
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Jul 2008- III dekada
« Odgovor #40 poslato: 22. Jul 2008. u 08:42 »
Noćas Negotin 38mm :-[

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Jul 2008- III dekada
« Odgovor #41 poslato: 22. Jul 2008. u 09:23 »
Da, i Zaječar 24 mm. Ali to su sve pljuskovi od ovog jutra.
Ovde se cedi pomali. Ja sam merio kod sebe 5.1 mm. Prema očekivanjima.
Dobro, ponegde je zveknulo malo više, taman da se malo pređem u proceni. Ali pošto sada ide stratifikovana, slojasta oblačnost, ne očekujem neki potop. Oblačno i prohladno, ali sa malo kiše.
Kolega, opet si utanjio sa padavinama. :cry:
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže jocozr

  • ***
  • Poruke: 3.724
  • Starost: 30
  • Lokacija: Zrenjanin
Odg: Jul 2008- III dekada
« Odgovor #42 poslato: 22. Jul 2008. u 09:27 »
U Zrenjaninu jutros od 06h,pada slaba do umerena kisa.Trenutno je umerenog inteziteta.
Do jutros u 06h na gms Zrenjanin palo je samo 1mm,a kod mene 3mm sto pokazuje da ima velike razlike.
Ovaj oblak iz kojeg sada pada kisa,sigurno je nagurao 10mm,a mislim da ce dogurati preko 15mm

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Jul 2008- III dekada
« Odgovor #43 poslato: 22. Jul 2008. u 09:33 »
U Baru vedro, 28C.
Recimo da sam pola Bara danas dao pogrešnu prognozu. Više nikad neću prognozirati kišu u sred ljeta kolike god bile šanse za to...


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Jul 2008- III dekada
« Odgovor #44 poslato: 22. Jul 2008. u 09:53 »
Samo polako, Miloše. Nije smak sveta. I vežbaj da se ne nerviraš, jer ide takmičenje, idu studije...
Joco, čisto sumnjam da će biti toliki potop. Nego, sve to može da se izmeni ukoliko probije Sunce, pa krene konvekcija. Ipak, mislim da se to neće desiti. Dajem 70% šanse za to.

Ovde je kiša stala i ne misli skoro da pada ponovo.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 51
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Jul 2008- III dekada
« Odgovor #45 poslato: 22. Jul 2008. u 10:55 »
Da, i Zaječar 24 mm. Ali to su sve pljuskovi od ovog jutra.
Ovde se cedi pomali. Ja sam merio kod sebe 5.1 mm. Prema očekivanjima.
Dobro, ponegde je zveknulo malo više, taman da se malo pređem u proceni. Ali pošto sada ide stratifikovana, slojasta oblačnost, ne očekujem neki potop. Oblačno i prohladno, ali sa malo kiše.
Kolega, opet si utanjio sa padavinama. :cry:

Eto vidiš kolega Od Zaječara južnije i tužnije  ;)
Takt=18.2°C
oblačno

Van mreže beket

  • **
  • Poruke: 1.628
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Jul 2008- III dekada
« Odgovor #46 poslato: 22. Jul 2008. u 11:29 »
no comment  :kisurdaca

Van mreže jocozr

  • ***
  • Poruke: 3.724
  • Starost: 30
  • Lokacija: Zrenjanin
Odg: Jul 2008- III dekada
« Odgovor #47 poslato: 22. Jul 2008. u 11:37 »
Sto se tice prognoze ptpronce prognoza je od strucnih ljudi,a moje misljenje se poklapa sa njihovim.Takodje smanjio sam i kolicinu kise,i od one koje crta GFS  [-o<.Pa ako cemo da se takmicimo cekamo synop u 18h.A realno nece biti kise koliko je to prognozirao GFS,tako da si u neku ruku i u pravu.
Kod mene trenutno nema kise,uskoro nove padavine koje nece puno doneti,strujanje je SW
takt:17.2C
EDIT:Poceo pljusak,sveze
« Poslednja izmena: 22. Jul 2008. u 12:03 jocozr »

Van mreže Palmark

  • **
  • Poruke: 1.073
  • Lokacija: Stari Banovci,jugoistocni Srem,20km od Beograda
Odg: Jul 2008- III dekada
« Odgovor #48 poslato: 22. Jul 2008. u 11:42 »
Od jutros oblacno i vetrovito,povremeno sa kisom!
Ovo je pravi pravcati oktobar,da ne znam datum nikada ne bih pomislio da smo u julu!
Zaista depresivno!
Mada,secam se jednog ovakvog dana i prosle godine u julu!
Temperatura gotovo bez oscilacije-Tmin: 16.5C Takt: 17C
Hladno je,napolje sene moze bez toplog dzempera ili jaknice  >:(

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Jul 2008- III dekada
« Odgovor #49 poslato: 22. Jul 2008. u 11:50 »
Naravno da sam u pravu. Jer prognoza je od stručnih ljudi, zar ne? ;)
Nemam nameru da se takmičim. Uopšte. Ali volim, baš volim da ubacim po koju 'pametnu'...
Dobro, možda sam i ja malo potcenio količinu padavina u jučerašnjem postu, ali ne bih mnogo menjao.
A u prognozi se zeznu i bolji od mene... Tako ti je to, mladi čoveče. Samo bez zaletanja, opušteno...  8)
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Jul 2008- III dekada
« Odgovor #50 poslato: 22. Jul 2008. u 12:06 »
Pavlović je ubacio SMS i juče i danas.

Juče, 17:15
Evo ga shelf. Po svemu sudeći ne stižem na PGS. :cry:

Javio sam mu da je oblak kod Kuršumlije i da je solidno jak, ali da može da se desi da će ga promašiti.
17:44
Grmi, naoblačilo se, i meni se čini da maši, ali videćemo.

17:54
Čini mi se da se u daljini smeška nešto s Kosova. Na Vlasini prelep razvoj.

Da, to je taj oblak, pomislih. Ali 'tresla se gora, rodio se miš'. Ništa bitno ne bi.

Danas, 11:37
Krenuo potop, pucaju gromovi, nemam pojma odakle dolazi ni gde ide, sve je krenulo iz čista mira iz jednolične oblačnosti, živ sam se isprepadao.
11:38
Sad već pljusak oslabio.
11:44
Sunca ima, a sad opet probija, neki oblaci stižu sa N-NE, a drugi sa W. Ima i komada vedrine.
11:58
Sparno je jako, a čini mi se da je posle pljuska otoplilo, prestao je ladan vetar. Verovatno je feels like skočio.

Što će reći osećaj. Da, vetar stade, a Sunce pomalo probija tu i tamo. Zato će jug Srbije da ima grmljavinu tamo gde Sunce probije svoj put kroz oblake, a ovde na severu ništa od svega toga.

12:05
Novi Cb SW od mene počeo da grmi.

Dragi forumaši, i dalje ću vršiti SMS prenos iz Bučumeta. Stay tuned! ;)
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Jul 2008- III dekada
« Odgovor #51 poslato: 22. Jul 2008. u 12:49 »
Oblačnost na liniji Kruševac-Kuršumlija-Peć. Izgleda da će Pavlović imati 'žurku' za oko pola sata. Videćemo...
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...


Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 51
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Jul 2008- III dekada
« Odgovor #52 poslato: 22. Jul 2008. u 12:57 »
I u Knjaževcu sparina
Takt=21.6°C
Vlaga 70%
Ja očekujem interesantno popodne i veče Ptprince

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Jul 2008- III dekada
« Odgovor #53 poslato: 22. Jul 2008. u 13:03 »
Blago tebi, kod tebe i može nečeg da bude. Ja ne očekujem ništa osim dosadnog neba, kao što je i sada u BGDu.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže ocelot

  • ***
  • Poruke: 3.453
  • Starost: 35
  • Lokacija: Zaječar
Odg: Jul 2008- III dekada
« Odgovor #54 poslato: 22. Jul 2008. u 13:32 »
uh,mene je jutros oko pola 6h probudila jaka grmljavina nakon koje je krenuo i jak pljusak koji je tim intezitetom pljushtao chitavih sat vremena! sada je 20C tmurno je i vlazno

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Jul 2008- III dekada
« Odgovor #55 poslato: 22. Jul 2008. u 13:35 »
U Novom Sadu od jutros slaba kiša. Trenutno dok ovo pišem padavine su potpuno prestale. Do 8 ujutru palo je 6mm padavina. Trenutna temperatura samo 16 stepeni. Vetar severozapadni slab do umeren.

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 51
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Jul 2008- III dekada
« Odgovor #56 poslato: 22. Jul 2008. u 13:38 »
Kod mene se prilično smračilo
Po radaru oblaka ima dalje od grada
Takt=18.4°C

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Jul 2008- III dekada
« Odgovor #57 poslato: 22. Jul 2008. u 13:43 »
Izgleda da to ide na Timočku Krajinu. Dakle, Boce i ocelot, stiže jedna lepa porcija grmljavine i pljuskova. Iza toga hladno, kao kod nas.
Mi na severu kuliramo. Jaako! Prosto nam je hladno. ;)
Ima još jedan razvoj na severu Crne Gore, i to je sve što je upadljivo. Ovo ostalo ne daje neke posebne padavine ili akciju tog tipa.

Oblačnost na liniji Kruševac-Kuršumlija-Peć. Izgleda da će Pavlović imati 'žurku' za oko pola sata. Videćemo...
Ništa od žurke. Sve to ode severnije...
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže jocozr

  • ***
  • Poruke: 3.724
  • Starost: 30
  • Lokacija: Zrenjanin
Odg: Jul 2008- III dekada
« Odgovor #58 poslato: 22. Jul 2008. u 13:49 »
Evo par informacija radarskog centra SAMOS:
Cinjenica je da ce Vojvodina pauzirati sa padavinama,bar do 16h.
Jer je nad Jadranom pai BiH doslo do promene strujanja i tamo je sad NW,W.Tako da to sve zaobilazi Vojvodinu,ide preko centralne Srbije na istok gde ce se sve to "spojiti",i dati ogromnu kolicinu padavina za kratko vreme,i ondah oslabiti.
Vojvodina moze ocekivati ponovo obilne padavine posle 16-17h kada se ocekuje promena strujanja,i "nicanje" novih oblaka.
Ja im verujem,e sad....
Kod mene oblacno,povremeno bude slabe kise
takt:16.5C
« Poslednja izmena: 22. Jul 2008. u 13:59 jocozr »

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Jul 2008- III dekada
« Odgovor #59 poslato: 22. Jul 2008. u 13:57 »
Vojvodina moze ocekivati pono obilne padavine posle 16-17h kada se ocekuje promena strujanja,i "nicanje" novih oblaka.
Dobra i korisna informacija. S tim da je moje viđenje 'nicanja' oblačnosti drugačije, te da mislim da do toga neće doći. Tako da ja ne verujem u obilne padavine u Vojvodini, ali mestimično će toga biti na krajnjem istoku i jugu Srbije.
Ah, da, promena strujanja je važna karakteristika nečega što se u meteorologiji zove 'front'. Ne samo razlika u temperaturi, već pre svega u strujanju. Jedan front je juče prošao celu zemlju, a danas ovaj drugi treba da prođe istok i jug. Dakle, to što je Joca rekao za promenu strujanja ustvari se vezuje za front.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...