Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Studije meteorologije-pomoc  (Pročitano 94681 puta)

Van mreže gencic

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.705
  • Starost: 35
  • Lokacija: Bežanijska kosa- Zapadni deo Bg-a
Re: Studije meteorologije-pomoc
« Odgovor #20 poslato: 03. Septembar 2008. u 21:01 »
Pa tako nekako sam i ja zakljucio i time se vodim...Vi ste u vezi sa tim fax-om?
Filoloski?
Moram da pazim kako se izrazavam...:)
Pozdrav

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Re: Studije meteorologije-pomoc
« Odgovor #21 poslato: 04. Septembar 2008. u 09:17 »
Da bi se bavio meteorologijom, moje misljenje je, da ti Fizicki fakultet jeste mozda dovoljan ali ne i potreban uslov... pod tim mislim da je potreban uslov ljubav koju ti imas, a ta ljubav nece nestati ni ako budes dipl. ecc ili nesto drugo.
Intervencija: po sada vazecem zakonu, za osnivanje privatne meteoroloske firme, potreban je diplomirani meteorolog, bar dva komada...
Dakle, diploma FF je i potreban i dovoljan uslov. Pozeljni uslovi su svi ostali... Naravno, ako ima ljubavi, pare su u drugom planu. Ali ako trazis pare, mozes ih naci bilo gde, samo ako predano radis ono sto je isplativo. A posto imas roditelje koji su to sto jesu, naucio si na vreme da je ljubav nesto sasvim drugo od toga.
Izvini za malu tiradu. Kako god da bude, uradi kako je tebi drago i neces pogresiti.

Ti ako zelis da se bavis meteorologijom a imas i preduzetnickog duha uvek mozes osnovati firmu, kao sto su Meteos ili Weather2umbrela i da imas primanja iznad proseka, naravno posle odredjenog vremena. Nisam istrazivao to trziste, ali pretpostavljam da i tu ima mogucnosti i da trziste nije zasiceno, iako Meteos i W2U drze dobar deo trzista. Ja bih recimo to uradio da zelim da se bavim meteorologijom, tj. da mi je to zivotno opredeljenje a ne hobi koji volim.
Nemam dobro misljenje o ovim firmama, prosto zato sto znam kako i u kojim uslovima su nastale. Branko i Ivan su bili odlican tandem, a onda je nastalo razdvajanje... Svako je hteo svoje, da ne ulazim u to. Dovoljno za raskol. eh, Srbijo... Inace, privatno preduzetnistvo u meteorologiji je prilican promasaj, jer svako moze da napise prognozu i da 'pije vodu'. Ja takodje. :redface: Razmisli, da li se isplati raditi samo prognoze, kad ih svako ima, kad drzavna sluzba to radi zato sto mora, a bar su jednako dobri kao i drugi. Jedina sansa privatnih prognoza jeste ta sto ce svaki privatnik hteti da radi prognozu za jedan lokalitet, a ne za sire podrucje, i nece biti u 'opstim brojevima', vec ce biti tacno ono sto je trazeno (temperatura, padavine, vetar ...).

Beket, slazem se sa tvojim ocenama i procenama... skroz!
OK, predstavljanje produkata je mnogo bolji posao, a tu su W2U i Meteos bolji od RHMZa (greska RHMZa). Medjutim, ono sto se isplati u meteorologiji, to su razni projekti, a njih privatnici ne mogu da rade bez drzavne meteoroloske sluzbe, naprosto zato sto nemaju akreditovane podatke, zakonski neophodne.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.463
  • Lokacija: Novi Beograd
Re: Studije meteorologije-pomoc
« Odgovor #22 poslato: 04. Septembar 2008. u 14:12 »
Intervencija: po sada vazecem zakonu, za osnivanje privatne meteoroloske firme, potreban je diplomirani meteorolog, bar dva komada...
Sto se tice toga, on uvek moze osnovati firmu na offshore jurisdikciji i ovde otvoriti predstavnistvo te firme. Osnivanje offshore firme je jeftino, a za predstavnistva ovde ne postoje uslovi... A sto se tice uslova u offshore jurisdikciji, oni ne postoje, ne postoje za bilo koju firmu osim onih koji bi se bavili finansijskim uslugama, osiguranjem ili drugim slicnim poslovima.
Koliko znam Meteos je registrovan kao preduzece za pruzanje usluga u komunikaciji, sa 4 vlasnika, od kojih je jedan strani drzavljanin. Pretezna delatnost je "pruzanje saveta i izrada kompjuterskih programa"
W2U je registrovana kao firma za proizovdnju, promet i poslovne usluge sa preteznom delatnoscu "ostale arhitektonske i inzinjerske aktivnosti i tehnicki saveti".
Jedino koliko vidim Sewa weather je registrovana kao meteoroloska firma.
Tako da u skladu za zakonskim propisima (naravno uz dobrog advokata koji ce sve to procackati) i bez fizickog fakulteta moze da se osnuje meteoroloska firma...

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Re: Studije meteorologije-pomoc
« Odgovor #23 poslato: 04. Septembar 2008. u 14:17 »
Koliko znam Meteos je registrovan kao preduzece za pruzanje usluga u komunikaciji, sa 4 vlasnika, od kojih je jedan strani drzavljanin. Pretezna delatnost je "pruzanje saveta i izrada kompjuterskih programa"
W2U je registrovana kao firma za proizovdnju, promet i poslovne usluge sa preteznom delatnoscu "ostale arhitektonske i inzinjerske aktivnosti i tehnicki saveti".
Neki imaju ćebence za dobro pokrivanje...

Jedino koliko vidim Sewa weather je registrovana kao meteoroloska firma.
... a neki spavaju goli, nije ih sramota!

Tako da u skladu za zakonskim propisima (naravno uz dobrog advokata koji ce sve to procackati) i bez fizickog fakulteta moze da se osnuje meteoroloska firma...
Dakle, u Srbiji sve može. I sve se dešava!
Ali sve je to off'n'roll :P
Dakle, samo napred sa studiranjem meteorologije!
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže gencic

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.705
  • Starost: 35
  • Lokacija: Bežanijska kosa- Zapadni deo Bg-a
Re: Studije meteorologije-pomoc
« Odgovor #24 poslato: 04. Septembar 2008. u 14:28 »
Ipak se ne slazem da na celu jedne takve firme,treba da bude covek koji nema veze sa delatnoscu...
Isto kao sto mi je glupo da direktor skole treba da bude menadzer(po zanimanju),a da ne zna ni sta je dnevnik,da bude pedagog...A kod nas ima takvih tendencija u prosveti...

Van mreže MARIJA*

  • *
  • Poruke: 22
  • Starost: 41
  • Lokacija: Makedonija
Re: Studije meteorologije-pomoc
« Odgovor #25 poslato: 05. Septembar 2008. u 09:18 »
          Evo i mene da i ja ti pisem nesto. Kao prvo moram se svima izviniti za moj Srpski (koi bas i nije fenomenalan) ali ipak je dovoljno razumliv.
          Pisem iz Makedonije i upravo zavrsavam studije Meteurologije (ostao mi je samo jos diplomski rad).
         Morash da znas da su matematika i fizika stvarno puno prisutne u ovim studiima, ali da uzmemo primer mene, i ja nisam imala neke posebne predznanja tih predmeta, al ti mogu reci da je ljubav prema meteorologii bila dovoljna, da sve to savladam i evo sad i zavrshim.
          Inace ti moram reci da i meteoroloshki predmeti nisu bas toliko "laki" ako tako gledash. I u njih ima puno toga iz fizike, ali naglashavam ako volis meteorologiju kao shto kazesh ( a verujem da volish), sve ces savladati.

NIJE TO TAKO TESHKO KAO SHTO SE UGLAVNOM PRICHA.

           I za kraj samo koliko da znash, u toku moje studije, kod nas nije bilo ni jedan jedini profesor iz Meteorologije, pa su nam dolazile vashe profesore, koi moram rechi da su se stvarno trudile oko nas (barem koliko je to bilo u njihovim moguchnosti).
           Znachi dovoljno ti je da to volish (barem spored mom mishljenju) i da se malo potrudish.
toliko od mene i *S*R*E*T*N*O*
Airplanes usually kill you quickly - a woman takes her time.

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Re: Studije meteorologije-pomoc
« Odgovor #26 poslato: 05. Septembar 2008. u 13:10 »
Inace ti moram reci da i meteoroloshki predmeti nisu bas toliko "laki" ako tako gledash. I u njih ima puno toga iz fizike, ali naglashavam ako volis meteorologiju kao shto kazesh ( a verujem da volish), sve ces savladati.

Da, i ja sam čuo da je, recimo, Dinamička meteorologija možda i najteži ispit na fakultetu, iako se ovako po imenu čini lak...

NIJE TO TAKO TESHKO KAO SHTO SE UGLAVNOM PRICHA.

Hvala na ulivanju optimizma nama, budućim studentima. ;)



padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže gencic

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.705
  • Starost: 35
  • Lokacija: Bežanijska kosa- Zapadni deo Bg-a
Re: Studije meteorologije-pomoc
« Odgovor #27 poslato: 05. Septembar 2008. u 13:48 »
E,sad si me stvarno sokirala sa tim,da vi uopste niste imali profesore(predavanja)...A mi se ovde zalimo kako nam je tesko,a neko ti sve lepo isprica i objasni...kuku mene,to je stvarno strasno...Sta se desava sa vasim Univerzitetom?

Van mreže MARIJA*

  • *
  • Poruke: 22
  • Starost: 41
  • Lokacija: Makedonija
Re: Studije meteorologije-pomoc
« Odgovor #28 poslato: 05. Septembar 2008. u 18:27 »
ne ne pa krivo si me razumeo! :) imali smo mi i nase profesore i predavanja, ali vecina ispita su nam drzali vasi profesori t.e. prof. Mlagen Curic ( imali smo vecina ispita kod njega) i prof Milivoj Gavrilov (kod njega sada radim svoj diplomski rad).
Ono sto sam vam htjela reci je da sam imala predavanja na srpskom, kako i materijale (knige) od koih smo uchili su bili na srpskom, ali kad nesto volis sve je tako lako :) verujte mi
Airplanes usually kill you quickly - a woman takes her time.

Van mreže MARIJA*

  • *
  • Poruke: 22
  • Starost: 41
  • Lokacija: Makedonija
Re: Studije meteorologije-pomoc
« Odgovor #29 poslato: 05. Septembar 2008. u 18:32 »
i da umalo da zaboravim :) ne ulivam ja nikome optimizam samo pricham ono sto je.
I ja sam imala neke nedoumice o upisivanja, i ja sam htjela drugi fakultet, ali ipak se odluchila za M*E*T*E*O*R*O*L*O*G*I*J*U I HVALA BOGU STO SAM TO URADILA.
Znam da je to ispravan postupak, jer nemogu zamisliti sta bi drugo mogla da radim
Airplanes usually kill you quickly - a woman takes her time.

Van mreže MARIJA*

  • *
  • Poruke: 22
  • Starost: 41
  • Lokacija: Makedonija
Re: Studije meteorologije-pomoc
« Odgovor #30 poslato: 05. Septembar 2008. u 18:37 »
Molim te nemoj slushati sta je tesko a shto nije. RAchicu ti jedan primer
Nama na faksu su isto prichali da je Dinamichka teza, a ja sam to proshla vrlo lako, a recimo Klimatologija mi je bila jako teza i jedva prosla nakon nekoliko padanja :)))
Znaci ne zelim se praviti da sve znam ali samo ti moram rechi da sve ima svoju tezinu, ako tako uzmesh mozda je nekome i recimo Engleski tezak ali i to se mora prochi tokom studije.
Zato nemojte razmishljati o to koi je ispit tezak, a koi lak to je stvar poedinaca.
Ako stvarno volite meteorologiju samo hrabro i napred i sve che biti u redu.
S R E T N O
Da, i ja sam čuo da je, recimo, Dinamička meteorologija možda i najteži ispit na fakultetu, iako se ovako po imenu čini lak...

Hvala na ulivanju optimizma nama, budućim studentima. ;)


Airplanes usually kill you quickly - a woman takes her time.

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Re: Studije meteorologije-pomoc
« Odgovor #31 poslato: 05. Septembar 2008. u 18:39 »
Molim te nemoj slushati sta je tesko a shto nije. RAchicu ti jedan primer
Nama na faksu su isto prichali da je Dinamichka teza, a ja sam to proshla vrlo lako, a recimo Klimatologija mi je bila jako teza i jedva prosla nakon nekoliko padanja :)))
Znaci ne zelim se praviti da sve znam ali samo ti moram rechi da sve ima svoju tezinu, ako tako uzmesh mozda je nekome i recimo Engleski tezak ali i to se mora prochi tokom studije.
Zato nemojte razmishljati o to koi je ispit tezak, a koi lak to je stvar poedinaca.
Ako stvarno volite meteorologiju samo hrabro i napred i sve che biti u redu.
S R E T N O

U pravu si, nije bitno šza je teže od čega, kad je sve teško. :)


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm


Van mreže MARIJA*

  • *
  • Poruke: 22
  • Starost: 41
  • Lokacija: Makedonija
Re: Studije meteorologije-pomoc
« Odgovor #32 poslato: 05. Septembar 2008. u 18:41 »
Kako to mislish "sve je tesko"
U pravu si, nije bitno šza je teže od čega, kad je sve teško. :)
Airplanes usually kill you quickly - a woman takes her time.

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Re: Studije meteorologije-pomoc
« Odgovor #33 poslato: 05. Septembar 2008. u 18:43 »
Kako to mislish "sve je tesko"

Ako se ne uči, sve je teško. :)


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže MARIJA*

  • *
  • Poruke: 22
  • Starost: 41
  • Lokacija: Makedonija
Re: Studije meteorologije-pomoc
« Odgovor #34 poslato: 05. Septembar 2008. u 18:45 »
:))) Pa da za to si potpuno u pravo.Pozic
Ako se ne uči, sve je teško. :)
Airplanes usually kill you quickly - a woman takes her time.

Van mreže gencic

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.705
  • Starost: 35
  • Lokacija: Bežanijska kosa- Zapadni deo Bg-a
Re: Studije meteorologije-pomoc
« Odgovor #35 poslato: 05. Septembar 2008. u 18:57 »
Ma,evo mog iskustva,ako covek nesto cvrsto resi i pritom se trudi(konjski),mislim da nema sanse da ne uspe u tome...
Tako sam ja upisao ekonomiju i iako nisam zaljubljen u nju dao sam uslov u julu i to sa onim ispitima na kojima je najmanja prolaznost-ako je to neki pokazatelj tezine.Sto znaci ,mozes sve ako si karakter...A najjace je kad gledas ljude oko sebe kako se pate ,prvo sa kolokvijumima u avgustu,pa onda ispiti u sept i okt.,a ti ides na ADU(nadam se da znate na koju adu mislim?)i zezas se po ovoj septembarskoj sidziji...

Van mreže gencic

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.705
  • Starost: 35
  • Lokacija: Bežanijska kosa- Zapadni deo Bg-a
Re: Studije meteorologije-pomoc
« Odgovor #36 poslato: 14. Septembar 2008. u 17:45 »
Evo, uredno da javim, da sam se opredelio za studije meteorologije!
Sad neka mi Bog pomogne...

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.463
  • Lokacija: Novi Beograd
Re: Studije meteorologije-pomoc
« Odgovor #37 poslato: 14. Septembar 2008. u 21:19 »
Sa srecom!

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Re: Studije meteorologije-pomoc
« Odgovor #38 poslato: 15. Septembar 2008. u 09:57 »
Evo, uredno da javim, da sam se opredelio za studije meteorologije!
Sad neka mi Bog pomogne...

Što samo on? Dasa ima puno posla... Tu smo i mi! ;)
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže gencic

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.705
  • Starost: 35
  • Lokacija: Bežanijska kosa- Zapadni deo Bg-a
Re: Studije meteorologije-pomoc
« Odgovor #39 poslato: 15. Septembar 2008. u 10:12 »
Jasta!