Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Hajdemo u planine  (Pročitano 32166 puta)

Van mreže zaklinaj

  • *
  • Poruke: 183
  • Lokacija: Niš
Hajdemo u planine
« poslato: 15. Maj 2006. u 18:23 »
Ljubitelji planina, hajde da malo pisemo o tome.
 :D

Ja obozavam planinu leti , svidja mi se sto je tada na planini klima mnogo normalnija nego u gradu.

Moja miljenica je Beljanica. Cesto je posecujem leti. Toplo vam je preporucujem.
Tamo je (znate vec) i resavska pecina i izvor reke Resave...i mnogo je lepo!
Kad budem skenirala slike videcete!

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.463
  • Lokacija: Novi Beograd
Hajdemo u planine
« Odgovor #1 poslato: 15. Maj 2006. u 23:37 »
I ja volim planine. Meni se svidja sto su na planinama moguce neke meteo pojave koje su u gradu mnogo redje, recimo sneg i grmljavina istovremeno, sneg i grad, sneg usred leta i slicno.
Na Kopaoniku sam bio celo leto 1994 godine, posle toga sam nazalost otisao tek aprila 2004 i tada doziveo bukvalno 4 godisnja doba u jednom danu (to je tesko da se dozivi u Beogradu).

Slazem se da je na planini leti mnogo prijatnije nego u gradu i da recimo na Kopaoniku retko kad ide iznad 25 C (rekord za Kop je cini mi se 28.8 C)

Voleo bih i ovo leto da odem na vikend na Kop.

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Hajdemo u planine
« Odgovor #2 poslato: 16. Maj 2006. u 03:38 »
Ja tekođe obožavam planine ali nažalost ne mogu da se pohvalim čestim boravkom na istim. Alpi su meni zakon, ali sam ih video samo na slici.  :D
Uvek mi je tu blizu Fruška gora koja po nadmorskoj visini jedva da se može svrstati u planine ali dovoljno da se čovek malo osveži u šumi za vreme letnjih vrućina.  :wink:

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.463
  • Lokacija: Novi Beograd
Hajdemo u planine
« Odgovor #3 poslato: 16. Maj 2006. u 13:49 »
E ja sam bio na Alpima vise puta. Ono sto me kod Alpa impresionira su ti strmi i nepristupacni goli vrhovi. To je bilo 1999 godine, mada nisam bio na nekim visokim vrhovima mozda 1500m i slicno, ali nadam se da ce sledeci put biti bolje.

Takodje sam puno puta prolazio kroz Alpe i to Dolomite, moram reci da su predeli fenomenalni. X puta sam prolazio na relaciji Udine-Bec i vozom i autom (kada sam iz Italije isao u BG kad se nije moglo preko Hrvatske i Slovenije).
Predeli, jezera, vodopadi, reke, sve je fenomenalno i savetujem svakom ko se nadje u okolini Trsta, a pritom je u mogucnosti da autom prodje autostradom A23 koja ide prema Austrijskoj granici, posto su predeli nezaboravni.

Bio sam i u onim Ligurijskim alpima oni nisu mnogo visoki, mozda do 2000-2500m ali se nalaze tik uz more. Isto su predeli mnogo lepi.
Recimo meni se svidja polozaj Milana, oni su na sat vremena do mora i na sat vremena do Alpa, zaista neverovatne mogucnosti za izlete.

Van mreže zaklinaj

  • *
  • Poruke: 183
  • Lokacija: Niš
Hajdemo u planine
« Odgovor #4 poslato: 16. Maj 2006. u 14:09 »
Stefano , imas li neke fotke!
Daj da vidimo te Alpe!

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.463
  • Lokacija: Novi Beograd
Hajdemo u planine
« Odgovor #5 poslato: 16. Maj 2006. u 15:57 »
imam video snimak na DVD-u, nazalost fotke nemam, a ako neko zna za nacim da sa DVD-a grebujem frame na HDD nek mi kaze pa da podelim to sa vama. Na DVD-u su mi snimci puta Italia-BG pa taj deo sa prolaskom kroz Alpe.

U svakom slucaju verovatno i ovo leto idem u Italiju tako da cu onda to i snimiti kamerom i fotkati.

Van mreže zaklinaj

  • *
  • Poruke: 183
  • Lokacija: Niš
Hajdemo u planine
« Odgovor #6 poslato: 17. Maj 2006. u 10:22 »
STEFANO , SUPER JE STO IMAS DVD. POSTOJE PROGRAMI U KOJIMA MOZES DA IZDVOJIS FRAME , KAO FOTKU , ILI MOZES JEDNOSTAVNO  NESTO KAO SCREEN SHOT DA PROBAS...KAD SAZNAM VISE , JAVLJAM TI KAKO DA IZDVOJIS FOTKICE!!!! :)  :)  :D

Van mreže zaklinaj

  • *
  • Poruke: 183
  • Lokacija: Niš
Hajdemo u planine
« Odgovor #7 poslato: 18. Maj 2006. u 19:05 »
Sredila sam konacno slicice sa Beljanice. Nisu nesto raskosne, ali cu ovog leta , ako budem isla tamo napraviti mnogo bolje nadam se!







a sada malo stalaktita i stalagmita iz resavske pecine.








[/img]

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.463
  • Lokacija: Novi Beograd
Hajdemo u planine
« Odgovor #8 poslato: 18. Maj 2006. u 22:11 »
ma super su slike, koliko je visoka ta planina?

Van mreže zaklinaj

  • *
  • Poruke: 183
  • Lokacija: Niš
Hajdemo u planine
« Odgovor #9 poslato: 18. Maj 2006. u 23:18 »
Planina Beljanica nalazi se u istočnoj Srbiji, severoistično od Jagodine i zapadno od Bora. Njen najviši vrh visine je 1336 metara. Interesantna je zato što obuhvata gornji deo sliva Resave, sa gomilom dolina, klisura, kanjona, vodopada i manjih jezera. Ovaj kraj takođe je izuzetno bogat pećinama, od kojih je čak 107 istraženo. Najpoznatija je svakako Resavska.
Vodopad na Velikom Vrelu, u podnožju Sokolice, vrha Beljanice, nalazi se na 400 metara nadmorske visine, i sastoji se od tri vodopada: Gornjeg, Srednjeg i Donjeg, ukupne visine oko 6 metara. Na dnu malog amfiteatra nalazi se jezero. U blizini je i čuveni Buk vodopad, koji se smatra najvišim vodopadom u Srbiji, u čijem podnočju je duboki vir Zelenik.
Između planina Beljanice i Kučaja nalaze se i dva duboka kanjona: Sklop, i Glopska dolina, koji pružaju zaista neverovatne prizore.

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Hajdemo u planine
« Odgovor #10 poslato: 19. Maj 2006. u 02:36 »
Bravo za slike zaklina!!  :prayer:

Van mreže zaklinaj

  • *
  • Poruke: 183
  • Lokacija: Niš
Hajdemo u planine
« Odgovor #11 poslato: 19. Maj 2006. u 10:24 »
:D Hvala, Joe!!!
Sutra ponovo putujem u prirodu(selo), bice jos fotki.


Van mreže zaklinaj

  • *
  • Poruke: 183
  • Lokacija: Niš
Hajdemo u planine
« Odgovor #12 poslato: 19. Maj 2006. u 10:28 »
:D Hvala, Joe!!!
Sutra ponovo putujem u prirodu(selo), bice jos fotki.