Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Avgust 2011 - III dekada  (Pročitano 65139 puta)

Van mreže Bura

  • *
  • Poruke: 147
  • Lokacija: Bar, Crna Gora
Odg: Avgust 2011 - III dekada
« Odgovor #20 poslato: 22. Avgust 2011. u 14:32 »
Crna Gora 14:00h (glavne stanice)

Podgorica 37.9°C
H.Novi 37.4°C
Ulcinj 37.0°C
Cetinje 36.7°C
Nikšić 33.5°C
Pljevlja 29.0°C
Kolašin 29.0°C
Bar 27.8°C
Žabljak 27.8°C

Van mreže gencic

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.705
  • Starost: 35
  • Lokacija: Bežanijska kosa- Zapadni deo Bg-a
Odg: Avgust 2011 - III dekada
« Odgovor #21 poslato: 22. Avgust 2011. u 14:45 »
Нисам стигао раније да питам, јел то пре неко вече била температурна инверзија у Београду? Враћао сам се мотором са Маракане и кад сам кренуо да се спуштам са Дедиња доле ка Милошевом конаку температура је опала бар за 3-4 степена. После кад сам опет почео да се пењем од Хајдучке чесме ка Кошутњаку температура је опет порасла исто за неких 3-4 степена.

To ti je uobicajena pojava, koja je ustaljena uvek kada su vedre i tihe noci. Vazduh koji se hladi iznad brda se spusta kao tezi i ''puni'' okolne doline.

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.463
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: Avgust 2011 - III dekada
« Odgovor #22 poslato: 22. Avgust 2011. u 15:54 »
Beograd T=32 C Suncano i vedro...

Van mreže Darko_9

  • ***
  • Poruke: 4.859
  • Lokacija: Naselje Vrbovski(69m nadmorska visina)
Odg: Avgust 2011 - III dekada
« Odgovor #23 poslato: 22. Avgust 2011. u 16:06 »
Crna Gora 14:00h (glavne stanice)

Podgorica 37.9°C
H.Novi 37.4°C
Ulcinj 37.0°C
Cetinje 36.7°C
Nikšić 33.5°C
Pljevlja 29.0°C
Kolašin 29.0°C
Bar 27.8°C
Žabljak 27.8°C

Dok cela Crna Gora gori Bar kao da je na drugom kraju sveta  :nelupaj:

Beograd podnošljivih 32 stepena.
« Poslednja izmena: 22. Avgust 2011. u 16:42 Darko_9 »

Van mreže IgorBiH

  • *
  • Poruke: 44
Odg: Avgust 2011 - III dekada
« Odgovor #24 poslato: 22. Avgust 2011. u 16:15 »
Uzas....

15h

Temperatura: 37,3°C
Rel. vlažnost vazduha: 26%
Vazdušni pritisak: 999mb

Van mreže Srbin

  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 32
  • Lokacija: Ivanjica-Jugozapadna Srbja, 451 mnv
Odg: Avgust 2011 - III dekada
« Odgovor #25 poslato: 22. Avgust 2011. u 16:59 »
U Ivanjici danas i ovih dana,kao i u vecem delu zemlje vedro sunchano i toplo vreme :D  :sun

Van mreže TRSTENIK

  • ***
  • Poruke: 2.959
  • Lokacija: TRSTENIK, centralna Srbija
    • TRSTENIČKI BAROMETAR
Odg: Avgust 2011 - III dekada
« Odgovor #26 poslato: 22. Avgust 2011. u 17:19 »
Meteorološka monotonija...

Vedro;
Temperatura: 33°C;
Vlažnost: 35%; Pritisak: 1018 mb (hPa);
Vetar: E, 1 m/s;

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Avgust 2011 - III dekada
« Odgovor #27 poslato: 22. Avgust 2011. u 19:56 »
Kakav nagli pad temperature večeras od malopre nakon zalaska sunca.  :o

Već je palo na 23°C,što je 9 manje od današnjeg maksimuma.

Vedro je naravno,ali je vazduh čista barutana što i omogućuje da temperatura ovako naglo pada.

Ide to ujutru ponovo oko 9-10°C  :D
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže ivkeBgd

  • **
  • Poruke: 1.691
  • Lokacija: Umčari-okolina Grocke
Odg: Avgust 2011 - III dekada
« Odgovor #28 poslato: 22. Avgust 2011. u 20:16 »
Blago tebi kad si tamo u zelenilu i šumici,kod mene nije baš opala mada je prijatnije nego u gradu.A uopšte ne kapiram one koji su na fb lajkovali pakao koji se predvidja za naredne dane.Pa ko još bre normalan može to da voli au....ccc!

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.579
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Avgust 2011 - III dekada
« Odgovor #29 poslato: 22. Avgust 2011. u 20:51 »
Deseti tropski dan u nizu u Paracinu Tmax; 33.9C, trenutno prijatnih 25.1C

Niz je započeo 13. avgusta i to:

13. 30.5C
14. 31.8C
15. 34.5C
16. 31.6C
17. 31.5C
18. 32.9C
19. 36.1C
20. 33.1C
21. 33.5C
22. 33.9C

Van mreže Srbin

  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 32
  • Lokacija: Ivanjica-Jugozapadna Srbja, 451 mnv
Odg: Avgust 2011 - III dekada
« Odgovor #30 poslato: 22. Avgust 2011. u 20:54 »
 
A uopšte ne kapiram one koji su na fb lajkovali pakao koji se predvidja za naredne dane.Pa ko još bre normalan može to da voli au....ccc!

Mozda zbog toga shto uskoro krecu jesenje kishe ne bi me iznenadilo ni ako bude snega u prvoj polovini oktorbra,shto se deshava i ne tako retko(mada ove poslednje zime su stvarno smeshne) ali nikad se ne zna,a do oktobra je ostalo mesec i  7 8 dana,tako da meni prija ovakvo vreme,a vi koji ne volite vrucine izdrzite josh malo :D

Shto se mene tiche ja obozavam onu narodnu: "Zimi zima,a leti vrucina"  Mislim takvo mi vreme odgovara :D

Van mreže Zelimir a

  • **
  • Poruke: 546
  • Starost: 60
  • Lokacija: Vrsac
  • Najteže je naučiti nenaučenog učitelja
Odg: Avgust 2011 - III dekada
« Odgovor #31 poslato: 22. Avgust 2011. u 21:31 »
Temperatura lepo pada , na nasu veliku radost jos uvek nista od tropskih noci Takt 23.4 C


Van mreže beli

  • **
  • Poruke: 1.382
  • Starost: 34
  • Lokacija: Bijeljina
Odg: Avgust 2011 - III dekada
« Odgovor #32 poslato: 22. Avgust 2011. u 23:53 »
Teмпeрaтурa ваздуха у 14 часова у БиХ:
 Бjeлaшницa 16,
 Ивaн - сeдлo 27,
 Kупрeс 28,
Сoкoлaц и Срeбрeницa 29,
 Сaрajeвo 30,
 Бугojнo 31,
 Грaдaчaц, Сaнски Moст, Tузлa, Звoрник и Гoрaждe 32,
 Биjeљинa и Ливнo 33,
 Бихaћ, Дoбoj, Приjeдoр, Зeницa и Нeум 34,
 Бaњa Лукa 35,
Moстaр, Tрeбињe и Дрвaр 36,
 Стoлaц 37
 и Чaпљинa 38 степени.

U Bijeljini vedra i prijatna prava ljetna noc..
Temperatura 22C!

Van mreže gencic

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.705
  • Starost: 35
  • Lokacija: Bežanijska kosa- Zapadni deo Bg-a
Odg: Avgust 2011 - III dekada
« Odgovor #33 poslato: 23. Avgust 2011. u 00:00 »
Evo zanimljive opservacije o gradskoj klimi i uopste o pojavi razlike temperature izmedju doline i okolnih uzvisenja (tesko je pricati o brdima, jer mnoga brda u Beogradu nemaju relativnu visinu vecu od 200m). Kada sam veceras na NBG izasao iz kafica, posto sam bio u papucama i sorcu osetio sam prijatnu hladnocu po nogama. Dalje, kada sam stigao na Bezanijsku kosu, koja ima relativnu visinu od jedva nekih 30 m, mogu da kazem da ima OSETNE razlike izmedju temperatura (ipak da kazem da nemam objektivnih dokaza). Putovanje je trajalo nekih 5-6 min autobusom i prilicno sam dobro zapamtio osecaj, tako da mislim da me nije prevario.
Da ne bi bilo totalno subjektivno, mogu da kazem da sam rekao i ljudima pored mene da mi kazu sta misle i svi su se do jednog slozili.
Jedini dodatni uticaj koji bi mogao da bude je prisustvo vece zelene povrsine, koja akumulira manje toplote preko dana nego betonska. Medjutim, taj efekat bi mogao eventualno da proizvede suprotne pojave, jer je odnos zelenila i betona ipak malo veci na Bezanijskoj kosi nego dole na Novom Beogradu.

Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.731
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: Avgust 2011 - III dekada
« Odgovor #34 poslato: 23. Avgust 2011. u 00:01 »
Pošto nema padavina, ja sam napunio svoj pomoćni kišomer vodom do linije 40mm. Prošlo je već 4 dana i isparilo je 16mm (po danima 4,4,3,5). A ovog meseca je palo svega 10mm...

Preko dana ako se izbegne sunce je podnošljivo, već posle 18h je sunce prestaje da prži pa je prijatnije napolju. Još jedna mirna, tiha i vedra noć.

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Avgust 2011 - III dekada
« Odgovor #35 poslato: 23. Avgust 2011. u 00:15 »
Evo zanimljive opservacije o gradskoj klimi i uopste o pojavi razlike temperature izmedju doline i okolnih uzvisenja (tesko je pricati o brdima, jer mnoga brda u Beogradu nemaju relativnu visinu vecu od 200m). Kada sam veceras na NBG izasao iz kafica, posto sam bio u papucama i sorcu osetio sam prijatnu hladnocu po nogama. Dalje, kada sam stigao na Bezanijsku kosu, koja ima relativnu visinu od jedva nekih 30 m, mogu da kazem da ima OSETNE razlike izmedju temperatura (ipak da kazem da nemam objektivnih dokaza). Putovanje je trajalo nekih 5-6 min autobusom i prilicno sam dobro zapamtio osecaj, tako da mislim da me nije prevario.
Da ne bi bilo totalno subjektivno, mogu da kazem da sam rekao i ljudima pored mene da mi kazu sta misle i svi su se do jednog slozili.
Jedini dodatni uticaj koji bi mogao da bude je prisustvo vece zelene povrsine, koja akumulira manje toplote preko dana nego betonska. Medjutim, taj efekat bi mogao eventualno da proizvede suprotne pojave, jer je odnos zelenila i betona ipak malo veci na Bezanijskoj kosi nego dole na Novom Beogradu.

Dragi kolega, i ja sam večeras izašao malo u 'život'. I, naravno, imao sam isti taj osećaj, samo što je u pitanju paralela između centra grada (Trg Republike) i mojih Košutnjačkih gudura. Naravno, u gudurama Košutnjaka je osetno svežije nego u zabetoniranom velegradu. Tvoj zaključak bi možda bio na mestu da sam i ja na periferiji na nižoj nadmorskoj visini, ali avaj, nisam. Nadmorska visina kod mene je oko 175 metara, a Trgh Republike je na oko 115 metara (vidi piramidu u Knezu). Na takvom potezu nema ni govora o nekom, kako se to srtučno kaže, pseudogradijentu koji rezultuje inverzijom. Odlučujući uticaj na ovakvu raspodelu temperature ima pre svega urbano jezgro grada, a nadmorska visina je na teritoriji grada tek sporedan (ali ne i isključiv) parametar.

Pseudogradijenti (temperaturni 'gradijenti', tačnije govoreći, razlike u temperaturi između dva mesta sa različitom nadmorskom visinom) umeju baš da zamagle stvar. Šta misliš, kolega? ;)
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže gencic

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.705
  • Starost: 35
  • Lokacija: Bežanijska kosa- Zapadni deo Bg-a
Odg: Avgust 2011 - III dekada
« Odgovor #36 poslato: 23. Avgust 2011. u 00:31 »
Sve se slazem, samo jedna bitna stvar koju sam naveo je da bi promena temperatura trebala da ima razlicit znak ili da je bar nema. Ukoliko se udaljavam od urbanog jezgra i visokih kanjonskog tipa zgrada kakve su one na Nbg i dodjem na mesto pitomije gradnje (pritom je u okolini prilicno prostrano polje), mislim da treba da ocekujem nizu (ili kazem priblizno istu) temperaturu?
Ono sto sam ja osetio verujem da je oko 2-3 c razlike, jer manje se ne bi dalo ni registrovati.

btw. moram da nabavim neki portabilni termometar. :D

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Avgust 2011 - III dekada
« Odgovor #37 poslato: 23. Avgust 2011. u 00:39 »
Pusti kanjone, oni su iz druge priče.
U pravu si sa svojim očekivanjima. Međutim, iako je prividno ravan, čak i NBGD može da ima neke svoje skrivene 'rupe' za temperaturu. Banalan primer za koji znam jeste mikrolokacija meteorološke stanice u Ćupriji, koja je baš u jednoj takvoj rupi. Već ispred zgrade stanice, druga, toplija priča. Da nisam dežurao tamo nekoliko vedrih letnjih noći (pre više godina), ne bih verovao. Ko zna šta je dunulo na Kosi u vreme kada si ti prolazio, ili u kakvoj rupi je taj kafić... Sve je to blesavo toliko da se ne može modelirati, to je bila neka moja poenta.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže srba

  • **
  • Poruke: 1.928
  • Starost: 57
  • Lokacija: Inđija,115m n.v.
Odg: Avgust 2011 - III dekada
« Odgovor #38 poslato: 23. Avgust 2011. u 08:36 »
Posle prijatne noći Tmin 17,9C,
sunčano jutro.
T=24,4C

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.575
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Avgust 2011 - III dekada
« Odgovor #39 poslato: 23. Avgust 2011. u 08:41 »
Odavno nije bilo dosadnije vreme ... sve polako žuti ... trava, lišće, plodovi ...  :sos:
T 23°C, zamislite vedro je!