Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Maj 2012 - II dekada  (Pročitano 63790 puta)

Van mreže Srbin

  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 32
  • Lokacija: Ivanjica-Jugozapadna Srbja, 451 mnv
Odg: Maj 2012 - II dekada
« Odgovor #100 poslato: 14. Maj 2012. u 13:20 »
Na Zlatiboru pada sneg na 0.0C, a u Sjenici i na Kop-u je +3C.
U Sarajevu je jutros bilo 4-7cm snega uz Tmin od +0.3C, trenutno je +2.2C uz umeren sneg (na Bjelašnici -5C uz jak sneg).

Blago Sarajevu,nije se probio taj hladniji vazduh do jugozapada,mozda je malo falilo. . . pogotovu je razlika na temperaturama po visini,eto Bjelashnica -5 pa u Sarajevu moze da pada chist sneg na + 2 ,dok je zbog neravnomernog rasporedjenog hladnog vazduha po visini na Zlatiboru na 1000 mnv 0 C i sneg a na Kopu na 1700 mnv +3 i kisha i pitanje da li ce tamo da pada sneg uopshte,jer je istochnije. . .

Kazu mi da je u Ivanjici pljushtala kisha dobro,jakog inteziteta,dok je u pozegi chas slaba kisha,pa chas umerena do jaka,na Goliji iznad 1200 1300 sigurno sneg. . .

Vecheras ce opet pasti temperatura na 2 metra,ali ona po visini ce porasti tako da shanse za sneg u Ivanjici u samom gradu ne postoje. . .

E sad pomalo iznenadjujuce nova shansa za sneg,javlja se u chetvrtak,kada ce ponovo biti dosta padavina na jugozapadu uz minus po visini i prilichno niske temperature na 2 m,aj boze pomozi,nikad nisam doziveo seg u maju u Ivanjici to bi bilo neshto shto bi se prepricahvalo godinama i ko zna kada bi se ponovilo,kad je danas malo falilo,nek me uk##a u chetvrtak kad avec postoje shanse  ;D

Evo kako to izgleda da meteogramu gfs-a,optimisticahn sa najavljenih josh 70 mm padavina


obratite paznju na temperatru po visini u chetvrtak kao i na onu na 2 m u Ivanjici,moze se reci da postoje shanse

Van mreže laky

  • ***
  • Poruke: 3.024
  • Lokacija: Dubai, UAE
Odg: Maj 2012 - II dekada
« Odgovor #101 poslato: 14. Maj 2012. u 13:34 »
U Kuli od jutros kisa malo slaba malo umerena, do sada je palo 6mm. Po modelima u Vojvodini se ocekivala tek uvece.

Trenutno slaba kisa, temperatura 9C, duva slab vetar.


Van mreže Darko_9

  • ***
  • Poruke: 4.859
  • Lokacija: Naselje Vrbovski(69m nadmorska visina)
Odg: Maj 2012 - II dekada
« Odgovor #102 poslato: 14. Maj 2012. u 13:52 »
U Sarajevu je preključe bilo 29 stepeni a danas pada sneg , 30 stepeni razlike za 24 sata!  :-[

Van mreže PIvan

  • *
  • Poruke: 35
  • Lokacija: Foča,Republika Srpska
Odg: Maj 2012 - II dekada
« Odgovor #103 poslato: 14. Maj 2012. u 14:01 »
Foča je u subotu imala u 16:00  čitavih 30 oC,a jutros u 8:00 je izmjereno 1 oC uz jak vlažan snijeg koji je nanio dramatičnu štetu voćnjacima i ostalom listopadnom drvecu,nije dobar snijeg u maju,nije dobar ....... Ope se zacrnilo,o brdima opet pada snijeg....ne valja,ne valja .......

Van mreže Srbin

  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 32
  • Lokacija: Ivanjica-Jugozapadna Srbja, 451 mnv
Odg: Maj 2012 - II dekada
« Odgovor #104 poslato: 14. Maj 2012. u 14:08 »
Koliko je cm palo u Fochi ? Ubaci nam neku sliku. . .  ovo stvarno jeste ekstrem

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.338
  • Starost: 39
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Maj 2012 - II dekada
« Odgovor #105 poslato: 14. Maj 2012. u 14:16 »
Kisa slabog i umerenog inteziteta pada od jutros, kao i u vecini krajeva temperatura ispod 10C.

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Maj 2012 - II dekada
« Odgovor #106 poslato: 14. Maj 2012. u 14:23 »
Volim snijeg zimi, i uvijek mi je drago kad padne, ali snijeg u maju (uopšte u periodu od aprila do oktobra) je elementarna nepogoda i ne shvatam kako mu se iko može radovati.  :-\

U Beogradu kiša padala gotovo bez prestanka od jutros, a sada konačno posustaje. Do 14h je palo 9mm, ukupno 26.4mm za sada od ovog ciklona. Dobro su modeli namirisali ovu obilnu kišu.
T 8.4°C.


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže PIvan

  • *
  • Poruke: 35
  • Lokacija: Foča,Republika Srpska
Odg: Maj 2012 - II dekada
« Odgovor #107 poslato: 14. Maj 2012. u 14:25 »
Koliko je cm palo u Fochi ? Ubaci nam neku sliku. . .  ovo stvarno jeste ekstrem
nažalost nisam se nadao ovome jutros,nisam ponio aparat a kod kuce nemam komp.u samom gradu snijeg je počeo oko 7 izjutra  da bi oko 8 padao tako jako da se počeo primati cak i na asfalt.grane su počele da se savijaju da bi posle i pucale,ogromna je stta ,visina snijega je 3 cm al to je sve relativno jer je toliko mokar i tezak da je to čudo,okolna brda i sela oko grada imaju oko 10 -15 cm snijega pa pretpostavljam da je steta ogromna.

Van mreže Srbin

  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 32
  • Lokacija: Ivanjica-Jugozapadna Srbja, 451 mnv
Odg: Maj 2012 - II dekada
« Odgovor #108 poslato: 14. Maj 2012. u 14:43 »
Volim snijeg zimi, i uvijek mi je drago kad padne, ali snijeg u maju (uopšte u periodu od aprila do oktobra) je elementarna nepogoda i ne shvatam kako mu se iko može radovati.  :-\

Ja ga obozavam :) E sada voleo bih nekako da padne malo chisto onako a da ne napravi neku shtetu,normalno u vishim predelima po vishim brdima bude veci pa je i mogucnost za shtetu veca. . . al u predelima iznad 1000 m i nije tolika avangarda sneg u maju,ali je ipak retkost. . .

Veliku shtetu moze naneti i olujni vetar i grad iz super celija za koje mnogi navijate leti :D i zelite da uslikate i da dodju do vas,pa ja to ipak mogu da razumem kao strast prema meteorologiji. . .

Tako da se nadam da neko moze i mene da razume shto navijam da ja u Ivanjici u chetvrtak vidim pahulje u maju i ako potencijalno sneg moze naneti shtetu,pogotovu u vishim delovima opshtine,gde je i jutros padao sneg. . . Ali sneg u maju u predelima nizim od 500 m je mnogo redja pojava od super celije oluje i snega u januaru i februaru,a ja volim ekstreme,pa se nadam da mi niko ne zamera na navijanju za sneg koje  je ogranicheno na Ivanjicu i pojavu koja se dogadja otprilike jednom u deceniji ili chak i redje. . .

Naravno da ne bih navijao za neku elementarnu nepogodu koja bi zahvatila shire podruchije Srbije. . .

Van mreže Marko_bg

  • **
  • Poruke: 1.065
  • Starost: 39
  • Lokacija: јужни Београд, Церак - Жарково
Odg: Maj 2012 - II dekada
« Odgovor #109 poslato: 14. Maj 2012. u 15:40 »
Овај циклон ми је упропастио путовање на море, па се надам да ће бар у среду бити пауза од кише како бих могао на утакмицу у Крушевац. Такође, ми је невероватно да се било ко радује оваквом времену, кишу и 7-8 степени не подносим ни у новембру а не у мају. И кад већ навијате, ја навијам да се што пре разведри и засија Сунце  :sun

А  до неких лепших дана, тренутно слаба до умерена киша уз 7.6 степени.
« Poslednja izmena: 14. Maj 2012. u 16:52 Marko_bg »

Van mreže laky

  • ***
  • Poruke: 3.024
  • Lokacija: Dubai, UAE
Odg: Maj 2012 - II dekada
« Odgovor #110 poslato: 14. Maj 2012. u 16:33 »
Veliku shtetu moze naneti i olujni vetar i grad iz super celija za koje mnogi navijate leti :D i zelite da uslikate i da dodju do vas,pa ja to ipak mogu da razumem kao strast prema meteorologiji. . .

Ne mozes da uporedjujes oluje sto je normalna pojava leti i sneg sredinom maja...

Kisa upravo prestaje, jos malo pada rosulja palo jos 3mm. Nove padavine stizu sa juga...


Van mreže beli

  • **
  • Poruke: 1.382
  • Starost: 34
  • Lokacija: Bijeljina
Odg: Maj 2012 - II dekada
« Odgovor #111 poslato: 14. Maj 2012. u 16:41 »
Kisa prestala oko 14h. Trenutno suvo i prohladno,temperatura 10C!


Van mreže Srbin

  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 32
  • Lokacija: Ivanjica-Jugozapadna Srbja, 451 mnv
Odg: Maj 2012 - II dekada
« Odgovor #112 poslato: 14. Maj 2012. u 16:51 »
Ne mozes da uporedjujes oluje sto je normalna pojava leti i sneg sredinom maja...

To jeste,ali upravo zato bih i voleo da to vidim i dozivim jer je to izuzetno retka pojava i kada je vec ovako hladno i kishovito,ako postoji shansa onda nek udje u istoriju,neki su modeli to najavljivali za jutros,ipak je sve ostalo malo zapadnije. . . Postoji shansa josh u cehtvrtak. I da me enko ne rayume pogreshno niti volim kishovito vreme,niti bih voleo da sneg u maju aprilu,bude redovna pojava,ja sam za chuvenu zimi zima,leti vrucina. . . i Volim suncahno i toplo vreme i uzivam u njemu,ali kada se vec ukazala shansa za sneg sredinom maja,posle ko zna koliko godina,voleo bih i da pada :)

Malopre sam popricaho sa vozachem kamiona iz Bosne i pitao ga: Je li shta je to po Bosni sneg,on kaze da nigde nije video sneg kuda je on vozio, osim u Sarajevu. . .

Chuo sam se sa Ivanjicom,kazu posle duze pauze,kisha umerenog inteziteta je pochela pre jache od sat vremena i od tada pada neprekidno i jednolichno

I u Pozegi posle duze pauze pochinje umeerna sitna kisha,pre 5 min je krenula. . .


Van mreže skopski

  • **
  • Poruke: 631
  • Starost: 30
  • Lokacija: Skopje
Odg: Maj 2012 - II dekada
« Odgovor #113 poslato: 14. Maj 2012. u 17:18 »
Umerena do jaka kiša pada več nekoliko sati. Temp. 11C, bez vetra. Stvorile su se ogromne bare. Ako ovako produži do sutra ujutro kao što modeli najavljuju, biče neke zanimljive brojke.

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Maj 2012 - II dekada
« Odgovor #114 poslato: 14. Maj 2012. u 18:26 »
Umerena kiša sa kraćim prekidima pada čitav dan.

+7°C.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže forest

  • *
  • Poruke: 488
  • Starost: 40
  • Lokacija: Prokuplje
Odg: Maj 2012 - II dekada
« Odgovor #115 poslato: 14. Maj 2012. u 18:35 »
Prepodne je rosila rosulja, a onda negde od 14h bez prekida pada umerena do jaka kisa.

+8'C.

Van mreže ocelot

  • ***
  • Poruke: 3.453
  • Starost: 35
  • Lokacija: Zaječar
Odg: Maj 2012 - II dekada
« Odgovor #116 poslato: 14. Maj 2012. u 19:03 »
potop sa manjim prekidima :kisa

Van mreže laky

  • ***
  • Poruke: 3.024
  • Lokacija: Dubai, UAE
Odg: Maj 2012 - II dekada
« Odgovor #117 poslato: 14. Maj 2012. u 19:44 »
Pocinje da pada kisa, obaci su sivi, niski, tamni vidi se da su puni kise.


Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.579
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Maj 2012 - II dekada
« Odgovor #118 poslato: 14. Maj 2012. u 19:45 »
U Paracinu kisa promenljivog intenziteta pada od 4h jutros. Nakupilo se do ovog trenutka u kisomeru 30.6mm, ukupno od juce 33.5mm. Temperatura 7.9C

Padavine u maju 65.1mm, jos malo i prelazimo prosecnu mesecnu majsku kolicinu padavina. Ovo ce biti cetvrti mesec u ovoj godini sa padavinama iznad proseka.

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Maj 2012 - II dekada
« Odgovor #119 poslato: 14. Maj 2012. u 20:27 »
U Beogradu kiša ne posustaje, 14mm je palo danas. Trenutna temperatura 9.0°C je ujedno i današnja Tmax.
Na Zlatiboru je u toku dana snijeg prešao u kišu, ali je izmjereno statističkih 1cm snijega večeras.


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm