Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Nevreme u Valjevu 01. 08. 2016.  (Pročitano 1152 puta)

Van mreže Stefan Valjevo

  • **
  • Poruke: 1.156
  • Starost: 36
  • Lokacija: Valjevo
Nevreme u Valjevu 01. 08. 2016.
« poslato: 02. Avgust 2016. u 02:22 »
Prošle godine je na Ilinjdan bilo veliko nevreme i najkrupniji grad koji sam video za života ovoliko koliko imam sada. http://www.serbianmeteo.com/forum/index.php?topic=3632.0

Ovaj put opet nevreme, ali dan pre velikog praznika koji simboliše ovakvo vreme u znatno blažoj varijanti ili bar bez grada, ali zato uz mnogo kiše. Neću previše da dužim. Dan je pre podne bio vedar i sunčan, a i prilično sparan. Za razliku od prošlog ponedeljka i prošle reprtaže kada se ispadala silna kišetina satima, ovakav scenario sam i očekivao i nisam bio iznenadjen. Nisam hteo da dosadjujem sa radrskim slikama koje su vrlo slične sa prošlim ponedeljkom i četvrtkom, već sam odmah prešao na slike.

Jedino sam se osvrnuo na estofex koji je gotovo celu teritoriju Srbije, kao i moj kraj stavio u level 2, a možda i u prvi plan mogućih jakih vremenskih nepogoda ovaj dan u Evropi.


Oko 14h su počeli da se primiču oblaci sa zapada i jugozapada u linijskoj formi.








Medjutim, negde posle 15h sam skoknuo do prodavnice kada me uhvatio iznenadni pljusak verovatno krajnje lokalnog karaktera jer sistem još nije stigao i bio je bar 20-ak kilometara daleko na zapadu i oko 10-ak kilometara na jugozapadu. Počelo je pre toga sevanje, a grmljavina nije još. Posle i u toku lokalnog pljuska je počela konkretna grmljavina. Nažalost, okisao sam do gole kože jer se zaista nisam nadao da će bar još oko pola sata kiša.  :grin: Medjutim nastavilo je nevreme da se približava.










Oblaci menjaju boju i postaju sivlji i sve tamniji. Linija sistema dolazi do izražaja.










Potom počinje pljusak oko 16:30h.


Zatim i provala oblaka.


Jaka kiša je padala oko pola sata ili 45 minuta. Bara posle sat i više velike kiše. Zvuči u stihu.  :grin:


Zatim je nastavila jaka do umerena kiša još dva-tri sata uz umerenu grmljavinu, ali je nešto pre 19h jednom baš jako pukao grom negde u blizini da je odjednom nestalo interneta, a moj mačak se trgao iz dubokog sna.  :grin: Kiša je konačno prestala oko 21h i potom je usledilo razvedravanje i videle su se zvezde. Palo je poprilično velikh 26mm vodenog taloga, a kanalizacija je opet pravila problem na ulici gde se stvorilo jezero, pa je moj stric ponovo otpušavao. Naravno da je u takvim situacijama pravila mi problem i u podrumu i garaži, ali srećom ne mnogo veliki jer je izmedju bilo sunčanih i toplih dana i pravljene su pauze sa olujama u proseku četiri do pet dana sunčano i toplo pa kiša. Sada uživam u prijatnom vazduhu posle osveženja.  :D
« Poslednja izmena: 02. Avgust 2016. u 02:35 Stefan Valjevo »