Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Jul 2017 - III dekada  (Pročitano 41880 puta)

Van mreže Srks

  • **
  • Poruke: 1.542
  • Lokacija: Novi Beograd - Studentski grad
Odg: Jul 2017 - III dekada
« Odgovor #620 poslato: 31. Jul 2017. u 16:53 »
U Beogradu temperatura ostade niže nego što se očekivalo, trenutno 34C i nije išlo preko toga. Ali zato tačka rose čak 18C, neverovatna sparina je napolju.

Evo, dogurasmo do 35+ i danas. Prema AMS Vračar trenutno 35.4°C. S obzirom kakvo nas vreme očekuje u prvoj dekadi avgusta, uopšte nije nerealno da bude oboren (ili makar dostignut) rekordni broj dana sa temperaturama 35+ do kraja leta. Trenutni rekord drži leto 2012. godine, kada je bilo 24 takva dana u Beogradu.

Van mreže Darko_9

  • ***
  • Poruke: 4.859
  • Lokacija: Naselje Vrbovski(69m nadmorska visina)
Odg: Jul 2017 - III dekada
« Odgovor #621 poslato: 31. Jul 2017. u 17:13 »
U Vojvodini je bilo svezije par stepeni od ocekivanja , u Beogradu je opet preslo 35 stepeni i danas , naravno u centralnim predelima Srbije i na jugoistoku ponovo najtoplije preko 37 stepeni danas , ovo sto Branko METEOS najavljuje sutra samo 35 stepeni za Beograd ne pije vodu , ocekujem minimum 36-37 u Beogradu sutra.

Van mreže Zeli

  • **
  • Poruke: 1.000
  • Starost: 61
  • Lokacija: Brcko
Odg: Jul 2017 - III dekada
« Odgovor #622 poslato: 31. Jul 2017. u 18:10 »
Bio sam vani i dosao kuci pre sat vremena, mislio sam da je najmanje 36 stepeni, uzasno je pogotovo u gradu.
Kad sam dosao kuci bio sam prilicno iznenadjen videvsi temperaturu "samo" 33,8, ali uz 52% vlaznosti.
Pre nekoliko minuta se temp zaokruzila na 34 uz istu vlaznost, nebo je kristalno cisto, vetar zanemarljiv, dok pritisak celi dan stagnira na 1003hPa.
Medjutim, vec sam napominjao da je uvek, kod mene u selu, najmanje 3 stepena niza temperatura, nego u obliznjem Brčkom.
Ja nemam termometar u autu, ali brojni prijatelji i rodbina su se uverili da je apsolutno tako, kako leti, tako i zimi!!! Pogotovo u letnjim vecernjim casovima ponekad bude i 5-6 stepeni hladnije.

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Jul 2017 - III dekada
« Odgovor #623 poslato: 31. Jul 2017. u 21:18 »
I Nis danas deli prvo mesto sa Cuprijom....
Danasnji tmax-ovi...  ;)

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.278
  • Starost: 53
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Jul 2017 - III dekada
« Odgovor #624 poslato: 31. Jul 2017. u 21:29 »
gde li im nestade onih 38,1 danas sto bese na sajtu rhmz u 16:40 cini mi se. Moracu screenshotove da pravim ubuduce  :O
🇷🇸 Сунчано и топло.
🇷🇺 Солнечно и тепло.

"Eeeeee!"

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Jul 2017 - III dekada
« Odgovor #625 poslato: 31. Jul 2017. u 21:40 »
gde li im nestade onih 38,1 danas sto bese na sajtu rhmz u 16:40 cini mi se. Moracu screenshotove da pravim ubuduce  :O
Sofronije automatska m. stanica uvek pri ovakvim suncanim danima daje visu temperaturu eto slucaj da i vise od 1C ponekad... Zvanicno je samo ovo a to je da smo mi topliji od vas danas sto i nije za pohvalu...
Trenutna 27C

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.278
  • Starost: 53
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Jul 2017 - III dekada
« Odgovor #626 poslato: 31. Jul 2017. u 21:58 »
Sofronije automatska m. stanica uvek pri ovakvim suncanim danima daje visu temperaturu eto slucaj da i vise od 1C ponekad... Zvanicno je samo ovo a to je da smo mi topliji od vas danas sto i nije za pohvalu...
Trenutna 27C

Ma ok to... Podaci sa rhmz automatskih stanica se apdejtuju svakih sat koliko ja znam, mada bi logicno bilo da je u real time kao stanica na aerodromu. Pisalo je najvisa zabelezena u tom satnom terminu 38,1. Sat kasnije ams na aerodromu LYSP je pokazala 39,2 max danas. Temp koja je u tabeli je danas bila u terminu 14 h koliko se secam. Nema veze, ne zanimaju me rekordi, voleo bih da je na dnu skale, ali nesto mi nije logicno.  :hm:

A i ta stanica na aerodromu rudine nije bas na drvo okacena, tu je pilotska skola, saobracaj je relativno gust i ti avioni moraju imati relativno tacne podatke o vremenskim uslovima. Ovo mi bas i ne deluje kao nesto amaterski odradjeno:

http://www.aeromonde.org/

Ipak je ovo nesto sto ima medjunarodnu akreditaciju i moralo je odredjene uslove da ispuni.
🇷🇸 Сунчано и топло.
🇷🇺 Солнечно и тепло.

"Eeeeee!"

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.579
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Jul 2017 - III dekada
« Odgovor #627 poslato: 31. Jul 2017. u 22:02 »
I Nis danas deli prvo mesto sa Cuprijom....
Danasnji tmax-ovi...  ;)


A ne može to tako :) Zna se ko je najtopliji Paraćin sa 37.6C  :rofl: Šalu na stranu, ovo je dobar pokazatelj da nova stanica radi kako treba. Jedino što sam uočio da se brže zagreva moja lokacija u prvom delu dana u odnosu na Ćupriju.

Znači 2:0 za Paraćin  :rofl:

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Jul 2017 - III dekada
« Odgovor #628 poslato: 31. Jul 2017. u 22:12 »
^^ Beograd ozbiljno zabušava i zaostaje za vama. :) Danas na aerodromu jedva prešlo 34°C, čak nije bilo ni vruće kako zna da bude. Hvatamo priključak od četvrtka. :)


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže Медо

  • ***
  • Poruke: 4.076
  • Starost: 28
  • Lokacija: Мрчајевци
Odg: Jul 2017 - III dekada
« Odgovor #629 poslato: 31. Jul 2017. u 23:20 »
Данас пљусак овде изразито локалног карактера, већ километар јужније ни капи кише није било, али добро фино је да је пљуснуло бар у прашини да се не давим.

Топло ноћ и овде, мада како ствари стоје, далеко ће бити од тропске, тренутно 20,9 C.

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.579
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Jul 2017 - III dekada
« Odgovor #630 poslato: 31. Jul 2017. u 23:53 »
Fenira li fenira jugoistočni vetar. Evo skoro je ponoć, a temperatura se drži na 28.3C, trenutno je samo u Vršcu toplije sa 29.3C