Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Studije meteorologije-pomoc  (Pročitano 94718 puta)

Van mreže pavlovic

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 4.535
  • Starost: 38
  • Lokacija: Chicago, Illinois
Odg: Studije meteorologije-pomoc
« Odgovor #120 poslato: 14. Jul 2015. u 18:45 »
Čestitke Miki!  :super:

Zec, imao sam slično iskustvo sa medicinom (hteo da budem psihić ili u sudskoj), pauzirao godinu dana i dobro razmislio u međuvremenu, upisao i završio pravni (tu smo isto imali sudsku medicinu kao predmet), okružen medicinarima tek posle sam video kakve sam se muke spasio  :)

Van mreže Miki

  • ***
  • Poruke: 2.821
  • Starost: 27
  • Lokacija: Beograd - Bele vode (Žarkovo)
Odg: Studije meteorologije-pomoc
« Odgovor #121 poslato: 16. Jul 2015. u 01:10 »
Hvala drugari!  :)
I uzbuđen i uplašen od onog šta me čeka od oktobra iskreno, za mene će sve to biti opet novo.
Ma koliko ja znao neke osnovne stvari o meteorologiji opet je to napredni nivo.
Izabrah put nauke, šta bude neka bude ja ću dati sve od sebe.

Van mreže Медо

  • ***
  • Poruke: 4.076
  • Starost: 28
  • Lokacija: Мрчајевци
Odg: Studije meteorologije-pomoc
« Odgovor #122 poslato: 16. Jul 2015. u 01:17 »
Честитке Мики.  :super:

Van mreže Miki

  • ***
  • Poruke: 2.821
  • Starost: 27
  • Lokacija: Beograd - Bele vode (Žarkovo)
Odg: Studije meteorologije-pomoc
« Odgovor #123 poslato: 16. Jul 2015. u 12:36 »
Hvala Medo!

Van mreže zec

  • ***
  • Poruke: 2.839
Odg: Studije meteorologije-pomoc
« Odgovor #124 poslato: 16. Jul 2015. u 17:56 »
Miki, možeš li da napišeš koje oblasti će biti na prijemnom iz matematike? Je l' ima neka zbirka zadataka?

Van mreže Miki

  • ***
  • Poruke: 2.821
  • Starost: 27
  • Lokacija: Beograd - Bele vode (Žarkovo)
Odg: Studije meteorologije-pomoc
« Odgovor #125 poslato: 16. Jul 2015. u 21:13 »
Već sam napisao još prošle godine šta će biti, imaš na 4 strani ove iste teme pa pogledaj. 
U principu ja sam se spremao samo tako što sam radio sve prijemne ispite od 2009. pa do ove 2015. (na sajtu fakulteta sve imaš)
Tako najbolje prođeš sve zadatke jer ti isti uvek i dođu, barem do sad.

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.379
  • Starost: 28
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Studije meteorologije-pomoc
« Odgovor #126 poslato: 03. Januar 2016. u 23:58 »
Studenti, kako vam teče ovaj semestar?  ???

Ja nažalost moram da se odreknem fakulteta barem na godinu dana, ne mogu više finansijski da izdržim... za par dana idem malo van zemlje da probam da zaradim nešto para kako bih mogao sledeće godine da se vratim studijama  :-\ Naredna tri meseca ću vas izveštavati iz Slovačke.
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže Gaara

  • **
  • Poruke: 819
  • Lokacija: Prokuplje (Beograd, za vreme studiranja)
Odg: Studije meteorologije-pomoc
« Odgovor #127 poslato: 11. Januar 2016. u 22:43 »
Srećno Žiko u Slovačkoj  :tu:

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.291
  • Lokacija: Beograd
Odg: Studije meteorologije-pomoc
« Odgovor #128 poslato: 11. Januar 2016. u 23:46 »
E jbm ti ovu drzavu, ja se izvinjavam ali jace je od mene, gde siguran sam studenti koji vrede nemaju nikakvu podrsku...sretno ti bilo Ziko, samo cepaj, nemoj se ni vracati ovamo ako ti se ukaze neka dobra prilika.. :bye:

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Studije meteorologije-pomoc
« Odgovor #129 poslato: 11. Januar 2016. u 23:56 »
Ja nažalost moram da se odreknem fakulteta barem na godinu dana, ne mogu više finansijski da izdržim... za par dana idem malo van zemlje da probam da zaradim nešto para kako bih mogao sledeće godine da se vratim studijama  :-\ Naredna tri meseca ću vas izveštavati iz Slovačke.

 :( Jooj kolega, baš tužno .... ali nemoj nikako da odustaješ od svega, stegni zube i guraj dalje.  :tu:

I ja sam pre evo tačno 9 meseci imao jako potresnu stvar u životu, pa šta ću, moram gurati dalje, jer od prošlosti se ne živi.

Što se tiče faksa, faks kao faks. Teško je, ima puno da se radi. Ne dajem za sada još uvek pun potencijal, jer nikako da se skroz fokusiram na to. Ipak sam mlad, volim da putujem, izlazim...volim da uživam u životu. Moglo bi to sve zajedno u idealnom slučaju da se spoji, ali hej, ljudi smo a ne mašine...

Pre sam i znao da se mnogo nerviram oko faksa, a sada vidim koliko je to zapravo smešno za sve ono što život može da nam priredi. Studiram ono što volim, pa korak po korak, završiće se Bože zdravlja  :morning:
« Poslednja izmena: 12. Januar 2016. u 00:14 Kimi »
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.379
  • Starost: 28
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Studije meteorologije-pomoc
« Odgovor #130 poslato: 12. Januar 2016. u 00:09 »
 ^^ ^^

Slažem se sa Kimijem, nemam ni ja taj kompleks da moram sve na vreme da završim iako bi to bilo poželjno  :laugh: ali mi treba i mnogo vremena za sebe i smatram da je to opravdano s obzirom da imam 20godina  :confused:

Hvala drugari, nadam se da će sve biti dobro u inostranstvu  :tu: a nadam se da će i zima biti dobra tamo  :D
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže Miki

  • ***
  • Poruke: 2.821
  • Starost: 27
  • Lokacija: Beograd - Bele vode (Žarkovo)
Odg: Studije meteorologije-pomoc
« Odgovor #131 poslato: 12. Januar 2016. u 00:59 »
Semestar teče okej s tim što kao što je već rekao Kimi, ima baš puno da se uči i radi, evo već i ispiti kreću polako.  :smartass:
Iskreno mi je žao što odustaješ ali te i razumem, ako nisi u situaciji to je opravdano..
Ja ti samo želim da čim se vratiš u stabilnu finansijsku situaciju - obavezno se okreni ka fakultetu i da završiš ovu prelepu nauku jer se vidi da to voliš.
A greota bi bila da neko sa tolikom ljubavlju ne studira ovo.  :tu:


Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.291
  • Lokacija: Beograd
Odg: Studije meteorologije-pomoc
« Odgovor #132 poslato: 12. Januar 2016. u 01:02 »
Ma ipak nam se vrati Ziko, ne slusaj mene, ja se ponekad tako iznrviram u trenutku zbog opsteg stanja u zemlji..

Slovacka je inace jako lepa, nadam se da ces imati prilike da vidis malo i obidjes nesto, Niske i Visoke Tatre su prekrasne planine..a ljudi su jako ljubazni, prijatni i kulturni.

Van mreže Miki

  • ***
  • Poruke: 2.821
  • Starost: 27
  • Lokacija: Beograd - Bele vode (Žarkovo)
Odg: Studije meteorologije-pomoc
« Odgovor #133 poslato: 12. Januar 2016. u 01:04 »
Ma ipak nam se vrati Ziko, ne slusaj mene, ja se ponekad tako iznrviram u trenutku zbog opsteg stanja u zemlji..

E jbm ti ovu drzavu, ja se izvinjavam ali jace je od mene, gde siguran sam studenti koji vrede nemaju nikakvu podrsku...sretno ti bilo Ziko, samo cepaj, nemoj se ni vracati ovamo ako ti se ukaze neka dobra prilika.. :bye:

Stanje u zemlji se svakako neće popraviti ako budemo savetovali naše studente da idu, jer ko će pokrenuti promene na bolje nego mladi i obrazovani?  :laugh:

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.291
  • Lokacija: Beograd
Odg: Studije meteorologije-pomoc
« Odgovor #134 poslato: 12. Januar 2016. u 01:14 »
@ Miki

Znam zato i kazem da ishitreno reagujem, ali videces kad krenes jednog dana da radis pa kad krenu da te sibaju svakakve nepravde ako ides sve na posteno...ali dobro necemo o tome sada..

Van mreže skomimaster

  • ***
  • Poruke: 3.004
  • Starost: 31
  • Lokacija: Beograd-Borča (72m n.v.)
    • AMS Beograd - Borča
Odg: Studije meteorologije-pomoc
« Odgovor #135 poslato: 12. Januar 2016. u 09:53 »
Srecno Ziko, steta sto moras napraviti pauzu sa studijama, pogotovo sto su problem glupave finansije  :ranting: , ali u zivotu sve ima svoje zasto, ko zna sta odlazak u Slovacku moze lepo doneti.
Ja sam se iskreno ulenjio ovog semestra, predmete koje imam na raspolaganju nisu takvi da se vrlo rado uhvatis knjige, pritom je tu ono sto je Kimi rekao, zelim da uzivam malo. Dosta sam se cimao prethodnih godina (nije lako kao sto kolege znaju posteno polagati sve ove fizike i matematike iscrpi se covek) tako da ovaj semestar placa cenu nazalost. No kao sto kolege rekose, mlad sam (barem ja mislim  :laught: ), studiram ono sto volim, zavrsicu jednog dana fax. :D

Jos jednom srecno Ziko, da ubrzo budes u mogucnosti da se ponovo vratis studijama! :)

Van mreže stefan9425

  • Poruke: 3
  • Lokacija: Šid
Odg: Studije meteorologije-pomoc
« Odgovor #136 poslato: 20. Januar 2016. u 19:19 »
Pozdrav,interesujem se za fiziku.Imam jako losu profesoricu matematike,fiziku sam imao 2 godine i same definicije.Idem u ETS,elektroniku znam,ali me to ne zanima.Imam 5 iz matematike,ali gradivo je previse lagano,prof. radi samo prvih par zadataka iz zbirke i onda samo menja vrednosti.Da li cu se mnogo muciti sa fizikom?

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.379
  • Starost: 28
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Studije meteorologije-pomoc
« Odgovor #137 poslato: 20. Januar 2016. u 20:38 »
Hvala kolege na podršci  :smartass:

Pozdrav,interesujem se za fiziku.Imam jako losu profesoricu matematike,fiziku sam imao 2 godine i same definicije.Idem u ETS,elektroniku znam,ali me to ne zanima.Imam 5 iz matematike,ali gradivo je previse lagano,prof. radi samo prvih par zadataka iz zbirke i onda samo menja vrednosti.Da li cu se mnogo muciti sa fizikom?

Muči se fizikom itekako, treba mnogo da se radi.. mnogo  ::) ali na kraju krajeva, sve se može naučiti... samo treba biti uporan i imati volje  :tu:
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže Gaara

  • **
  • Poruke: 819
  • Lokacija: Prokuplje (Beograd, za vreme studiranja)
Odg: Studije meteorologije-pomoc
« Odgovor #138 poslato: 20. Januar 2016. u 23:03 »
Meni je na prvoj godini matematika mnogo teža ( mada ni fiziku nisam položio iz prvog pokušaja  :laught:  ) jer se radi celo gradivo iz srednje samo na teži način i malo obimnije tako da je predznanje zaista bitno. To neće da ti bude problem ako sada kreneš da radiš i budeš vežbao celo leto ( što ja nisam radio  :facepalm: ). Mi u gimnaziji zadatke iz fizike nismo nikad radili, a i još nekoliko likova na meteorologiji ima slična iskustva. Generalno, osim matematičkih gimnazija, većina srednjih škola ne nauči decu ništa ( nisu ni profesori krivi, ima dosta njih koji se trude da te nauče nešto ali  ceo sistem je prilično loš ) Mislim da se na kraju sve svodi na to koliko si spreman da sam sedneš i radiš.

Van mreže stefan9425

  • Poruke: 3
  • Lokacija: Šid
Odg: Studije meteorologije-pomoc
« Odgovor #139 poslato: 21. Januar 2016. u 22:33 »
Meni je na prvoj godini matematika mnogo teža ( mada ni fiziku nisam položio iz prvog pokušaja  :laught:  ) jer se radi celo gradivo iz srednje samo na teži način i malo obimnije tako da je predznanje zaista bitno. To neće da ti bude problem ako sada kreneš da radiš i budeš vežbao celo leto ( što ja nisam radio  :facepalm: ). Mi u gimnaziji zadatke iz fizike nismo nikad radili, a i još nekoliko likova na meteorologiji ima slična iskustva. Generalno, osim matematičkih gimnazija, većina srednjih škola ne nauči decu ništa ( nisu ni profesori krivi, ima dosta njih koji se trude da te nauče nešto ali  ceo sistem je prilično loš ) Mislim da se na kraju sve svodi na to koliko si spreman da sam sedneš i radiš.
Hvala obojici na odgovoru,planiram da studiram u NS-u,da li tamo mogu polagati matematiku umesto fizike?U informatoru pise da moze,a na fb stranici pise samo onih 200 zadataka.Sigurno cu imati jos pitanja,ali za sada da li su predavanja obavezni uslov za ispit i da li malo ili mnogo pomaze pracene nastave iz matematike?  :grin: