Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Chat  (Pročitano 694272 puta)

Van mreže Медо

  • ***
  • Poruke: 4.076
  • Starost: 28
  • Lokacija: Мрчајевци
Odg: Chat
« Odgovor #3220 poslato: 17. Mart 2017. u 19:25 »
Невероватно, желудац ми се преврнуо...

Нажалост ништа друго, него заостали менталитет.

Van mreže Gagi_Bg

  • *
  • Poruke: 400
  • Lokacija: Vidikovac - JZ Beograd
Odg: Chat
« Odgovor #3221 poslato: 17. Mart 2017. u 23:38 »
@Mile94 Nema to baš mnogo veze sa "doseljenicima" i "domorocima". Profit je postao pokretačka snaga u svetu. Nedavno sam gledao emisiju o onoj kompaniji Monsanto (američki dokumentarac) što su izmislili gmo. Zaista ima snimaka da ti se želudac okrene. A ja imam jak želudac. Prikazali su između ostalog farmu pilića i kakvo je to ekspresno punjenje živih pilića (nakon par dana, ona leže jer im noge ne ojačavaju dovoljno brzo da bi mogle izdržati težinu) gde u neverovatnom roku oni dobijaju napumpano pile koje odmah ide na klanje. I odmah stižu desetine hiljada novih. Mislim da su tu prikazali ceo smisao današnje proizvodnje. I to ne samo hrane. I da bi u takvim uslovima, koje si pomenuo, humano se odnosio prema životinjama, lako je baciti matematiku: dok bi ti par meseci uzgajao piliće, kao što se to nekad radilo, da budu zdravi i odličnog mesa, trebalo bi ti par meseci. On za par meseci, dok ti imaš jednu turu, odgoji 10 tura i to veštački napumpanih i još budu dvostruko teži. Sa istom količinom hrane koju si ti utrošio za jednu turu. Matematika je jasna, nakon godinu dana ti propadaš. Nisu to izmislili naši ljudi, već zapad koji tako funcioniše i koji je svima nametnuo takve uslove.
Pa moj drugar proizvodi organsku hranu. Znaš ono, šargarepica kao prst debela i velika. Sve su male, jer nema prskanja. A u eu ne možeš da ih izvezeš jer oni imaju propisane mere kolika treba da bude šargarepa, koliki paradajz... Jednostavno si prisiljen da radiš po njihovim uslovima. Ili da, kao u slučaju mog drugara, zdravu hranu prodaješ okolnim komšijama, koje žele da se hrane zdravo.

Van mreže Mile94

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.754
  • Starost: 29
  • Lokacija: Mošorin
Odg: Chat
« Odgovor #3222 poslato: 18. Mart 2017. u 01:38 »
@Gagi_Bg To sto sam rekao je, nazalost, tako. Nema veze sa "doseljenicima" i "domorocima", kao takvima, nema veze sa tim odakle je ko, ali se pokazalo da ljudi koji su starosedeoci u selu nemaju takav odnos prema zivotinjama uglavnom, jednostavno jer se trude da izlece svaku svoju zivotinju, jer ih i nemaju mnogo, tj. imaju ih neuporedivo manje nego ljudi koji su se doselili u Mosorin. A i ako se desi da ugine postoje ljudi koji odnose te zivotinje, znam iz licnog primera, naravno, moj stric je imao situaciju da mu je uginulo nekoliko prasadi i postoji opcija naravno da se nazovu ljudi koji ce to ukloniti i dalje postupiti onako kako je mnogo zdravije i bezbednije po okolinu, sto je i ucinjeno, i sve je odradjeno onako kako treba.
Cinjenica je da u selu uglavnom ljudi koji su se doselili u proteklih 20-25 godina imaju najvise zivotinja, pa neka gazdinstva broje i preko 400-500 ovaca ili krava, na primer, te da samim tim imaju "luksuz" da izgube neko grlo, jer im to nece bitno uticati na profit. I tu dolazimo do toga sto si ti rekao, do profita. I jasno ti je kome je stocarstvo postalo samo profit, tj. kome je sve ovo mnogo isplativije, i kome je svaka krava samo mali broj litara mleka vise u racunici. Posao kao i svaki drugi - sto vise ulaganja uglavnom se i gubici u nekim sferama tog posla povecavaju, jedini problem je kako se covek ophodi sa njima, u ovom slucaju sa uginulim zivotinjama. Treba to sve mnogo bolje da se organizuje, i da se ljudi edukuju u vezi toga, jer ovo je zaista grozno.  Da me neko ne shvati pogresno, ne govorim ni da svi doseljenici u selu imaju takav odnos, bas naprotiv, ali ipak, ima onih koji rade ovakve stvari, kao sto ima i takvih ljudi koji su odavde, ali ih je mnogo manje. Niti branim jedne niti kudim druge, kudim ljude u globalu koji su ovo uradili. Ali je cinjenica da mnogo veci broj grla imaju doseljenici, a uz to, cesto je tu umesana i neobrazovanost, primitivizam i moralna neosvescenost stanovnistva, i to ne samo po selima, naravno. Grube reci, ali ne postoji drugi nacin da se ovo objasni. Opet moram da kazem, pricam samo o pojedincima, ne o svim doseljenicima, nista nemam protiv ljudi, cak sta vise sa mnogima sam jako dobar, i mnogi od njih su sjajni, ali uvek ima onih koji su jednostavno neobrazovani, nemoralni, neobzirni prema bilo kome... sta vise da kazem, svima je to jasno, siguran sam. Danas sam pricao malo sa nekim ljudima i dosao sam do informacije da je ovo sto se vidi na snimku cak i mnogo gore izgledalo ranije nego sto je sada, i to me uzasava. Nisu samo mestani Mosorina krivi za ovo, i iz okolnih sela su ljudi dolazili tu i bacali uginule zivotinje, i to je zaista jedna tuzna slika danasnjice.

Jos samo da kazem, u proslosti je, u blizini ovog mesta koje se vidi na snimku, bilo takozvano "groblje za zivotinje" gde su ljudi donosili uginulu stoku i zakopavali. Sada se cak ni za to "nema vremena". Iako postoje mnogo "srecnijih" resenja i od toga, ali bi i to spram ovoga sto mozemo sada da vidimo bilo neuporedivo bolje.

Van mreže Mile94

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.754
  • Starost: 29
  • Lokacija: Mošorin
Odg: Chat
« Odgovor #3223 poslato: 19. Mart 2017. u 10:47 »
Da zavrsimo ovako ruznu pricu bar nekim lepsim vestima. Psi su spaseni iz jame, i dovezen je bager koji je barem zatrpao sve te uginule zivotinje. Prilog je prikazan na Prvoj televiziji kao i na N1, a vest su preneli i razni sajtovi na internetu. Drago mi je da je ipak bar neko odreagovao na sve ovo.

Na mreži Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.314
  • Starost: 53
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Chat
« Odgovor #3224 poslato: 20. Mart 2017. u 19:26 »
🇷🇸 Сунчано и топло.
🇷🇺 Солнечно и тепло.

"Eeeeee!"

Na mreži Bart

  • ****
  • Poruke: 9.457
  • Lokacija: Niš
Odg: Chat
« Odgovor #3225 poslato: 20. Mart 2017. u 22:34 »
Ovo pola petao pola kengur  :rofl:  :grin:  Ima tu za supu za celu godinu   ;)

Na mreži Bart

  • ****
  • Poruke: 9.457
  • Lokacija: Niš
Odg: Chat
« Odgovor #3226 poslato: 28. Mart 2017. u 09:01 »
Verovatno ima ljudi koji znaju ali ima i onih koji ne pa ih intersuje, dobro ima i one trece grupe koje ne interesuje...Ali da ubacim ne skodi :)

Van mreže Gaara

  • **
  • Poruke: 819
  • Lokacija: Prokuplje (Beograd, za vreme studiranja)
Odg: Chat
« Odgovor #3227 poslato: 31. Mart 2017. u 04:09 »
Verovatno ima ljudi koji znaju ali ima i onih koji ne pa ih intersuje, dobro ima i one trece grupe koje ne interesuje...Ali da ubacim ne skodi :)


Možda bi trebalo da se napravi nova tema 'agrometeorologija' (ili tako nešto) gde bi pisali o uticaju vremenskih prilika na poljoprivredu, pošto sigurno ima ljudi koje nešto od toga zanima, a u ovoj temi će se 'zagubiti' posle nekog vremena

Na kraju smo izuzetno toplog marta.
Ovo će biti drugi najtopliji treći mesec u Knjaževcu i takođe drugi mart sa Tsr iznad 10°C.
Najtopliji ostaje iz 2001. sa Tsr=10.6°C
Padavine (41.2mm) su u granicama proseka s tim da zbog suvlje zime i druge polovine meseca ipak fali površinske vlage.
Ipak ovaj mart je oborio rekord po najmanjem broju dana sa mrazom. Sa dva dana postavljn je novi rekord.
Najmanje do sad je bilo 3 dana sa mrazom u martu (2001, 2008 i 2014).
A zamislite 1987.godine je bilo čak 26 dana sa mrazom.

Ako gledamo prva tri meseca ova godina je i pored izuzetno hladnog januara za sad u rangu malo toplijih godina i odstupa za 1°C od proseka.

Iako monoton, ovaj mart ipak odudara od ostalih. Što se mene tiče, u meteorološkom smislu smo imali zanimljiva prva tri meseca ove godine.

Na mreži Bart

  • ****
  • Poruke: 9.457
  • Lokacija: Niš
Odg: Chat
« Odgovor #3228 poslato: 31. Mart 2017. u 11:48 »
 ^^ Dobra ideja, zaista ima dosta ljudi koje zanima prognoza zbog poljoprivrede.... Ali imam jedan molbu nadleznim organima  da moderator bude crpckiceljak ahahahahahah koji bi to haos bio  :rotf:  :laught:  :grin:

Van mreže Johnny colchonero

  • *
  • Poruke: 494
  • Starost: 25
  • Lokacija: Beograd
Odg: Chat
« Odgovor #3229 poslato: 02. April 2017. u 22:10 »
A zasto je moja poruka obrisana, ja nisam uvredio nikoga sa mojim komentarom. Jel' se desila neka rasprava u medjuvremenu pa su svi komentari obrisani ili sta? Ne razumem. Iskomentarisao sam izlaznost i rezultat izbora, bez ijedne uvrede ili zamerke ili svadje sa nekim clanom.

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.291
  • Lokacija: Beograd
Odg: Chat
« Odgovor #3230 poslato: 02. April 2017. u 22:15 »
A zasto je moja poruka obrisana, ja nisam uvredio nikoga sa mojim komentarom. Jel' se desila neka rasprava u medjuvremenu pa su svi komentari obrisani ili sta? Ne razumem. Iskomentarisao sam izlaznost i rezultat izbora, bez ijedne uvrede ili zamerke ili svadje sa nekim clanom.

Mislim da je ovde na forumu potpuno zabranjeno da se prica o politici u billo kom obliku sto i jeste dobro po mom misljenju!

Van mreže Johnny colchonero

  • *
  • Poruke: 494
  • Starost: 25
  • Lokacija: Beograd
Odg: Chat
« Odgovor #3231 poslato: 02. April 2017. u 22:22 »
Nisam znao za to pravilo. Ja sam video dosta postova na racun politicara ovde. Ja pritom nisam subjektivno pricao, samo % i cinjenice. Nisam pisao na meteo chatu ili u prognozama.


Na mreži Bart

  • ****
  • Poruke: 9.457
  • Lokacija: Niš
Odg: Chat
« Odgovor #3232 poslato: 02. April 2017. u 22:44 »
Prvo ovde...real madrid video sam tvoju poruku i trebala je da bude obrisana... napisacu ti u poruku  zasto... I nek se naovome zavrsi...

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.471
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: Chat
« Odgovor #3233 poslato: 05. April 2017. u 17:22 »
Nisam znao za to pravilo. Ja sam video dosta postova na racun politicara ovde. Ja pritom nisam subjektivno pricao, samo % i cinjenice. Nisam pisao na meteo chatu ili u prognozama.
Verovatno ih nisam video pa su se provukle. Na forumu su zabranjene sve političke teme. Overi pravilnik ako nisi do sada.

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.389
  • Starost: 28
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Chat
« Odgovor #3234 poslato: 05. April 2017. u 18:12 »
Recite mi da ovo nije Srbija, da ovo nije okolina Mošorina ili bilo kod drugog mesta u Srbiji u j#benom 21-om veku ?

https://www.facebook.com/animalrescueserbia/videos/1860319894220743/

Mene čudi da vi za ovakva mesta saznajete tek sada  :O

Ovo jeste prilično nemoralno, neljudski i sve ostalo.. ALI, da li vi znate da kad nekome ugine krava da je dužan da to prijavi mesnoj zajednici koja potom šalje nadležnu službu ( mislim da je to gradska čistoća ) po lešinu a uslugu naplaćuje oko 30 000 din ?! Npr za svinju od 45kg bi trebalo da se plati oko 7500din...

Kad bi država imala ikakvo normalno uređenje i normalne zakone, propise itd, do ovakvih scena nikada ne bi ni dolazilo..
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže Zeli

  • **
  • Poruke: 1.000
  • Starost: 61
  • Lokacija: Brcko
Odg: Chat
« Odgovor #3235 poslato: 19. April 2017. u 16:48 »
Postovani prijatelji, molim vas da mi date informaciju, da li je na nasem forumu, pod nekim pseudonimom, clan profesionalni meteorolog Mitar Radojčin koji radi na Palicu, druzili smo se pre 20+ godina i od njega sam kao i od drugih meteorologa na Palicu, naucio mnogo opstih stvari o meteorologiji.
Srdacan pozdrav svima i hvala unapred :)

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.291
  • Lokacija: Beograd
Odg: Chat
« Odgovor #3236 poslato: 19. April 2017. u 19:38 »
Postovani prijatelji, molim vas da mi date informaciju, da li je na nasem forumu, pod nekim pseudonimom, clan profesionalni meteorolog Mitar Radojčin koji radi na Palicu, druzili smo se pre 20+ godina i od njega sam kao i od drugih meteorologa na Palicu, naucio mnogo opstih stvari o meteorologiji.
Srdacan pozdrav svima i hvala unapred :)

Mislim da je korisnik srpskiseljak u pitanju..

 :laught:

Van mreže Srđan

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 2.323
  • Starost: 23
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Chat
« Odgovor #3237 poslato: 19. April 2017. u 22:44 »
 ^^

Pozdrav Želi, žao mi je što ti ne mogu odgovoriti potvrdno, ali Mitar nije član ovog foruma, barem ne aktivan.
Sve najbolje :)

Van mreže Zeli

  • **
  • Poruke: 1.000
  • Starost: 61
  • Lokacija: Brcko
Odg: Chat
« Odgovor #3238 poslato: 19. April 2017. u 23:59 »
Hvala vam na odgovorima dragi prijatelji!!! (Y)

Na mreži Bart

  • ****
  • Poruke: 9.457
  • Lokacija: Niš
Odg: Chat
« Odgovor #3239 poslato: 04. Maj 2017. u 11:52 »