Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Chat  (Pročitano 697037 puta)

Van mreže popovica novi sad 1

  • **
  • Poruke: 1.355
  • Lokacija: Fruska gora,Popovica ,302 m/nm
Odg: Chat
« Odgovor #4260 poslato: 02. Decembar 2020. u 08:07 »
ja tu pricu o cesticama neverujem ko ce stvarati antitela 50 cestica nas bele krvna zrnca stalno odbijau razne viruse ne stvarju antitela kod vecine virusa to se ne desava
Mislim da smo to pokusali letos a francuzi najesen i prošlo je spektakulrno nakrivo
Iz univerzuma je jasno da pre ovog talasa  prokuzenost nije bila 20% da jeste ugasilo bi sredinom novembra .
deca nemaju odgovarajuce receptore za koje se vezuje virus a ispada imaju najviše mislim da je to fals pozitive od drugih korona virusa i da cifra mnogo manja   ni pola te cifre

https://thehill.com/policy/international/europe/527478-top-epidemiologist-says-sweden-has-no-signs-of-herd-immunity-curbing-coronavirus

Van mreže Naum

  • **
  • Poruke: 1.771
  • Starost: 48
  • Lokacija: Pancevo
Odg: Chat
« Odgovor #4261 poslato: 02. Decembar 2020. u 08:39 »
@slobopfc
Pročitao sam Šeklerov tekst još pre neki dan. Odlična i sažeta analiza, stvarno za svaku preporuku u moru ludila i gluposti oko nas.

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.301
  • Lokacija: Beograd
Odg: Chat
« Odgovor #4262 poslato: 07. Decembar 2020. u 01:50 »
Ovo upravo sada stoji na RHMZ sajtu:

Палермо   12    1007    S    8    Пљусак суснежице

Рејкјавик   88    -    -    -    Облачно

Bas ovoliko da se ne pazi prlikom unosa sadrzaja na sajt.. :confused:




Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.301
  • Lokacija: Beograd
Odg: Chat
« Odgovor #4263 poslato: 10. Decembar 2020. u 21:46 »
Rejkjavik opet obara rekorde po RHMZ-u... ::)

Рејкјавик   53    -    -    -    Делимично облачно

Van mreže file

  • *
  • Poruke: 129
  • Starost: 52
  • Lokacija: Niš
Odg: Chat
« Odgovor #4264 poslato: 31. Decembar 2020. u 21:55 »
Zdravo, braco! Jeste li za jednu online zurku?

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.332
  • Starost: 53
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Chat
« Odgovor #4265 poslato: 01. Januar 2021. u 13:54 »
Zdravo, braco! Jeste li za jednu online zurku?

Dobra zurka File ;) Kakva godina, takva i zurka... valjda ce ova biti bolja  :tu:
🇷🇸 Сунчано и топло.
🇷🇺 Солнечно и тепло.

"Eeeeee!"

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.212
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Chat
« Odgovor #4266 poslato: 04. Januar 2021. u 18:42 »
Bože, Bože kakve slike ovih dana sa Lima.... duša me boli. A moja drugarica iz tog kraja kaže da su nažalost oni svi na to oguglali, jer se dešava posle svake obilne kiše.

Kako bre čovek, ljudi, mogu ono da urade u 21. veku...
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.396
  • Starost: 28
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Chat
« Odgovor #4267 poslato: 04. Januar 2021. u 19:34 »
Kao neko iz ravnice, pretpostavljam da nabujali potoci i reke pokupe smeće sa obale koje u sušnijem delu godine nisu uspele da "domaše" tako da iako su slike stravične valjda će ovakve situacije pomoći da se to smeće lakše pokupi i odnese tamo gde mu je mesto. Pretpostavljam da to na kraju neko pokupi i očisti, zar ne ?  :confused:
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.301
  • Lokacija: Beograd
Odg: Chat
« Odgovor #4268 poslato: 04. Januar 2021. u 21:52 »
Tako i je, kako Žika kaže..  :confused:

Narednih dana Lim će opet biti u većem porastu, tako da spasava se ko može..  :cry:

A što kaže Kimi, duša me boli za prirodu ove zemlje..
Prvo vazduh, sada voda..

Irena Vujović, do juče predsednik naše, gradske opštine Savski Venac, je sada zadužena za resor ekologije, ministarka... :confused:
Bez komentara...  :facepalm:

Van mreže dejca

  • ***
  • Poruke: 2.803
  • Lokacija: Leskovac-n.v. 228 m.
Odg: Chat
« Odgovor #4269 poslato: 04. Januar 2021. u 23:00 »
A svi znamo odakle "namerno" glavnina tog otpada dolazi. pre neku godinu i Memedović je pravio emisiju o tome i na delu sve pokazao, Srbija je tu nemoćna. Ne znam samo šta imaju u glavi takvi ljudi koji kolima stanu na most reke i džakove otpada bace u reku. Ima takvih i ovde, lično sam video moravske seljake kako u Južnu moravu bacaju usred dana džakove sa otpadom, konkretno selo Bogojevce. :ranting:
ja stem temperaturama neam niŠta al mrzim kad je 25+c i zimu u martu i aprilu   :zima   :ranting:

Van mreže dejca

  • ***
  • Poruke: 2.803
  • Lokacija: Leskovac-n.v. 228 m.
Odg: Chat
« Odgovor #4270 poslato: 13. Januar 2021. u 07:55 »
ja stem temperaturama neam niŠta al mrzim kad je 25+c i zimu u martu i aprilu   :zima   :ranting:

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.396
  • Starost: 28
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Chat
« Odgovor #4271 poslato: 13. Januar 2021. u 08:31 »
 ^^ ^^

Upravo su istu glupost ponovili i u jutarnjem dnevniku RTS-a i to od reči do reči. Dakle oluja je već zahvatila istočni Balkan i preko Srbije će se premeštati ka Bugarskoj i Turskoj  :huh:

Skandal!
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina


Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.332
  • Starost: 53
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Chat
« Odgovor #4272 poslato: 13. Januar 2021. u 12:02 »
^^ ^^

Upravo su istu glupost ponovili i u jutarnjem dnevniku RTS-a i to od reči do reči. Dakle oluja je već zahvatila istočni Balkan i preko Srbije će se premeštati ka Bugarskoj i Turskoj  :huh:

Skandal!

Clickbait gone wrong  :rofl: Neki tupson koji pojma nema ni gde je koja strana sveta je procitao Balkan, onda onako naduvan i narokan kofeinom se setio da je i Srbija na Balkanu i WOW... kakav clickbait udri bajo...

Sramotnije je da je bitnije kako se uparkirava bicikl u zgradu nego poplave na jugu zemlje :(


edit... ajd necu politiku :(
🇷🇸 Сунчано и топло.
🇷🇺 Солнечно и тепло.

"Eeeeee!"

Van mreže BataSteva

  • **
  • Poruke: 1.524
  • Starost: 38
  • Lokacija: Sakule - Opstina Opovo - sama granica juznog i srednjeg Banata - 50 km severno od Beograda i 30 km juzno od Zrenjanina
  • Uvek je vreme za vreme
Odg: Chat
« Odgovor #4273 poslato: 13. Januar 2021. u 13:22 »
 ^^ pa bicikl vise vredi nego imanja onih ljidi tamo na jugu  :hm:
Cuo sam i ja to oko Filomene mislim na prvoj . Realno zanimljiva vest . To sto 1% ljudi uoci laz nije vazno . Za onih 99% je ta vest ludilo .
padavine ( kisomer ) 2022 - april 54 mm . maj  11 mm , jun 23 mm , jul 26,5 mm , avgust 73,5 mm , septembar 138 mm , oktobar 26,5 mm , novembar 50 mm ( 23.11 - 3,5 mm )

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.472
  • Lokacija: Niš
Odg: Chat
« Odgovor #4274 poslato: 13. Januar 2021. u 14:21 »
Ziko ti li si?  :rofl:


Van mreže popovica novi sad 1

  • **
  • Poruke: 1.355
  • Lokacija: Fruska gora,Popovica ,302 m/nm
Odg: Chat
« Odgovor #4275 poslato: 13. Januar 2021. u 16:09 »
Iznedila  me više tačka rose dole nego temperatura.

Stara slaba tačka Novog Sada jugozapadnjak zvani ubica snegova u Novom Sadu kada sam video pravac vetra sve mi bilo jasno, feniranje sa Fruške Gore ,grad to nikada ne prezivi.

Gradijenta i činjenica da ne mogu fenirati sam sebe je napravilo ovakvo veliku razliku.

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Chat
« Odgovor #4276 poslato: 13. Januar 2021. u 21:29 »
Da, baš tako. Umemo da budemo najtopliji u takvim situacijama, ali isto tako budemo i najhladniji kada vetar duva iz suprotnog smera. Tako je bilo u ponedeljak. Mada nije ništa manji snegoubica ni topla košava.

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk


Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.332
  • Starost: 53
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Chat
« Odgovor #4277 poslato: 14. Januar 2021. u 10:54 »
"FILOMENA PRED VRATIMA SRBIJE! Opasna ledena oluja koja je okovala Španiju stiže na Balkan, temperature idu u debeli minus, a jedan dan će biti najkritičniji"


Sta vi tu meni filozofirate "tacka rose", "toplo" itd... vidite li vi koliko je opasno i da se PRIBLIZAVA... bez'te ljudi, sakrivajte se, navlacite hranu i vunene carape i dzempere... zakivajte daske na prozore... ovo je O P A S N O !!!!

 :worthy:  :worthy:  :worthy:
🇷🇸 Сунчано и топло.
🇷🇺 Солнечно и тепло.

"Eeeeee!"

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.301
  • Lokacija: Beograd
Odg: Chat
« Odgovor #4278 poslato: 14. Januar 2021. u 11:07 »
 ^^ Nemoj biti siguran da neće pustošiti markete, pokazali juče na RTS prazne rafove u Madridu zbog nevremena..  :grin: :rotf:

Van mreže dejca

  • ***
  • Poruke: 2.803
  • Lokacija: Leskovac-n.v. 228 m.
Chat
« Odgovor #4279 poslato: 14. Januar 2021. u 11:39 »
Al je prvo otišla do Britanije i sad se vrća  na jugoistok evrope. Iiima tu neke logike.

Послато са Mi A3 помоћу Тапатока

ja stem temperaturama neam niŠta al mrzim kad je 25+c i zimu u martu i aprilu   :zima   :ranting: