Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Chat  (Pročitano 692377 puta)

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Chat
« Odgovor #980 poslato: 09. Oktobar 2008. u 09:39 »
beket, oduševila si me svojim komentarom. Baš sam to hteo da istaknem, da postoje stvari koje su na strani budućih naučnika, a nikako na strani stereotipnih gledišta starih profesora. Ponekad mi se čini da što je veći njihov renome, to su stereotipniji, zadrtiji i konzervativniji u svojim gledištima (što kod profesora Raderforda nije bio slučaj - i njemu svaka čast!). I zato geniji uglavnom ostaju neshvaćeni.
I još bih dopunio: ako mladi već imaju kvalitetne ideje, neka ih se paze, jer kad ostare, lako mogu da postanu zadrti i konzervativni stereotipi koje će prezirati budući naraštaj. I ne samo u nauci, već i u životu uopšte!
Deca će presuditi, a ona su iskrena i surova kao istina, jer i jesu istina!

Nele, sve si super rekao, samo si zaključak postavio malo nezgodno (ne i netačno). Izvučeno iz konteksta, zvuči grozno. Mislim da se zato beket oglasila sa ovim komentarom, baš da se zaključak ne bi izvlačio iz konteksta (a tako je zgodno to uraditi).
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Stormetta

  • *
  • Poruke: 119
  • Lokacija: Beograd
Odg: Chat
« Odgovor #981 poslato: 09. Oktobar 2008. u 17:52 »
Evo moje omiljene priče, anegdote iz sveta naučnika i nauke. Nije meteorološka, ali je krajnje poučna.

TEOREMA O BAROMETRU I KANAPU

ptprince, imaš li još ovakvih priča?
Teske se kiše spremaju
Kroz tvoj se prozor samo jablani vide
Nad gradom munje sijevaju
Uzalud pitaš tko ide... Uzalud pitaš tko ide... Uzalud pitaš tko ide...

Van mreže Nele

  • **
  • Poruke: 1.011
  • Starost: 46
Odg: Chat
« Odgovor #982 poslato: 09. Oktobar 2008. u 18:02 »
Svakako, slažem se što se vaših komentara tiče. Znao sam unapred da će biti neugodno to što sam rekao, pa se izvinjavam što sam upotrebio toliku grubost, ali je se ne odričem.

Svako, bez obzira na svoj trenutni društveni položaj, može uvideti da je svako ovaj ko razmišlja pomalo odbačen i tuđin. Misao radi za budućnost, van svih zabluda, da radi za sadašnjost. A genije? niko ne shvata da je to samo čovek, koji i najmračniju okolinu, može da pretvori u umetničko delo.

I nije ovde pitanje samo nauke i školovanja, već uopšteno stvaralaštva.

Tema je suviše široka, pa ću ovde prekinuti...

 


Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Chat
« Odgovor #983 poslato: 10. Oktobar 2008. u 09:46 »
ptprince, imaš li još ovakvih priča?

Nisam odavno bistrio moje papire... Čini mi se da imam. U svakom slučaju, nisu mi 'pri ruci'. Ali, kad budem imao nešto slično kod sebe, setiću se ovog tvog pitanja. Budi uverena u to, Strometta.

Svakako, slažem se što se vaših komentara tiče. Znao sam unapred da će biti neugodno to što sam rekao, pa se izvinjavam što sam upotrebio toliku grubost, ali je se ne odričem.

Nema veze. I istina je gruba, pa šta ćemo?
'Always look at the bright side of life...'
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Chat
« Odgovor #984 poslato: 10. Oktobar 2008. u 14:16 »
Hej, Stormetta, sad sam se setio... Pre dosta vremena sam okačio i ovu priču. Ne znam da li si je videla, no evo ti link.
http://www.serbianmeteo.com/smf/index.php/topic,877.0.html
Uživaj!
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.463
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: Chat
« Odgovor #985 poslato: 15. Oktobar 2008. u 00:04 »
Pozdravlja vas sve Palmark
Upravo sam se cuo sa njim, jos uvek ne moze da pristupi forumu ali nadam se da ce resiti taj problem, mi smo sve pokusali.

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Chat
« Odgovor #986 poslato: 15. Oktobar 2008. u 09:13 »
Naravno da mu otpozdravljamo! :-*
Želimo mu da se uskoro ponovo pojavi na forumu. Ionako je forum nešto pust...
Kad smo već kod toga, primećujem da ni stalni članovi foruma nisu nešto agilni (bar jedan deo članstva). Da li je moguće da to 'vuče' posete forumu naniže?
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 51
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Chat
« Odgovor #987 poslato: 15. Oktobar 2008. u 09:23 »
Baš nam nedostaje Palmark  :cry:
veliki pozdrav kolega :-*

Van mreže Boda Tajson

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 2.204
  • Starost: 41
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Chat
« Odgovor #988 poslato: 15. Oktobar 2008. u 10:08 »
Jel neko  kontaktirao palmarkovog provajdera? Ja sam imao problema sa SBB-om pa su problem resili 2-3 dana po obracanju. Isto je bilo i sa akademskom mrezom gde su nam bili zatvorili pristup.
Eat healthy. Exercise often. Die anyway.

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.463
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: Chat
« Odgovor #989 poslato: 15. Oktobar 2008. u 16:03 »
Palmark je rekao da ce ovih dana ponovo kontaktirati provajdera, mozda je to malo glupo sto on kontaktira, ali da vidimo da li ce nesto uraditi, pa ako ne urade da ih mi kontaktiramo.

Van mreže beket

  • **
  • Poruke: 1.628
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Chat
« Odgovor #990 poslato: 18. Oktobar 2008. u 22:03 »
znate ono kad od jutra sve krene naopako?... e, tako meni vec danima, samo sto se nekako sve kao usput sredi...

i taman kad sam bila hepi sto su mi majstori zamenili sifon i dopravili sve ostale neophodne stvari, desi se bedak svojstven samo glupaci: ubacila sam na brzinu sve prljave krpe koje sam dohvatila i nesto je toliko pocelo da cangrce da sam histericno zaustavila masinu da vidim sta je...
ali nije bio tamo upaljac, kako sam utripovala, nego obican kljuc, nepotreban...
- bas sam kreten!

imam ja jos sijaset takvih bedaka - neki se ticu i kompa:
redovni update koji mi se sam ukljucuje uz navodno pouzdano kupljen i registrovan softver - stalno mi ubacuje nove zamke i prevare, tako da mi je danas poremecen i 'notepad', krajnje jednostavan i zgodan program, koji koristim za anuliranje bagova koje ima word...
vec odavno imam restrikciju sto se tice cd-a, itd.
u medjuvremenu je i AVG antivirus otkazao svoj update, tako da se osecam apsolutno ugrozeno!
« Poslednja izmena: 18. Oktobar 2008. u 23:18 beket »

Van mreže beket

  • **
  • Poruke: 1.628
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Chat
« Odgovor #991 poslato: 19. Oktobar 2008. u 22:25 »
ceo dan huce avioni, a nijednog na vidiku...
tek sad citam vest da je danas bio aeromiting na kalemegdanu


Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Chat
« Odgovor #992 poslato: 19. Oktobar 2008. u 22:32 »
Ja sam ih baš gledao jutros, s obzirom da imam odličan pogled od stana. Uživao sam u posmatranju... :)


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže pavlovic

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 4.535
  • Starost: 38
  • Lokacija: Chicago, Illinois
Odg: Chat
« Odgovor #993 poslato: 19. Oktobar 2008. u 23:02 »
Ja video Mig 29 izvukao me svojom bukom napolje,zanimljiv performans je imao.

Van mreže Darko_9

  • ***
  • Poruke: 4.859
  • Lokacija: Naselje Vrbovski(69m nadmorska visina)
Odg: Chat
« Odgovor #994 poslato: 25. Oktobar 2008. u 19:20 »
Od sutra zimsko računanje vremena

Sutra, u nedelju, 26. oktobra 2008, u tri sata ujutro kazaljke na časovnicima biće pomerene za jedan čas unazad, tako da će noć između subote i nedelje za toliko biti duža.


Prema važećem zakonu, letnje računanje vremena u Srbiji počinje poslednje nedelje u martu, a završava se poslednje nedelje u oktobru.

Letnje računanje vremena u 2009. godini počeće 29. marta tako što će se kazaljke na časovnicima sa dva pomeriti na tri časa.

Cilj pomeranja vremena uglavnom je ušteda električne energije.

Letnje računanje vremena je kod nas prvi put uvedeno 27. marta 1983. goidne.

Od 1995. godine kazaljke na satovima su pomerane u poslednjoj sedmici septembra na osnovu odluka koje je donosila vlada, a pretprošle godine je donet novi zakon u toj oblasti i letnje računanje vremena usklađeno sa Evropskom unijom.

"Službeno vreme" u svetu pomera se unapred u poznu zimu ili rano proleće, a vraća unazad u jesen, najčešće za jedan sat, ali tačan broj sati i datumi izmena određuju se na lokalnom nivou i podložni su promenama.

Pojedini astronomi su, međutim, protiv pomeranja kazaljki i veštačkog "produženja" dana, jer smatraju da prirodu ne treba "mučiti", makar se to pravdalo i ekonomskom računicom.

izvor: www.rts.rs
« Poslednja izmena: 25. Oktobar 2008. u 20:08 Stefano »

Van mreže beket

  • **
  • Poruke: 1.628
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Chat
« Odgovor #995 poslato: 25. Oktobar 2008. u 19:40 »
Pojedini astronomi su, međutim, protiv pomeranja kazaljki i veštačkog "produženja" dana, jer smatraju da prirodu ne treba "mučiti", makar se to pravdalo i ekonomskom računicom.

satovi su samo za poslovne ljude, ne i za tzv. prirodu...  ;)

/btw, ako je prethodni post iskopiran, kao sto mi se cini da jeste, trebalo je makar navesti izvor, ako ne i link/

Van mreže Darko_9

  • ***
  • Poruke: 4.859
  • Lokacija: Naselje Vrbovski(69m nadmorska visina)
Odg: Chat
« Odgovor #996 poslato: 25. Oktobar 2008. u 20:04 »
@beket pa jeste iskopiran je sa sajta RTS-a!

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.463
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: Chat
« Odgovor #997 poslato: 25. Oktobar 2008. u 20:09 »
^^ ali uvek treba navesti izvor. To je pravilo. Kao sto bi i mi zahtevali ako bi neko kopirao neki post sa naseg foruma... ubacio sam sa kog je sajta preuzet tekst.

Van mreže beket

  • **
  • Poruke: 1.628
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Chat
« Odgovor #998 poslato: 25. Oktobar 2008. u 20:18 »
da, da, autorska prava i tako to... :)

Van mreže Darko_9

  • ***
  • Poruke: 4.859
  • Lokacija: Naselje Vrbovski(69m nadmorska visina)
Odg: Chat
« Odgovor #999 poslato: 26. Oktobar 2008. u 20:20 »
kako ja vidim na serbianmeteo se nije promenio sat unazad pa sad kasni sat vremena vreme! trenutno je 19:20 a kod vas je 20:20