Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Meteo chat  (Pročitano 1347464 puta)

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3920 poslato: 13. Februar 2018. u 00:09 »
 ^^ I ja se nadam da nas iznenadi, zasluzili smo  :)

Inace prilikom sastavljanja granica kada sam pogledao modele ima istine da sam uzeo u obzir ovo sto je real madrid rekao da je tad izgledalo da bi mozda moglo juznije malo da bude sve  :)
real madrid dozvoljeno je to ako te ne uhvate  ;)

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3921 poslato: 13. Februar 2018. u 00:21 »
Prosek ensembla GFS 18z:

Novi Sad 15cm
Beograd 13cm
Melenci 9cm
Niš 3cm

Prosek ensembla EC 12z:

Novi Sad 8cm
Beograd 5cm
Melenci 4cm
Niš 4cm

Biće tesno :)


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže Direktor

  • **
  • Poruke: 1.255
  • Starost: 24
  • Lokacija: Novi Sad-Novo Naselje
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3922 poslato: 13. Februar 2018. u 00:28 »
Bart promena u poslednjem trenutku,stavljam Bg +
Ciklon Zika(decembar 2018)-41cm

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.379
  • Starost: 28
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3923 poslato: 13. Februar 2018. u 07:03 »
dikile  jeste veca kvota ali se plasim pristrasnog osmatraca, cuo sam da kupio danas lenjir da izmeri sneg a da taj lenjir ne pocinje odmah od 0 nego ima mali prostor pa onda 0, a i imam informacije da planira da cisti led iz zamrzivaca u to vreme i da izbaci napolje dok su najjace snezne padavine i malo sneg pokrije i on izmeri vecu visinu.... e Ziko, Ziko   ;)

To je ono "palo 11cm snega ili što bi muškarci rekli 19cm"  :grin:
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3924 poslato: 13. Februar 2018. u 08:29 »
Igraj Srks slobodno iz inata meni minus ali videces sutra kad nas zatrpa sneg i padne  2cm  :grin:
Diktator promenjeno ti je, Ziko znaci moram da posaljem nekog da te kontrolise  :grin:
Ako ima neka greska ili nekog nisam upisao neka kaze  :)


Van mreže Gagi_Bg

  • *
  • Poruke: 400
  • Lokacija: Vidikovac - JZ Beograd
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3925 poslato: 13. Februar 2018. u 08:39 »
 ^^  :tu:

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3926 poslato: 13. Februar 2018. u 11:33 »
Bogami kako je krenulo teško će i Novi Sad u +

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.338
  • Starost: 39
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3927 poslato: 13. Februar 2018. u 12:15 »
Citajuci vase poruke rekao bih da svi igramo na faktor iznenadjenja jer ja ne vidim koji model nam daje negativnu temperaturu?
Upravo ovo se desava, nismo ni blizu nule.
A i na visini je + u nekim slojevima definitivno jer trenutno paducka neka kisa/susnežica...
Ne znam sta ce biti kasnije ali za sada ne sluti na dobro.
Čak ne mogu ni zamisliti da sad pada sneg i hvata se na ovu mokru podlogu.

@Joe video sam sta si okačio, jasno je sve.


Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3928 poslato: 13. Februar 2018. u 12:25 »
Nisam ocekivao da ce i ciklon imati problema sa vrstom padavina tako je bar izgledalo juce po 0z izlazima... Inace granice sastavljao po kacelmanu i nasem wrf-u i da ce front pozuriti malo s tim sto je granica na Bg 5.5 bila povecana za 1 i kvote su sastavljene da navedu ljude da misle da je sigurniji veci sneg(realna granica bila 4.5 i obe kvote 1.85), sta cu iz iskustva 1000 puta sam se zeznuo na takve utakmice... I za Nis sam se razmisljao 0.5cm ali reko tad ce uzeti u obzir da moze biti i bez pokrivaca a ovako to ostaje malo po strani kad tipuju a i svasta se moze nazvati 1cm pa mi se cinilo da bi bilo lakse staviti na to(0.5) plus :) A za Melence sam ostavio Zikinih 7.5 zapitao sam sam se da li ce neko pomisliti da tamo moze vise da padne  :laugh: Naravno dosta je njih stavlo plus cisto iz zezanja da se razbije maler  :)
Opasan si risbo  :tu:
Zato sam ovo napisao jer je on pre toga napisao da su sumnjivi Bg i Nis  :tu:
Bice zanimljivo u svakom slucaju u toku noci  :)

Van mreže Direktor

  • **
  • Poruke: 1.255
  • Starost: 24
  • Lokacija: Novi Sad-Novo Naselje
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3929 poslato: 13. Februar 2018. u 12:26 »
Problem su padavine ne temperatura,previse su slabe,one su zakazale,uz jake padavine lako bi to na pozitivnu nulu sislo
Ciklon Zika(decembar 2018)-41cm

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.338
  • Starost: 39
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3930 poslato: 13. Februar 2018. u 12:35 »
Problem su padavine ne temperatura,previse su slabe,one su zakazale,uz jake padavine lako bi to na pozitivnu nulu sislo
Mladi kolega, ovako ja gledam na to.
Kad imas siguran minus onda se i najslabije padavine primaju i ne obracas bas puno paznje da li su padavine jake ili slabe jer je idila.
A kada se ti uzdas da ce padavine biti jake pa ce spustiti temperaturu onda dobijes ovakvu situaciju, lepu zimsku kisu...

Nikad se nisam radovao tim situacijama jer su jednostavno nepredvidive. I ne volim ni onu nasu izreku da najveci snegovi padaju oko 0C, ja ipak volim kad je to bar -2C, e onda sam siguran.

Van mreže Direktor

  • **
  • Poruke: 1.255
  • Starost: 24
  • Lokacija: Novi Sad-Novo Naselje
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3931 poslato: 13. Februar 2018. u 12:43 »
Ciklon i ja bi voleo da pada na -5c sneg,ali kad je ovako ocekivao sam da padavine bar budu kolko tolko jake,imali pocetkom februara onaj ciklon i vrlo dobro se secam kakav je to intenzitet bio da cak i na jedva plusu po visini i 3c u prizemlju padao jak sneg(krpe)i sve je zabelelo za 1 min a temp pala na 1c,uz takav intenzitet temp bi se sigurno spustila na 0c i trpalo bi lagano i danas,bez jakog intenziteta na ovim tempama nema vajde to je problem ovakvih granicnih situacija

Inace ja mislim da najaci intenziteti snega se beleze na 0c,ali najvece akumulacije i trpanja su sigurno na minusu,juce sam se podsetio decembra 2012,san snova,a tek o februaru da ne pricam,obilan sneg na -10c :grin:,jednom i nikad vise,tu samo rastu cm na oci,no nasa klima je takva da je jako tesko dobiti kvalitetan sneg na minusu
Ciklon Zika(decembar 2018)-41cm


Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 3.992
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3932 poslato: 13. Februar 2018. u 12:50 »
Ja ne znam zasto se čudite trenutnim vremenom  :D Jasno je bilo da cw ujutru biti konkrernijih padavina i zato je brzo okrenulo na sneg..Preko dana se manje vise i ocekivala ovakava situacija,slabije padavine, +C.. Rano je jos za razočarenja ;) Krajem dana bi moglo biti kao jutros uz vise padavina.. Opusteno.:)

Van mreže igorkonkolj

  • **
  • Poruke: 1.628
  • Lokacija: futog
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3933 poslato: 13. Februar 2018. u 12:56 »
ev ga opet sneg :comeon: ajmo ne znam kakvo je stanje u nishu jel stativa?? :blush:

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.379
  • Starost: 28
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3934 poslato: 13. Februar 2018. u 13:16 »
Utakmica još nije počela. Rekao bih da je za NS i Melence prilično jasno da će + zavisiti od količine padavina, jer problem sa temperaturom nije više toliko izražen... a pošto upravo probija zapadnjak i u BG - isto bih rekao i za taj tip. Niš ko Niš  :grin:

Melencima EC daje preko 10mm tokom drugog talasa, GFS 7-8mm, WRF 10mm+. Trenutna temperatura je 0.8°C i ne verujem da će dostići više od 1.2°C a to će zeleni odraz oboriti za pola sata.  :comeon:
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3935 poslato: 13. Februar 2018. u 13:22 »
 ^^ U Nisdu kisa prska na skoro 6c nasa nada posle ponoci....

Van mreže Naum

  • **
  • Poruke: 1.766
  • Starost: 48
  • Lokacija: Pancevo
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3936 poslato: 13. Februar 2018. u 13:28 »
Mladi kolega, ovako ja gledam na to.
Kad imas siguran minus onda se i najslabije padavine primaju i ne obracas bas puno paznje da li su padavine jake ili slabe jer je idila.
A kada se ti uzdas da ce padavine biti jake pa ce spustiti temperaturu onda dobijes ovakvu situaciju, lepu zimsku kisu...

Nikad se nisam radovao tim situacijama jer su jednostavno nepredvidive. I ne volim ni onu nasu izreku da najveci snegovi padaju oko 0C, ja ipak volim kad je to bar -2C, e onda sam siguran.

Upravo tako. Spali smo na to da nam je jedina nada očekivanje da će nam padavine oboriti temperaturu da bi se nešto zadržalo i zaličilo na sneg. A toplu podlogu, lošu temp. na visini i to što ima fesnkog vetra ćemo se praviti da ne vidimo   :D

Kao što ciklon reče, pravi minus, hladna podloga pa šta god da pada biće sneg. Mada i hladna februarska kiša  jeste odlika zime, samo bez beline  :)

Van mreže Direktor

  • **
  • Poruke: 1.255
  • Starost: 24
  • Lokacija: Novi Sad-Novo Naselje
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3937 poslato: 13. Februar 2018. u 14:04 »
Znali smo mi i uz minus 5 po visini imati negativnu temperatru i sneg,ali ove godine nema istocnog strujanja iz Rusije i to je problem
Ciklon Zika(decembar 2018)-41cm

Van mreže Јоца

  • ***
  • Poruke: 3.105
  • Starost: 28
  • Lokacija: Београд - Церак
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3938 poslato: 13. Februar 2018. u 17:01 »
Нови ГФС измешта јаче падавине источније, а Бг баш на граници слабих и умерених падавина.
Њу нау који је био кандитад за највећи снег сада можда једва и забели. :cry:

Колико ја видим има само да прште минуси, какви ваши плусеви. :laught:

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Meteo chat
« Odgovor #3939 poslato: 13. Februar 2018. u 17:20 »
Mogu padavine da budu jake koliko hoćeš kada je tačka rose celo posle podne  oko +1.0 u NS. Sva sreća pa nije bilo jačih padavina inače bi sve bile u obliku kiše ili susnežice. Jasno je da padavine ne mogu oboriti temperaturu ispod tačke rose.

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk