Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Meteo chat  (Pročitano 1371609 puta)

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.396
  • Starost: 28
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Meteo chat
« Odgovor #7320 poslato: 06. Januar 2019. u 20:47 »
Za Banat lep nastavak zime tokom sledeće nedelje. Novi sneg u utorak i noć ka sredi, za posle ćemo da vidimo.
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže Медо

  • ***
  • Poruke: 4.078
  • Starost: 28
  • Lokacija: Мрчајевци
Odg: Meteo chat
« Odgovor #7321 poslato: 06. Januar 2019. u 21:19 »
 ^^

Тако је Жико,  исто се може рећи и за ове крајеве.

EC као последицу циклонске активности негде на самом југу Јадрана црта још 15 mm снега на негативним температурама у среду и ноћ среда на четвртак, али о томе више у прогнозама када се сви модели коначно усагласе.

Van mreže popovica novi sad 1

  • **
  • Poruke: 1.355
  • Lokacija: Fruska gora,Popovica ,302 m/nm
Odg: Meteo chat
« Odgovor #7322 poslato: 07. Januar 2019. u 04:24 »
Fruška Gora nije prošla lose zbog akumulacije snega tokom talasa padavina ovih dana  jer tu nekog topljenja i nije bilo . Grad se noćas iskupio. Inace vidim da je na sancevima udaljenim od centra taman koliko i Venac palo 1mm padavina.  :rotf: :rotf:. Ta metroloska stanica  je najveći baksuz  srećom tamo niko ne živi da se nervira . Za ovu inače neodgovarajuće postavku sistema sam zadovoljan.. Sto se mene tice... Pa i za grad koji nije ostao bez snega jer ga tamo nije više bilo skoro sem u parkovima i na otvorenim mestima.Gol u zadnjem momentu.. Biće lep božić danas.
.
« Poslednja izmena: 07. Januar 2019. u 04:53 popovica novi sad 1 »

Van mreže Pulsar_

  • **
  • Poruke: 528
  • Lokacija: B.Petrovac-Bihać
Odg: Meteo chat
« Odgovor #7323 poslato: 07. Januar 2019. u 11:07 »
Sretni praznici! Zima je u većini mjesta tu, tako da imate pravi ugođaj! Sve najbolje!

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.472
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #7324 poslato: 07. Januar 2019. u 11:24 »
http://www.prva.rs/vesti/info/147233/metoerolog-nedeljko-todorovic-sutra-i-prekosutra-nas-ocekuju-najladnija-jutra-a-onda-sneg-ledena-kisa.html?fbclid=IwAR3E7CS4uCzLd2VmS4wMh0VOAVv3sS_PArNaQ2oVxBKehEcpNmHn1g2Qwiw

Sinoc ovo videh...Ako se dobro secam, toplije od 15. do 20. januara onda ponovo sneg i zima posle 20 do sredine februara takvo zimsko vreme... Sto se i poklapa sa prognozom onog naseg pouzdanog modela... Ali plasim se da ne izbaksuzira ko do sad sto je...

Van mreže Pulsar_

  • **
  • Poruke: 528
  • Lokacija: B.Petrovac-Bihać
Odg: Meteo chat
« Odgovor #7325 poslato: 07. Januar 2019. u 11:36 »
Imate super model samo se vi šalite...
Već krajem druge dekade bi se mogla postavljati zanimljiva situacija, EPS već jutros pravi situaciju za -NAO, uz -AO bilo bi lijepa situacija. Treća dekada bi trebala biti zanimljiva, vidjet ćemo koliko i za nas. Vjerujem da se ni do sada mnogi dijelovi u Srbiji neće požaliti na ovu zimu.

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 4.000
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #7326 poslato: 07. Januar 2019. u 11:43 »
 ^^ Tako je @Pulsar. Ne bi smeli da se pozalimo. Vec imamo dve zimske epizode a tek je prva dekada Januara  :) Sve i da vise nista od zime u nastavku ne bude- ova je kud i kamo bolja od vecine prethodnih..
Ali opet ovo gledamo subjektivno jer neke zemlje u okruženju ne bi mogle reci nista dobro do sada( tipa Slovenija,zapadna Hrvatska..)

Van mreže BataSteva

  • **
  • Poruke: 1.524
  • Starost: 38
  • Lokacija: Sakule - Opstina Opovo - sama granica juznog i srednjeg Banata - 50 km severno od Beograda i 30 km juzno od Zrenjanina
  • Uvek je vreme za vreme
Odg: Meteo chat
« Odgovor #7327 poslato: 07. Januar 2019. u 11:45 »
Barte jel si video upizorenje rhmz - a za vas juznjake . Bio si juce upravu da cete biti mnogo bolji u drugom poluvremenu . Zato mi idemo u kanal sa ledenom kisom . Ako ti se malo vise posreci sa velikim snegom ulazis u uzi izbor za ime ovog ciklona  :D
I da pohvalim Daneta iz Vrsca koji je prognozirao da ce biti dobrog snega u ovoj turi  :tu: . Iskreno , ni mrvu sanse mu nisam davao tada . Evo prognoze njegove :
24.12.2018 u 21:29
Uopste se ne slazem sa tobom Radane,nemozes da otpises prvu polovinu januara 24.decembra nikako na osnovu trenutnih izlaza modela, ja mislim i siguran sam  da od 3-4 januara krece zimotina i sneg,velikog potencijala ima,da se razumemo tesko da mozemo odh dobiti i da li cemo dobiti opet 30-40cm snega,al 15cm suvog snega na mnogo jacem minusu ooo to  da sigurno ;)
padavine ( kisomer ) 2022 - april 54 mm . maj  11 mm , jun 23 mm , jul 26,5 mm , avgust 73,5 mm , septembar 138 mm , oktobar 26,5 mm , novembar 50 mm ( 23.11 - 3,5 mm )

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.301
  • Lokacija: Beograd
Odg: Meteo chat
« Odgovor #7328 poslato: 07. Januar 2019. u 11:55 »
@ Bart

Surdulica ce dobiti ako nista drugo..Darko kida..on nikad nije dirao crpckog, mozda je to recept, ne dirati u osinje gnezdo i dobijes epski sneg.. :rofl: :grin:

Van mreže aca asceric

  • ***
  • Poruke: 2.416
  • Starost: 26
  • Lokacija: Zemun Polje ( Plavi Horizonti ) 82 m.n.v.
Odg: Meteo chat
« Odgovor #7329 poslato: 07. Januar 2019. u 12:02 »
GFS u poslednjim sekundama preokrece , dosta bolje za iduce dane evo kod mene blizu 20 mm do subote samo jos malo da T spusti :laie: , NAVGEM je isto jako zimski , kao od pocetka , ostali losiji .

Van mreže popovica novi sad 1

  • **
  • Poruke: 1.355
  • Lokacija: Fruska gora,Popovica ,302 m/nm
Odg: Meteo chat
« Odgovor #7330 poslato: 07. Januar 2019. u 12:12 »
ARW Vojvodina koga gledam uvek kada udje u 24 sata nešto vidi proboj na 925 hpa.. 1 stepen. Bolje da onda ako se ostvari padavina bude sto manje što nagovestava Icon  i WRF vidi ledenu kišu posle  početnog snega za ovaj prvi period.. U BG crta kišu posle početnog snega .. Na metogramu.. Koji je izasao jutros.. Za kasnije nešto još je daleko. Tako da ne izgleda dobro za taj prvi deo nimalo. .. Kasnije padavine na severu su za sada minorne variraju od kraja ali teško da cu tu biti nečeg . Ali šta je tu je...

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.472
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #7331 poslato: 07. Januar 2019. u 12:25 »
BataStevo ne mogu sad da radim ciklon ako neko drugi hoce slobodno   :)
mareeram nemoj od proroka da pravimo Boga, on samo zna sta ce biti ali ne upravlja vremenskim prilikama...


Van mreže Јоца

  • ***
  • Poruke: 3.105
  • Starost: 28
  • Lokacija: Београд - Церак
Odg: Meteo chat
« Odgovor #7332 poslato: 07. Januar 2019. u 12:28 »
Интересантно је да GFS форсира обилан снег од 8. до 10. и продужетак ледених дана већ пар излаза, уз пробијање у благи плус у приземљу на кратко  (Говорим за овај део)

EC је до скоро видео такав сценарио а сада је попустио, мада ми је то мало климаво. GFS је много боље скинуо јучерашњи талас падавина у Банату и Бг-у, па и онај талас 3. јануара, и први видео пробој овог плуса прексиноћ, док је EC до пред сам крај негирао то.

Тако да овог пута више верујем у овај сценарио, не зато што је повољнији по питању зиме и снега, већ због горе наведеног .

Van mreže Dane84

  • *
  • Poruke: 182
  • Starost: 40
  • Lokacija: Vršac
  • Zima u dusi,Sibir u srcu.
Odg: Meteo chat
« Odgovor #7333 poslato: 07. Januar 2019. u 12:51 »
Barte jel si video upizorenje rhmz - a za vas juznjake . Bio si juce upravu da cete biti mnogo bolji u drugom poluvremenu . Zato mi idemo u kanal sa ledenom kisom . Ako ti se malo vise posreci sa velikim snegom ulazis u uzi izbor za ime ovog ciklona  :D
I da pohvalim Daneta iz Vrsca koji je prognozirao da ce biti dobrog snega u ovoj turi  :tu: . Iskreno , ni mrvu sanse mu nisam davao tada . Evo prognoze njegove :
24.12.2018 u 21:29
Uopste se ne slazem sa tobom Radane,nemozes da otpises prvu polovinu januara 24.decembra nikako na osnovu trenutnih izlaza modela, ja mislim i siguran sam  da od 3-4 januara krece zimotina i sneg,velikog potencijala ima,da se razumemo tesko da mozemo odh dobiti i da li cemo dobiti opet 30-40cm snega,al 15cm suvog snega na mnogo jacem minusu ooo to  da sigurno ;)
Hvala Bata Stevo,jednostavno sam znao da ce biti tako,vec sad potpisujem da je ovaj januar bolji nego prosle godine,i tvrdim da ce tek ovaj januar nakon 18-20 da pravi dar mar ;) Nema mesta kuknjavi kod mene,a preporucujem mnogima,ne gubite vreme na pesimizam i uzivanje preko kompa,gledajuci sneg,izadjite napolje napunite pluca i dusu,a za sve ostalo bice ;)
Zima u dusi,Sibir u srcu.

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 4.000
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #7334 poslato: 07. Januar 2019. u 13:02 »
Sad sam bas brzinski pogledao nove 6z izlaze i čini mi se da Gfs nije usamljen. Icon je na pola puta izmedju Ec- Gfs a i Gem je tu negde.. Ali uz sve to ostaje i rizik od ledene kiše koja je jedna od najgorih i najopasnijih meteo pojava

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.472
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #7335 poslato: 07. Januar 2019. u 15:35 »
Kucevo 2cm
Kad si dobar za druge za sebe si los...  Sto kaze nas narod...  :yawn:


Srednja mesecna za Nis za decembar za period 81-10 je 2.1C
Srednje mesecna u decembru 2018.godine 2.1C...
« Poslednja izmena: 07. Januar 2019. u 15:46 Bart »

Van mreže Georgi Zahariev

  • **
  • Poruke: 1.567
  • Starost: 55
  • Lokacija: Bulgaria, Vratsa, 340 m
Odg: Meteo chat
« Odgovor #7336 poslato: 07. Januar 2019. u 15:50 »
Kucevo 2cm
Kad si dobar za druge za sebe si los...  Sto kaze nas narod...  :yawn:

Сръбският народ е мъдър!
И нашият народ казва същото.

Van mreže aca asceric

  • ***
  • Poruke: 2.416
  • Starost: 26
  • Lokacija: Zemun Polje ( Plavi Horizonti ) 82 m.n.v.
Odg: Meteo chat
« Odgovor #7337 poslato: 07. Januar 2019. u 17:06 »
Gem odlican , nisam sad kuci , ne mogu da kacim karte pa samo komentarisem u meteo cetu , Gfs cini se losiji od danasnjeg .

Van mreže popovica novi sad 1

  • **
  • Poruke: 1.355
  • Lokacija: Fruska gora,Popovica ,302 m/nm
Odg: Meteo chat
« Odgovor #7338 poslato: 07. Januar 2019. u 17:29 »
Gem je  večna opozicija neverujem mu mnogo omane skoro uvek.Crta bajke za mene  Ciklon će u najboljem slučaju eventualno odbaciti do Beograda i juga Vojvodine i to možda dobaciti . Što se tiče tople fronte postoji opasnost od ledene kiše i zesceg proboja  u prizemlju. Koje su šanse da se bar jedna negativna stvar ne ostvari.. Sve u svemu Beograđani mogu da se i nadaju  nečem pre svega da će ciklona dobaciti do njih nekako možda i  krajnji jug Vojvodine  nešto. Banat da će nekako izbeći ledenu kišu i neki proboj u prizemlju ali ostalima je sve tu jasno. Naravno mogu da se prognoze neostvare   nisu ni prethodnih dana nešto bile tačne  ali to nije realno. Neocekujem bas nista.. Jedino se nadam da nece biti ledene kiše i to je to.. Biću zadovoljan sa time.

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.472
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #7339 poslato: 07. Januar 2019. u 17:37 »
Сръбският народ е мъдър!
И нашият народ казва същото.
Sad je dokazano na primeru, da neko ko je predvideo sva ova desavanja dobije najmanje snega...  :hm: