Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Meteo chat  (Pročitano 1371580 puta)

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.815
  • Starost: 52
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Meteo chat
« Odgovor #8260 poslato: 14. Jul 2019. u 11:18 »
Zaječar do 8h 34.9mm i posle toga možda i celih 5mm još

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka


Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.472
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #8261 poslato: 14. Jul 2019. u 11:28 »
Hvala Boce, primetio sam da je tamo dobra kisa pala...

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 4.000
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #8262 poslato: 14. Jul 2019. u 11:47 »
Stvarno mi nepojmljivo da ni u jednoj situaciji taj deo nije dobio nešto tipa 20mm u cugu. Izmenila su se sva moguća strujanja, sporo pokretni,brzo pokretni sistemi, sinoptičke situacije a da baš ništa ne zahvati stvarno mi čudno. Nemam sumnje da će to morati negde da se kompenzuje, e sad dal u toku Leta,Jeseni, videćemo..

Van mreže BataSteva

  • **
  • Poruke: 1.524
  • Starost: 38
  • Lokacija: Sakule - Opstina Opovo - sama granica juznog i srednjeg Banata - 50 km severno od Beograda i 30 km juzno od Zrenjanina
  • Uvek je vreme za vreme
Odg: Meteo chat
« Odgovor #8263 poslato: 14. Jul 2019. u 12:18 »
Slazem se sa tobom Rizbo . Vratice se tim delovima kad tad a mi ostali cemo da visimo . Ocekujem da ce ti delovi ove zime imati metarske snegove dok cemo Melenci i ja gledati u zubato Sunce  :D
padavine ( kisomer ) 2022 - april 54 mm . maj  11 mm , jun 23 mm , jul 26,5 mm , avgust 73,5 mm , septembar 138 mm , oktobar 26,5 mm , novembar 50 mm ( 23.11 - 3,5 mm )

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.472
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #8264 poslato: 15. Jul 2019. u 10:28 »
Ocekujem da organizujete humanitarnu akciju i da koliko ko moze... Znaci pravu kisu saljete postexpress-om a ne cesmovacu...



Ironicno je to sto taj deo kod mog arhineprijatelja Zike je najvlazniji tj imao najvise padavina...  :hitna:

Van mreže BataSteva

  • **
  • Poruke: 1.524
  • Starost: 38
  • Lokacija: Sakule - Opstina Opovo - sama granica juznog i srednjeg Banata - 50 km severno od Beograda i 30 km juzno od Zrenjanina
  • Uvek je vreme za vreme
Odg: Meteo chat
« Odgovor #8265 poslato: 15. Jul 2019. u 10:48 »
Barte upravo sam ja hteo da okacim tu sliku . Vidi se da ljudi iz rhmz - a prate ovaj forum jer su potpali pod tvoj uticaj  :) . Bocetov kraj dobro stoji a i tamo fali kise . Veliki deo Srbije je u normalnom i po tored velikih kisa a protekla nedelja nije bila paklena .

Dodatak - Mada sada kada je bolje pogledam cinimi se da je otprilike to , to  :confused:
padavine ( kisomer ) 2022 - april 54 mm . maj  11 mm , jun 23 mm , jul 26,5 mm , avgust 73,5 mm , septembar 138 mm , oktobar 26,5 mm , novembar 50 mm ( 23.11 - 3,5 mm )

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.815
  • Starost: 52
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Meteo chat
« Odgovor #8266 poslato: 15. Jul 2019. u 11:22 »
Ovde je stanje kolko tolko podnošljivo ali smo imali za razliku od niškog kraja dobru kišu početkom juna. Ali ćemo vrlo brzo u grupu sa manjkom vlage u zemljištu.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka


Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.472
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #8267 poslato: 15. Jul 2019. u 11:51 »
BataSveto ne mogu sad detaljnije ali ovakva karta je jer u njoj podaci samo od ovih glavnih stanica... Zato nema Knjazevca a stoji da zbog te bas dobre kise pocetkom juna su u boljoj situaciji od Nisa, kod nas je boja za umerenu susu...

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.472
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #8268 poslato: 18. Jul 2019. u 17:42 »
Prva 30-ica u Srbiji posle poprilicnog vremena, za leto..

I naravno gde???

NIŠ!! :grin: :worthy:
Samo se ti mare sprdaj sa kišnom sirotiljom ali zato sutra kad kod nas pljusahahaha...  :rotf:
Ocekujem avgust sa kolicinom padavina iznad proseka u Nišu, pazite sta sam vam reko  :smartass:
Inace po meni avgust je najdosadniji meteo mesec...

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.331
  • Starost: 53
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Meteo chat
« Odgovor #8269 poslato: 18. Jul 2019. u 18:53 »
Samo se ti mare sprdaj sa kišnom sirotiljom ali zato sutra kad kod nas pljusahahaha...  :rotf:
Ocekujem avgust sa kolicinom padavina iznad proseka u Nišu, pazite sta sam vam reko  :smartass:
Inace po meni avgust je najdosadniji meteo mesec...

Poklanjam SVU avgustovsku kisu u NIS za JEDNU jedinu noc preko 25 C... Moze?
🇷🇸 Сунчано и топло.
🇷🇺 Солнечно и тепло.

"Eeeeee!"

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 4.000
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #8270 poslato: 18. Jul 2019. u 20:17 »
 ^^ Avgust, Mart,Oktobar  :D

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.472
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #8271 poslato: 18. Jul 2019. u 21:53 »
Poklanjam SVU avgustovsku kisu u NIS za JEDNU jedinu noc preko 25 C... Moze?
Ma moze a dobijas jos jednu bonus ako nam(gradu i okolini) avansno posaljes 20mm u toku sledecih 5 dana...  :D Bas je potrebna kisa inace ode sve u... Bugarsku naravno kao i celog leta...  :innocent:


^^ Avgust, Mart,Oktobar  :D
Mart moze da bude zanimljiv moze da bude prava zima kao prosle godine a i da zagrmi i pljusne... A za oktobar se slazem i dodao bih novembar to je mojih top 3  :)


Hehe da iskoristim dok nije aktivan   ;) :grin:


Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.301
  • Lokacija: Beograd
Odg: Meteo chat
« Odgovor #8272 poslato: 18. Jul 2019. u 22:43 »
Moram @ Bart da zamenim Žiku malo, kad nije aktivan što kažeš.. :laught:

Mart ume da bude i jako kišan, secam se ranije velikih poplava širom zemlje u Martu, usled otapanja snega sa planina i obilnih kiša..

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.472
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #8273 poslato: 19. Jul 2019. u 18:36 »
Ma moze a dobijas jos jednu bonus ako nam(gradu i okolini) avansno posaljes 20mm u toku sledecih 5 dana...  :D Bas je potrebna kisa inace ode sve u... Bugarsku naravno kao i celog leta...  :innocent:
Hvala Sofronije za kod mene kuci ovih 20 mm, bas si brz  ;) :grin:

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.331
  • Starost: 53
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Meteo chat
« Odgovor #8274 poslato: 19. Jul 2019. u 21:35 »
Hvala Sofronije za kod mene kuci ovih 20 mm, bas si brz  ;) :grin:

 :worthy:

Ma bice jos... odricem se svake kapi ;)  :nnc:
🇷🇸 Сунчано и топло.
🇷🇺 Солнечно и тепло.

"Eeeeee!"

Van mreže BataSteva

  • **
  • Poruke: 1.524
  • Starost: 38
  • Lokacija: Sakule - Opstina Opovo - sama granica juznog i srednjeg Banata - 50 km severno od Beograda i 30 km juzno od Zrenjanina
  • Uvek je vreme za vreme
Odg: Meteo chat
« Odgovor #8275 poslato: 19. Jul 2019. u 22:22 »
Cestitke za Nis  :thumbup: . Da nije danas palo Barta na aktuelnim ne bi bilo do ko zna kada  :grin:
padavine ( kisomer ) 2022 - april 54 mm . maj  11 mm , jun 23 mm , jul 26,5 mm , avgust 73,5 mm , septembar 138 mm , oktobar 26,5 mm , novembar 50 mm ( 23.11 - 3,5 mm )

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.472
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #8276 poslato: 19. Jul 2019. u 22:53 »
Naravno, ja sam covek od reci... Jel vidis ti BataSveto sta sam sve morao da uradim da padne dobra kisa, napravio i pakt sa Sofronijem, e sad kako cu ispostovati svoj deo dogovora verovatno ce fotosop pomoci  :grin:
Samo bih voleo da je istocno od Nisa 10 do 20km isto dobio dobru kisu sto nazalost danas nije slucaj i gradovi u okolini...Vidi Sofronije ako mozes nesto da sredis za sutra, bio bih ti zahvalan  ;) :)
Ti BataSveto nisi neko duze vreme na forumu  ali nasa specijalnost je da iz nebitnih situacija dobijemo dobru kisu tj pljuskove  :D

Van mreže BataSteva

  • **
  • Poruke: 1.524
  • Starost: 38
  • Lokacija: Sakule - Opstina Opovo - sama granica juznog i srednjeg Banata - 50 km severno od Beograda i 30 km juzno od Zrenjanina
  • Uvek je vreme za vreme
Odg: Meteo chat
« Odgovor #8277 poslato: 19. Jul 2019. u 23:57 »
Smisljaj Barte kako ces uzvratiti Sofroniju . Mora da je Sofronije kupio neki veliki bazen pa mu trebaju tople noci da se brcka do jutra  :)
padavine ( kisomer ) 2022 - april 54 mm . maj  11 mm , jun 23 mm , jul 26,5 mm , avgust 73,5 mm , septembar 138 mm , oktobar 26,5 mm , novembar 50 mm ( 23.11 - 3,5 mm )

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.331
  • Starost: 53
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Meteo chat
« Odgovor #8278 poslato: 20. Jul 2019. u 09:32 »
Bice valjda... mada, kopao po ogimetu i nesto ne videh noc sa temperaturom preko 25, mada sam samo letimicno bacio pogled.

Nisam bas "lud" za vrucinama, ali opet, leto je leto, prosto vreme za takve stvari, kao zima za sneg. Proslo leto mi je bilo jednostavno hladno za moj ukus, noci narocito...  :laie:
🇷🇸 Сунчано и топло.
🇷🇺 Солнечно и тепло.

"Eeeeee!"

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.417
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Meteo chat
« Odgovor #8279 poslato: 20. Jul 2019. u 09:36 »
Čestitam na kiši druže Barte, strpljenje se isplatilo!  :tu:
Ali kiša se ne važi dok ne padne i po zvaničnim podacima.  :pleasantry: :rools:
 :laugh:


padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac 27.2mm
prosek - 48.7mm

padavine u aprilu 2024:
Vračar - 28.4mm
Miljakovac - 34.3mm
prosek - 51.5mm