Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Meteo chat  (Pročitano 1371732 puta)

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.301
  • Lokacija: Beograd
Odg: Meteo chat
« Odgovor #9520 poslato: 07. Oktobar 2020. u 23:17 »
Jel ima neko pravi podatak za godišnji prosek padavina za St Petersburg, da li je veći od Beograda?

Van mreže dejca

  • ***
  • Poruke: 2.803
  • Lokacija: Leskovac-n.v. 228 m.
Odg: Meteo chat
« Odgovor #9521 poslato: 08. Oktobar 2020. u 19:23 »
Slika je sa fb grupe Vlasina, u daljini je sigurno Strešer, jutros slikano, sneg na vrhu.

Послато са Mi A3 помоћу Тапатока

ja stem temperaturama neam niŠta al mrzim kad je 25+c i zimu u martu i aprilu   :zima   :ranting:

Van mreže dejca

  • ***
  • Poruke: 2.803
  • Lokacija: Leskovac-n.v. 228 m.
Odg: Meteo chat
« Odgovor #9522 poslato: 22. Oktobar 2020. u 08:06 »
Izgleda da ni ove zime se nećemo mnogo sankati. Accuweather.





Послато са Mi A3 помоћу Тапатока

ja stem temperaturama neam niŠta al mrzim kad je 25+c i zimu u martu i aprilu   :zima   :ranting:

Van mreže David01

  • *
  • Poruke: 268
  • Starost: 23
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Meteo chat
« Odgovor #9523 poslato: 22. Oktobar 2020. u 09:26 »
 ^^
Ne izgleda to loše uopšte. Pre svega izuzetno aktivan Mediteran po pitanju ciklonske aktivnosti znači da ćemo imati više padavina od proseka što je itekako bitno pre svega za planine. Druga jako važna stvar je da se daje suvlje vreme od proseka u severozapadnoj Evropi što znači da ćemo imati često postavljen AC na tom mestu koji će otvoriti put hladnoći sa severa i severoistoka. Ipak, ono što mi nikako nije jasno je zašto se sa takvom postavkom daje blaga zima na severoistoku Evrope? :confused:

Van mreže Pulsar_

  • **
  • Poruke: 528
  • Lokacija: B.Petrovac-Bihać
Odg: Meteo chat
« Odgovor #9524 poslato: 22. Oktobar 2020. u 10:06 »
Liči mi da su zaključivali na osnovu La Nina, zapadnog QBO, SST Atlantika, te manjka leda  Barents-Kara moru: Atlantski greben (neka varijanta sa povremenim prostiranjem preko SZ Evopre, kako kaže David01) i AC na sjeveroistoku/istoku. Ako AC na istoku, preko Urala, bude postojana, sumnjam da će se tako nešto i održati u drugom dijelu zime, jer bi to značilo veće poremećaje PV-a, možda čak i neka varijanta SSW-a, a to može promjeniti puno toga, ako se desi sredinom zime split varijanta.
 

Van mreže dejca

  • ***
  • Poruke: 2.803
  • Lokacija: Leskovac-n.v. 228 m.
Odg: Meteo chat
« Odgovor #9525 poslato: 22. Oktobar 2020. u 12:22 »
Da čudna slika, po tekstu koji piše nije i realna.

Послато са Mi A3 помоћу Тапатока

ja stem temperaturama neam niŠta al mrzim kad je 25+c i zimu u martu i aprilu   :zima   :ranting:

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.301
  • Lokacija: Beograd
Odg: Meteo chat
« Odgovor #9526 poslato: 22. Oktobar 2020. u 15:51 »
Bravo za Vladu Norveške i za PMF iz Novog Sada, ovo je pozitivan primer za oblast meteorologije!  :tu:

https://twitter.com/norway_belgrade/status/1318140726304276480?s=19

Kraljevina Norveška je inače zemlja koja najviše sredstava iz budžeta izdvaja za oblast meteorožogine u Evropi!

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.301
  • Lokacija: Beograd
Odg: Meteo chat
« Odgovor #9527 poslato: 22. Oktobar 2020. u 18:55 »
Bravo za Vladu Norveške i za PMF iz Novog Sada, ovo je pozitivan primer za oblast meteorologije!  :tu:

https://twitter.com/norway_belgrade/status/1318140726304276480?s=19

Kraljevina Norveška je inače zemlja koja najviše sredstava iz budžeta izdvaja za oblast meteorologije u Evropi!

Van mreže Darko Vr/Sc

  • **
  • Poruke: 1.513
  • Starost: 25
  • Lokacija: Surdulica (600mnv), Vranje (460mnv)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #9528 poslato: 23. Oktobar 2020. u 20:03 »
Slika je sa fb grupe Vlasina, u daljini je sigurno Strešer, jutros slikano, sneg na vrhu.

Послато са Mi A3 помоћу Тапатока

Sad sam video tvoj post, lepa fotka...ali na toj slici cveta behar (na originalnoj sa fb), dok ja ne objavim sneg na Vardeniku...to su samo sale male... :D nema jos uvek, poz

Van mreže Miki

  • ***
  • Poruke: 2.821
  • Starost: 27
  • Lokacija: Beograd - Bele vode (Žarkovo)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #9529 poslato: 24. Oktobar 2020. u 14:16 »
Ipak, ono što mi nikako nije jasno je zašto se sa takvom postavkom daje blaga zima na severoistoku Evrope? :confused:

Meni to zvuči kao česta zonalka sa povremenim severnim upadima u Mediteran.
Ne daj Bože nikome.




Van mreže D.i M.e

  • *
  • Poruke: 183
  • Lokacija: Велики Шиљеговац
    • Време у Србији
Odg: Meteo chat
« Odgovor #9530 poslato: 31. Oktobar 2020. u 00:44 »
Ако неког случајно занима. На свом серверу имам радарске слике са РХМЗ-а као и још неке од средине маја, сем када њихов или мој сервер није радио. Пошто ћу брисати због места, ако неком треба за неки дан од летос нека се јави док не избришем.

Van mreže BataSteva

  • **
  • Poruke: 1.524
  • Starost: 38
  • Lokacija: Sakule - Opstina Opovo - sama granica juznog i srednjeg Banata - 50 km severno od Beograda i 30 km juzno od Zrenjanina
  • Uvek je vreme za vreme
Odg: Meteo chat
« Odgovor #9531 poslato: 03. Novembar 2020. u 06:38 »
Upravo je bila prica na rts1 o Paracinu koju je pricao clan Dikile . Dobar prilog  :thumbup:
padavine ( kisomer ) 2022 - april 54 mm . maj  11 mm , jun 23 mm , jul 26,5 mm , avgust 73,5 mm , septembar 138 mm , oktobar 26,5 mm , novembar 50 mm ( 23.11 - 3,5 mm )


Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.472
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #9532 poslato: 03. Novembar 2020. u 17:32 »
Dikile cesce na tv-u nego znate vec ko  ;) :grin: Bravo Dikile samo napred  :tu:

Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.319
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Meteo chat
« Odgovor #9533 poslato: 10. Novembar 2020. u 17:43 »
Direktor Petnice o zagađenju: Truje nas ugljarska mafija

https://nova.rs/vesti/drustvo/truje-nas-ugljarska-mafija/

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.331
  • Starost: 53
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Meteo chat
« Odgovor #9534 poslato: 10. Novembar 2020. u 18:59 »
Direktor Petnice o zagađenju: Truje nas ugljarska mafija

https://nova.rs/vesti/drustvo/truje-nas-ugljarska-mafija/

Ima i toga, naravno. Napisah da mnogi loze pragove od remonta pruga koji su impregnirani kreozotskim uljem i gadno kancerogeni kad gore.

Problem je sto je ova tribina bila pre 9 (DEVET) meseci... Znaci, devet meseci svi cute od medija preko pojedinaca :( bezobrazluk,

Ovo tvrdi Zoran Cicak, jedan od mojih neomiljenih likova zbog nekih stvari sa pocetka devedesetih ali je na TW bar cenjeno ime.

Elem:

Citat
Vigor Majić, direktor Petnice, ovo je rekao na skupu koji su organizovali @Nova_ekonomija
, @NedeljnikVreme
, @juznevesti
, @FoNetNews
 i @OnlineDanas
 u februaru ove godine.

Svi koji smo bili prisutni ostali smo zapanjeni.

Niko nije demantovao, već evo devet meseci.

https://twitter.com/zorancicak/status/1326181367919628289

Meni je problem sto se i mediji i pojedinci prave blesavi na ovu pricu... Da nece tigar iz Jagodine nam izpozavrce ruke ako nesto zucnemo!
🇷🇸 Сунчано и топло.
🇷🇺 Солнечно и тепло.

"Eeeeee!"

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.331
  • Starost: 53
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Meteo chat
« Odgovor #9535 poslato: 14. Novembar 2020. u 09:01 »
Kad KINESKI mediji prave prilog o BG i Srbiji :(

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=AETbgrmPMAY" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=AETbgrmPMAY</a>
🇷🇸 Сунчано и топло.
🇷🇺 Солнечно и тепло.

"Eeeeee!"

Van mreže skomimaster

  • ***
  • Poruke: 3.006
  • Starost: 31
  • Lokacija: Beograd-Borča (72m n.v.)
    • AMS Beograd - Borča
Odg: Meteo chat
« Odgovor #9536 poslato: 18. Novembar 2020. u 13:06 »
I tako, treca jesen zaredom sa slicnom generalnom temom za istocnu-jugoistocnu Evropu.

Jesen 2018


Jesen 2019


Jesen 2020, do 15.11.


I opet ista prica s nivoom domacih reka
Velika Morava, Ljubicevski most, trenutni nivo -352cm, prosecni nivo za novembar -4cm


Juzna Morava, Aleksinac


Zapadna Morava, Jasika


Kolubara, Drazevac


Drina, Radalj, trenutni nivo 25cm, prosecni nivo za novembar 179cm


Itd.

Slike su preuzete sa:
https://psl.noaa.gov/data/composites/day/
http://www.hidmet.gov.rs/ciril/osmotreni/stanje_voda.php

Van mreže chmi

  • *
  • Poruke: 134
Odg: Meteo chat
« Odgovor #9537 poslato: 18. Novembar 2020. u 15:17 »
A situacija sa glavnim vodotocima dijametralno suprotna. Dunav i Tisa imali vodostaje znatno iznad normale za ovo doba godina. Jesenja sezona ribolova propala  :facepalm:
P.S. Nivo Drine zavisi od rada hidrocentrala
Miljakovac-Rakovica

Van mreže David01

  • *
  • Poruke: 268
  • Starost: 23
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Meteo chat
« Odgovor #9538 poslato: 19. Novembar 2020. u 00:47 »
@skomimaster

Odlična analiza. :thumbup:
Iskreno sam stekao utisak da ova jesen nije ni nalik prethodne dve. Anomalija geopotencijala izgleda tako kako izgleda čini mi se najpre zbog perioda od 1. do 24. septembra. koji je prema vremenskim prilikama bio leto u pravom smislu te reči. Posle toga smo imali period sa dosta kiše i relativno promenljivim vremenom, dok smo do sada u novembru imamo najdosadnije moguće vreme za ovo doba godine sa konstantnim anticiklonom, tmurnim vremenom, relativno malo padavina i bez hladnoće. Narednih dana ćemo makar imati dašak zime sa prvim jutarnjim mrazevima i više sunca tokom dana.

U svakom slučaju ni nalik prethodne dve jeseni, osim septembra...

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.472
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #9539 poslato: 19. Novembar 2020. u 10:30 »
Ide zima  :)