Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Chat  (Pročitano 696944 puta)

Van mreže popovica novi sad 1

  • **
  • Poruke: 1.355
  • Lokacija: Fruska gora,Popovica ,302 m/nm
Odg: Chat
« Odgovor #4400 poslato: 07. Januar 2022. u 00:22 »
Ne to je ako se zarazis onda imas isto virusno opterecenje a vakcinsani i oni koji su preboli se redje mnogo zarazavali  od delte .Od nje sam uvek bio negativan a na poslu su me testirali svaki put ako sam imao kontakt a to non stop maltene .
Ovo je uspelo da me zarazi doduse sa minimalistickim siptomima koje su realno obična mala alergija u nosu a  Komsije imaju omikron siptomi su drugaciji od ubicajnih.
Mislim da je cak i buster samo 10 nedelja efektivan u idelnoj kombinaciji koja vecina u Srbiji nema.3 Sinofarma nista ne stite od zarazavanja  u startu mada ce ublaziti tezinu bolesti ..Omikron je srecom blazi 5 puta ali posto ce zaraziti sve broj umrlih mozda i nece biti manji od drugih talasa.Brzo ce ugusiti deltu zarazniji je i bustira imunitet i na deltu 4.5 puta kod onih koji imaju neki imuniet na nju..A to je dovoljno da je ugusi + zaraznost jedan RNK virus sprecava drugi sem ako neko nije baksuz pa se zarazi isti dan.To vazi i za famoznu fluronu.
« Poslednja izmena: 07. Januar 2022. u 00:49 popovica novi sad 1 »

Van mreže BataSteva

  • **
  • Poruke: 1.524
  • Starost: 38
  • Lokacija: Sakule - Opstina Opovo - sama granica juznog i srednjeg Banata - 50 km severno od Beograda i 30 km juzno od Zrenjanina
  • Uvek je vreme za vreme
Odg: Chat
« Odgovor #4401 poslato: 07. Januar 2022. u 08:21 »
 ^^ vau  :worthy: . Ja pratim medije i nisam jos cuo ovakvo detaljno obrazlozenje . Gde vadis te informacije . Daj link odakle se informises .
padavine ( kisomer ) 2022 - april 54 mm . maj  11 mm , jun 23 mm , jul 26,5 mm , avgust 73,5 mm , septembar 138 mm , oktobar 26,5 mm , novembar 50 mm ( 23.11 - 3,5 mm )

Van mreže popovica novi sad 1

  • **
  • Poruke: 1.355
  • Lokacija: Fruska gora,Popovica ,302 m/nm
Odg: Chat
« Odgovor #4402 poslato: 07. Januar 2022. u 09:38 »
Za to da infekcija omikronom povecava imunitet na deltu
 ^^ vau  :worthy: . Ja pratim medije i nisam jos cuo ovakvo detaljno obrazlozenje . Gde vadis te informacije . Daj link odakle se informises .
https://www.ahri.org/wp-content/uploads/2021/12/MEDRXIV-2021-268439v1-Sigal_corr.pdf


The first study confirms the previous finding of reduced overall risk of hospitalisation for Omicron compared to Delta variant.

Both the studies found a substantial reduction in risk of hospitalisation for Omicron cases after three doses of vaccine compared to those who are unvaccinated.

Despite the estimated reduction in hospitalisation risk and preserved vaccine effectiveness against hospitalisation, the study authors noted that there may still be large numbers of admissions to hospital.

The risk of hospital admission from emergency departments with Omicron was approximately one-third of that for Delta.

https://www.nytimes.com/2021/12/23/health/booster-protection-omicron.html

Sinofarm buster ili 3 doze Sinofarma
https://www.reuters.com/business/healthcare-pharmaceuticals/sinopharm-covid-19-booster-weaker-against-omicron-study-2021-12-20/


Da bi demonstrirao zaraznu moć omikrona, specijalista za zarazne bolesti u američkoj opštoj bolnici u Masačusetsu dr Batačaria je napravio simulaciju koja izgleda kao zamišljena "trka" između omikrona i morbila, takođe jednog od najzaraznijih virusa na svetu.
Osoba obolela od morbila u proseku zarazi 15 drugih nevakcinisanih ljudi, što zvuči prilično dominantno u poređenju sa šest osoba koje obično zarazi jedan čovek zaražen omikronom.
Ali ključ nedostižne superiornosti omikrona leži u takozvanom "vremenu generacije", odnosno broju dana koji prođu između trenutka kada se prva osoba zarazi i trenutka kada oni koji su zaraženi postanu zarazni. Kod morbila ovaj period traje oko 12 dana, a kod omikrona samo četiri do pet dana.
"Jedan pacijent od malih boginja tako izazove 15 novih slučajeva u roku od 12 dana, a oboleli od omikrona proizvode "šest novih slučajeva za četiri dana, čak 36 obolelih nakon osam dana i 216 nakon 12 dana", objasnio je Batačaria.
Rezultat 12-dnevnog "derbija" između omikrona i morbila je na kraju potpuno "poražavajuć" za boginje i zapanjujuće čak i najpametnijim epidemiolozima: 216 naspram 15.Da bi demonstrirao zaraznu moć omikrona, specijalista za zarazne bolesti u američkoj opštoj bolnici u Masačusetsu dr Batačaria je napravio simulaciju koja izgleda kao zamišljena "trka" između omikrona i morbila, takođe jednog od najzaraznijih virusa na svetu.
Osoba obolela od morbila u proseku zarazi 15 drugih nevakcinisanih ljudi, što zvuči prilično dominantno u poređenju sa šest osoba koje obično zarazi jedan čovek zaražen omikronom.
Ali ključ nedostižne superiornosti omikrona leži u takozvanom "vremenu generacije", odnosno broju dana koji prođu između trenutka kada se prva osoba zarazi i trenutka kada oni koji su zaraženi postanu zarazni. Kod morbila ovaj period traje oko 12 dana, a kod omikrona samo četiri do pet dana.
"Jedan pacijent od malih boginja tako izazove 15 novih slučajeva u roku od 12 dana, a oboleli od omikrona proizvode "šest novih slučajeva za četiri dana, čak 36 obolelih nakon osam dana i 216 nakon 12 dana", objasnio je Batačaria.
Rezultat 12-dnevnog "derbija" između omikrona i morbila je na kraju potpuno "poražavajuć" za boginje i zapanjujuće čak i najpametnijim epidemiolozima: 216 naspram 15.




The report shows that vaccine effectiveness against symptomatic disease continues to be lower for Omicron than for Delta with waning by 10 weeks after dose 3.

Van mreže BataSteva

  • **
  • Poruke: 1.524
  • Starost: 38
  • Lokacija: Sakule - Opstina Opovo - sama granica juznog i srednjeg Banata - 50 km severno od Beograda i 30 km juzno od Zrenjanina
  • Uvek je vreme za vreme
Odg: Chat
« Odgovor #4403 poslato: 07. Januar 2022. u 11:22 »
 ^^ ako uzmemo da je sve ovako kako jeste u tvom komentaru , desavanja kod nas nece biti vesela . 90% starih imaju kineza a oni su i najslabiji . Jos veci problem ce biti masovno zarazavanje svih pa za koji dan nece imati ko da radi zbog karantina . Zato je juce Batut smanjio karantin na 10 dana ali i to ce biti mnogo .
Kada si dobio pozitivan test i koji si uradio ? I jel si u karantinu sada ?
padavine ( kisomer ) 2022 - april 54 mm . maj  11 mm , jun 23 mm , jul 26,5 mm , avgust 73,5 mm , septembar 138 mm , oktobar 26,5 mm , novembar 50 mm ( 23.11 - 3,5 mm )

Van mreže popovica novi sad 1

  • **
  • Poruke: 1.355
  • Lokacija: Fruska gora,Popovica ,302 m/nm
Odg: Chat
« Odgovor #4404 poslato: 07. Januar 2022. u 12:21 »
trebalo bi skrati na 5 dana karantin  ^^ ^^ ^^
i dalje je blazi i kada neko nema nikakav imunitet od delte 5 puta manja smrtnost  taman koliko je kinez stitio stare od delte   ,očekujem 50% efikasnost sinofarma protiv hospitalizacije ali dve doze od bustera ce to biti više .
Izdrazace jedino neka skrate karantin.

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 4.000
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Chat
« Odgovor #4405 poslato: 24. Januar 2022. u 22:55 »

Van mreže Georgi Zahariev

  • **
  • Poruke: 1.567
  • Starost: 55
  • Lokacija: Bulgaria, Vratsa, 340 m
Odg: Chat
« Odgovor #4406 poslato: 16. Februar 2022. u 14:56 »
С ракия вместо вода са се оказали пълни няколко десетлитрови бутилки, продавани в магазин в Пловдив, съобщи БНТ. За неочакваното съдържание съобщил купувач, който се оплакал от странната миризма на "водата".

Полицията, прокуратурата и Агенцията по храните днес започнаха проверки на това как акцизна стока се е оказала в бутилки от вода и е продавана без бандерол. По информация на БНТ проверката показала, че шофьор на дистрибуторската компания е оставил бутилките с ракия, предназначени за лична употреба, в склад, в който се съхранява минералната вода. Оттам бутилките погрешка били закарани в магазина.

Служителят ще бъде дисциплинарно уволнен, информира телевизията.

https://www.dnevnik.bg/biznes/potrebiteli/2022/02/12/4311713_misteriozno_nalichie_na_rakiia_v_butilki_s_mineralna/

Това се е случило в Пловдив.
Във Враца не само нямаше да има оплаквания, а човекът щеше да иде да си купи още!

 :rofl:
 :laught:

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.331
  • Starost: 53
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Chat
« Odgovor #4407 poslato: 26. Mart 2022. u 09:54 »
Jedna za dobro jutro:



 :D
🇷🇸 Сунчано и топло.
🇷🇺 Солнечно и тепло.

"Eeeeee!"

Van mreže BataSteva

  • **
  • Poruke: 1.524
  • Starost: 38
  • Lokacija: Sakule - Opstina Opovo - sama granica juznog i srednjeg Banata - 50 km severno od Beograda i 30 km juzno od Zrenjanina
  • Uvek je vreme za vreme
Odg: Chat
« Odgovor #4408 poslato: 23. April 2022. u 21:19 »
Gašenje TinyPic-a i slika iz reportaža 9. septembra 2019. godine ubile su u meni bilo kakav entuzijazam da pratim forum, a verovatno i kod 90 % članova faktički preko noći. Od društvenih mreža koje potiču sa Zapada sam odustao tokom KOVID i OVE NOVE DIKTATURE i takva njihova NOVA AGENDA (otvorenog bezobrazluka) prema nama korisnicima, stvorila je u meni OTVORENU AVERZIJU prema takvom načinu komunikacije. No, ovde sam se javljao i pre isključivo u toplijem periodu godine (april - oktobar) kad je generalno i NAJUZBUDLJIVIJE. Pa, čak i nakon gašenja TinyPic-a. Medjutm, nadovezale su se i dve meteorološki veoma neinteresantne godine 2020 i 2021 bukvalno u SVIM SEGMENTIMA. Počinjem da sve više SUMNJAM da se NEKO IGRA SA KLIMOM. No, imali smo sličan slučaj i pre deset godina, npr. 2011 i 2012 godine su bile METEOROLOŠKI TOTALNO MONOTONE, pa nije bio ovoliki ODLIV ČLANOVA. Svakako da će 2021 godina ostati upamćena kao NAJGORA METEO GODINA IKAD bez ikakvih UZBUDLJIVOSTI i sa jednom UŽASNOM SUŠOM i TEMPERATURNIM REKORDIMA. Zamire i TV zbog sve agresivnije navale OTVORENIH LAŽNIH VESTI i zbog toga je već par godina ne gledam, ali npr. kviz TV Slagalica opstaje iako duplo duže traje od našeg foruma. Tako da ja OVAJ FORUM smatram kao deo TADICIJE i nekog METEOFOLKLORA, a i zdravija, prirodnija i lepša je DISKUSIJA nego na društvenim mrežama koje me BOMBARDUJU svakodnevno LAŽNIM VESTIMA i BESKORISNIM PODACIMA, bolje da kažem (TREŠOM - SMEĆEM).


slazem se oko medija . Od pocetka korone vezu sa vezom nemaju i sluze samo da pogubljenom narodu pomute mozak jos vise .
A oko vremena definitivno mi je ostavio utisak Leskovac od pre par dana sa -1 jutarnjom i 26+ stepeni max. . Ne verujem da je tolika amplituda skoro zabelezena  :hm:
padavine ( kisomer ) 2022 - april 54 mm . maj  11 mm , jun 23 mm , jul 26,5 mm , avgust 73,5 mm , septembar 138 mm , oktobar 26,5 mm , novembar 50 mm ( 23.11 - 3,5 mm )

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.472
  • Lokacija: Niš
Odg: Chat
« Odgovor #4409 poslato: 24. April 2022. u 20:58 »
Čemu taj defetizam? Pa uvek će biti bar 20tak članova koji će održavati aktivnost, pa makar i neobaveznim temama (Bart recimo  :) ).  U tom smislu, dok barem dvojica znaju o čemu pišu, mi ostali ćemo rado čitati i komentarisati u "Aktuelnim"   :D
Sta cu kad me sve zanima  ;) :grin:
Slazem se sa onim sto je Milos napisao...

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.331
  • Starost: 53
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Chat
« Odgovor #4410 poslato: 11. Avgust 2022. u 22:07 »
Citat
Beef, lamb, nuts, dried fruit and coffee were rated the worst in a study that looked at the environmental impact of 57,000 different foods.

Scientists found squash, fizzy drinks like Colas and sports and energy drinks were least harmful to the environment
.

Ipak je ovo kretenluk na kvadrat, kub... n-ti stepen  :ranting:  :ranting:  :ranting:

Milose, kladim se da su i gljive u vrhu losih stvari po zivotnu sredinu, dok je coca cola sreca jedna mala, zdrava, neopisiva  :grin:

https://twitter.com/CBSMornings/status/1557371438981533698

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=9jL6ckUMDvI" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=9jL6ckUMDvI</a>

 :rofl:
🇷🇸 Сунчано и топло.
🇷🇺 Солнечно и тепло.

"Eeeeee!"

Van mreže BataSteva

  • **
  • Poruke: 1.524
  • Starost: 38
  • Lokacija: Sakule - Opstina Opovo - sama granica juznog i srednjeg Banata - 50 km severno od Beograda i 30 km juzno od Zrenjanina
  • Uvek je vreme za vreme
Odg: Chat
« Odgovor #4411 poslato: 11. Avgust 2022. u 22:28 »
 ^^ sve sami strucnjaci . Plase me ti obrazovani naucnici  :cry:
padavine ( kisomer ) 2022 - april 54 mm . maj  11 mm , jun 23 mm , jul 26,5 mm , avgust 73,5 mm , septembar 138 mm , oktobar 26,5 mm , novembar 50 mm ( 23.11 - 3,5 mm )


Van mreže chmi

  • *
  • Poruke: 134
Odg: Chat
« Odgovor #4412 poslato: 12. Avgust 2022. u 10:39 »
Ipak je ovo kretenluk na kvadrat, kub... n-ti stepen  :ranting:  :ranting:  :ranting:

Milose, kladim se da su i gljive u vrhu losih stvari po zivotnu sredinu, dok je coca cola sreca jedna mala, zdrava, neopisiva  :grin:

https://twitter.com/CBSMornings/status/1557371438981533698

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=9jL6ckUMDvI" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=9jL6ckUMDvI</a>

 :rofl:
Ovo mi liči na tipčno loše prenetu i nedovoljno objašnjenu vest. Npr uzgoj par krava na tradicionalan način (dve tri po domaćinstvu) ne utiče nešto posebno na okolinu čak ima i prednosti( npr dosta stajnaka za prirodno djubrenje njiva i sl). Uzgoj istog tog para krava na farmi npr u Srbiji već ima mnogo veći negativni uticaj(intezivni način podrazumeva mnogo lekova, drugačiju hranu i sl). Uzgoj tog para krava na rančevima u Argeniti i Brazilu je poguban jer se krče ogromne površine šume da bi se krava u prvoj polovini života napasale i da bi se za njih uzgajala hrana u drugoj polovini života.
Slično važi i za plantažni uzgoj kafe, banana ili palmi za ulje. Bilo je par sjanih dokumentarnih emisija o tom uticaju i kako naizgled nelogične stvari u prirodi postaju logične  :)
Miljakovac-Rakovica

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.331
  • Starost: 53
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Chat
« Odgovor #4413 poslato: 12. Avgust 2022. u 15:26 »
Kazu jedna krava gore zagadi tj promeni klimu nego jedan auto... Pricao BG na tu temu pa bilo nesto ovako:

Citat
Bill Gates says a cow puts off more pollution than a car.

Ok Billy. I’ll lock myself in a garage with a cow overnight. You lock yourself in a garage with a running car overnight. We will meet for breakfast in the morning to discuss results

https://animals.howstuffworks.com/mammals/methane-cow.htm

Citat
Cows emit a massive amount of methane through belching, with a lesser amount through flatulence. Statistics vary regarding how much methane the average dairy cow expels. Some experts say 100 liters to 200 liters a day (or about 26 gallons to about 53 gallons), while others say it's up to 500 liters (about 132 gallons) a day. In any case, that's a lot of methane, an amount comparable to the pollution produced by a car in a day.

Mislim da vrlo dobro znaju sta prenose, kako prenose i zasto to rade... prosto, bezobrazluk... kao onaj nazovi "experiment" sa upijanjem vode...
🇷🇸 Сунчано и топло.
🇷🇺 Солнечно и тепло.

"Eeeeee!"

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 4.000
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Chat
« Odgovor #4414 poslato: 13. Avgust 2022. u 09:12 »
Има ли још неко проблем уласка на форум ? Два дана је страница више недоступна него ли доступна  :hm:

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.472
  • Lokacija: Niš
Odg: Chat
« Odgovor #4415 poslato: 13. Avgust 2022. u 09:50 »
Blokiraju te, cenzurisu  ;) Salim se...Ja nisam imao,imao je Eram pre neki dan... Probaj ponovo na google da potrazis ako ti ovako stoji na precici...

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.417
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Chat
« Odgovor #4416 poslato: 13. Avgust 2022. u 13:35 »
Ja sam imao problema preko Chrome-a na telefonu, preko Mozzile je htelo. Sa računara sam pristupao bez problema preko bilo kog browser-a, ne znam šta je problem.


padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac 27.2mm
prosek - 48.7mm

padavine u aprilu 2024:
Vračar - 28.4mm
Miljakovac - 34.3mm
prosek - 51.5mm

Van mreže BataSteva

  • **
  • Poruke: 1.524
  • Starost: 38
  • Lokacija: Sakule - Opstina Opovo - sama granica juznog i srednjeg Banata - 50 km severno od Beograda i 30 km juzno od Zrenjanina
  • Uvek je vreme za vreme
Odg: Chat
« Odgovor #4417 poslato: 13. Avgust 2022. u 13:44 »
Imam ja problema ali onda odem na cistac i na ono pobecanje brzine telefona i udje onda odmah . Nesto nam Stefano smera gadno  :grin:
padavine ( kisomer ) 2022 - april 54 mm . maj  11 mm , jun 23 mm , jul 26,5 mm , avgust 73,5 mm , septembar 138 mm , oktobar 26,5 mm , novembar 50 mm ( 23.11 - 3,5 mm )

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.474
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: Chat
« Odgovor #4418 poslato: 13. Avgust 2022. u 23:02 »
Ćao svima, ajde kad vam se to desi samo lupite print screen pa nalepite ovde kada uspete da se ulogujete pa ćemo videti u čemu je problem.

Ja nisam imao problema, ali bitno mi je da vidim o čemu se radi.

Savetujem svima da s vremena na vreme očiste keš u browser-u jer to može da pravi problem sa logovanjem. Ako sa browser-om koji često koristite imate problem, a sa drugim browserom koji vam je rezervni nemate, onda je verovatno to razlog. Ako neko ne zna kako da obriše keš neka kuca na Google-u ili YouTube-u how to clear cache browser taj i taj i izaći će gomila tutorijala kako to da uradite. To se završava u par klikova. :)

Van mreže BataSteva

  • **
  • Poruke: 1.524
  • Starost: 38
  • Lokacija: Sakule - Opstina Opovo - sama granica juznog i srednjeg Banata - 50 km severno od Beograda i 30 km juzno od Zrenjanina
  • Uvek je vreme za vreme
Odg: Chat
« Odgovor #4419 poslato: 14. Avgust 2022. u 06:31 »
Evo slike . I cim sam isao povecaj brzinu telefona posle sam odmah usao .


I da iskoristim priliku dok dajes dzabe savete . Jel ja moram non stop da azuriram kojesta . To ne volim da radim ali ovo mi deluje kao neko vazno sistemsko azuriramje . Da ovo azuriram ?

padavine ( kisomer ) 2022 - april 54 mm . maj  11 mm , jun 23 mm , jul 26,5 mm , avgust 73,5 mm , septembar 138 mm , oktobar 26,5 mm , novembar 50 mm ( 23.11 - 3,5 mm )