Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Najhladniji i Najtopliji gradovi u Srbiji  (Pročitano 25856 puta)

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.211
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Najhladniji i Najtopliji gradovi u Srbiji
« poslato: 23. Jun 2009. u 23:37 »
Želim da čujem vaše mišljenje o tome koji su po vama najhladniji,a koji natopliji gradovi u Srbiji,po meni jedna interesantna tema ??
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.211
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Re: Najhladniji i Najtopliji gradovi u Srbiji
« Odgovor #1 poslato: 28. Jun 2009. u 22:01 »
AHHHHHHHHH kada nema nikoga da napiše post,onda ću ja napisati  :D :) ;)!!!!Po meni,gledajući Tmax zadnjih godina,izdvojuću TOP 5 najhladnijih i TOP 5 najtoplijih gradova u Srbiji (ne računajući palninska mesta )!!!
TOP 5 najtoplijih
NEGOTIN,KRUŠEVAC,ZAJEČAR,NIŠ,SUBOTICA
TOP 5 najhladnijih
KRALJEVO,UŽICE,VRNJAČKA BANJA  8)  :) :),DIMITROVGRAD,POŽEGA
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.211
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Re: Najhladniji i Najtopliji gradovi u Srbiji
« Odgovor #2 poslato: 28. Jun 2009. u 22:02 »
Šta vi mislite o ovome  :?: :?: :?:Koji su po vama najtopliji,a koji najhladniji gradovi u Srbiji  :idea: :?: :?:
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.474
  • Lokacija: Novi Beograd
Re: Najhladniji i Najtopliji gradovi u Srbiji
« Odgovor #3 poslato: 28. Jun 2009. u 23:08 »
Pa sada koji su po nama najtopliji i najhladniji gradovi, to i nije toliko bitno, posto tebe pretpostavljam ne interesuje misljenje nekog od nas, nego egazktna cinjenica u obliku prosecne T.max i T.min za odredjeni niz godina...

Pomogao bih ti ali te podatke nemam. Jedino sto znam da je T.max u Srbiji u Zajecaru jula 2007 a T.min u Sijenici

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.211
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Re: Najhladniji i Najtopliji gradovi u Srbiji
« Odgovor #4 poslato: 28. Jun 2009. u 23:17 »
Pa sada koji su po nama najtopliji i najhladniji gradovi, to i nije toliko bitno, posto tebe pretpostavljam ne interesuje misljenje nekog od nas,

Ne Stefano,poenta je da hoću da čujem vaše mišljenje koji su po vama najtopliji a koji najhladniji gradovi  ;) ;)
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.417
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Re: Najhladniji i Najtopliji gradovi u Srbiji
« Odgovor #5 poslato: 28. Jun 2009. u 23:23 »
Nema tu šta da se misli, ili ne misli... Imaš sve podatke na sajtu RHMZ-a, pa sam iznosi zaključke. :)


padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac 27.2mm
prosek - 48.7mm

padavine u aprilu 2024:
Vračar - 28.4mm
Miljakovac - 34.3mm
prosek - 51.5mm

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Re: Najhladniji i Najtopliji gradovi u Srbiji
« Odgovor #6 poslato: 29. Jun 2009. u 09:47 »
Dopunio bih eventualne nalaze mišljenjem da pored Beograda, dešava se da je neka godina najtoplija u Nišu, Negotinu ili Prizrenu.
Što se tiče najhladnijeg grada, Sjenica je neprikosnovena. Vrnjačka Banja nije ni izbliza najhladnije mesto u Srbiji, čak ni ako se uzmu u obzir samo mesta ispod 500 metara nadmorske visine. Požega je, recimo, dosta hladnija od Vrnjačke Banje. Ima još mesta, samo sam naveo lako proverljiv primer.
Najzad, Kimi, dostupni su ti meteorološki godišnjaci, pa ih prevuci i odradi neko osrednjavanje i sam. To je najbolji način da upoznaš klimu naše zemlje. Link je, da te podsetim, http://www.hidmet.gov.rs/ciril/meteorologija/klimatologija_godisnjaci.php
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.211
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Re: Najhladniji i Najtopliji gradovi u Srbiji
« Odgovor #7 poslato: 29. Jun 2009. u 10:02 »
Hvala ptprince na linku,već duže vreme sam butao po RHMZ sajtu tražeći ovo.Hvala
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže ocelot

  • ***
  • Poruke: 3.454
  • Starost: 35
  • Lokacija: Zaječar
Re: Najhladniji i Najtopliji gradovi u Srbiji
« Odgovor #8 poslato: 29. Jun 2009. u 15:18 »

Pomogao bih ti ali te podatke nemam. Jedino sto znam da je T.max u Srbiji u Zajecaru jula 2007 a T.min u Sijenici


u, sećam se tog paklenog dana  :shock:

Van mreže Kick ball

  • *
  • Poruke: 25
  • Starost: 43
  • Lokacija: Negotin
Re: Najhladniji i Najtopliji gradovi u Srbiji
« Odgovor #9 poslato: 07. Jul 2009. u 23:29 »
Najtopliji je grad u Srbiji Negotin i Niš kao što kaže Ptprince! Negotin je uvek nekoliko stepeni topliji od ostatka Srbije!

Van mreže gencic

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.705
  • Starost: 35
  • Lokacija: Bežanijska kosa- Zapadni deo Bg-a
Re: Najhladniji i Najtopliji gradovi u Srbiji
« Odgovor #10 poslato: 08. Jul 2009. u 13:44 »
Pa ne bih se slozio ni sam jednim uopstavanjem, pa ni sa ovakvim tipa: ''Negotin je uvak topliji...''.
Sta je sa onim zimskim danima, kada se iznad Vlaske nizije (tu je i Negotin), zadrzi uticaj anticiklona iznad Istocne Evrope, sa dugotrajnim maglama, kada Negotinska krajina belezi najnize minimume temperature, dok kod nas sa zapadne strane pocinje kosava....Tada smo mi u debelom plusu...a oni u minusu.... Treba voditi racuna...

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.211
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Re: Najhladniji i Najtopliji gradovi u Srbiji
« Odgovor #11 poslato: 08. Jul 2009. u 14:06 »
 ^^ ^^ Da u pravu si,Negotin je hladniji od ostatka zemlje samo u slučaju košave  ::),............dok u svim ostalim sličajevima je topliji za 2-3 stepena ::) (a pogotovo kada duva W i NW vetar mođe biti  topliji ponekad i za 5-7 C   :o :o)
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*


Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Re: Najhladniji i Najtopliji gradovi u Srbiji
« Odgovor #12 poslato: 08. Jul 2009. u 14:49 »
Molio bih vas da razlikujete pitanja tipa 'Koji je najtopliji a koji najhladniji grad u Srbiji uopšte' i 'Koji je najtopliji a koji najhladniji grad u Srbiji u pojedinim meteorološkim situacijama'. Ovako samo vodimo prazne priče. Svaki grad može da bude najtopliji u Srbiji (čak i Sjenica), ali svaki grad može da bude i najhladniji u Srbiji (čak i Beograd).
Klimatski gledano, sve je rečeno u prethodnim postovima. Reči tipa 'uvek' i 'nikad' su krajnje isključive i treba ih izbegavati gde god je to moguće (osim kada su u pitanju fizički zakoni).
Dakle, pošto je ovaj post pod Klimom, pojedinačne situacije dođu kao offtopic.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže gencic

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.705
  • Starost: 35
  • Lokacija: Bežanijska kosa- Zapadni deo Bg-a
Re: Najhladniji i Najtopliji gradovi u Srbiji
« Odgovor #13 poslato: 08. Jul 2009. u 14:54 »
Pa dobro, slazem se ptprince sa tobom, ali mozes da uzmes i da se te pojedine situacije konstantno ponavljaju iz godine u godinu, tako da opet daju uticaj na klimu nekog kraja(kao u mom opisu).
A i mislim da je jasno da sam hteo da ukazem Kimiju, sta mislim da je neispravno u njegovom postu iznad mog.
Ne vidim zasto bi ovo bio neki offtopic.

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Re: Najhladniji i Najtopliji gradovi u Srbiji
« Odgovor #14 poslato: 08. Jul 2009. u 15:00 »
Pa dobro, u pravu si, i nije offtopic.  :redface:
Da, pojedine situacije se ponavljaju iz godine u godinu, ali ponekad se i to promeni, pa druge raspodele uzmu maha da se ponavljaju.

Dolazimo do filozofije tipa 'Šta određuje klimu nekog kraja?'. Srednje višegodišnje vrednosti, ponavljanje situacija, ili... ? Zato mislim da smo na ivici teme. Ne znam koliko proučavanje situacija ulazi u neku klimatologiju. Mislim da (u osnovi) ne, ali bi bilo potrebno i to razmatrati, naravno.
Godišnje (ili sezonske) vrednosti već spadaju u klimatske varijacije. Možda je to pravi način da se ova tema nastavi, a da se ne ugasi kao dorečena.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Demian

  • **
  • Poruke: 751
  • Starost: 35
  • Lokacija: okolina Sokobanje
Odg: Najhladniji i Najtopliji gradovi u Srbiji
« Odgovor #15 poslato: 17. Novembar 2021. u 08:39 »
Dobra tema... Zašto je Niš toliko topao.. Topliji recimo od Leskovca...gde je kad smo  kod mišljenja sokobanja