Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Analiza vremenske situacije-tema za maturski  (Pročitano 24283 puta)

Van mreže krsh

  • *
  • Poruke: 11
  • Starost: 32
  • Lokacija: Bezanijska kosa, Beograd
Analiza vremenske situacije-tema za maturski
« poslato: 28. Mart 2010. u 15:39 »
Imam temu za maturski analizu vremenske situacije, pa bi mi stvarno dobro dosla bilo kakva vrsta pomoci. Sta tu treba da pisem? Koje sve oblasti treba da obuhvata? Ne trazim da mi napisete rad, nego cisto neku smernicu pa cu dalje sam. Unapred hvala.

Van mreže gencic

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.705
  • Starost: 35
  • Lokacija: Bežanijska kosa- Zapadni deo Bg-a
Odg: Analiza vremenske situacije-tema za maturski
« Odgovor #1 poslato: 29. Mart 2010. u 19:05 »
Maturski u kojoj skoli i iz kog predmeta?

Van mreže krsh

  • *
  • Poruke: 11
  • Starost: 32
  • Lokacija: Bezanijska kosa, Beograd
Odg: Analiza vremenske situacije-tema za maturski
« Odgovor #2 poslato: 29. Mart 2010. u 20:29 »
u geoloskoj i hidrometeoroloskoj skoli Milutin Milankovic, a predmet je analiza i prognoza vremena.

Van mreže gencic

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.705
  • Starost: 35
  • Lokacija: Bežanijska kosa- Zapadni deo Bg-a
Odg: Analiza vremenske situacije-tema za maturski
« Odgovor #3 poslato: 29. Mart 2010. u 23:35 »
Nazalost, ja ti ne mogu pomoci jer ne znam kako se tamo uci taj predmet.Na studijama se to radi u drugacijem obliku...Kada bih video knjigu i program, mozda bih nesto i znao da pomognem... :D

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Analiza vremenske situacije-tema za maturski
« Odgovor #4 poslato: 30. Mart 2010. u 11:31 »
Treba da uzmeš jednu karakterističnu vremensku situaciju za neki određeni dan. Na primer, prodor 8. jula 2009. godine. Uzmeš lepo podatke iz RHMZ (pozoveš se na to da si matorant hidrometeorološke škole), sinoptičku kartu, emagram, pa analiziraš situaciju koja je bila odabranog dana. Kolege iz prognoze će ti pomoći (a ako oni to ne učine, onda ćemo mi - naravno, ako ti je pomoć potrebna).
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...