Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Skorašnje poruke

Stranice: [1] 2 3 4 5 6 ... 10
1
Prognoze / Odg: April 2024
« Poslednja poruka nele-niš poslato danas u 19:54 »
Prilično su se isušili modeli za naredni talas padavina, pogotovo icon i ec, neki prosek je oko 5mm mada se ni u prethodnim izlazima nije davalo mnogo preko toga tako da suša jeste ublažena ali je i peti mesec zaredom sa padavinama ispod proseka.
2
И на крају опет без конкретних падавина пало бедних 1.8мм,суша великих размера се наставља до ко зна кад, што не обере суша обраће мраз, сутра ујутру ће поново бити штете од истог. У овој години једва пребацили 100мм,на сву ову сушу нови тропски талас за викенд 4-ти од почетка године.Напољу опасно мирише на мраз

Poslato sa STK-LX1 pomoću Tapatoka

3
24.04.2024.    07:00 h

Hrvatska

Zavižan 22 cm
Delnice 14 cm   
Parg-Čabar 6   cm
Crni Lug-NP Risnjak 4 cm
RC Puntijarka 1 cm

Bosna i Hercegovina

Bjelašnica 23 cm

Slovenija

Kredarica 355 cm   
Kanin 308 cm   
Vogel 88 cm   
Zelenica   78 cm
Vršič 57 cm
Pavličevo sedlo 52 cm   
Rudno polje 49 cm
Korensko sedlo 42 cm
VOJSKO   40 cm   
Blegoš 38 cm
Krvavec 29 cm   
Predel 26 cm   
Pasja ravan 26 cm   
Kum 26 cm
Trije Kralji na Pohorju 24 cm   
Zadlog 22 cm
Zgornja Kapla 20 cm   
Rateče 18 cm   
Sviščaki   16 cm
Nanos 12 cm
Logarska dolina 12 cm   
Bohinjska Češnjica 10 cm   
Slavnik 9 cm   
Zgornja Radovna 7 cm
Jezersko 7 cm
Planina pod Golico 6 cm   
Nova vas - Bloke 6 cm
Bukovski vrh   6 cm   
Zgornja Sorica 3 cm
Miklavž na Gorjancih 3 cm   
Lisca 3 cm   
Topol 2 cm
Radegunda 1 cm
Babno Polje 1 cm   

Bugarska

Crni Vrh - Vitoša 36 cm
Botev 10 cm
4
Aktuelne vremenske prilike / Odg: April 2024 - III dekada
« Poslednja poruka Liki poslato danas u 16:29 »
Ovde posle sivila i udaljene grmljavine, ona prva tura je prolazila preko Pančeva i dalje ka peščari i Banatu, ovde je krenula umerena do jaka kiša u nekim trenucima i laganiji pljusak, nije puno palo i grmelo je par puta nešto jače, međutim onda se jasno izdvojila u toj masi i druga ćelija i videle se kakve takve formacije, usledio je jak pljusak i jača grmljavina, lagano je prebacilo 10mm, i iznenadilo me samo tako, lilo je bez grada, ali uz pojačan vetar
5
Aktuelne vremenske prilike / Odg: April 2024 - III dekada
« Poslednja poruka Stefano poslato danas u 16:21 »
Za prvu grmljavinu u sezoni nije bilo loše ;)
6
Aktuelne vremenske prilike / Odg: April 2024 - III dekada
« Poslednja poruka Milosh poslato danas u 16:12 »
Sada znamo ko je Harp. To uopšte nije statitčna antena, nego živo biće. Čim ode iz Bg-a eto ti kiše.  :rotf:

 :rotf: :laught: Kud ne odoh ranije.

Da, prva lepa konvektivna kiša ove sezone kod mene. Pisali smo u prognozama i modeli su jako lepo skinuli tu relativno usku oblast konvergencije u situaciji kad je južnije isfenirano, a severnije previše hladno za ikakvu konvekciju.

Kod mene na kraju 9mm, glavnina rekao bih tik južnije, pa su pouzdane AMS na Petlovom Brdu i u Pinosavi uspele da uhvate celih 10mm. Već severnije u centru manje, 6mm.

Ima tu još nekih pljuščića sad u pozadini, valjda bude dovoljno da se nacedi to dvocifreno i kod mene, lepo bi bilo.
7
Aktuelne vremenske prilike / Odg: April 2024 - III dekada
« Poslednja poruka dikile poslato danas u 16:00 »
Sada znamo ko je Harp. To uopšte nije statitčna antena, nego živo biće. Čim ode iz Bg-a eto ti kiše.  :rotf:

U Paraćinu smena sunca i oblaka. Oko 14h je na kratku pljusnula kiša sa sve suncem. Trenutno temperatura u gradu 21C
8
Aktuelne vremenske prilike / Odg: April 2024 - III dekada
« Poslednja poruka risbo gr poslato danas u 15:49 »
Главнина тј најјачи део је прошао између мог краја и јужних делова града, овде тек поквасило а тик северније вероватно се солидно испадало уз честу грмљавину.
Сад наилази друга тура уз ретку грмљавину , пало за сада тек 1мм  :D Да сам гледао само радар био би убеђен да је пала солидна киша али ипак није  :)
9
Aktuelne vremenske prilike / Odg: April 2024 - III dekada
« Poslednja poruka Johnny colchonero poslato danas u 15:14 »
Kod mene u centru u BG nista specijalno, grmelo 20ak minuta, mozda 3 puta jace i palo nesto kise pljuskovitog tipa, ali nikakav potop ni jak pljusak cak. Pitomo prilicno, cini mi se i bez neke vece kolicine padavina, u vrh glave nekoliko mm. Vec je stalo, trenutno nista ne pada.

Pocela opet sitna slaba do eventualno umerena kisa, ali ne pljusak

Edit 2: pojacava kisa sada vec jaka i mozda cak slabiji pljusak, i dalje sitna, opet se cuje grmljavina
10
Aktuelne vremenske prilike / Odg: April 2024 - III dekada
« Poslednja poruka chmi poslato danas u 15:11 »
Na MIljakovcu od prve ture jedno 6-7mm uz lepu grmljavinu. Provuklo se i koje zrnce leda uz kišu. Počinje lagano druga tura. Jedino me je žao što je sve prošlo uz neko sivilo bez interesantnih formacija
Stranice: [1] 2 3 4 5 6 ... 10