Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Ima li perspektive u meteorologiji  (Pročitano 24543 puta)

Van mreže Miki

  • ***
  • Poruke: 2.821
  • Starost: 27
  • Lokacija: Beograd - Bele vode (Žarkovo)
Ima li perspektive u meteorologiji
« poslato: 31. Maj 2014. u 15:40 »
Pozdrav dragi forumasi!  :-* Evo vec zavrsavam treci razred gradjevinske tehnicke skole , i usao sam u tu fazu kada vec razmisljam sa cime bih se zeleo baviti. Meteorologiju zaista volim , jos od malena sam bio fasciniran vremenom i svim tim oblacima , no nikad nisam o tome mnogo i razmisljao. Sada kada vec mislim da bih zeleo da studiram to , u glavi mi dolazi ta bolna realnost da posla mozda nema dovoljno , koliko recimo ima u gradjevini na primer. Pa bih voleo da me neko uputi koliko je meteorologija perspektivna , jer zaista sebe vise vidim kao nekog ko bi proucavao atmosferske pojave nego radio staticke proracune iz gradjevine.. Hvala unapred  :)

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Ima li perspektive u meteorologiji
« Odgovor #1 poslato: 01. Jun 2014. u 01:05 »
Perspektive svakako ima, vidiš i sam koliko je meteorologija aktuelna tema u zadnje vrijeme, i tek će da bude. E sad, ako je to ono što voliš i čime želiš da se baviš u životu i ako si spreman da pređeš preko mnogo matematike i fizike, probaj da upišeš! :)


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže Miki

  • ***
  • Poruke: 2.821
  • Starost: 27
  • Lokacija: Beograd - Bele vode (Žarkovo)
Odg: Ima li perspektive u meteorologiji
« Odgovor #2 poslato: 01. Jun 2014. u 16:25 »
Hvala Milose na odgovoru , to mi je i znacilo , da jednostavno mogu da se kolko tolko zaposlim u toj struci.. :)

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.291
  • Lokacija: Beograd
Odg: Ima li perspektive u meteorologiji
« Odgovor #3 poslato: 01. Jun 2014. u 23:45 »
Ja kad sam bio jos u osmom razredu, isao sam da mi uradi jedna zena koja je psiholog u drugoj OS, test bas detalan i savremen o profesionalnoj orjentaciji i ona mi je rekla da se jos od srednje skole opredelim za meteorologiju, kao druga opcija gimnazija PRIRODNOG smera, a kao treca opcija gimnazija DRUSTVENOG smera..ja sam se oducio za trecu opciju, i kasnije nesto drugo sa faksom (turizam) i danas se kajem, tako da ako zelis da upises to, a jos ti se ne dopada tvoja srednja skola toliko, upisi to..

Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.317
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Ima li perspektive u meteorologiji
« Odgovor #4 poslato: 04. Jun 2014. u 12:16 »
@Miki96:

“Success is not the key to happiness. Happiness is the key to success.
If you love what you are doing, you will be successful.”  (Albert Schweitzer)

Van mreže Miki

  • ***
  • Poruke: 2.821
  • Starost: 27
  • Lokacija: Beograd - Bele vode (Žarkovo)
Odg: Ima li perspektive u meteorologiji
« Odgovor #5 poslato: 04. Jun 2014. u 15:28 »
Potpuno si u pravu Profi! : )

Van mreže ssoney

  • **
  • Poruke: 1.731
  • Starost: 44
  • Lokacija: Vrsac
Odg: Ima li perspektive u meteorologiji
« Odgovor #6 poslato: 04. Jun 2014. u 16:14 »
@Miki96, ako je meteorologija ono sto volis (ne znam kako ti idu matematika i fizika), ali ako si spreman da ulozis i dodatni trud da savladas i te predmete i da ne odustanes pred prvom tezom preprekom, cepaj ono sto volis i neces se pokajati, a uz malo volje i truda i posao ce doci sam po sebi. Imas moju podrsku druze, iako te ne poznajem, ali bori se za ono sto volis  :super:

Van mreže Miki

  • ***
  • Poruke: 2.821
  • Starost: 27
  • Lokacija: Beograd - Bele vode (Žarkovo)
Odg: Ima li perspektive u meteorologiji
« Odgovor #7 poslato: 04. Jun 2014. u 18:26 »
Hvala ssoney :D jos malo cu da razmislim ali zaista ste mi mnogo pomogli pri izboru.