Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Vikend odmor u Vrnjackoj Banji 27.06.2015.  (Pročitano 26287 puta)

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Vikend odmor u Vrnjackoj Banji 27.06.2015.
« poslato: 30. Jun 2015. u 17:35 »
Protekli vikend sam proveo u Vrnjackoj Banji posle mnogo godina. Vreme nam bas i nije islo na ruku kada smo stigli u petak bilo je bas bezveze da gore nije moglo da bude, ali zato je subota bil mnogo lepsa i dan je bio ko stovren za setnju i obilazak, u pocetku je bilo oblacno, ali se ubrzo kasnije razvedrilo uz razvoj kumulusa.

Verujem da je vecina vas bila tamo, na forumu vec ima par reportaza, ali evo iz mog ugla ono sto sam ja uslikao:

Park kod tople vode, ovo je prepoznatljiv deo Banje, inace ovaj park se trenutno uredjuje rade majstori, dobar deo iza ove zgrade je iskopan, poplocavaju se staze i uvodi se rasveta:





Spomenik kralju Aleksandru koji ranije nije postojao kada sam zadnji put dolazio:









Ovo je glavno setaliste u Banji..















Kada smo stigli vec kod ovog mineralnog izvora vode jezero, tu se vec pojavilo sunce, doslo je do razvedravanja:



Jezerce iza sa fontanicom:









Labudovi:





Parkic kod Sneznika, inace taj deo Banje je sve nekako propao i bas je mrtav, ne znam iz kog razloga:



Tu se nalazi i ova meteoroloska stanica koja nazalost nije vise u funkciji:





Vracamo se nazad:



Cim je sunce granulo odmah je sve mnogo lepse: :)





Vrnjacka recica:









A ovo je pogled iz sobe na jedan deo Banje:





I Gledicke planine na severu:





Japanski vrt, izgradjen 2011. godine.

Ulaz..





Jezerce



Kasakadni vodopad:





















Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Vikend odmor u Vrnjackoj Banji 27.06.2015.
« Odgovor #1 poslato: 30. Jun 2015. u 22:41 »
Nisam bio nikada u Vrnjačkoj Banji, ali kad sam vidio ove tvoje fotke, poželio sam da odem! :)


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.291
  • Lokacija: Beograd
Odg: Vikend odmor u Vrnjackoj Banji 27.06.2015.
« Odgovor #2 poslato: 01. Jul 2015. u 00:20 »
Odlicno, meni se dopalo! :)

Van mreže skomimaster

  • ***
  • Poruke: 3.004
  • Starost: 31
  • Lokacija: Beograd-Borča (72m n.v.)
    • AMS Beograd - Borča
Odg: Vikend odmor u Vrnjackoj Banji 27.06.2015.
« Odgovor #3 poslato: 01. Jul 2015. u 00:35 »
Odlicne slike, steta sto vreme nije bilo malo lepse, Vrnjacka Banja je zaista lepa. Dugo nisam bio, tako da nisam bio u prilici da vidim taj Japanski vrt, deluje zanimljivo.

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Vikend odmor u Vrnjackoj Banji 27.06.2015.
« Odgovor #4 poslato: 01. Jul 2015. u 13:14 »
Hvala. :)

Ko nije isao preporucujem da posetio ovu najlepsu Banju u Srbiji, dosta toga se promenilo na bolje, ja sam zadnji put bio pre 15-ak godina.

Van mreže ocelot

  • ***
  • Poruke: 3.453
  • Starost: 35
  • Lokacija: Zaječar
Odg: Vikend odmor u Vrnjackoj Banji 27.06.2015.
« Odgovor #5 poslato: 01. Jul 2015. u 13:35 »
super fotke, drago mi je što vidim da se radi na uređenju

bio sam dva, tri puta.. sad sam baš računao, poslednji put pre 13 godina.. ala vreme leti, kao da ima svega par godina od tog puta

je l se meni čini ili je ova rečica nekada bila veća?

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.379
  • Starost: 28
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Vikend odmor u Vrnjackoj Banji 27.06.2015.
« Odgovor #6 poslato: 01. Jul 2015. u 15:18 »
 ^^ ^^

baš to htedoh da kažem, da mi ta rečica sad izgleda mala... ja sam bio tamo pre 6-7 godina.

Čudi me da nisi slikao most sa katancima, da se nije srušio od onolike ljubavi?  :D
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Vikend odmor u Vrnjackoj Banji 27.06.2015.
« Odgovor #7 poslato: 01. Jul 2015. u 19:46 »
Znači ja da se osećam privilegovanim što živim tu odmah pored Banje ???

Šalu na stranu,Sale,nadam se da ti je bilo lepo,iako vreme baš nije išlo od ruke :)

Volim Banju,volim svoj kraj.Zato mu valjda i idem kad god mi se ukaže prilika odavde iz Bg-a. :D

Jedina mana Banje je što se u proteklih 10-ak godina nalazi u ogromnoj građevinskoj,tj. urbanističkoj ekspanziji.Gradilo se gde se stiglo,bez ikakvog reda i pravila.Pa podatak da ima skoro 10000 neprodatih stanova dovoljno govori o svemu.

Jedan od izvora lekovite vode (Snežnik) je ugašen upravo zbog toga što je divljom gradom kanalazacija zaprljala izvor.
@Ocelot

Od kad ja pamtim,ona je ovakva pri normalnom vodostaju.Koliko je meni poznato,Vrnjačka reka nije,za razliku od moje u selu (tj. njenih pritoka) pregrađivana za potrebe vodosnabdevanja.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Vikend odmor u Vrnjackoj Banji 27.06.2015.
« Odgovor #8 poslato: 01. Jul 2015. u 22:58 »
Super je bilo Kimi, sa dobrim drustvom nikad nije dosadno pa cak i kada je lose vreme. :)

Inace ja sam cuo da ce i toplu vodu da upropaste ovom rekonstrukcijom parka koji se trenutno radi, nece valjda.. :-\

Sto se tice Vrnjacke recice i meni je uvek takva bila. Devedesetih godina kada sam stalno sa mojima dolazio u Banju, i tada mi je kao klincu uvek bilo zanimljivo da je na nekim mestima preskocim, a to je moglo samo malo vise da se uhvati zalet. ???

Čudi me da nisi slikao most sa katancima, da se nije srušio od onolike ljubavi?  :D
:rofl:
Eto to sam zaboravio, ljubav cini cuda... :lmao:

Van mreže Медо

  • ***
  • Poruke: 4.076
  • Starost: 28
  • Lokacija: Мрчајевци
Odg: Vikend odmor u Vrnjackoj Banji 27.06.2015.
« Odgovor #9 poslato: 02. Jul 2015. u 02:52 »
Прелепе слике Сале, био сам до сада у Бањи доста пута јер ми је релативно близу, али тек сад први пут чујем за тај Јапански врт, мораћу да га посетим првом приликом...  :)