Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Februar 2018 - III dekada  (Pročitano 64105 puta)

Van mreže Somborac

  • **
  • Poruke: 981
  • Lokacija: Apatin-Sombor (svuda po malo)
Odg: Februar 2018 - III dekada
« Odgovor #1200 poslato: 28. Februar 2018. u 23:11 »
Može li mi neko iskusniji reći da li će temperatura malo skočiti jer ovo je stvarno strašno, toliko pasa je na otvorenom i drugih životinja a nije još ni ponoć...
Šta može uticati tačnije da temperatura više ne pada..

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.287
  • Lokacija: Beograd
Odg: Februar 2018 - III dekada
« Odgovor #1201 poslato: 28. Februar 2018. u 23:13 »
Da li je u Somboru zaista -22 C ili je to greska na RHMZ!? :/

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.375
  • Starost: 28
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Februar 2018 - III dekada
« Odgovor #1202 poslato: 28. Februar 2018. u 23:17 »
Ispade na kraju da Zrenjanin ima ubedljivo najveći pokrivač u Vojvodini od većih gradova :nnc: I tih 19cm je sa svim slaganjem  :tu:

Nije greška za Sombor, prava zima! Prisustovaćemo istoriji za oko 40min. Temperatura će porasti kad (ako) naiđe oblačnost. Mislim da nema potrebe da brinemo za životinje, priroda se za to pobrinula  :tu:
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.316
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Februar 2018 - III dekada
« Odgovor #1203 poslato: 28. Februar 2018. u 23:18 »
Može li mi neko iskusniji reći da li će temperatura malo skočiti jer ovo je stvarno strašno, toliko pasa je na otvorenom i drugih životinja a nije još ni ponoć...
Šta može uticati tačnije da temperatura više ne pada..

Napisah nešto o tome u komentaru koji je pre tvog (prethodna stranica) ali evo i ovde:

Bilo je malobrojnih prognoza koje su davale izuzetno nisku temp. ove noći u Somboru ali nisam video da je bilo gde bilo najavljeno npr. -23C.

Evo jedne prognoze koja je davala -20C ali i to je "prestignuto" u prvom delu noći:


                       Vreme&Radar free app WetterOnline

Prema onome što vidim u progonozi koja nije javno dostupna, temp. u drugom delu noći neće imati dalju tendenciju brzog opadanja kao u večernim satima i prvom delu noći.
Konkretno prognoza koju gledam je davala minimalnu temp. do jutra "samo" -20.4C i kao što vidimo to je već pogrešno ali ako je za utehu ljudima u ledenom Somboru ista prognoza je za ovaj termin (23h) imala -19.2C što znači da je nakon toga spustila temp. za samo jedan stepen. Iz razloga humanosti nadam se da temp. do jutra zaista neće biti niža za više od stepen u odnosu na ovu izmerenu u 23h.

U centru Beograda je i dalje prisutna oblačnost i temp. je već satima -7C ali sa zapada se brzo "kida" oblačnost i npr. u regionu Surčina ima vrlo malo oblaka i tamo je temp. počela da opada pre sat vremena pa je u 23h na aerodromu N.Tesla izmereno -10C (kao i na aerodromu pored Batajnice).


Van mreže Радан

  • Увек уз зиму!
  • **
  • Poruke: 715
  • Lokacija: Seleuš 45° 07′ 38" SGŠ 20° 54′ 57" IGD 66km (NE) od Beograda
  • Место:Селеуш, Алибунар 66m NMV Јужнобанатски округ
    • Трибалија
Odg: Februar 2018 - III dekada
« Odgovor #1204 poslato: 28. Februar 2018. u 23:19 »
@ Radan

Banatski Karlovac vidim dobio 10 cm...kako je kod tebe? :)
Da, ali kod mene je palo 12cm. Sneg koji je nosio vetar predhodnog dana je dosta se nekako, ravnomerno raspodelio pa sam jutros dok sam merijo na velikom područiju gde je manji vetar, sa  ovih 12cm od jutros, visina je od 18cm do 25cm, i mogu ti reći da je zapanjujuće da je kopaknost takva, da nigde nema ispod 15cm, svuda je preko. Zvanično na osnovu analize mogu da potvrdim 20cm, snega 14km severnije, dok u B.karlovcu zaista ima samo 10cm. Inače u ponedeljak popodne kada je padao kod mene je palo 12cm, u dva navrata, a B.karlovac samo 5cm, kao i Alibunar. Meni je to interesatno da je potez prema Zrenjaninu i Padini dobijo kao i Zrenjanin fin sneg.  :tu: Seleuš selo 14 km severno od B.Karlovca je visina snega 20cm, jel tokom celog dana je padao slab pa je do 14h palo novih 2cm, to je i doprinelo da sada ponovo izmerim i kada se složijo imamo ipak sigurnih 20cm snega svuda, pa ćak i na regionalnom za Zrenjanin gde je bacana so, ali -9C je T i to nema efekta.
Јануар 2024 13cm+
Децембар 2022 2cm snega
Циклон Жика(Децембар
 2018)=40cm снега.
Циклони (Jануар 2019)=38cm снега.
Оптимизам је најважнија ствар код човека

Van mreže Радан

  • Увек уз зиму!
  • **
  • Poruke: 715
  • Lokacija: Seleuš 45° 07′ 38" SGŠ 20° 54′ 57" IGD 66km (NE) od Beograda
  • Место:Селеуш, Алибунар 66m NMV Јужнобанатски округ
    • Трибалија
Odg: Februar 2018 - III dekada
« Odgovor #1205 poslato: 28. Februar 2018. u 23:28 »
Trenutna T je -10C, ali oblačnost neda da mrda na dole. Ako se razvedri noćas imaćemo i tih možda 20 ispod nule. :grin: Sutra naveče, očekujem po pisanju kolega na forumu u južnom Banatu novi sneg od 10 a možda i 15cm do petka pre podne. Nadajmo se da će se modeli složiti i ostaviti nam do uveče suvo vreme, pa opet sneg u subotu.  :thumbup:
Јануар 2024 13cm+
Децембар 2022 2cm snega
Циклон Жика(Децембар
 2018)=40cm снега.
Циклони (Jануар 2019)=38cm снега.
Оптимизам је најважнија ствар код човека

Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.316
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Februar 2018 - III dekada
« Odgovor #1206 poslato: 28. Februar 2018. u 23:30 »
Da li je u Somboru zaista -22 C ili je to greska na RHMZ!? :/

Podatak je tačan... pisao sam o tome u prethodnom komentaru.
Zaista se nadam da do jutra min. temp. neće biti niža za više od 1C u odnosu na onu izmerenu u 23h.
Naravno vreme neće "obraćati pažnju"  ;) na ono što piše neki "Profiamater" ili šta daje neka prognoza ali nadam se da je strahovit pad temp. završen.
Ako baš "mora" da još malo opadne neka ne bude za više od stepen: ovih -22C je ekstremno niska temp. za ovo doba godine za Sombor i ne želim da se neko od ljudi smrzne a nekim životinjama će biti izuzetno teško...  :(

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.167
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Februar 2018 - III dekada
« Odgovor #1207 poslato: 28. Februar 2018. u 23:51 »
Krenulo impresivno, ali ne da peder... navukla se niska oblačnost oko 23h.

T opala bila na -14,9°C, ali sada raste..
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.575
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Februar 2018 - III dekada
« Odgovor #1208 poslato: 01. Mart 2018. u 00:04 »
Kimi bolje da se drži ta oblačnost veliki minusi nikome nisu potrebni. Ipak je rano voće već krenulo i ne bi valjalo da nastrada.

Kod mene se id alje drzi oblačnost iz koje ispadne i po koja pahulja -7.9C