Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Informacije, pitanja i odgovori  (Pročitano 243557 puta)

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.579
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Informacije, pitanja i odgovori
« Odgovor #280 poslato: 16. Januar 2014. u 23:17 »
Meni je vec duze vreme zanimljiva ova sa poslednjeg linka ali nikako da se odlucim za kupovinu.
Jednostavno znam da necu umeti sam da je postavim i pokrenem, nisam bas najbolji ni sa kompjuterima pa me sve te "sitnice" odbijaju.
Ja bi nekako najvise voleo da je kupim i da s jednim pritiskom dugmeta pocne da funkcionise al nece to tako samo od sebe.

Hm, lenji Crnogorac...  :D


Pa zato imas nas da ti pomognemo :)

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Informacije, pitanja i odgovori
« Odgovor #281 poslato: 16. Januar 2014. u 23:27 »
Ciklon ovo kao da ja napisah, isti smo haha.
Isto i mene sve to muci, jer ne bi znao nista oko montiranja i povezivanja stanice preko racunara, a i ja sam razmisljao o kupovini AMS-a. A druga stvar je ta sto je meni dvoriste malo (4.5 ara) i uopste ne znam da li bi na tako malom prostoru i moglo da se postavi stanica, objekti su blizu. U kraju tamo gde je dikile su mnogo veca dovorista jer je to stari deo grada, tako da on sa prostorom oko postavljanja stanice nije imao problema.

Od toga sam odustao, trenutno imam u planu da kupim kisomer (to mora da narucim) i jedan digitalni termometar, pa da uporedjujemo podatke. I sa time bih bio zadovoljan kao amater.


Van mreže rade

  • AMS Beograd-Karaburma
  • ***
  • Poruke: 2.188
  • Lokacija: Beograd-Karaburma, 102m n.v.
    • AMS Beograd-Karaburma
Odg: Informacije, pitanja i odgovori
« Odgovor #282 poslato: 16. Januar 2014. u 23:33 »
Da je lako nije, ali tu smo da pomognemo

Po mom misljenju osnovni smisao svake AMS je dobiti verodostojne (reprezentativne) podatke odnosno meteoroloske parametre za mesto gde je postavljena AMS. Da bi se takvi podaci dobili, potrebno je ostvariti odredjene uslove.
Najvaznije je odabrati pravilnu lokaciju samih senzora stanice (meteo kucice) i sto je moguce izbeci nepovoljan uticaj okolnih predmeta koji nepovoljno uticu na merenja. Nakon toga bitan faktor je i sama stanica, odnosno njena tacnost i pouzdanost u radu, zatim softver za obradu podataka i njihovo slanje na mrezu i naposletku 24 h rad racunara i internet konekcije.
Kod uspesnog resavanja svega navedenog sledi pracenje i odrzavanje citavog sistema i povrh svega sve vece zadovoljstvo, kako se nize godina za godinom uspesnog rada stanice.  :jupi:



Van mreže Mili-CQ

  • **
  • Poruke: 720
  • Starost: 38
  • Lokacija: - Novi Sad -
Odg: Informacije, pitanja i odgovori
« Odgovor #283 poslato: 27. April 2014. u 12:30 »
Zanimljiv hardware za meteo-stanice:

http://www.pittnerovi.com/jiri/hobby/electronics/meteo/index.html
storm spotter/chaser

Van mreže Naum

  • **
  • Poruke: 1.766
  • Starost: 48
  • Lokacija: Pancevo
Odg: Informacije, pitanja i odgovori
« Odgovor #284 poslato: 08. Novembar 2014. u 18:42 »
Pozdrav drugari,
imam rezervni transmiter za "Stratos" TFA model cini mi se, na 868 Mhz. Potpuno nov ali bez "radiation shield-a"
Ukoliko je nekom potreban neka se javi, ustupio bih ga povoljno, kod nas su vrlo retki delovi koliko znam.

Van mreže rajkic

  • Poruke: 3
Odg: Informacije, pitanja i odgovori
« Odgovor #285 poslato: 30. Januar 2016. u 11:53 »
Planiram da kupim kucnu meteo stanicu.Molio bih kolege da mi objasne sledece:
-Koliko traju baterije u spoljnoj jedinici
-Kako su se pokazale "Sencor" stanice

Van mreže rade

  • AMS Beograd-Karaburma
  • ***
  • Poruke: 2.188
  • Lokacija: Beograd-Karaburma, 102m n.v.
    • AMS Beograd-Karaburma
Odg: Informacije, pitanja i odgovori
« Odgovor #286 poslato: 30. Januar 2016. u 21:45 »
Baterije u spoljasnjim senzorima obicno traju od 6-12 meseci.
Sencor stanice su stanice nize klase i koliko sam video na njihovom sajtu, samo jedan model (sws-185-usb) pored temperature i vlage meri, padavine, brzinu i smer vetra i moze se povezati sa racunarom.



Van mreže Naum

  • **
  • Poruke: 1.766
  • Starost: 48
  • Lokacija: Pancevo
Odg: Informacije, pitanja i odgovori
« Odgovor #287 poslato: 22. April 2017. u 18:34 »
Posto je hosting kod Radmila upravo istekao i covek ne moze da nam pomogne vise u tom smislu, je l' ima neko ideju sta dalje?
Odnosno da li bi neko hostovao na svom serveru, naravno uz minimalnu finansijsku nadhnadu :)

Hvala

Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.731
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: Informacije, pitanja i odgovori
« Odgovor #288 poslato: 22. April 2017. u 22:26 »
Trebalo bi napraviti nešto slično, ali da imamo server i domen u našem vlasništvu, pa da se zajednički podele troškovi. Ako ubacimo reklame, mogli bi od toga da otplaćujemo godišnju naknadu (ja sam pokrivam ove troškove 80% od reklama).

Treba smisliti neki naziv za sajt i svako bi imao to ime kroz ime mesta ili mesto.imesajta.

Svakom je potreban 1 FTP nalog. E sada podatke verovatno možemo sve poslati iz baze na računarima.

Van mreže Naum

  • **
  • Poruke: 1.766
  • Starost: 48
  • Lokacija: Pancevo
Odg: Informacije, pitanja i odgovori
« Odgovor #289 poslato: 22. April 2017. u 22:33 »
Racunaj na mene. Verujem da ce se naci jos neko zainteresovan, ideja je odlicna :tu:

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.579
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Informacije, pitanja i odgovori
« Odgovor #290 poslato: 23. April 2017. u 00:36 »

Van mreže Raja

  • **
  • Poruke: 1.194
  • Starost: 29
  • Lokacija: Pančevo
    • Pancevo
Odg: Informacije, pitanja i odgovori
« Odgovor #291 poslato: 23. April 2017. u 00:57 »
Trebalo bi napraviti nešto slično, ali da imamo server i domen u našem vlasništvu, pa da se zajednički podele troškovi. Ako ubacimo reklame, mogli bi od toga da otplaćujemo godišnju naknadu (ja sam pokrivam ove troškove 80% od reklama).

Treba smisliti neki naziv za sajt i svako bi imao to ime kroz ime mesta ili mesto.imesajta.

Svakom je potreban 1 FTP nalog. E sada podatke verovatno možemo sve poslati iz baze na računarima.

Što se deljenja troškova tiče,računaj i na mene  :tu:
Za sredjivanje sajta i sl,za to sam duduk :D


Van mreže Naum

  • **
  • Poruke: 1.766
  • Starost: 48
  • Lokacija: Pancevo
Odg: Informacije, pitanja i odgovori
« Odgovor #292 poslato: 23. April 2017. u 19:14 »
Dakle je l' ima jos neko zainteresovan, pa da sprovedemo ovu ideju u delo?
Srbo? Rade?
Hosting generalno ne bi trebalo da je skup, a verujem da ovde na forumu ima ljudi koji bi to mogli da rese lagano.
Taman moze da bude u vezi sa samim portalom na neki nacin, kao nasa mreza AMS ...

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 51
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Informacije, pitanja i odgovori
« Odgovor #293 poslato: 23. April 2017. u 20:13 »
Iako već duže vremena imam varijantu za hosting podatak sa AMS Knjaževac, zainteresovan sam za zajednički projekat SM stanica. Pametno je imati sve stanice na jednom mestu.

Послато са HTC Desire 630 dual sim уз помоћ Тапатока


Van mreže Naum

  • **
  • Poruke: 1.766
  • Starost: 48
  • Lokacija: Pancevo
Odg: Informacije, pitanja i odgovori
« Odgovor #294 poslato: 23. April 2017. u 20:15 »
Iako već duže vremena imam varijantu za hosting podatak sa AMS Knjaževac, zainteresovan sam za zajednički projekat SM stanica. Pametno je imati sve stanice na jednom mestu.

Послато са HTC Desire 630 dual sim уз помоћ Тапатока

Upravo tako. 

Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.731
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: Informacije, pitanja i odgovori
« Odgovor #295 poslato: 23. April 2017. u 20:38 »
Naravno da je tako, trebalo je to davno uraditi. Ne znam da li ima mogućnosti da se cela priča uklopi u okviru ovog sajta uz eventualno proširenje postojećeg paketa. Većina zainteresovanih se slaže i sa određenom članarinom samo da ne moraju sami da rešavaju problem sa hostingom i domenom.

Ako ne postoji mogućnost za objedinjavanje onda treba razmišljati o nekom jednostavnom imenu za domen koji bi bio lako prepoznatljiv. Ja sam spreman da pomognem da se dovede sve na nivo koji je bio i do sada na vremeto.org

Van mreže Naum

  • **
  • Poruke: 1.766
  • Starost: 48
  • Lokacija: Pancevo
Odg: Informacije, pitanja i odgovori
« Odgovor #296 poslato: 23. April 2017. u 20:42 »
Naravno da je tako, trebalo je to davno uraditi. Ne znam da li ima mogućnosti da se cela priča uklopi u okviru ovog sajta uz eventualno proširenje postojećeg paketa. Većina zainteresovanih se slaže i sa određenom članarinom samo da ne moraju sami da rešavaju problem sa hostingom i domenom.

Ako ne postoji mogućnost za objedinjavanje onda treba razmišljati o nekom jednostavnom imenu za domen koji bi bio lako prepoznatljiv. Ja sam spreman da pomognem da se dovede sve na nivo koji je bio i do sada na vremeto.org

Svakako ce neko morati da preuzme na sebe podesavanja, a pogotovo podesavanje WD-a :)
Tok kod vecine prevazilazi okvire znanja, zato je tu Team viewer :D

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.579
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Informacije, pitanja i odgovori
« Odgovor #297 poslato: 23. April 2017. u 22:39 »
Iako imam varijantu za hosting i  svoj domen .com  (1200 din godišnje), ali svakako računajte i na mene. Verujem da bi se prijavile i kolege iz Kladova. Ima tu desetak stanica ukupno.

Van mreže Naum

  • **
  • Poruke: 1.766
  • Starost: 48
  • Lokacija: Pancevo
Odg: Informacije, pitanja i odgovori
« Odgovor #298 poslato: 24. April 2017. u 07:18 »
Iako imam varijantu za hosting i  svoj domen .com  (1200 din godišnje), ali svakako računajte i na mene. Verujem da bi se prijavile i kolege iz Kladova. Ima tu desetak stanica ukupno.
Tako je. Kod Euneta su .rs i .com domeni oko 1200 din. i toliko je i standardni hosting.
Ima nas zainteresovanih, sad jos ostaje da neko to preuzme na sebe i realizuje.

Van mreže rade

  • AMS Beograd-Karaburma
  • ***
  • Poruke: 2.188
  • Lokacija: Beograd-Karaburma, 102m n.v.
    • AMS Beograd-Karaburma
Odg: Informacije, pitanja i odgovori
« Odgovor #299 poslato: 24. April 2017. u 07:45 »
Poštovani prijatelji i ja sam svakako zainteresovan da se problem reši i imamo stanice na okupu.