Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Sport  (Pročitano 551051 puta)

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.417
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Sport
« Odgovor #1840 poslato: 21. Avgust 2016. u 22:02 »
Ja sam prognozirao pred meč 40 razlike, ali izgleda da sam potcijenio Amere. :D


padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac 27.2mm
prosek - 48.7mm

padavine u aprilu 2024:
Vračar - 28.4mm
Miljakovac - 34.3mm
prosek - 51.5mm

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.472
  • Lokacija: Niš
Odg: Sport
« Odgovor #1841 poslato: 21. Avgust 2016. u 22:13 »

Izgleda da se naspavao covek...
Mislim da rekla neka Dabovicka, vise su srecni sportisti  posle bronze jer ona sledi posle pobede... Sad razumem...

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.472
  • Lokacija: Niš
Odg: Sport
« Odgovor #1842 poslato: 21. Avgust 2016. u 22:32 »
-30 dobro sta je tu je...Ne mogu a da ne kazem da su mnogo kvalitetniji amerikanci i nazalost ovo je realan rezultat...
Svaka cast nasim kosarkasima na srebrnoj medalji  :) Svi bi voleli da su na nasem mestu naravno sem Amera...  ;)

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.301
  • Lokacija: Beograd
Odg: Sport
« Odgovor #1843 poslato: 21. Avgust 2016. u 22:38 »
Svaka cast kosarkasima, cestitam vam srebro, ljudi samo pomislite da smo jedva u Rio dosli, preko kvalifikacionog turnira u poslednjoj sansi, pa onda pomislite koji smo bili u grupi A u kvalifikacionoj fazi, jedva otisli dalje, i na kraju SREBROOOOOO!!! :comeon: :comeon: :comeon:

2 zlata, 4 srebra, 2 bronze!! Najbolje OI za Srbiju do sada, i opet setite se kako je pocelo sa Novakom Djokovicem!

Na kraju je ispalo carski! :worthy:  :laugh: :tu:

Hvala svim sportistima koji su nam priustili nezaboravnu olimpijadu u Riu! :)

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.212
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Sport
« Odgovor #1844 poslato: 21. Avgust 2016. u 22:38 »
Ma ok je, još jednom bravo za naše momke. :comeon: :comeon: :comeon: :thumbup: :nnc:

Vidi se da Amerikanci čuvali sve za kraj, čekali su tog protivnika koji je jedini ravan da se sa njima bori za zlato u svetu, pa ništa nisu hteli da prepuste slučaju, zaigrali su kako umeju, i tada je apsolutno došla do izražaja njihova jačina i veličina i tu je kraj priče. Ubedljivo su trenutno najjači na svetu što se košarke tiče i to je to.

Uostalom, 30miliona registrovanih igrača naspram naših da kažemo 8 miliona stanovnika sve govori  :grin:
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.417
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Sport
« Odgovor #1845 poslato: 21. Avgust 2016. u 22:38 »
Kvalitetniji jesu, možda ne baš za 30 koševa, ali za 10-20 sigurno. Možda je naše zavarao onaj meč iz grupe, i ulio neku lažnu nadu da možemo do pobjede, pa su igrali u grču. Ja jednostavno ne pamtim lošiju partiju u ofanzivnom smislu. Samo da smo ofanzivno ponovili igru protiv Australije, izgubili bi sa 10-ak, a ne 30 razlike.
Šta je tu je, život ide dalje, bilo bi ružno reći išta protiv naše ekipe i selektora. :)


padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac 27.2mm
prosek - 48.7mm

padavine u aprilu 2024:
Vračar - 28.4mm
Miljakovac - 34.3mm
prosek - 51.5mm

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.301
  • Lokacija: Beograd
Odg: Sport
« Odgovor #1846 poslato: 21. Avgust 2016. u 22:49 »
A jel ste provalili da su i u muskoj i u zenskoj kosarci medalje isle u SAD, Spaniju i Srbiju!  :) :) :)
Amerikanke su dobile Spanjolke u finalu 29 razlike, a nas su Ameri dobili 30 razlike..  :grin: Amerikanke su presle 100 poena u finalu, Ameri nisu! :D

Van mreže Медо

  • ***
  • Poruke: 4.078
  • Starost: 28
  • Lokacija: Мрчајевци
Odg: Sport
« Odgovor #1847 poslato: 21. Avgust 2016. u 22:51 »
Свака част момцима, ипак је ово друга димензија кошарке и када им не иде шут уопште, атлетски су супериорни и ту је крај приче, али Дурент је "животиња" нема шта.

Надам се да ће и ова генерација Шпанаца остати на окупу бар још годину на окупу, да се коначно пошибамо и са њима на Европском следеће године, чисто да потврдимо доминацију у Европи.   :grin:

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.301
  • Lokacija: Beograd
Odg: Sport
« Odgovor #1848 poslato: 21. Avgust 2016. u 23:15 »
@ Gaara

Ti rece da se bavis atletikom, jel si video da je Bernard Lagat u 41 godini uzeo medalju na 1500 m? :/

Van mreže Vladimir

  • ***
  • Poruke: 2.147
  • Starost: 31
  • Lokacija: Gornji Milanovac 332m.n.v.
Odg: Sport
« Odgovor #1849 poslato: 21. Avgust 2016. u 23:23 »
Cestitke kosarkasima a i ostalim olimpicima na osvojenim medalja.Veliki uspeh za sprski sport.
 :grin:

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.396
  • Starost: 28
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Sport
« Odgovor #1850 poslato: 22. Avgust 2016. u 00:24 »
Medaljom sam zadovoljan ali igrom u finalu razočaran  :angry: nije problem što su Ameri bili spektakularni ali naši mi nisu delovali kao da su izginuli do kraja.. ali svakako zaslužuju naklon  :nnc:

Sanjamo i dalje tu pobedu nad najjačom reprezentacijom na svetu  :pop:
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.301
  • Lokacija: Beograd
Odg: Sport
« Odgovor #1851 poslato: 22. Avgust 2016. u 01:37 »
Da i danas je nas takmicar Andjelko Risticevic istrcao maraton, 119. mesto je zauzeo, ali nije fora u mestu, nego cestitke za zavrseni maraton na Olimpijskim igrama, ko god zavrsi maraton je za respect, barem po meni..
Ali kad sam video onog takmicara iz Irana kako puzi preko crte i zavrsva maraton, znaci covek je pao, pa puzao, digao se, pa bukvalno metar pred crtu pao ponovo i dopuzao do kraja  :cry:, onda su prisli i podigli ga..koja je to volja da zavrsis maraton, meni je to zaista ostalo upecatljiva slika.. :worthy:


Van mreže Gaara

  • **
  • Poruke: 819
  • Lokacija: Prokuplje (Beograd, za vreme studiranja)
Odg: Sport
« Odgovor #1852 poslato: 22. Avgust 2016. u 10:14 »


Ti rece da se bavis atletikom, jel si video da je Bernard Lagat u 41 godini uzeo medalju na 1500 m? :/

Uzeo je srebro u Sopotu na 3000m 2014. Prvi i treći su na toj trci bili  redom 18 i 15 godina mlađi od njega. Sad je u Riu bio 6. na 5000m. Neverovatno šta radi čovek u tim godinama. Da učestvuje na maratonu ne bi bilo nikakvo iznenađenje, ali u ovim disciplinama  posle 30 se polako ispada iz konkurencije. Trebalo je i u Riu da osvoji medalju kad su diskvalifikovali trojicu takmičara, ali su im posle vratili pozicije.

Naš Andjelko je diplomirao na ETF i trenutno radi u energoprojektu. Sasvim običan čovek, kvalifikovao se za OI i otišao da se takmiči sa ljudima koji su plaćeni samo da bi trčali i koji imaju ceo tim stručnjaka iza sebe.

Evo još malo inspiracije:
https://www.youtube.com/watch?v=MTn1v5TGK_w
https://www.youtube.com/watch?v=g_utqeQALVE

Van mreže Sapcanin123

  • **
  • Poruke: 618
  • Lokacija: Sabac-centar
Odg: Sport
« Odgovor #1853 poslato: 22. Avgust 2016. u 12:34 »
Svaka cast kosarkasima!
Ne moze se protiv ovih.
Sledi evropsko 2017.godine.
Generalno odlicno smo prosli na OI.Mozda je moglo biti 2 do 3 medalje vise.Kako je pocelo ovo je odlicno.
Osam medalja:2 zlatne 4 srebrne i 2 bronzane.
Zbogom Rio 2016,ceka se Tokio 2020.

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.301
  • Lokacija: Beograd
Odg: Sport
« Odgovor #1854 poslato: 22. Avgust 2016. u 17:41 »
@ Gaara

A stavrno, vracen je rezulat, nisam znao, ja sam mislio da je ostala ta diskvalifikacija, i da je Lagat uzeo bronzu..e steta..
Zanimljivo za Risticevica..
Kako se tebi cina atletkso takmicenka u Riu? Jel ti nesto ostavilo poseban utisak, bilo pozitivan, bilo negativan, oaim neucesca ruske reprezentacije kao negativno i medalja za Srbiju kao pozitivno..
Jel si video kako je iranski maratonac puzao na kraju!? Meni je i bacanje koplja Juliusa Yega iz Kenije ostalo upamceno, uz suze u ocima, uzeo je srebro posle prvog bacanja, pet narednih serija nije bacao jer se ozledio! :worthy:

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.396
  • Starost: 28
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Sport
« Odgovor #1855 poslato: 22. Avgust 2016. u 17:54 »
Ako smem ja svoj najjači utisak da iznesem  :D barem što se sporednih stvari tiče, ovo mi je nešto najzanimljivije što sam pročitao:

Tadžikistanski atletičar koji je uzeo zlato u bacanju kladiva je ujedno i predsednik Atletskog saveza Tadžikistana.

 :rofl: :laught: :rotf: :thumbup: :worthy:
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.472
  • Lokacija: Niš
Odg: Sport
« Odgovor #1856 poslato: 22. Avgust 2016. u 18:10 »

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.301
  • Lokacija: Beograd
Odg: Sport
« Odgovor #1857 poslato: 22. Avgust 2016. u 18:21 »
@ Bart

Auuuuuu, pa to ne da je steta nego ne znam...ajde da je prestup bio 10-ak cm, ali eeeeeej 1 CM!! :angry: :cf:

@ Ziko

To nisam procitao ni cuo, znam Nazarova jos od ranije, odlicno baca, ali nisam znao da je na toj funkciji.. :laught:

Van mreže Gaara

  • **
  • Poruke: 819
  • Lokacija: Prokuplje (Beograd, za vreme studiranja)
Odg: Sport
« Odgovor #1858 poslato: 22. Avgust 2016. u 18:36 »
@Mareeram
Nisam video Iranca  :( Je'l je bio prenos negde? Gledao sam početak trke na RTS dok nisu okrenuli odbojku, a nisam našao neki live stream.
Veći deo takmičenja sam propustio iz različitih razloga. Najviše mi je žao zbog trke na 10 000m za žene pošto je bila jedna od najboljih u istoriji atletike. Oboreno je 8 državnih rekorda, jedan kontinentalni i svetski rekord star 23 godine, a prvih 13 atletičarki je oborilo lične rekorde.
Najpozitivniji utisak mi je ostavio Francuski hodač na 50km Diniz, koji se borio kao lav. Dva puta se onesvestio u toku trke, napunio gaće i na kraju stigao 8. na cilj.
Još jedan trenutak mi je ostao u sećanju sa te trke: Par kilometara do kraja Australijanac Danfi stiže Japanca Araija u borbi za bronzu, i u trenucima nakon što ga je prestigao počinju od bola i umora da mu klecaju noge. Japanac, mnogo jači, pokušava da vrati treće mesto, a dok prolazi pored Danfija ovaj pokušava u očaju da ga odgurne rukom, ali zna da ne sme pa ga propušta napred i do kraja trke mu gleda u leđa potpuno nemoćan da uradi bilo šta. Ne mogu ni da zamislim kako se osećao. Posle cilja su svi redom padali kao kegle. Tu je i Vladimir Savanović. I sam je znao da nije imao nikakve šanse, ali je pokazao srčku na startu trke.

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.472
  • Lokacija: Niš
Odg: Sport
« Odgovor #1859 poslato: 22. Avgust 2016. u 18:42 »
HAhahahah ovo ladno Macvan kad bio mali...  :rotf: