Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Molba za objašnjenje  (Pročitano 22726 puta)

Van mreže uros_vozdovac

  • admin emeritus
  • *
  • Poruke: 23
  • Starost: 56
  • Lokacija: Beograd
  • www.ubuntu-rs.org
    • Ubuntu Serbia LoCo Team
Molba za objašnjenje
« poslato: 15. Maj 2014. u 12:02 »
Ovaj potop je svakako tema dana, i u tom svetlo zamolio bih ljude koji svakako znaju o tome mnogo više od mene. Mislim da bi u ovoj situaciji bilo dragoceno.

Uopšte nisam evo celo prepodne našao kvalitetno objašnjenje zašto se ovo dešava, kako se dogodilo to što se dogodilo i koliko je to što se događa uopšte "normalno" Bilo bi dobro objasniti poreklo ove prirodne pojave, sled okolnisti koji su doveli do ovoga i neku izlaznu strategiju - kako će se razvijati, koliko ima da traje i uzročno posledično - zašto će trajati toliko i koje su okolnosti dovele da se tako razvija.

Kako je ovo prirodno pojava - zašto nije češće, koje su okolnosti koje sprečavaju da se ovo češće dešava i zašto ovaj put nisu sprečile?

Ima li delovanje čoveka uticaj na ovakav razvoj situacije, ukoliko da - šta je u pitanju?

Kako nisam meteorolog, pojma nemam o odgovorima na ova pitanja, ali mislim da je značajno da se objasni ljudima, pa bih rado takav tekst sa ekipom iz tima razglasio po internetu, a ako ima volje i u bitnijim medijima.

Takođe ukoliko među korisnicima ovog foruma i zajednice ima ugroženih i ne daj bože poplavljenih, ne bi bilo loše da se otranizuje neka pomoć, pa ukoliko se "vlasti" ovde reše, mi bi pomogli iz ubuntu-rs tima na svaki način.

Hvala unapred, i ukoliko nisam na pravo mesto postavio post - molim da se prebaci gde god uredništvo misli da je najpogodnije
vozim Ubuntu i uživam!

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Molba za objašnjenje
« Odgovor #1 poslato: 15. Maj 2014. u 13:03 »
Planirali smo da večeras napišemo na našem sajtu detaljan tekst o ovom ciklonu, sa objašnjenjem zašto se ovo desilo sa meteorološkog aspekta, kolika je zapravo vjerovatnoća da se ovako nešto desi. Ipak, s obzirom na aktuelnost teme, nećemo čekati veče, tekst će biti napisan ranije, pa ću ovdje i na fejsbuku podijeliti link.


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže uros_vozdovac

  • admin emeritus
  • *
  • Poruke: 23
  • Starost: 56
  • Lokacija: Beograd
  • www.ubuntu-rs.org
    • Ubuntu Serbia LoCo Team
Odg: Molba za objašnjenje
« Odgovor #2 poslato: 15. Maj 2014. u 13:19 »
Hvala Miloše, mislim da bi bilo dragoceno. Ukoliko misliš da bi bio kvalitetan tekst, da ga poguramo u glavne medije, kao autorski tekst? Ukoliko misliš da je dobro - šibni mi ili pp ili broj telefona da te okrenem
vozim Ubuntu i uživam!

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Molba za objašnjenje
« Odgovor #3 poslato: 15. Maj 2014. u 16:44 »
Evo teksta na sajtu: http://www.serbianmeteo.com/wp/ciklon-koji-je-usao-u-istoriju-ciklon-tamara-13-16-maj-2014/
Ako misliš da je dovoljno kvalitetan, šalji dalje. :)


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže uros_vozdovac

  • admin emeritus
  • *
  • Poruke: 23
  • Starost: 56
  • Lokacija: Beograd
  • www.ubuntu-rs.org
    • Ubuntu Serbia LoCo Team
Odg: Molba za objašnjenje
« Odgovor #4 poslato: 15. Maj 2014. u 17:49 »
Hvala Miloše, ako želiš javi mi i prezime da te predstavim kako dolikuje, i moj si gost na blogu, zasad, očekujem da se uskoro nađe na naslovnoj B92.

Odličan tekst, ako imaš volje i vremena registruj se na B92 obično je dobra rasprava oko tema blogova.
http://blog.b92.net/text/24191/Ciklon-Tamara/
vozim Ubuntu i uživam!

Van mreže beket

  • **
  • Poruke: 1.628
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Molba za objašnjenje
« Odgovor #5 poslato: 15. Maj 2014. u 17:54 »
Miloš je napisao svoje prezime na kraju teksta. Takođe mislim da je tekst odličan, kako se i očekuje od jednog (uskoro valjda i diplomiranog) meteorologa, samo je možda previše stručan za dnevnu štampu i ne bi valjalo da to neko iskasapi... Ali za portal SerbianMeteo - to je veliki plus.

Van mreže uros_vozdovac

  • admin emeritus
  • *
  • Poruke: 23
  • Starost: 56
  • Lokacija: Beograd
  • www.ubuntu-rs.org
    • Ubuntu Serbia LoCo Team
Odg: Molba za objašnjenje
« Odgovor #6 poslato: 15. Maj 2014. u 17:59 »
Da sad vidim i ja - hvala. Ispravio sam u blogu, i u redu za vesti :)
vozim Ubuntu i uživam!

Van mreže uros_vozdovac

  • admin emeritus
  • *
  • Poruke: 23
  • Starost: 56
  • Lokacija: Beograd
  • www.ubuntu-rs.org
    • Ubuntu Serbia LoCo Team
Odg: Molba za objašnjenje
« Odgovor #7 poslato: 16. Maj 2014. u 10:28 »
Odlične statistike teksta, postaviću ovde za dan dva, a dobili smo i naslovnu B92, Miloš je napisao odličan tekst.

Juče je bilo problema sa hostgatorom, nadam se da nismo prebacili limit ;)
vozim Ubuntu i uživam!