Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Decembar 2016 - III dekada  (Pročitano 29560 puta)

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.379
  • Starost: 28
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Decembar 2016 - III dekada
« Odgovor #80 poslato: 23. Decembar 2016. u 11:02 »
U Melencima oblačno i suvo. Noćas bilo malo ledene rosulje. -3°C
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže nele-niš

  • ***
  • Poruke: 3.800
  • Lokacija: Brzi Brod-Niš
Odg: Decembar 2016 - III dekada
« Odgovor #81 poslato: 23. Decembar 2016. u 12:11 »
Još jedan ledeni dan -4°C uz sve to duva i povremeno umeren severozapadni vetar.

Van mreže Josip

  • **
  • Poruke: 731
  • Lokacija: Štitar-Županja, Hrvatska
Odg: Decembar 2016 - III dekada
« Odgovor #82 poslato: 23. Decembar 2016. u 12:37 »
Oblačno, suho i hladno.
Minimalna i aktualna temperatura -2°C.

Van mreže снег

  • **
  • Poruke: 518
  • Starost: 46
  • Lokacija: Партизанов стадион- понекад Врдник Фрушка гора
  • ЈОШ СЕ ЗИМЕ НЕ ПРЕДАЈУ!
Odg: Decembar 2016 - III dekada
« Odgovor #83 poslato: 23. Decembar 2016. u 12:57 »
Лајт мотив овог антициклонског времена, изузетна локалност појава, и овог дана у горњем Срему. Џо нам „послао„ росуљу из НС. Има,поледице, али за зимске гуме ништа страшно. Чим се изађе из врдничке котлин попне на,лесну зараван ка Руми, пут сув ни трага од росуље. Ивица врдничке котлине граница росуље. У Руми врло слаба росуља. Сада у Врднику ледене куглице-3. Једва чекам опет Београд. Ух, ко би рекао, у антициклону, са плусом по висини, Београд одлично пролази са снегом.
Небеса казују славу Божију а природа савршену лепоту Творчеву.

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.379
  • Starost: 28
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Decembar 2016 - III dekada
« Odgovor #84 poslato: 23. Decembar 2016. u 13:23 »
Zabeleo se Elemir danas. Sva okolna sela nemaju pokrivač. Ipak, padavine su zakačile i deo severozapadnog Zrenjanina (ka Elemiru) gde se nalazi i meteorološka stanica sa koje je jutros osmatrač prijavio 0.5cm snežnog pokrivača.
Evo kako izgleda Elemir


Slika preuzeta sa zrenjaninski.com
http://www.zrenjaninski.com/region/na-nekoliko-kilometara-od-grada-sneg-zabeleo-ulice/
U Melencima oblačno i veoma hladno. -4°C
« Poslednja izmena: 23. Decembar 2016. u 13:34 Zika »
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže Srđan

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 2.323
  • Starost: 23
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Decembar 2016 - III dekada
« Odgovor #85 poslato: 23. Decembar 2016. u 13:47 »
Ubrzo nakon slanja moje prethodne poruke sneg je oslabio i prestao. Do kraja jutra, u toku prepodneva i sredinom dana zadržava se tmurno i veoma hladno sa sumaglicom i uglavnom bez padavina, mada je do nekih 9h još uvek sa vremena na vreme proletala pokoja sitna pahulja. Vidljivost je kako je dan odmicao bila sve bolja. Vetar je bio uglavnom slab, zapadni i severozapadni. Temperatura je bila u manjem porastu i kretala se oko -3.5ºC na Vračaru.

I u ovim trenucima slično vreme. Oblačno je, tmurno i veoma hladno sa sumaglicom. Vidljivost je oko 5km. Vetar je slab, severozapadni. Temperatura iznosi na Vračaru (na AMS-u) -3.7ºC, a na Košutnjaku (AMS) -4.4ºC i opet je Beograd jedan/no od najhladnijih gradova/mesta u zemlji.

Van mreže Медо

  • ***
  • Poruke: 4.076
  • Starost: 28
  • Lokacija: Мрчајевци
Odg: Decembar 2016 - III dekada
« Odgovor #86 poslato: 23. Decembar 2016. u 14:10 »
Хладно и тмурно, забележен још један ледени дан, тренутно - 1,9 C.

Врло хладан децембар, средња месечна температура овде до сада износи - 1,7 C. То је чак за око 3 C ниже од вишегодишњег просека.

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Decembar 2016 - III dekada
« Odgovor #87 poslato: 23. Decembar 2016. u 14:25 »
U Paracinu -4.1C uz provejavanje slabog zrnastog snega. Danas ima ponovo severozapadnog vetra pa je subjektivni osecaj hladnoce mnogo veci.  :zima :viannen:

Van mreže Marko_bg

  • **
  • Poruke: 1.065
  • Starost: 39
  • Lokacija: јужни Београд, Церак - Жарково
Odg: Decembar 2016 - III dekada
« Odgovor #88 poslato: 23. Decembar 2016. u 14:29 »
Церак овог јутра освануо са конкретнијим снежним покривачем. Тмурно је и ледено напољу уз повремено провејавање ситног снега. Температура у стабилном минусу  -4.2 °C

Прошетао сам мало по крају и овако то изгледа








Van mreže снег

  • **
  • Poruke: 518
  • Starost: 46
  • Lokacija: Партизанов стадион- понекад Врдник Фрушка гора
  • ЈОШ СЕ ЗИМЕ НЕ ПРЕДАЈУ!
Odg: Decembar 2016 - III dekada
« Odgovor #89 poslato: 23. Decembar 2016. u 14:48 »
Био сам на врдничким брдима, где почињу фрушкогорске шуме. Има иња по дрвећу. Због појачаног ветра, осећај хладноће је много већи, него у котлини. Тр.Т -2.
Небеса казују славу Божију а природа савршену лепоту Творчеву.

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 51
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Decembar 2016 - III dekada
« Odgovor #90 poslato: 23. Decembar 2016. u 16:54 »
Današnji dan se odlično uklapa, u priču od juče, o tome koliko je nezahvalno ovih dana prognozirati dnevne temperature.
Knjaževac je danas imao prvi ledeni dan u sezoni sa Tmax=-2.6°C iako nijedan model za tako nešto nije davao bilo kakve šanse.
Trenutno je -3.6°C
Trenutno je nahladnije na Crnom Vrhu -10.1°C dok je juče u isto vreme tamo bilo 2.5°C

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Decembar 2016 - III dekada
« Odgovor #91 poslato: 23. Decembar 2016. u 17:02 »
Osim vetra na 850mb, danas smo imali "provetravanje"  sa severozapada i na 925mb. Međutim, to nije uticalo niti malo na kompaktnost ovog "mora" niske oblačnosti. Jedino se možda spustila visina inverznog sloja.

Trenutno u oko upadaju Zaječar i Negotin, koji uz vedrinu i negativnu temperaturu imaju pojačan zapadni, jugozapadni vetar (Negotin do 13 M/S), pa je tamo subjektivno sigurno "najledenije".
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*


Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Decembar 2016 - III dekada
« Odgovor #92 poslato: 23. Decembar 2016. u 17:30 »
Ja mislim da od poslednjih 5 dana 4 se temperatura kretala od -3.5 do -4.5C samo je jedan dan bilo malo Sunca, ma svaki dan isti danas je bila i poneka sitna pahulja ali nista bitno...

Van mreže Djolo

  • *
  • Poruke: 80
  • Lokacija: Batajnica
Odg: Decembar 2016 - III dekada
« Odgovor #93 poslato: 23. Decembar 2016. u 18:02 »
Moze li neko da mi objasni kao da ubacim slike i video, a da ne brljavim forum dok probavam.  :rotf: Imam dosta materijala iz Pančeva i Smedereva.

Van mreže Јоца

  • ***
  • Poruke: 3.105
  • Starost: 28
  • Lokacija: Београд - Церак
Odg: Decembar 2016 - III dekada
« Odgovor #94 poslato: 23. Decembar 2016. u 18:03 »
Ево пар дневних слика и од мене.



Има доста иња плус мало снега по дрвећу, па је амбијент прелеп.







Т -4°C.

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.379
  • Starost: 28
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Decembar 2016 - III dekada
« Odgovor #95 poslato: 23. Decembar 2016. u 18:08 »
Popodne bilo par pahulja ali nije uspeo da obeli  :( Šteta. Moraćemo noćas preko atara do Elemira da ukrademo malo snega  :rofl:

-3°C
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Na mreži Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.279
  • Starost: 53
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Decembar 2016 - III dekada
« Odgovor #96 poslato: 23. Decembar 2016. u 18:29 »
Kad god pogledam aktuelne podatke stoji -3°C i 1022 mb, danima  :facepalm:

Bar da se zabelelo malo, nego ama baš ništa  :( proletala poneka pahulja, ali najviše ledenih kristala pa je dosta klizavo na betonu i asfaltu... Sivo i monotono  :cf:
🇷🇸 Сунчано и топло.
🇷🇺 Солнечно и тепло.

"Eeeeee!"

Van mreže снег

  • **
  • Poruke: 518
  • Starost: 46
  • Lokacija: Партизанов стадион- понекад Врдник Фрушка гора
  • ЈОШ СЕ ЗИМЕ НЕ ПРЕДАЈУ!
Odg: Decembar 2016 - III dekada
« Odgovor #97 poslato: 23. Decembar 2016. u 18:49 »
Од Врдника до Београда задњих 2,5 сата:
- прво сви који желите колима по граду МОЛИМ ВАС НЕМОЈТЕ, тотални је колапс, судари на све стране. Са аутопута сам се искључио код царине и од тог места до мог дома пробијао кроз колоне возиле 1,5.
- у Врднику је ситно падало малих ледених куглица, на коловозу поледица, али ништа страшно, темп. -3.
- Од почетка лесне заравни изван Врдника, све до Шимановаца нема снега, ни падавина, ниска облачност и сумаглица. Врло мало снега је било код Шимановаца.
- Код царине нема снега, на раскрсници код Бежанијског гробља има танког покривача. Најизраженији је око цркве Св.Василија Острошког. У блоку 70 нема снега. Испред моста над Адом има слично снега као код Бежанијског гробља. Око овог моста су пролетале пахуље. Са друге стране има слично снега. Велика поледица је на искључној саобраћајници са моста ка Топчидерском парку код цркве Св.Петра и Павла. Од Топчидерске звезде кроз Хајд парк снежни покривач постаје све израженији, а најизраженији је овде код Партизановог стадиона. Надам се да сам помогао возачима овим извештајем.
Небеса казују славу Божију а природа савршену лепоту Творчеву.

Van mreže Djolo

  • *
  • Poruke: 80
  • Lokacija: Batajnica
Odg: Decembar 2016 - III dekada
« Odgovor #98 poslato: 23. Decembar 2016. u 19:10 »
Danas sam poslovno bio u Pančevu i Smederevu. Industrijski sneg je definitivno nastao uticajem ljudskog faktora na životnu sredinu. :confused: Jasno se primeti da su površine pod snegom na području koje je pod uticajem industrijskih postrojenja koja emituju veliku količinu toplotne energije u atmosferu. Tako recimo sneg imamo u Starčevu jer je strujanje vazduha u nižim slojevima od petrohemije i rafinerije ka samom Starčevu. Evo snimka i jedne sličice koji to i potvrdjuju.   ::) https://www.youtube.com/watch?v=y8d5Mrp_8uQ

U Vranovu i  južno od železare još drastičnija situacija i bukvalno destek cm snega  :worthy:







adult photo hosting
Evo još jedan zanimljiv video: https://www.youtube.com/watch?v=bSMlSmvrZ_Q&feature=youtu.be
Izvinjavam se na lošem kvalitetu snimaka. U kakvoj sam frci bio dobro sam bilo šta snimio.  :D
Mislim da je priroda Beogradskog snega ista, a smeo bih da se kladim da ovakvih snežnih ostrva ima i u okolini Obrenovca, Lazarevca, Kostolca... Tačnije, od toplotnih emitera pa u pravcu strujanja vazduha.  :D

Van mreže Đađo

  • *
  • Poruke: 196
  • Starost: 49
  • Lokacija: Prijepolje, Zlatiborski okrug, jugozapadna Srbija
Odg: Decembar 2016 - III dekada
« Odgovor #99 poslato: 23. Decembar 2016. u 19:33 »
Kod mene je prošao još jedan sunčan i relativno topao dan, sa dnevnom temperaturom koja je stigla do čak 5 stepeni.
Tmin= -4°C.
T= 0.3°C.
Nadmorska visina = 445 i 895 metara