Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Avgust 2014 - III dekada  (Pročitano 78945 puta)

Van mreže Miki

  • ***
  • Poruke: 2.821
  • Starost: 27
  • Lokacija: Beograd - Bele vode (Žarkovo)
Odg: Avgust 2014 - III dekada
« Odgovor #300 poslato: 30. Avgust 2014. u 17:51 »
Super vreme napolju stvarno , toplo i skoro bez i jednog oblaka T 26.7°C . Uživajmo u ovako lepom avgustovskom letu jer nam dolazi poveća promena vremena sledeće nedelje.  ???

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.338
  • Starost: 40
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Avgust 2014 - III dekada
« Odgovor #301 poslato: 30. Avgust 2014. u 20:18 »
Pozdrav sa Majorke gde je danas bilo vetrovito i oblacno vreme, kao da je jesen. Ni temperatura nije bila nesto posebno visoka, u Srbiji je definitivno bilo lepse i prijatnije.

Van mreže Јоца

  • ***
  • Poruke: 3.105
  • Starost: 28
  • Lokacija: Београд - Церак
Odg: Avgust 2014 - III dekada
« Odgovor #302 poslato: 30. Avgust 2014. u 22:23 »
^^ verovatno uvek imam problema sa termometrima :) Danas sam kupio novi i mislim da je tacan tata mi je rekao da je ono jutro u 5 bilo 10 C :)

Inace suncan dan uz slab vetar T po novom 25 C .

Blago tebi kad si već kupio novi :D. Ja planiram da kupim kišomer i neki termometar, samo nisam sad baš pri parama, a i ne znam gde da ih postavim, i to da znaš da ima veze gde si ga postavio, tj. da je na dobrom mestu.
Inače prelep topao dan, pravi za uživanje na otvorenom i neku sportsku aktivnost. Po mom termometru trenutno 22.3°C, a pošto sam ga proveravao i znam da "beži" za 2-3°C, znači oko 20°C je  ;D

Van mreže pavlovic

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 4.535
  • Starost: 38
  • Lokacija: Chicago, Illinois
Odg: Avgust 2014 - III dekada
« Odgovor #303 poslato: 31. Avgust 2014. u 03:05 »
Posle tačno mesec dana vozanja po USA, konačno sam došao kući da se malo odmorim.

U Čikagu topao i sparan dan Tmax u kraju 30.6°C. Toplo i vedro veče, Takt 25.9°C, vlažnost 71%, duva slab SW vetar.

Na zvaničnoj stanici Midvej ovo leto je najkišnije od kad postoje merenja sa 636.8 mm (prosek je 299.9 mm), na stanici O'Her nije, konvektivne padavine su ovog leta mnogo više pogađale južne delove grada.

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.575
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Avgust 2014 - III dekada
« Odgovor #304 poslato: 31. Avgust 2014. u 08:55 »
Postavio sam kisomer, bilo je tesko naci reprezentativno mesto a sigurno, s obzirom da imam dva bratanca mladjih od 5 godina, pa kad bi im kisomer dosao ruku bilo bi veselo, ovako na ogradi za grozdje je van njihovog domasaja. :D

Moj kišomer je takođe van domašaja dece, na nekih 2m. Bravo za novi kišomer! :super:
Blago tebi kad si već kupio novi :D. Ja planiram da kupim kišomer i neki termometar, samo nisam sad baš pri parama, a i ne znam gde da ih postavim, i to da znaš da ima veze gde si ga postavio, tj. da je na dobrom mestu.
Kod mene je termometar smešten u hladovini oraha na nekih dva metra visine i nekih 5-6m od kuće i daje sasvim zadovoljavajuće podatke.

Pretežno oblačno jutro, T 19°C.

Van mreže aca asceric

  • ***
  • Poruke: 2.416
  • Starost: 26
  • Lokacija: Zemun Polje ( Plavi Horizonti ) 82 m.n.v.
Odg: Avgust 2014 - III dekada
« Odgovor #305 poslato: 31. Avgust 2014. u 11:51 »
Ja planiram da kupim kišomer i neki termometar, samo nisam sad baš pri parama, a i ne znam gde da ih postavim, i to da znaš da ima veze gde si ga postavio, tj. da je na dobrom mestu.

Znam ;) postavio sam ispred kuce ima jedan zid tako da sunce ne moze da ide na termometar na 2 m visine i ima i vetar da struji :)

Van mreže Miki

  • ***
  • Poruke: 2.821
  • Starost: 27
  • Lokacija: Beograd - Bele vode (Žarkovo)
Odg: Avgust 2014 - III dekada
« Odgovor #306 poslato: 31. Avgust 2014. u 15:58 »
U Bg-u toplo i pretetežno vedro vreme , T 28°C . I dok je kod nas za sada stabilno vreme (sem u zapadnim  i jugozapadnim krajevima gde se očekuju poslepodnevni pljuskovi) u severozapadnoj Evropi ciklon koji nama donosi promenu vremena od danas poslepodne pa do kraja sledeće nedelje uveliko se razvija i približava Balkanu.


Van mreže Јоца

  • ***
  • Poruke: 3.105
  • Starost: 28
  • Lokacija: Београд - Церак
Odg: Avgust 2014 - III dekada
« Odgovor #307 poslato: 31. Avgust 2014. u 16:04 »
Pretežno sunčano i toplo, ima i fractusa na nebu. Ima razvoja u Bosni, u Kopaoničkom kraju i okolini Vranja, videćemo dokle će se nestabilna vazdušna masa proširiti večeras.

 

Van mreže Медо

  • ***
  • Poruke: 4.078
  • Starost: 28
  • Lokacija: Мрчајевци
Odg: Avgust 2014 - III dekada
« Odgovor #308 poslato: 31. Avgust 2014. u 18:59 »
Има лепих развоја на југозападу земље, а управо у овим тренуцима један јачи облак улази у Србију из правца Босне.

Овде пред залазак, претежно сунчано и пријатно, тренутно 24.6 C. Видећемо да ли ће се ове нестабилности проширити и на моје крајеве.

Van mreže Јоца

  • ***
  • Poruke: 3.105
  • Starost: 28
  • Lokacija: Београд - Церак
Odg: Avgust 2014 - III dekada
« Odgovor #309 poslato: 31. Avgust 2014. u 19:44 »
Maksimalan odraz u istočnoj Bosni iz ovom malog sistema, i u Ivanjičkom kraju je veselo:

« Poslednja izmena: 31. Avgust 2014. u 19:55 Јоца »

Van mreže Miki

  • ***
  • Poruke: 2.821
  • Starost: 27
  • Lokacija: Beograd - Bele vode (Žarkovo)
Odg: Avgust 2014 - III dekada
« Odgovor #310 poslato: 31. Avgust 2014. u 20:23 »
Prijatno i mirno veče , nakon današnjih maksimalnih 29°C kada je bilo baš toplo sada 23.4°C .
Off topic: Kao što sam već i napisao u predhodnom postu ciklon i dalje "luduje" po Evropi na putu do nas , usput daje padavine pokrivši oblacima 1/3 zapadne Eu.


Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.199
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Avgust 2014 - III dekada
« Odgovor #311 poslato: 31. Avgust 2014. u 21:34 »
Moji javljaju u Novom Selu jak pljusak sa grmljavinom uz pojacan vetar.

U Bg ima nesto oblaka,duva i jugoistocni vetric.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*


Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Avgust 2014 - III dekada
« Odgovor #312 poslato: 31. Avgust 2014. u 22:13 »
Grmi... :o

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.599
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Avgust 2014 - III dekada
« Odgovor #313 poslato: 31. Avgust 2014. u 22:14 »
Intenzivno sevanje i grmljavina sa jugozapada.

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.199
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Avgust 2014 - III dekada
« Odgovor #314 poslato: 31. Avgust 2014. u 22:28 »
Ajmo Paracin,deluje da ide pravo na vas :)
 u Novom Selu od tog oblaka 10,5mm.Vec se skroz izvedrilo kazu mi,kao da nista nije bilo.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže gambino

  • **
  • Poruke: 757
  • Lokacija: Beograd-Surcin
Odg: Avgust 2014 - III dekada
« Odgovor #315 poslato: 31. Avgust 2014. u 22:49 »
Napolju mirno i tiho kao zatisje pred buru.Velika kisa se sprema i u regionu i kod nas,voleo bih da mogu da prespravam ovih par dana.

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Avgust 2014 - III dekada
« Odgovor #316 poslato: 31. Avgust 2014. u 22:52 »
Otovrilo se nebo, pljusak u toku i kako je sada puklo auuu :-[

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Avgust 2014 - III dekada
« Odgovor #317 poslato: 31. Avgust 2014. u 23:27 »
Lele ljudi kako je opalio grom negde blizu, morao sam da ugasim racunar za svaki slucaj. Ovo je bila najjaca grmljavina ovog leta i totalno neocekivana akcija u ovom delu zemlje. :o

Smirilo se sada grmljavina, a kisa pada jos pomalo.

Od pljuska na stanici u severnom delu grada 6.1mm, a kod mene u kisomeru 2.5mm. Kakva razlika kada su konvektivne padavine u pitanju, kisomer je jos odavno trebao biti postavljen, ali sta je tu je sad.

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.599
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Avgust 2014 - III dekada
« Odgovor #318 poslato: 31. Avgust 2014. u 23:31 »
Kakva je to grmljavina bila. Palo je 6.1mm

Van mreže Јоца

  • ***
  • Poruke: 3.105
  • Starost: 28
  • Lokacija: Београд - Церак
Odg: Avgust 2014 - III dekada
« Odgovor #319 poslato: 31. Avgust 2014. u 23:46 »
Prijatno veče, naoblačilo se i počeo je vetar da duvka. T 21.5 °C