Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Meteo chat  (Pročitano 1347700 puta)

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.338
  • Starost: 39
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Meteo chat
« Odgovor #1940 poslato: 25. Jul 2016. u 23:35 »
Tuga  :( Kad pročitam ovakve vijesti, osjetim neku vrstu griže savjesti što se radujem vremenskim prilikama koje na kraju krajeva prouzrokuju tako nešto.
Uh, takodje...

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.280
  • Starost: 53
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Meteo chat
« Odgovor #1941 poslato: 26. Jul 2016. u 20:54 »
Tuga  :( Kad pročitam ovakve vijesti, osjetim neku vrstu griže savjesti što se radujem vremenskim prilikama koje na kraju krajeva prouzrokuju tako nešto. Iako se vjerovatnoća za tako nešto mjeri u promilima.

Isto :(

Vec rekoh da zazalih sto napisah kako je bila dobra gromovijada :(

🇷🇸 Сунчано и топло.
🇷🇺 Солнечно и тепло.

"Eeeeee!"

Van mreže skomimaster

  • ***
  • Poruke: 3.004
  • Starost: 31
  • Lokacija: Beograd-Borča (72m n.v.)
    • AMS Beograd - Borča
Odg: Meteo chat
« Odgovor #1942 poslato: 28. Jul 2016. u 11:09 »
Impresivan snimak pracenja  tajfuna "Nepartak" (pogodio Tajvan pocetkom ovog meseca) putem satelita, od samog formiranja do gasenja/disipacije  :worthy: :

http://agora.ex.nii.ac.jp/digital-typhoon/animation/wnp/r3/B13/mp4/201601.mp4

Jos ovakvih snimaka i podataka na sajtu: http://agora.ex.nii.ac.jp/digital-typhoon/himawari-3g/typhoon.html.en


Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #1943 poslato: 28. Jul 2016. u 17:05 »
Ja prilicno siguran da tu nije udario grom jer to bas blizu mene al aj da im verujem...
http://www.juznevesti.com/Drushtvo/Grom-istopio-asfalt-na-mostu-kod-DIS-a.sr.html

Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.317
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv

Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.731
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: Meteo chat
« Odgovor #1945 poslato: 04. Avgust 2016. u 17:38 »
I danas sam čitao. Neverovatno šta umeju da napišu.

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Meteo chat
« Odgovor #1946 poslato: 04. Avgust 2016. u 18:02 »
Bice uslova i za obilan grad i olujni vetar, najvise ce padati u zapadnim i juznim delovima zemlje i do 30mm po metru kvadratnom. :comeon: :rofl:

To su ti nasi novinari, sramota. :facepalm:

Mada ima ljudi koji se pecaju na takve nebuloze, cisto zastrasivanje naroda nista drugo.

Van mreže Miki

  • ***
  • Poruke: 2.821
  • Starost: 27
  • Lokacija: Beograd - Bele vode (Žarkovo)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #1947 poslato: 04. Avgust 2016. u 18:28 »
 ^^ Zapravo Sale, taj deo teksta gde se spominje količina padavina i olujni vetar je preuzet sa sajta RHMZa odsek za meteorološke najave. :)
Nije da branim novinare kojima je bitan isključivo klik i publicitet, ali oni su faktički preneli RHMZ najavu.
http://www.hidmet.gov.rs/ciril/upozorenja/najava.php

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Meteo chat
« Odgovor #1948 poslato: 04. Avgust 2016. u 18:41 »
Preneli na malo izmenjen nacin, zastrasujuci kako ja to volim da kazem. :grin:

Nigde se u toj najavi ne pominje obilan grad da ce padati u zapadnim i juznim krajevima. Pre nego sto nesto napisu treba da obrate paznju kako ce da sroce recenicu da bude bez gresaka. Ipak su to nasi cenjeni novinari koji vole da pumpaju stvari samo tako, pa jos kad naprave ovakve ispade tj. greske stvarno ispadaju smesni.

Van mreže Miki

  • ***
  • Poruke: 2.821
  • Starost: 27
  • Lokacija: Beograd - Bele vode (Žarkovo)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #1949 poslato: 05. Avgust 2016. u 15:49 »
Slažem se, nekad me i ne čudi što meteorologe bije loš glas.
Dovoljno je pogledati apokaliptične tekstove i najave kao da će sekire padati i onda kada se ne desi ništa zna se ko je "kriv".
Mada, izgleda da im je to praksa od tipa majskih poplava, kao da su krenuli malo žešće u akciju upozoravanja javnosti od tad ili mi se čini...

Van mreže Ivan027

  • **
  • Poruke: 705
  • Lokacija: Kursumlija
Odg: Meteo chat
« Odgovor #1950 poslato: 06. Avgust 2016. u 01:01 »
Firenado iz cumulusa, El Reno.
Bas impresivno.


Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Meteo chat
« Odgovor #1951 poslato: 06. Avgust 2016. u 13:14 »
Kakva je ovo pomama za nevremenom danas po internet portalima?  :O Dobro, ajde što su se oglasili Blic, Kurir, Telegraf isl. koji svakih nedjelju dana najavljuju apokalipsu, nego vidim da su i oni portali koje sam do sada doživljavao oziljnijim (B92, N1) krenuli njihovim stopama.
Zaista ne mogu da razumijem, toliko je bilo situacija ovog ljeta sa mnogo jačim nepogodama, a da ih niko nije ni pomenuo, a danas od jednog sasvim bezazlenog fronta (nije isključeno da će negdje i donijeti nevrijeme, ali ništa ekstremno) oni napraviše apokalipsu.  :facepalm:


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm


Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.280
  • Starost: 53
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Meteo chat
« Odgovor #1952 poslato: 06. Avgust 2016. u 16:42 »
Kakva je ovo pomama za nevremenom danas po internet portalima?  :O Dobro, ajde što su se oglasili Blic, Kurir, Telegraf isl. koji svakih nedjelju dana najavljuju apokalipsu, nego vidim da su i oni portali koje sam do sada doživljavao oziljnijim (B92, N1) krenuli njihovim stopama.
Zaista ne mogu da razumijem, toliko je bilo situacija ovog ljeta sa mnogo jačim nepogodama, a da ih niko nije ni pomenuo, a danas od jednog sasvim bezazlenog fronta (nije isključeno da će negdje i donijeti nevrijeme, ali ništa ekstremno) oni napraviše apokalipsu.  :facepalm:

Pocela olimpijada, ljudi prate razne sportove, manje se bave citanjem i komentarisanjem vesti, posete opadaju pa bi jedna apokalipsa dobro dosla... makar lazna.

Inace, kod mene probilo sunce, a po tim tekstovima trebalo je dosad krov da mi prokaplje, oluci se zapuse, par drveta da bude oboreno, a bogami i grad da omlati malo...  :whistling:
🇷🇸 Сунчано и топло.
🇷🇺 Солнечно и тепло.

"Eeeeee!"

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Meteo chat
« Odgovor #1953 poslato: 08. Avgust 2016. u 16:12 »
BKR je postala vidljiva i u klimatološkim analizama (RHMZ, jul 2016). Izgleda da je jedina konkurencija novopečena KKR.  :D



padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Meteo chat
« Odgovor #1954 poslato: 08. Avgust 2016. u 17:16 »
Eeee, bravo Miloše. Upravo o ovome sam sad hteo da napišem.

Mi svi spominjemo BGK, a niste ni svesni kakva je tek rupa ovog leta Kraljevo, odnosno meteorološka stanica na Beranovcu. Otprilike je sve što je moglo da promaši promašilo, i ne samo to, nego su i linijski sistemi ili naglo slabili pred stanicom, ili tek slabijim delom prelazili preko stanice.

Nego to niko nije svestan toga ovako inače, sem da je iz ovih krajeva. Neka komšija Medo ovo potvdri.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.280
  • Starost: 53
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Meteo chat
« Odgovor #1955 poslato: 08. Avgust 2016. u 18:29 »
 ^^
Slobodno dodajte i SP-KR ovog jula gde su čak i čisti ziceri omašili. Bar na mestu gde je rhmz stanica  :hm: a bogami ni okolo nije mnogo bolje  :confused:
🇷🇸 Сунчано и топло.
🇷🇺 Солнечно и тепло.

"Eeeeee!"

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Meteo chat
« Odgovor #1956 poslato: 08. Avgust 2016. u 21:20 »
Dabogda crkli :grin:


Hehehe sad se seti njihove prognoze i da je Kimi ovde ubacio...  :computer: Ne znam sta ce biti u drugoj polovini avgusta i u septembru ali cini mi se da ne moze da promeni da je ovo leto bilo ok sa temperaturom i  vise nego dovoljno (u nekim mestima) i pravilno rasporedjenim padavinama  :)

Van mreže Медо

  • ***
  • Poruke: 4.076
  • Starost: 28
  • Lokacija: Мрчајевци
Odg: Meteo chat
« Odgovor #1957 poslato: 09. Avgust 2016. u 01:31 »
Да потврдим и ја ККР рупу, једноставно је скоро све прешло Краљево у ослабљеном издању или је једноставно заобишло у потпуности.  :)

Мада руку на срце, ни моје место није нешто бриљирало у јулу, Краљево 29,1 mm, Мрчајевци 50,2 mm, али у предности сам за једну добру кишу.

Такође има и разлике и у овој првој декади августа, Мрчајевци до сада 30,6 mm, Краљево 20 mm.

Не знам да ли је случајност или шта већ, али Краљево је овог лета рупа што се тиче падавина дефинитивно.  :D

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.338
  • Starost: 39
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Meteo chat
« Odgovor #1958 poslato: 09. Avgust 2016. u 10:42 »
Ustrucavao sam se ovo da napisem pre nekih 10-ak dana jer nisam mogao da znam kakav nam avgust dolazi ali sada vec mogu slobodno da konstatujem da mi je ovo leto jedno od lepsih koje pamtim.

Umerene temperature tj prosecne, bez onih dugotrajnih nesnosnih vrucina i sasvim solidna kolicina padavina je ono sto ce obeleziti ovo leto.
Nema nekih naznaka da ce ostatak ovog meseca nesto bitno promeniti.
Smenjivali su se topli periodi i nesto sveziji uglavnom sa padavinama pa je bilo za svakoga po nesto.
Nije mi nedostajalo ni kupanja i uzivanja napolju a opet nije bilo pretoplo, ma milina od leta...

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.579
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Meteo chat
« Odgovor #1959 poslato: 10. Avgust 2016. u 08:37 »
Interesantni su mi ovi iz RHMZS-a. Za proslu subotu kada se videlo da od nevremena nema nista oni najavise kataklizmu. Sada kada ima sanse za neko jace nevreme na zapadu i u sredisnjem delu zemlje ne objavljuju nista.