Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Jul 2016 - III dekada  (Pročitano 29275 puta)

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Jul 2016 - III dekada
« Odgovor #240 poslato: 27. Jul 2016. u 14:03 »
Nišlije, zaslužili ste  :laie: :tu:

Iako je na rubu jugoistočnog dela neba, prelepo izgleda taj Cb gledano odavde, baš ima i puno dodatnih razvoja ispod nakovnja.

I ka severoistoku je u daljini vrlo lep Cb, baš ono školski primer. Generalno, kao što vole dragi Paraćinci da kažu, ovi Cb-ovi u istočnim strujanjima su najlepši i najfotogeničniji.

Drže se i neki sićušni razvoji ka severozapadu, te jugozapadu takođe.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Ivan027

  • **
  • Poruke: 705
  • Lokacija: Kursumlija
Odg: Jul 2016 - III dekada
« Odgovor #241 poslato: 27. Jul 2016. u 14:11 »
Samo da ne bude stete, nadam se da ce Nele i Bart dobiti lepu kisu od ovog odraza.

Ovo ide u cistoj istocnoj struji, tako da ce i mene da pogodi ako ne promeni smer.

Jako je sparno sad, temperatura je 29C, kumulusi na sve strane.

Van mreže roki

  • ***
  • Poruke: 4.096
  • Starost: 32
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Jul 2016 - III dekada
« Odgovor #242 poslato: 27. Jul 2016. u 14:14 »
Zasad suncano i toplo..Nema nikakvih naznaka da bi moglo biti nekih razvoja.. T 28.5*C

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.579
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Jul 2016 - III dekada
« Odgovor #243 poslato: 27. Jul 2016. u 14:33 »
Severoistočno od grada se lepo to razvilo, ali nesto nisam ubeđen da će se spudtiti do samog grada. Trenutno je 31.4C

Van mreže Sanci

  • *
  • Poruke: 127
  • Starost: 29
  • Lokacija: Vozuća, BiH
Jul 2016 - III dekada
« Odgovor #244 poslato: 27. Jul 2016. u 14:49 »
Pretezno suncano i toplo, za sada nema nikakvih ozbiljnijih razvoja

T 29,1°C

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Jul 2016 - III dekada
« Odgovor #245 poslato: 27. Jul 2016. u 14:56 »
AUUUUUUU ljudi moji kakav pljusak...Do sada palo 32mm jos uvek pada slaba kisa i jugoistok kaze da ce jos padati a mozda i pojaca... Imam snimak pokusacu da ubacim...Kad sam prestao da snimam i dalje bio pljusak i ja stao na prozor i gledam kad je sevnula munja ispred mene na jedno pa mislim od  300-400m znaci obasja me i puce, al sam se cimnuo i odbacio u nazad, nadam se da nema stete...

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Jul 2016 - III dekada
« Odgovor #246 poslato: 27. Jul 2016. u 15:03 »
Javljam se iz Priboja. Ovamo pljusak, gromovi pucaju po okolnim brdima. Nešto me hoće pljuskovi ovih dana.  8)


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže nele-niš

  • ***
  • Poruke: 3.800
  • Lokacija: Brzi Brod-Niš
Odg: Jul 2016 - III dekada
« Odgovor #247 poslato: 27. Jul 2016. u 15:08 »
Šta reći, jedna od najjačih oluja u ovoj sezoni a možda i u poslednjih nekoliko i to sve još u istočnoj struji.

Kod mene je za pola sata palo ravno 30mm i sve to uz jak vetar i strahovite nalete pljuskova uz snažnu grmljavinu,
kod Barta 32mm a i centar je tu negde jer je ovo nevreme zahvatilo ceo grad.

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Jul 2016 - III dekada
« Odgovor #248 poslato: 27. Jul 2016. u 15:15 »
 ^^ Definitivno najjaca oluja od kad sam na forumu znaci ova i prosla godina...  :)
Ja prosipao kisomer na 32mm iako jos prska a evo i 2 puta zagrmelo prema istoku, ams kaze do 15h 22.7mm ali dobro cini mi se da u centru padalo i posle 15h od ovog talasa...
Ima jedan lep kumulus ka severoistoku
Jeste gfs davao padavine i za ovaj kraj i da su to konvektivne ali ovako jako nevreme nisam ocekivao, dobro je i sto nije bilo grada...
Ova linija sto se napravila ide ka severozapadu i mislim da ce samo da jaca... Izgleda kao koso slovo T



Jedna slika potopa iz mog dvorista iza kuce, video nije bas ok, ima dobrih delova doduse, ali ipak nista posebno jer je u tom trenutuku bas bilo tamno ovo je kasnije slikano i  bilo je bolje...

« Poslednja izmena: 27. Jul 2016. u 15:30 Bart »

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Jul 2016 - III dekada
« Odgovor #249 poslato: 27. Jul 2016. u 15:32 »
Odlicna kisa u Nisu. :tu:

U Paracinu puno sunca i mnogo sparno  i tesko vreme. Ovaj razvoj sto je bio severoistocno se raspao, dok novih razvoja ima u daljini ka jugoistoku i istoku. Jasno se uocava ovaj sistem koji je sada vec stigao do Aleksinca.

Inace ovde je i dalje glavna tema kisa od prekjuce, ovde u kraju svi pricaju kako nepamte tako dugotrajnu i jaku provalu oblaka. Juce mi je dolazio rodjak iz sela Mirilovac koje je udaljeno nekih 6km istocno od grada, kaze da je tamo sat vremena sastavilo nebo i zemlja, sigurno je palo i do 100mm.
U medijima se malo prenose takve informacije, stvarno sramota za nasu lokalnu televiziju koja nije emitovala ni jedan izvestaj o tome, a nema kuce gde voda nije usla u podrumske prostorije. Steta je velika, ljudima su unistene stvari.

Van mreže roki

  • ***
  • Poruke: 4.096
  • Starost: 32
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Jul 2016 - III dekada
« Odgovor #250 poslato: 27. Jul 2016. u 16:09 »
Sve bezveze razvoji..U koliko se razvije u toliko se i ugasi..

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.579
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Jul 2016 - III dekada
« Odgovor #251 poslato: 27. Jul 2016. u 16:15 »
Šunja se nesto sa istoka i jugoistoka. Trenutno sam u kancelariji pa ne čujem grmljavinu mada je munjolovac registrovao jednu. Trenutno 30.6C


Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Jul 2016 - III dekada
« Odgovor #252 poslato: 27. Jul 2016. u 16:16 »
Grmi, grmi, ja sam cuo dva puta, a evo dok ovo pisem i treci put. Bas se crni, eksplozivan razvoj kumulusa.

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Jul 2016 - III dekada
« Odgovor #253 poslato: 27. Jul 2016. u 16:17 »
Lepo to izgleda prema jugoistoku već jako dugo, samo nikako da dođe  :grin:

Vidi se prema severoistoku naravno i ovaj sićušni Cb-ić negde nad Gledićem, kao i ovaj istočno od Paraćina.

I pripeklo ga je ovde samo tako, sa Takt 32,0°C smo bez problema najtopliji  :morning:

EDIT: U roku od 10-15min sve se raspalo  :whistling:

Makar je probio pojačan vetar pa se lakše diše.
« Poslednja izmena: 27. Jul 2016. u 16:58 Kimi »
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Jul 2016 - III dekada
« Odgovor #254 poslato: 27. Jul 2016. u 17:05 »
Ovde jos 2mm od slabe kise i nekih 5min je pretilo da predje u umerenu...Sve ukupno 34mm...
Strujanje je jugoistocno ovde kako se ide prema severu tako u Vojvodini prelazi u cisto juzno...Bar tako kaze gfs na 700mb
Au kako je dobar ovaj jul za poljoprivrednike bar u ovom kraju naravno u drugim krajevima ima razlika, jos jedna dobra kisa tamo oko 5. avgusta i bice odlicno, mislim da posle ne treba vise za poljoprivredu  :)

Van mreže nele-niš

  • ***
  • Poruke: 3.800
  • Lokacija: Brzi Brod-Niš
Odg: Jul 2016 - III dekada
« Odgovor #255 poslato: 27. Jul 2016. u 17:46 »
Dugo se još cedilo nakon glavnog udara ali su to kod mene uglavnom bile retke krupne kapi i još 0.5mm.

Ovaj jul je na 89mm a sezona do sada kod mene na 443mm što je otprilike devetomesečni prosek.

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 3.992
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Jul 2016 - III dekada
« Odgovor #256 poslato: 27. Jul 2016. u 17:56 »
Bravo za Niš  :thumbup: Vi ste se ove godine pretplatili na ove izolovane situacije,ne dobijete nista kada u većem delu zemlje bude akcija i onda docekate svojih 5 minuta :) Vec nekoliko puta je tako bilo ove godine ;)
Jedan ne zanimljiv dan iza nas za sad,sem topline i ponekog oblačka,vec sutra u JZ strujanju moglo bi biti akcije ovamo.. :)

Van mreže roki

  • ***
  • Poruke: 4.096
  • Starost: 32
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Jul 2016 - III dekada
« Odgovor #257 poslato: 27. Jul 2016. u 19:15 »
Krenuli razvoji,prvo jedan sjeverno od Sarajeva dosta grmljavine bilo evo sad pocelo i juznije da grmi i prema istoku..J-Z strujanje sve vise preuzima dominaciju fino se to vidi na satelitu..







Jasno se vide jake kisne zavjese..Tuku gromovi samo tako..




Van mreže roki

  • ***
  • Poruke: 4.096
  • Starost: 32
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Jul 2016 - III dekada
« Odgovor #258 poslato: 27. Jul 2016. u 19:24 »
Auu koja ludnica u gradu nista se ne vidi..Max odraz tacno iznad grada..Ja otkako pratim ove radare,ne pamtim da je Sarajevo ikada pogodio max odraz..



Evo par mojih slika sa "sigurne" udaljenosti..Majka mi je javila da je u gradu haos,auta stala od silne vode,vec ima izvjestaja da je bilo grada velicine ljesnaka..Ovde trenutno jaka kisa

















PS:Razlog lose kvalitete slike je sto je bio ukljucen ISO..


Evo i izvjestaj sa klixa uz slike i nekoliko klipova

http://www.klix.ba/vijesti/bih/snazan-vjetar-i-grad-nevrijeme-se-srucilo-na-sarajevo-grad-nakratko-ostao-bez-struje/160727106#17
« Poslednja izmena: 27. Jul 2016. u 20:00 roki »

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Jul 2016 - III dekada
« Odgovor #259 poslato: 27. Jul 2016. u 20:31 »
Bravo za Niš  :thumbup: Vi ste se ove godine pretplatili na ove izolovane situacije,ne dobijete nista kada u većem delu zemlje bude akcija i onda docekate svojih 5 minuta :) Vec nekoliko puta je tako bilo ove godine ;)
Da znas da jesmo, pocetkom juna je bilo nesto slicno i evo i sada  :)

U centru palo oko 24mm, 10 manje nego kod mene...T vise nego prijatnih 21C
Danas pre nevremena temperatura je bila 31C a posle 19C i to je jedna od pozitivnih stvari danas :)