Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Jul 2016 - III dekada  (Pročitano 29277 puta)


Van mreže nikolapo

  • *
  • Poruke: 71
  • Starost: 28
  • Lokacija: Becej
Odg: Jul 2016 - III dekada
« Odgovor #261 poslato: 27. Jul 2016. u 23:02 »
Ovaj odraz u Bosni sto je aktivan kao da dobija sve vecu brzinu. Ispravite ne ako gresim :)

Van mreže Sanci

  • *
  • Poruke: 127
  • Starost: 29
  • Lokacija: Vozuća, BiH
Jul 2016 - III dekada
« Odgovor #262 poslato: 28. Jul 2016. u 00:10 »
Aktivan ovaj razvoj jos uvijek koji je nastao u Krajini, trenutno dogurao do Banja Luke...pod uslovom da se ne ugasi i ostane na ovoj putanji negdje predjutro bi mogao doci do mene..blicanje od njeg se primjeti odavde

Ovdje vedra i sasvim topla noc, 22*C


Van mreže roki

  • ***
  • Poruke: 4.096
  • Starost: 32
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Jul 2016 - III dekada
« Odgovor #263 poslato: 28. Jul 2016. u 00:46 »
Ovaj razvoj malo u zapadnoj struji malo u S-Z..Kako je glupo kad jedan glavni grad nema ozbiljniju meteo stanicu ili sta vec ili bar ja ne mogu da nadjem na netu..Evo ja moram da cekam 02:00 da bih na ogimetu vidio koliko je kise palo..

Van mreže Sanci

  • *
  • Poruke: 127
  • Starost: 29
  • Lokacija: Vozuća, BiH
Jul 2016 - III dekada
« Odgovor #264 poslato: 28. Jul 2016. u 00:56 »
@roki

Na synop.meteos.rs prema mjerenjima u 18z za Sarajevo stoji 22mm

Van mreže Sanci

  • *
  • Poruke: 127
  • Starost: 29
  • Lokacija: Vozuća, BiH
Jul 2016 - III dekada
« Odgovor #265 poslato: 28. Jul 2016. u 00:56 »
@roki

Na synop.meteos.rs prema mjerenjima u 18z za Sarajevo stoji 22mm

Van mreže Медо

  • ***
  • Poruke: 4.076
  • Starost: 28
  • Lokacija: Мрчајевци
Odg: Jul 2016 - III dekada
« Odgovor #266 poslato: 28. Jul 2016. u 01:06 »
У дану за нама ништа значајно, било је послеподне неколико капи кише последица неког покушаја развоја, али све то то трајало пар тренутака, наравно не треба трошити речи на спарину, максимална температура износила је 30,7 C.

Тренутно баш пријатна ноћ, душу дало за спавање, 17,9 C.

Van mreže roki

  • ***
  • Poruke: 4.096
  • Starost: 32
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Jul 2016 - III dekada
« Odgovor #267 poslato: 28. Jul 2016. u 01:34 »
Hvala @Sanci na info

Krenuo neki razvoj u Slavoniji..

Van mreže Srđan

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 2.323
  • Starost: 23
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Jul 2016 - III dekada
« Odgovor #268 poslato: 28. Jul 2016. u 07:55 »
U danima nakon mog poslednjeg javljana u Tropei je preovladavalo suncano, toplo i pomalo sparno vreme, uz slab dnevni razvoj oblaka u pojedinim danima (kumulusi). Vetar je bio slab. Najvisa dnevna temperatura je po mojoj proceni bila malo iznad 30°C. I noci su bile tropski tople i sparne sa najnizom temperaturom iznad 20°C. More se postepeno smirivalo nakon nevremena koje sam pominjao u mojoj poslednjoj poruci, a odigralo se 15. jula, tako da za vikend i u ponedeljak ove sedmice talasa gotovo i da nije ni bilo, a prelepa tirkizna boja, prozirnost i cistoca istog su dosli do punog izrazaja. Relativno je toplo (more) uz temperaturu, kako je rekao vodic, oko 25-26°C.

Vec u nedelju slutilo je na promenu vremena. Strujanje oblacnosti je do tada bilo s mora (otprilike zapadno), a tog dana je okrenulo na juzne pravce. Kumulusi su bili retki kao i u prethodnm danima, ali su znatno vise isli u visinu. Posto je Kalabrija pretezno planinska regija, ka unutrasnjosti kopna i nije bas tako dobar pogled, te dok sam se nalazio u hotelu mislio sam da nemam najbolju  priliku da tog dana u kasnim popodnevnim casovima uslikam jedan od najlepsih kumulusa (barem veci deo) koje sam video (mozda cak i kumulonimbus), a kada sam neposredno nakon toga otisao do centra misleci da cu tamo napraviti bolju fotografiju, jer se postepeno izdizao oblak iznad planina, dobar vidik su mi zaklanjale zgrade i nikako nisam mogao da nadjem neko uzvisenje, tako da sam ostao uskracen za jos jednu lepu uspomenu sa putovanja. :facepalm: Krajem dana ka jugozapadu se stvorila jedna linija manjih kumulusa iza koje se nalazila cirostratusna oblacost, ali se po zalasku sunca brzo razvedrilo. I tog dana je duvao slab vetar. Kako najniza, tako i najvisa dnevna temperatura bile su bez bitnije promene.

U ponedeljak je nakon vedrog jutra i veceg dela prepodneva, sredinom dana bilo malo do umereno oblacno vreme (altokumulusi), da bi me nakon popodnevne dremke :grin: docekalo gotovo potpuno oblacno i tamno nebo, ali se zadrzalo toplo vreme. U mnostvu oblaka, definitivno je bilo i kumulonimbusa. Tokom veceri smenjivali su se oblacni periodi i periodi vedrog neba, a u dva navrata je i poprskala slaba kisa, ali bez merljivih padavina. Ceo dan je bilo veoma sparno, a nebo mutno. Bio sam ''ubedjen'' da ce se te noci nesto desiti, te sam zaspao tek dva sata iza ponoci i ostavio sirom otvorena vrata od terase.

U pet ujutru u utorak probudio me je monsunski pljusak, koji u pocetku nije davao grmljavinu. Nakon toga padala je jos oko sat vremena umerena i jaka kisa, koja je postepeno slabila, a vetra uopste nije bilo zbog cega je bila jos veca sparina. Po mojoj proceni palo je oko 15mm kise. Potom je osvanulo delimicno oblacno i prijatno jutro, a hladan vetar je dobijao na snazi. Tokom prepodneva bilo je delimicno oblacno, a mogli su se opaziti i stratusi koji su se spustili veoma nisko. Temperatura nije previsle porasla - za svega nekoliko stepeni, a duvao je i umeren i pojacan, hladan vetar.

U ranim popodnevnim casovima istog dana poleteli smo za Beograd. Tokom veceg dela leta je bilo umerene oblacnosti ispod nas, a bilo je i dosta turbulencija zbog cega smo gotovo celo vreme morali da budemo vezani.

U Beogradu nas je (oko 15h) docekalo pretezno oblacno i suvo vreme. Do kraja dana bilo je umerene oblacnosti, uz trend postepenog smanjenja iste. T-max 26.5°C. Tokom noci bilo je malo do umereno oblacno.

U sredu je bilo malo do umereno oblacno, toplo i sparno. T-max 31.2°C. Krajem dana se potpuno razverilo.

Trenutno je pretezno suncano i prijatno jutro. Vetar je slab i umeren, jugoistocni. Temperatura je vec 24°C na Kosutnjaku i 25°C na Vracaru. Videcemo zvanicne podatke uskoro, ali definitivno ce biti zabelezena tropska noc.








Van mreže roki

  • ***
  • Poruke: 4.096
  • Starost: 32
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Jul 2016 - III dekada
« Odgovor #269 poslato: 28. Jul 2016. u 08:39 »
U Sarajevu suncano i toplo T 20*C..Vec ima dobro razvijenih kumulusa okolo..Od jucerasnnjeg nevremena 24mm kise..Najvise kise palo u Bihaću 29mm..
« Poslednja izmena: 28. Jul 2016. u 08:54 roki »

Van mreže Darko Vr/Sc

  • **
  • Poruke: 1.513
  • Starost: 25
  • Lokacija: Surdulica (600mnv), Vranje (460mnv)
Odg: Jul 2016 - III dekada
« Odgovor #270 poslato: 28. Jul 2016. u 10:01 »
Suncano i u Surdulici  :)  T 22C  :morning:
juce ceo dan suvo, videcemo da li ce i danas tako biti, ali ne verujem
valjao bi koji pljusak barem da spusti T  :D

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Jul 2016 - III dekada
« Odgovor #271 poslato: 28. Jul 2016. u 10:11 »
Prijatna noć, nakon koje je osvanulo jutro sa maglom. Sada je sunčano, krenuo je razvoj ka planinama.

I pored baksuzne struje očekujem nešto kasnije, bar u neposrednoj blizini.

NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*


Van mreže roki

  • ***
  • Poruke: 4.096
  • Starost: 32
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Jul 2016 - III dekada
« Odgovor #272 poslato: 28. Jul 2016. u 10:28 »
Krenuli razvoji i po BiH,zasad se S-Z od Zenice aktiviralo ali satelit se sve vise puni..Ovo u sredisnjoj BiH bi sad trebalo samo da jaca,vjerovatno ce se spojiti ova dva razvoja uskoro..

EDIT:Raspucalo se dobro po BiH a ova satelitska snimka sad nasla da zastopa..

Ima i max odraza..Vec je ovo pocelo da se spaja u ogromnu liniju..

« Poslednja izmena: 28. Jul 2016. u 11:41 roki »

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Jul 2016 - III dekada
« Odgovor #273 poslato: 28. Jul 2016. u 11:39 »
Stalo ovo na granici i to ti je, nece da ide van EU ;) Bar po animaciji cini mi se da je strujanje slabo juzno/jugozapadno...Aktivirao se i jugozapad zemlje... T 27.7°C

Van mreže teletabis89

  • **
  • Poruke: 1.092
  • Starost: 34
  • Lokacija: Margečan (okolica Varaždina)
Odg: Jul 2016 - III dekada
« Odgovor #274 poslato: 28. Jul 2016. u 11:51 »
Dok je u Slavoniji jače nevrijeme, ovdje je umjereno oblačno, puše slab do umjeren vjetar.

Od ponedjeljka je u nekoliko navrata palo "par kapi" kiše.
Minimalne i maksimalne dnevne temperature, oborine, animacije radara i ostalo

http://www.serbianmeteo.com/forum/index.php?topic=3656.0

Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 3.992
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Jul 2016 - III dekada
« Odgovor #275 poslato: 28. Jul 2016. u 12:03 »
Toplo i sparno,ima i visoke oblacnosti prema zapadu
Očekujem danas akcije u Bg-u pri ovim strujanjima :)

Van mreže Sanci

  • *
  • Poruke: 127
  • Starost: 29
  • Lokacija: Vozuća, BiH
Odg: Jul 2016 - III dekada
« Odgovor #276 poslato: 28. Jul 2016. u 12:06 »
Oblacno, grmi prema J-JI...trebao bi i ovdje pljusak uskoro
T 26,3°C




Van mreže roki

  • ***
  • Poruke: 4.096
  • Starost: 32
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Jul 2016 - III dekada
« Odgovor #277 poslato: 28. Jul 2016. u 12:11 »
Ja bih prije rekao da je ovo zapadno uz malo S-Z strujanja..Zasad "sarajevska rupa" dominira..

Van mreže astrogodra

  • **
  • Poruke: 580
  • Lokacija: Kragujevac-Loznica
Odg: Jul 2016 - III dekada
« Odgovor #278 poslato: 28. Jul 2016. u 12:18 »
Ovo nije ni malo naivno sto dolazi sa J-Z Loznice ,grmi opasno....
Astronomsko društvo Aristarh - Kragujevac

http://aristarh.rs/

Van mreže Srđan

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 2.323
  • Starost: 23
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Jul 2016 - III dekada
« Odgovor #279 poslato: 28. Jul 2016. u 12:23 »
Do skoro je bilo pretezno suncano. Trenutno je umereno oblacno (nesto vise oblaka ima ka zapadu i jugozapadu), toplo i sparno uz trend daljeg postepenog povecanja oblacnosti. Na nebu se mogu opaziti altokumulusi i slabo razvijeni kumulusi. Pomalo je mutno (nebo) zbog dosta vlage u atmosferi. Vetar je slab, jugoistocni. Temperatura je oko pola dvanaest prema AMS-u na Vracaru dostigla 31.8°C, no sada je tacno 31°C, identicno zvanicnim merenjima u 12h (zaokruzeno na ceo stepen). Slican razvoj situacije i prema AMS-u na Kosutnjaku: Temperatura je dostigla 30.8°C, da bi potom postepeno opadala na trenutnih 29.4°C. Vlaznost je u 12h prema zvanicnim merenjima u Beogradu iznosila 45%, te je subjektivni osecaj cak 37°C. Pritisak je na visini meteoroloske stanice iznosio 999mb.

U oci mi je odmah zapalo Valjevo koje u 12h meri 29°C, vlaznost od cak 74%, te je subjektivni osecaj iznosio cak 40°C.







Kratkotrajnih i lokalnih pljuskova sa grmljavinom u ovim trenucima ima na jugozapadu zemlje, po obroncima Kopaonika, kao i u Backoj, dok u Macvi ima jedan organizovani sistem, koji se krece u zapadno-jugozapadnoj struji i trenutno Loznici i okolini daje jak pljusak sa grmljavinom, kao i lokalnu pojavu sugradice i grada.
« Poslednja izmena: 28. Jul 2016. u 12:37 srdjan »