Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Chat  (Pročitano 696947 puta)

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Chat
« Odgovor #2740 poslato: 03. Jul 2014. u 18:07 »
I 30. juna je bilo gadno u tim krajevima. Na YouTube ima snimaka HP superćelije u Pirotu. Pre toga je jedna prošla istočnije od Pirota, pa pravac u Bugarsku otišla.
Pogledao sam te snimke, opako je izgledao taj oblak, kao i oluja koja se obrusila na Pirot u ponedeljak. Iz sekunde u sekundu se vidi kako nevreme sve vise dobija na snazi, steta samo sto kratko traje snimak:

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=YRut_DO32hk" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=YRut_DO32hk</a>

Ovo moze da napravi veliku materijalnu stetu, na svu srecu kod mene ovakva olujcina nije bila skoro, niti bi voleo da nesto slicno bude i ovde.

Van mreže Miki

  • ***
  • Poruke: 2.821
  • Starost: 27
  • Lokacija: Beograd - Bele vode (Žarkovo)
Odg: Chat
« Odgovor #2741 poslato: 05. Jul 2014. u 14:23 »
Da li neko moze da mi objasni zasto mi je nestala slika sa posta , i citava recenica kojom sam objasnio istu. Naime to je post o prognozi vremena za jedan period , gde sam postavio sliku GFSovog CAPE-a za cinimi se za ovaj ponedeljak. Interesuje me kako je to moguce , da li je to neko sa namerom sklonio ili je to nesto do foruma , a ako jeste neko voleo bih i barem obrazlozenje . Takodje , vreme prognoze na kartama se isto promenilo , pa tako sam postavio kartu za ponedeljak , a na slici je vreme cetvrtak , a znam da ja licno nista nisam menjao ... Bas me ovo zbunjuje

Van mreže Miki

  • ***
  • Poruke: 2.821
  • Starost: 27
  • Lokacija: Beograd - Bele vode (Žarkovo)
Odg: Chat
« Odgovor #2742 poslato: 05. Jul 2014. u 14:27 »
Ah napravio sam 2 posta , jedan za dugorocnu a drugi za obicnu prognozu pa sam se totalno zbunio :) tek sam sad video
EDIT: I dalje imam problem da se vreme na prognostickim kartama menja  :neznam:

Van mreže Медо

  • ***
  • Poruke: 4.078
  • Starost: 28
  • Lokacija: Мрчајевци
Odg: Chat
« Odgovor #2743 poslato: 05. Jul 2014. u 15:52 »
 ^^

Не знам шта радиш, али пробај овако, десни клик на слику па wiew, онда је сачувај, па иди на неки сајт, на пример dodaj rs, приликом одабира слика коју желиш да избациш на форум, изабереш ту што си претходно сачувао и то је то, како ти радиш?

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.396
  • Starost: 28
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Chat
« Odgovor #2744 poslato: 05. Jul 2014. u 16:55 »
Ja sam preporucujem program "LightShot" , mozete da isecete deo slike ili cega vec ( primer dole ), automatski se uploaduje, prakticnije je nego da se sacuva slika pa da se posle uploaduje preko nekih sajtova tipa dodaj.rs

Izguglajte, besplatan je program.

ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže Miki

  • ***
  • Poruke: 2.821
  • Starost: 27
  • Lokacija: Beograd - Bele vode (Žarkovo)
Odg: Chat
« Odgovor #2745 poslato: 05. Jul 2014. u 19:35 »
Hvala Medo i Ziko na odgovorima! :)
E pa ja obicno idem samo view , zatim prekopiram link slike i samo ga "nalepim" na forum , tj tamo gde kopiras sliku.
Ziko mislim da cu koristiti od sad lightshot posto ga vec imam na kompu.

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.301
  • Lokacija: Beograd
Odg: Chat
« Odgovor #2746 poslato: 06. Jul 2014. u 00:25 »
Pa to je tamo Vlaski kraj, mnogi ljudi su na privremenom radu u inostranstvu, zato slabo koga ima. Ako vec nekog ima to su uglavnom stariji ljudi koji cuvaju te kuce.

Da vidite samo kakve vile od kuca su u selima severoistocno od Cuprije prema Despotovcu, jer je i taj kraj isto Vlaski. Kao sto Kimi kaze dvorci bukvalno, ja sam jednom prolazio i ostao sam bez teksta.

Ne zaboravi i Romi!!

Van mreže ssoney

  • **
  • Poruke: 1.731
  • Starost: 44
  • Lokacija: Vrsac

Van mreže beket

  • **
  • Poruke: 1.628
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Chat
« Odgovor #2748 poslato: 31. Jul 2014. u 22:48 »
malopre sam videla novu vest na 021.rs - nestala još neka tinejdžerka, danima se alarmira nestanak Tijane Jurić, bila je gomila dezinformacija na fb, ma katastrofa...

jeste leto, jesu to lepe devojke, možda su same poželele da odu na more, sa nekim 'frajerom' - ali ovo je već previše!

bila sam i ja mlada, pamtim neke situacije (a tad je bilo i drugo vreme) - ovo sad nije za zezanje!

Van mreže zec

  • ***
  • Poruke: 2.839
Odg: Chat
« Odgovor #2749 poslato: 31. Jul 2014. u 22:56 »
Ko zna šta se tu dešava.
Ja imam drugaricu koja je iz čista mira napustila kuću sa dečkom. Sada živi u domu. A tek ima 16.

Takođe, jedan moj drug, iz osnovne, je pobegao od kuće u Bg. Dve nedelje je bio sam, vukao se po kazinu. Prodao je zlato da bi došao do para. Roditelji su hteli da polude, jer nije imao nikakvih problema. Došlo mu.

Van mreže Miki

  • ***
  • Poruke: 2.821
  • Starost: 27
  • Lokacija: Beograd - Bele vode (Žarkovo)
Odg: Chat
« Odgovor #2750 poslato: 31. Jul 2014. u 22:57 »
Cuo sam i ja isto  i moram da priznam da me je pomalo uznemirila vest da je Tijana zadnji put vidjena cak u Madjarskoj... A za ovu drugu jos uvek nista ne znaju. Ko zna sta se desava , nadajmo se da nije nikakva trgovina ljudima  ili pak ne daj boze ono gore o cemu ne zelim da razmisljam. S druge strane , mozda su pobegle od roditelja za nekim novim zivotom i nekim ludorijama koje samo one mogu da isplaniraju , sto ne iskljucujem kao mogucnost , ali sve su ovo spekulacije. Samo ne mogu da zamislim kako li je njihovim roditeljima sada..... pa moji polude kad me nema 2 sata a tu sam u kraju a ne ovako nesto.

Van mreže Saobraćajna Kamera

  • *
  • Poruke: 207
  • Lokacija: Beograd
    • Saobraćajna Kamera
Re: Odg: Chat
« Odgovor #2751 poslato: 31. Jul 2014. u 23:14 »
malopre sam videla novu vest na 021.rs - nestala još neka tinejdžerka, danima se alarmira nestanak Tijane Jurić, bila je gomila dezinformacija na fb, ma katastrofa...

jeste leto, jesu to lepe devojke, možda su same poželele da odu na more, sa nekim 'frajerom' - ali ovo je već previše!

bila sam i ja mlada, pamtim neke situacije (a tad je bilo i drugo vreme) - ovo sad nije za zezanje!
Za ovu drugu se nezvanično javilo da se javila dečku.

Ipak, strašno je pročitati ovakve vesti.
Beograd

youtube.com/user/saobracajnakamera


Van mreže Miki

  • ***
  • Poruke: 2.821
  • Starost: 27
  • Lokacija: Beograd - Bele vode (Žarkovo)
Odg: Chat
« Odgovor #2752 poslato: 07. Avgust 2014. u 00:43 »
Evo  udarne vesti , našli otmičara! Valjda će i devojku naći...
http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/486011/Uhapsen-otmicar-Tijane-Juric-Stefanovic-i-Veljovic-hitno-otisli-u-Bajmok/komentari#komentar_poslat
EDIT: Nazalost izgleda da je nadjena mrtva.. strasno :/

« Poslednja izmena: 07. Avgust 2014. u 01:44 Miki96 »

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Chat
« Odgovor #2753 poslato: 07. Avgust 2014. u 08:33 »
Tragedija  :cry:

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.331
  • Starost: 53
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Chat
« Odgovor #2754 poslato: 07. Avgust 2014. u 09:00 »
O boze, pa zar dete od 15 godina... Pa dokle ce vise ti bolesnici da se setaju okolo... ma nemam reci, zaista!
🇷🇸 Сунчано и топло.
🇷🇺 Солнечно и тепло.

"Eeeeee!"

Van mreže Saobraćajna Kamera

  • *
  • Poruke: 207
  • Lokacija: Beograd
    • Saobraćajna Kamera
Re: Chat
« Odgovor #2755 poslato: 10. Avgust 2014. u 00:22 »
Beograd

youtube.com/user/saobracajnakamera

Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Chat
« Odgovor #2756 poslato: 25. Avgust 2014. u 13:58 »
Jedno pitanje za kolege koji imaju kisomere.

Ne znam da li da sklonim kisomer iz dvorista kada su stabilni dani, da se ne osteti plastika mozda od jakog sunca?


Van mreže Aleksa

  • ***
  • Poruke: 2.974
  • Lokacija: Sovljak (Opština Bogatić)
Odg: Chat
« Odgovor #2757 poslato: 25. Avgust 2014. u 16:25 »
Skloni, ipak je to plastika.

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.609
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Chat
« Odgovor #2758 poslato: 25. Avgust 2014. u 17:32 »
Jedno pitanje za kolege koji imaju kisomere.

Ne znam da li da sklonim kisomer iz dvorista kada su stabilni dani, da se ne osteti plastika mozda od jakog sunca?



Nema potrebe da sklanjas. Ki[omer je namenjen da stoji na otvorenom bez obzira na vremenske uslove. Ima on svoju zastitu.

Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.731
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: Chat
« Odgovor #2759 poslato: 25. Avgust 2014. u 23:14 »
I ja imam isti takav, već je tri godine stalno napolju i ništa mu ne fali. Sklanjao sam prošle godine samo kad je bilo preko 35 stepeni i stabilno vreme.