Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Chat  (Pročitano 696997 puta)

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.212
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Chat
« Odgovor #2860 poslato: 08. Mart 2015. u 23:07 »
Ništa osetio nisam.Baš ništa.

Ili sam više ovde ogluveo na registrovanje istih ???
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže beket

  • **
  • Poruke: 1.628
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Chat
« Odgovor #2861 poslato: 08. Mart 2015. u 23:12 »
I ja osetih zemljotres, solidno je zaljuljalo na trećem spratu. Mogu zamisliti kako je bilo na višim spratovima...

a nije bilo tako strašno ovog puta, ja sam na 16. spratu, obično jače osetim udaljenije potrese, ovaj zlatiborski nije novost...

Van mreže Djordje...storm chasers....

  • ***
  • Poruke: 3.149
  • Starost: 29
  • Lokacija: Равње-Мачва -Сремска Митровица-Хесна
  • Usus est optimus magister
Chat
« Odgovor #2862 poslato: 08. Mart 2015. u 23:16 »
Treslo se i u Macvi jako sam se uplasioo haha :-[:-[:-[

Јануар :62.5mm
Фебруар: 4,2мм
Март: 10,0мм
Година:76.7mm

Van mreže ciklon

  • ****
  • Poruke: 5.338
  • Starost: 40
  • Lokacija: Vrbas
Odg: Chat
« Odgovor #2863 poslato: 08. Mart 2015. u 23:50 »
Kod mene se nije osetio zemljotres, novine pisu da se osetio u Novom Sadu.

Van mreže Vindsval

  • *
  • Poruke: 70
  • Lokacija: Banovo brdo - Beograd
Odg: Chat
« Odgovor #2864 poslato: 08. Mart 2015. u 23:51 »
a nije bilo tako strašno ovog puta, ja sam na 16. spratu, obično jače osetim udaljenije potrese, ovaj zlatiborski nije novost...

Kada neko ko živi na šesnaestom spratu, poput tebe, kaže da "nije bilo tako strašno", onda je ovo bio najobičniji zemljotreščić... ili zemljotresić? :neznam:

 :)

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.417
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Chat
« Odgovor #2865 poslato: 08. Mart 2015. u 23:55 »
Srećom sam bio napolju u tom trenutku, a u gradskom prevozu je uvijek zemljotres. :) Ne volim zemljotrese, jeza me uhvati pri pomisli na njih, valjda zato što sam se naslušao priča o velikom zemljotresu na CG primorju 1979.


padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac 27.2mm
prosek - 48.7mm

padavine u aprilu 2024:
Vračar - 28.4mm
Miljakovac - 34.3mm
prosek - 51.5mm

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.396
  • Starost: 28
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Chat
« Odgovor #2866 poslato: 09. Mart 2015. u 00:01 »
Ja ništa osetio nisam, u Melencima sam trenutno
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže beket

  • **
  • Poruke: 1.628
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Chat
« Odgovor #2867 poslato: 09. Mart 2015. u 00:22 »
Kada neko ko živi na šesnaestom spratu, poput tebe, kaže da "nije bilo tako strašno", onda je ovo bio najobičniji zemljotreščić... ili zemljotresić? :neznam:

 :)

a možeš da mi ne veruješ, ali tako je bilo - pre nekih ohoho, desetak i kusur godina, bio je neki zemljotres duplo više ka jugu nego ovaj sad, pa se na visokom spratu baš jako osetio a na nižim nije uopšte... ne znam ni ja, valjda su to te amplitude, vibracije ili šta već...

Van mreže Медо

  • ***
  • Poruke: 4.078
  • Starost: 28
  • Lokacija: Мрчајевци
Odg: Chat
« Odgovor #2868 poslato: 09. Mart 2015. u 00:26 »
Ни ја ама баш ништа нисам осетио, био сам напољу и нико ништа овде није ни осетио, а богами добро га је тресло у Косјерићу, није то мала амплитуда.


Van mreže Vindsval

  • *
  • Poruke: 70
  • Lokacija: Banovo brdo - Beograd
Odg: Chat
« Odgovor #2869 poslato: 09. Mart 2015. u 01:57 »
a možeš da mi ne veruješ, ali tako je bilo - pre nekih ohoho, desetak i kusur godina, bio je neki zemljotres duplo više ka jugu nego ovaj sad, pa se na visokom spratu baš jako osetio a na nižim nije uopšte... ne znam ni ja, valjda su to te amplitude, vibracije ili šta već...

Ma nije da ti neverujem, samo se začudih da se na tako visokim spratovima nije jače osetio, ali kao što reče, te amplitude ne moraju uvek biti iste, bez obzira na magnitudu i na udaljenost potresa, tako da ima smisla. Primera radi, zemljotres iz 2010. godine, koji je pogodio Kraljevo, nisam osetio ništa više od ovog, iako je onaj bio daleko snažniji, sa razornim posledicama u epicentru i okolini, a vazdušna udaljenost između Kraljeva i Beograda je za svega 20-ak km duža od one između Kosjerića i Beograda.

Ovo ":neznam:" se odnosilo na pitanje da li je ispravno zemljotreščić ili zemljotresić... ;D Ili se za imenicu zemljotres uopšte ne koristi deminutiv...

Van mreže aca asceric

  • ***
  • Poruke: 2.416
  • Starost: 26
  • Lokacija: Zemun Polje ( Plavi Horizonti ) 82 m.n.v.
Odg: Chat
« Odgovor #2870 poslato: 09. Mart 2015. u 15:18 »
Nista nisam osetio posto zivim u kuci .

Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.319
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Chat
« Odgovor #2871 poslato: 10. Mart 2015. u 19:42 »
U "poplavi" raznih "menadžera", od kojih mnogi (to je izgleda "u trendu" ili "IN") čim završe neku višu školu ili fakultet prave vizit-karte sa "titulom" menadžer, ima i onih koji će možda postati "vođe/lideri" (ne mislim na "politički vođa") a mnogi će verovatno ostati "uspešni menadžeri" samo u svojim glavama i eventualno "statusima" na društvenim mrežama.
U poslednje vreme, naročito na sve brojnijim privatnim fakultetima (ovim ne isključujem ni državne ustanove), sve više ima smerova za školovanje "menadžera" za "prosipanje iz šupljeg u prazno" pa možda nije ni čudno što je svaki treći "menadžer" za nešto...
Posebno "obožavam" one koji u svakodnevnom govoru, u pokušaju da opišu svoje obrazovanje i/ili "job" kojim se bave, koriste strane reči i izraze čak i kada postoje odgovarajuće naše (srpske) reči za to o čemu govore.
Verovatno nisam "IN", retko posećujem "fešn performanse", na koncertima mi nije bitno šta se dešava u "bekgraundu" nekog "stejdža", ne obraćam pažnju na to šta je "stajliš" i kakav je "trendi autfit", koji je "asesoar" neophodan čak i kada se neka dama oblači "kežual" i nema "mejkap", slabo obilazim "fensi lokejšn" a ništa ne "šerujem" niti "lajkujem" na "fejsu", po "difoltu" sam nepoverljiv prema onima koji u prvoj rečenici kažu da lako "hendluju" sve "dnevne taskove", nemam ništa protiv da me neko "dilituje" iz adresara jer mu nisam "forvardovao" pozivnicu za "šoping" i "šuting" sa našim "selebriti" ličnostima u novootvorenom "šoping molu"-nekome je to baš značajan "ivent" i "hepening" od koga očekuju "benefit", naročito za one koji se školuju za zvanje "ivent menadžer". Nisam "hejter"  ;) a sledeća slikica mi se sviđa (verujem da će je svi naši "menadžeri" lako razumeti jer dobro "spikaju ingliš").



Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Chat
« Odgovor #2872 poslato: 11. Mart 2015. u 09:45 »
 ^^

 ???

Ulapšao si mi jutro Profiamater. Zahvaljujući tebi radni dan mi je počeo sa osmehom na licu. Taj osmeh će nažalost da isčezne već posle prvog sastanka ("daily meeting-a") koji je uobičajeni ("po default-u") početak mog radnog dana.  ???

Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.319
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Chat
« Odgovor #2873 poslato: 12. Mart 2015. u 18:32 »

 ???

Ulapšao si mi jutro Profiamater. Zahvaljujući tebi radni dan mi je počeo sa osmehom na licu. Taj osmeh će nažalost da isčezne već posle prvog sastanka ("daily meeting-a") koji je uobičajeni ("po default-u") početak mog radnog dana.  ???

Drago mi je ako ti je, zahvaljujući meni, jučerašnji radni dan počeo osmehom  :)
Verovatno tog osmeha nije bilo jutros jer je, pretpostavljam, većini bilo teško i da se razbude a kamoli da imaju osmeh kada kreću na posao u izuzetno tmurnom danu -u BGu je u 9h jutros delovalo kao da je 6h ili 17.30.

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.396
  • Starost: 28
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Chat
« Odgovor #2874 poslato: 19. Mart 2015. u 14:52 »
I šta sad, da li sme da se gleda u Sunce tokom pomračenja ili ne ?

negde sam čitao da Sunce 'najviše zrači tokom pomračenja' , da li je to istina i jel može neko o tome nešto da napiše u odgovarajućoj temi? :)
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.731
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: Chat
« Odgovor #2875 poslato: 19. Mart 2015. u 15:29 »
 ^^

Bez zaštite nikako ne gledati u sunce!

negde sam čitao da Sunce 'najviše zrači tokom pomračenja' , da li je to istina i jel može neko o tome nešto da napiše u odgovarajućoj temi? :)

Sunce zrači kako zrači, ne zna ono da se mesec našao ispred njega da bi pojačao svoje sijanje.



 :-: Zaštita postoji više, najbolje maska za zavarivanje, zatim zagaravljeno staklo, pa na primer magnetni disk  iz flopi diskete - toga se sećaju oni koji imaju malo više godina...

Sunčane naočare takođe nisu dovoljne za bezbedno gledanje u  :sun

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.331
  • Starost: 53
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Chat
« Odgovor #2876 poslato: 19. Mart 2015. u 21:48 »
^^

Bez zaštite nikako ne gledati u sunce!

Sunce zrači kako zrači, ne zna ono da se mesec našao ispred njega da bi pojačao svoje sijanje.



 :-: Zaštita postoji više, najbolje maska za zavarivanje, zatim zagaravljeno staklo, pa na primer magnetni disk  iz flopi diskete - toga se sećaju oni koji imaju malo više godina...

Sunčane naočare takođe nisu dovoljne za bezbedno gledanje u  :sun

Nemoj preporucivati zagaravljeno staklo - to mora dobro da se odradi - moj tast je tako trajno ostetio vid (ocno dno). Nije za igranje, ali zaista. Ako mozete - staklo od aparata za zavarivanje je najbolje - ima da se kupi svuda i nije ni skupo ali je najsigurnije.
🇷🇸 Сунчано и топло.
🇷🇺 Солнечно и тепло.

"Eeeeee!"

Van mreže Profiamater

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.319
  • Starost: 105
  • Lokacija: Beograd-centar, 130mnv
Odg: Chat
« Odgovor #2877 poslato: 02. April 2015. u 12:31 »
Prijava za posao  :D


Van mreže sale pn

  • ***
  • Poruke: 4.631
Odg: Chat
« Odgovor #2878 poslato: 23. April 2015. u 23:08 »
Ove rijaliti programe bi trebalo zakonom zabraniti. U pocetku kada se prvi put emitovao veliki brat kod nas 2006. godine to i nije bilo tako lose, ovo sada je dno dna. Ne znam da li je neko video kakav su olos (da se ne izrazavam grublje) skupili u parovima, pa ono je strasno. Gledam i ne verujem do koje granice ljudski mozak moze da ide, brukaaa, ali ne mare oni za to.. :doh:

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.396
  • Starost: 28
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Chat
« Odgovor #2879 poslato: 24. April 2015. u 01:55 »
 ^^ ^^

 :cry: :cry: :cry:

Nemam puno toga da dodam, nažalost i moji roditelji prate to.. tuga, jad, čemer
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina