Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Chat  (Pročitano 692413 puta)

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Chat
« Odgovor #3280 poslato: 13. Jun 2017. u 20:36 »
Ta priča o malinama i malinarima, hladnjačama, otkupnoj ceni blokadama... se ponavlja skoro svake godine i očigledno da postoji problem, ali očigledno najviše medju ljudima gde je mnogo sujete i ne mogu da se dogovore... A maline su počele da se gaje i u drugim delovima zemlje, pa ćemo videti. Konkurencija čini svoje, ako je veća ponuda biće i manja cena, tu je konkurencija iz poljske itd... Mene recimo mnogo zanima Džoovo iskustvo, mada je on tek podigao malinjak. Mnogo je tu igrača, skidača kajmaka i mutivoda a sa druge strane nesloga. Poslovična. I tipično naša.
Znas kako kazu mala bara mnogo krokodila  :grin:  ;) Dzo covek radi u malinjaku vidis da ga nema na forumu,sto bi mi na jugu rekli zakasao  :D

Pre nekoliko godina je bila da kazem aronija u modi sad citam na jednom drugom mestu cena ocajna i nema gde da se plasira a mnogo je ljudi nasadilo... Ja nemam tih problema nasadio jednu u dvoristu ona rodi i na kraju nista nit ima za sok nit je slatka da se pojede a mnogo je zdrava to stoji... Tako da je tu kao ukras  :)

Van mreže Sofronije

  • ***
  • Poruke: 2.278
  • Starost: 53
  • Lokacija: Smederevska Palanka
Odg: Chat
« Odgovor #3281 poslato: 13. Jun 2017. u 21:53 »
I ja imam jednu aroniju u selu ali to mene neodoljivo podseca na naše trnjine, čak je i list jako sličan, a bogami i ukus  :) Komšija pravi sok, pa menjam za med kad mi treba  :laie:

Za maline čitam da je zaista cena na svetskom tržištu pala, da je u Čileu u februaru otkupljivana za 600 pezosa kilo (0,75€) za klasičnu prozvodnju dok je organska plaćana 1450 pezosa što je 2 eur a kažu da je to granica isplativosti. U medjuvremenu su na tržište uleteli kinezi ali sa high-end proizvodima i takodje organskom malinom, dok u evropi pored poljske stiže i ukrajinska malina, a industrija koja je najveći potrošač baš te najjeftinije i traži.

E, sad ko koga kod nad maže i farba to je potpuno drugo pitanje. Ovde je previše malih proizvodjača, jedni se bune, drugi beru i prodaju i tako u krug. Na kraju, mislim da svako može da lageruje proizvod i čeka veću cenu. Videćemo šta će biti, ali znam da će se priča ponoviti kao mnogo puta dosad.
🇷🇸 Сунчано и топло.
🇷🇺 Солнечно и тепло.

"Eeeeee!"

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.579
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Chat
« Odgovor #3282 poslato: 14. Jun 2017. u 01:08 »
To je tako yato sto smo navikli da prodajemo malinu kao sirovinu. Treba da se promeni svest kod ljudi. Proizvesti, preraditi i lepo upakovati. Probajte da nađete u nekoj prodavnici neki proizvod od maline, nemoguća misija. :)

Kolega sa posla ima zasad crne maline (perverzija kako je rodila). Na zapadu je cena 30e po kilogramu, a kod nas ako bude 200 din/kg biće dobro. Moj mu je predlog da lepo to preradi sve u rakiju. Dobijes trajni proizvod koji ne može da se pokvari, multiplikuješ ga nekoliko puta i što je najvažnije hladnjačari ne mogu da te ucenjuju. Cena rakije od obične maline kreće se od 25-50e za 0.7litara.

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.379
  • Starost: 28
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Chat
« Odgovor #3283 poslato: 18. Jun 2017. u 19:27 »
 :rofl: :rofl: :laught: :rotf: :thumbup:

ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Chat
« Odgovor #3284 poslato: 18. Jun 2017. u 21:55 »
Nadam se da se niko ne uvredi jer ovo je samo sala, znaci svrha je samo da se nasmeju ljudi...  :grin:
 
Ovo danas pricaju svi koji nisu dobili kisu a sada vide da Bg tj dobar deo je dobio lepu kisu :) Legendarni Raka  :D
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=YYhU9ek074c" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=YYhU9ek074c</a>

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Chat
« Odgovor #3285 poslato: 18. Jun 2017. u 22:00 »
Haha :D Mislim da je neko već šerovao ranije taj klip u sličnoj situaciji, samo mi se čini da je sneg bio u pitanju. Moguće da je kolega Ciklon komentarisao. :)


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Chat
« Odgovor #3286 poslato: 18. Jun 2017. u 22:02 »
Ja to nisam video verovatno tada nisam ni bio na forumu sto je sigurno tako jer se ne secam pravog snega kod vas, ali eto imamo slicno razmisljanje    ;) :D

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Chat
« Odgovor #3287 poslato: 18. Jun 2017. u 22:03 »
Ma ko zna kad je to bilo, možda i pre 5-6 godina, samo se sećam da sam crkao od smeha. :D


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Chat
« Odgovor #3288 poslato: 18. Jun 2017. u 22:13 »
Realno Losmi od kada se popunila BKR pre malo vise od mesec dana oće vas... To se sećam da sam ja doprineo veoma preciznom prognozom zasnovanom na vise faktora  ;)  :grin:

Van mreže Srđan

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 2.323
  • Starost: 23
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Chat
« Odgovor #3289 poslato: 18. Jun 2017. u 22:31 »
Pozdrav Risbo, hteo sam da te obavestim da sam obrisao tvoju poruku u "Aktuelnim". Pošto vidim da se "mučiš", ako hoćeš da citiraš Dejovu poruku (koja nije u tih 20 prethodnih, koje se nalaze ispod radne površine na kojoj pišeš novu poruku) to možeš učiniti na sledeći način: otvoriš da pišeš novu poruku; potom se spustiš na dno stranice i videćeš brojeve; ako stisneš na broj 3 izaći će ti spisak tema za potforum "Aktuelne vremenske prilike"; i na kraju, naravno, pritisneš temu "Jun 2017 - II dekada", pronađeš poruku i umetneš citat. Da neko ne bi pomislio pogrešno, poruka nije bila uvredljive prirode, niti je na bilo koji način kršila pravila foruma.

Van mreže Srks

  • **
  • Poruke: 1.542
  • Lokacija: Novi Beograd - Studentski grad
Odg: Chat
« Odgovor #3290 poslato: 18. Jun 2017. u 22:42 »
Ja to nisam video verovatno tada nisam ni bio na forumu sto je sigurno tako jer se ne secam pravog snega kod vas, ali eto imamo slicno razmisljanje    ;) :D

Pa nemoj da se vređamo sad, Barte!  :grin: 

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Chat
« Odgovor #3291 poslato: 18. Jun 2017. u 22:56 »
Ja to nisam video verovatno tada nisam ni bio na forumu sto je sigurno tako jer se ne secam pravog snega kod vas, ali eto imamo slicno razmisljanje    ;) :D

Pa nemoj da se vređamo sad, Barte!  :grin: 

Realno Barte, za ovo se dobija ban.  :D Imaš samo sreće što beogradski admin nije snegoljubac, inače ne bi dobro prošao.  :grin:


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm


Van mreže risbo gr

  • ***
  • Poruke: 3.992
  • Starost: 36
  • Lokacija: Grocka (25km JI od BG-a ~ 100mnv)
Odg: Chat
« Odgovor #3292 poslato: 18. Jun 2017. u 23:02 »
 ^^Ako si :D Pokusao sam da je sam obrisem ali nemoze
:) Mislim da bi trebala da se uvede opcija da svako moze da obrise svoj post, bolje i po clanove i po moderatore  :tu:

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Chat
« Odgovor #3293 poslato: 18. Jun 2017. u 23:16 »
Haha :D Mislim da je neko već šerovao ranije taj klip u sličnoj situaciji, samo mi se čini da je sneg bio u pitanju. Moguće da je kolega Ciklon komentarisao. :)

Našao sam  :D Davni februar 2011, kako sam se samo toga setio.

Kad god vidim raspored sneznih padavina kao sto ce biti ove od sutra ja procedim kroz zube ovo:  :lmao: :lmao: :lmao:

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=YYhU9ek074c" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=YYhU9ek074c</a>

suze mi idu od smeha....


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Chat
« Odgovor #3294 poslato: 19. Jun 2017. u 08:07 »
Realno Barte, za ovo se dobija ban.  :D Imaš samo sreće što beogradski admin nije snegoljubac, inače ne bi dobro prošao.  :grin:
Pa nemoj da se vređamo sad, Barte!  :grin:
Tek sad shvatam sta sam napisao i koliko je ovo velika uvreda  :grin: Jednostavno ne mogu da se setim veće uvrede od toga ali evo da se iskupim BeograĐani sledeće zime ocekujem da padne jedan dobar takozvani pravi sneg i kod vas ili da ne padne, jedno od ta dva sigurno...   :laugh:  ;)

Inace pogledah na ogimetu taj februar 2011. godine i sta reći osim baš lep završetak zime  :)

Van mreže Darko Vr/Sc

  • **
  • Poruke: 1.513
  • Starost: 25
  • Lokacija: Surdulica (600mnv), Vranje (460mnv)
Odg: Chat
« Odgovor #3295 poslato: 20. Jun 2017. u 18:47 »
E ljudi, otvorio sam YT kanal, ako mozete prijavite se i udarite like
Bice i klipova za serbianmeteo :D, samo uz vasu pomoc
Evo linka
https://www.youtube.com/watch?v=X2nOEMNilFE

Van mreže Johnny colchonero

  • *
  • Poruke: 488
  • Starost: 25
  • Lokacija: Beograd
Odg: Chat
« Odgovor #3296 poslato: 20. Jun 2017. u 23:38 »
Interesantno je da u anketi ima priblizno isto leto i zimoljubaca, ali se sneg i hladnoca nekako mnogo lepse docekuju u prognozama kada izadju na kartama, nego letnje vrucine. Meni licno je uvek mnogo vise smetala hladnoca i hladan vetar i lose vrme u jesen i zimu nego letnje vrucine. Leti nekako svi prizeljkuju kisu i hladnije vreme ili u najboljem slucaju oko proseka, dok se zimi sneg ceka kao zlato. Nije stvarno nikakva zamerka negho opservacija, zapalo mi za oko citajuci komentare. Zamislite da se na kartama EC daje 5-6 dana snega zaredom, pa to bi bilo opste slavlje(i ja bih se prikljucio), a kad dodje vruc talas, svi negoduju.

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Chat
« Odgovor #3297 poslato: 20. Jun 2017. u 23:45 »
Real madrid nije bas tako crno belo...Mislim da vecina zimoljubaca ne voli -20 pa makar i bilo dosta snega, vec do -5C da kazemo u redu... Dok kada je leti iznad 35C a tek 40C(i jos sada u dobrom delu zemlje treba kisa) je tesko skoro svima naravno da ima izuzetaka a i ja volim suncane dane i leto kada je 25C do aj da kazem 32C... Nadam se da si skontao sta sam hteo da kazem...Sve u svoje vreme bez ekstrema...

Van mreže mareeram

  • ****
  • Poruke: 5.291
  • Lokacija: Beograd
Odg: Chat
« Odgovor #3298 poslato: 21. Jun 2017. u 00:01 »
A gde ces @ Bart njemu koji je odrasato u Madridu to pricati, pa u Madridu je redovna pojava leti + 40 C! :D :)
Mada je vazduh suv i bas je nekako podnosljivije to tamo, za uskrs kad sam bio ove godine u Madridu, bilo je vec jedan dan +30 C ali se ne znojis uopste koliko je suv vazduh..

Van mreže Johnny colchonero

  • *
  • Poruke: 488
  • Starost: 25
  • Lokacija: Beograd
Odg: Chat
« Odgovor #3299 poslato: 21. Jun 2017. u 00:06 »
Real madrid nije bas tako crno belo...Mislim da vecina zimoljubaca ne voli -20 pa makar i bilo dosta snega, vec do -5C da kazemo u redu... Dok kada je leti iznad 35C a tek 40C(i jos sada u dobrom delu zemlje treba kisa) je tesko skoro svima naravno da ima izuzetaka a i ja volim suncane dane i leto kada je 25C do aj da kazem 32C... Nadam se da si skontao sta sam hteo da kazem...Sve u svoje vreme bez ekstrema...

Jasno, ali leti da kazemo prosek za hajde da uzmem Nis kad vec ti pises je oko 30C u periodu 1981-2010. Sada mozda malo vise. A prosek za januar je 5 stepeni. E sad ako uzmemo 5-10C razlike leti iznad proseka kao sto si ti uzeo, dodjemo do tih 35-40C, a zima bi po istim parametrima to bilo 0 do -5C. A tih 0 do -5  kao sto si napisao dosta ljudi voli. Jednostavno 25-32C leti je oko i ispod proseka i nije pravi ekvivalent zimskim temperaturnim anomalija 0 ili -5. To bi kao sto sam napisao bilo 35-40C. Jos pritom mozemo da uzmemo u obzir da zimi razlike budu vece i cesce. Poenta je da je matematicki 40C isti ekstrem kao i -5C.

Ja sam na neki nacin i napisao u mom prethodnom komentaru ono sto si ti napisao, da ljudi(bar ovde na forumu) leti vole oko i malo ispod proseka, dok zimi vole dosta "jacu" zimu od prosecne(kao sto si rekao najvise se radujemo onim danima sa nekih 5-10C anomalije to jest do -5C).

Edit: @ Mare :tu: :tu: :tu:

Naravno razumem Barta i ostale i stvarno nije nikakva zamerka i ja volim zimu sa puno snega i hladnim danima, mnogo vise od madridske kisne ili zubatog sunca na 10 stepeni.