Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Pohvale, pokude, komentari i predlozi...  (Pročitano 232085 puta)

Van mreže Boda Tajson

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 2.204
  • Starost: 41
  • Lokacija: Novi Sad
Pohvale, pokude, komentari i predlozi...
« poslato: 17. Maj 2009. u 16:09 »
Sve piše u naslovu :)
« Poslednja izmena: 20. Decembar 2009. u 19:07 Boda Tajson »
Eat healthy. Exercise often. Die anyway.

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.463
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: Pohvale, pokude, komentari i predlozi...
« Odgovor #1 poslato: 18. Maj 2009. u 17:16 »
Razmisljam za galeriju fotografija... ko hoce, tacnije ako hoce, nek stavi svoje ime, ne mora www.serbianmeteo.com da stoji u uglu...
Kako hocete...

Van mreže jocozr

  • ***
  • Poruke: 3.724
  • Starost: 30
  • Lokacija: Zrenjanin
Odg: Pohvale, pokude, komentari i predlozi...
« Odgovor #2 poslato: 18. Maj 2009. u 18:41 »
Pa dobro je sve to.Ali ko bira koje fotografije će biti postavljene,npr. ako ja uslikam nešto lepo,da li bi moja slika mogla da se nađe tamo.To se odnosi i na ostale članove naravno. . .
Takođe da li ste razmišljali o WFS modelu?

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.463
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: Pohvale, pokude, komentari i predlozi...
« Odgovor #3 poslato: 18. Maj 2009. u 19:50 »
Za sada postavljaju fotografije administratori i moderatori koji inace uredjuju portal.

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.579
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Pohvale, pokude, komentari i predlozi...
« Odgovor #4 poslato: 06. Septembar 2009. u 14:58 »
Mislim da bi na portalu trebalo da stoji neka prognoza vremena na primer za tekuci i naredni dan, bilo predstavljena graficki ili tekstualno (mozda oba).Ipak ljudi koji nisu upuceni mnogo u meteorologiju vise vole da procitaju ili vide negde prognozu vremena, a da ne moraju da traze to na forumu.Sta mislite o tome.

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.463
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: Pohvale, pokude, komentari i predlozi...
« Odgovor #5 poslato: 06. Septembar 2009. u 17:25 »
predlog je svakako na mestu. Medjutim problem je preuzeti tu obavezu svakodnevnog pisanja vremenske prognoze. Dolaze ispitni rokovi, poslovne obaveze i onda moze da se desi da po 4-5 dana nemamo vremensku prognozu, a sumnjam da bi neko mogao da radi sam prognozu za sve krajeve Srbije...

Zato smo i uveli rubriku "analiza vremena" u kojoj nekoliko ljudi pise orijentacionu prognozu vremena za naredne dane... tu uvek moze neko da uskoci u zamenu

Van mreže gabesz20

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 38
  • Lokacija: SUBOTICA
Odg: Pohvale, pokude, komentari i predlozi...
« Odgovor #6 poslato: 09. Novembar 2009. u 08:16 »
predlog je svakako na mestu. Medjutim problem je preuzeti tu obavezu svakodnevnog pisanja vremenske prognoze. Dolaze ispitni rokovi, poslovne obaveze i onda moze da se desi da po 4-5 dana nemamo vremensku prognozu, a sumnjam da bi neko mogao da radi sam prognozu za sve krajeve Srbije...

Zato smo i uveli rubriku "analiza vremena" u kojoj nekoliko ljudi pise orijentacionu prognozu vremena za naredne dane... tu uvek moze neko da uskoci u zamenu

Ja bih tu obavezu mogao preuzeti...puno bi to znacilo za ovaj portal,jer verujte puno je ljudi koje ne interesuje meterologija...dogu na sajt pogledaju prognozu i to je to!
« Poslednja izmena: 09. Novembar 2009. u 23:15 Stefano »

Van mreže beket

  • **
  • Poruke: 1.628
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Pohvale, pokude, komentari i predlozi...
« Odgovor #7 poslato: 09. Novembar 2009. u 21:22 »
a sto citat bez komentara? mozda se doticni gabes stidljivo prijavljuje za prognoze?
licno sam sasvim zadovoljna njegovim postovima u aktuelnim rubrikama!

& u tome su neki jos bolji /dikile, na primer, koji je -ako se dobro secam - ucestvovao na takmicenjima/

itd. itd.

/shvatite ovo samo kao moje opservacije... znate me, barem vecina: nisam strucnjak u ovoj oblasti, ali kao meteopata - kojem raspolozenje zavisi od vremenskih uslova - pomno pratim sta se desava i na forumu i okolo.../

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 51
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Pohvale, pokude, komentari i predlozi...
« Odgovor #8 poslato: 09. Novembar 2009. u 21:56 »
gabesz je samo loše naveo i svoj komentar pod ''quote''

ovo je očigledno njegov komentar ''Ja bih tu obavezu mogao preuzeti...puno bi to znacilo za ovaj portal,jer verujte puno je ljudi koje ne interesuje meterologija...dogu na sajt pogledaju prognozu i to je to!''

Dikile se već nudio i pokazao da bi to mogao kvalitetno da radi, i vizuelno i stručno. S druge strane neće mu smetati da i ima uz sebe i gabesza. mislim da bi trebali što pre da izađemo u susret njihovim ponudama. Svima je u interesu. Kad postoji veći broj članova koji su zainteresovani za rad na prognozi onda bi bile retke situacije da niko ne može da odgovori preuzetim obavezama. Admini na vama je sad red da delate dalje.

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.463
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: Pohvale, pokude, komentari i predlozi...
« Odgovor #9 poslato: 09. Novembar 2009. u 23:18 »
Ja sam u principu ZA! Pretpostavljam da ce se i Pera i Joe sloziti, pa ako su Dikile i Gabez voljni da redovno osvezavaju prognoze na forumu- odlicno...
Sacekacemo da se jave i Pera i Joe, pa da im otvorimo naloge na portalu...

Van mreže Boda Tajson

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 2.204
  • Starost: 41
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Pohvale, pokude, komentari i predlozi...
« Odgovor #10 poslato: 09. Novembar 2009. u 23:35 »
Ja takodje nemam nista protiv. Sad moraju da prihvate jer je pritisak javnosti na njima ;D
Eat healthy. Exercise often. Die anyway.

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.579
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Pohvale, pokude, komentari i predlozi...
« Odgovor #11 poslato: 10. Novembar 2009. u 00:13 »
Sto se mene tice ja sam uvek za...


Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.463
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: Pohvale, pokude, komentari i predlozi...
« Odgovor #12 poslato: 10. Novembar 2009. u 00:28 »
OK, da cujemo i Gabesza pa da krenemo u akciju :)

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Pohvale, pokude, komentari i predlozi...
« Odgovor #13 poslato: 10. Novembar 2009. u 00:45 »
 ^^  ^^ Samo da kažem da bih i ja mogao da pomognem oko prognoza,nije mi problem,a i dosta vremena sam na forumu,tako da  ;) Ali bih ipak glavni posao bi oni odrađivali,jel ipak sam ja dosta mlađi od Dikile-a i Gabesz-a,samim tim i manje iskusniji  ;) ;)
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Pohvale, pokude, komentari i predlozi...
« Odgovor #14 poslato: 10. Novembar 2009. u 10:03 »
Mislim da ste se svi prešli u vezi gabesza. Njegov komentar sam protumačio kao 'no comment... šta se dešava sa predlozima i prognozama, ljudi?'. Nemojte da ga trpate tamo gde se nije konkretno javio.
Kada neko bude ostavio konkretan predlog da iza njega stoji, onda ga uključujte u 'mašinu'.
Takođe ne vidim da se Dikile javio. Nemojte ga prozivati ako ne želi sam da se javi. Istina, njegove prognoze su odlične, ali da želi da se javi ovde, to bi već učinio, verujte mi.
Što se Kimija tiče, predlažem mu da skuplja iskustva i da, kačenjem svojih prognoza, stekne poverenje foruma kvalitetom svog rada. Bez ljutnje.

Ja se sigurno neću uključiti u prognozu. Više volim da pratim i da gledam, pa ako ispadne neka notorna glupost, eto me da alarmiram. Ako budem tu.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 51
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Pohvale, pokude, komentari i predlozi...
« Odgovor #15 poslato: 10. Novembar 2009. u 11:02 »
Kolega mislim da ipak grešiš oko tumačenja gabeszovog posta. S njim sam često u kontaktu i van foruma tako da mi je logičnija varijanta sa njegovom ponudom oko uređivanja prognoze na portalu. A i on će vrlo brzo da nam sam kaže to u ovoj rubrici kako ne bi bilo dileme. Dikile se javio još dosta ranije kada je počeo da postavlja prognoze i sa grafičkim rešenjem. Možda to nisi tad primetio ali se ja toga odlično sećam. Tako da mislim da nemamo dileme po pitanju prognoze na portalu. Imamo dvojac koji bi to rado uređivao pa neka im se to i omogući. Što pre to bolje :)

Van mreže gabesz20

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 38
  • Lokacija: SUBOTICA
Odg: Pohvale, pokude, komentari i predlozi...
« Odgovor #16 poslato: 10. Novembar 2009. u 13:48 »
Lose sam naveo svoj komentar pod ''quote''pre koji dan!Naravno to je bio moj komentar,i kako sam i onda reko rado bih pravio prognoze sa Dikiletom zajedno!E sad ja cu stupiti nekako u kontakt sa njim oko dizajna karte Srbije..imam ikone koje bi se mogle koristiti i tako dalje!I ako se to resi prema meni..i ako se svi slazete..omoguci se pravi prognoza onda mozemo da krenemo!I jos jedno jel bi se ta karta mogla staviti napolje na glavnu stranu na primer ispod upozorenja?

Van mreže Boda Tajson

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 2.204
  • Starost: 41
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Pohvale, pokude, komentari i predlozi...
« Odgovor #17 poslato: 10. Novembar 2009. u 13:53 »
Upravo sam tamo napravio mesto. Ostalo cemo se dogovoriti preko privatnih poruka :)
Eat healthy. Exercise often. Die anyway.

Van mreže gabesz20

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 38
  • Lokacija: SUBOTICA
Odg: Pohvale, pokude, komentari i predlozi...
« Odgovor #18 poslato: 10. Novembar 2009. u 15:09 »
U vecernjim satima cu napraviti kartu..dizajn...linkovacu ovde da svi vide da li bi odgovarola ili ne,Dikile sam piso,verovatno ima i on neki predlog,verovatno ce i on napraviti nesto,pa onda samo dogovor ostaje i moze se krenuti sa njim!No sto se mene tice ne treba zuriti bolje polako:)

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Pohvale, pokude, komentari i predlozi...
« Odgovor #19 poslato: 10. Novembar 2009. u 15:33 »
Drago mi je da vidim još ljudi u akciji. Samo napred!
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...