Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Pohvale, pokude, komentari i predlozi...  (Pročitano 232043 puta)

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.579
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Pohvale, pokude, komentari i predlozi...
« Odgovor #40 poslato: 11. Novembar 2009. u 12:28 »
Moze, moze.Sta mislis da ikonice budu vece ili ne?I koje bi gradove bilo dobro da stavim

Van mreže gabesz20

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 38
  • Lokacija: SUBOTICA
Odg: Pohvale, pokude, komentari i predlozi...
« Odgovor #41 poslato: 11. Novembar 2009. u 12:44 »
Ba ja bi licno stavio malo da budu vece...barem to je molje misljenje!Ja bih stavio Palic...zbog meteroloske stanice,pa onda sto je i naveo Prince,Novi Sad,Beograd,Loznicu koja bi mogla da reprezentuje zapadnu Srbiju,Kraljevo ona bi reprezontovala centralnu Srbiju,Negotin,Nis,Pristinu,i Zlatibor zbog jugozapadne Srbije!Maximale temperature bi se pisala crvenom bojom,a ispod nje bi bile odma i minimalne koje bi bile plave boje!E sto se tice vetra i pravca tu cemo morati nesto uraditi!

Van mreže gabesz20

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 38
  • Lokacija: SUBOTICA
Odg: Pohvale, pokude, komentari i predlozi...
« Odgovor #42 poslato: 11. Novembar 2009. u 12:47 »
Evo je karta odavde je mozes skinuti!

Van mreže gabesz20

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 38
  • Lokacija: SUBOTICA
Odg: Pohvale, pokude, komentari i predlozi...
« Odgovor #43 poslato: 11. Novembar 2009. u 12:52 »
E sad ja sam zamislio ikone za vetar...koje su prema meni sasvim dobre,jednostavne,i jos se na njima moze i oznaciti jacina vetra!To bi bila jedna obicna strelica....naravno napravljena posebno za sve pravce..a jacinu bi tako obelezili da kada se ocekuje slab vetar onda na kraju strelice bi povukli jednu vodoravnu linijicu...kada nas ocekuje umeren vetar onda bi pored nje stavili jednu liniju vise..i na posletku za jak vetar bi bile 3 linijice!

Van mreže gabesz20

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 38
  • Lokacija: SUBOTICA
Odg: Pohvale, pokude, komentari i predlozi...
« Odgovor #44 poslato: 11. Novembar 2009. u 13:03 »
Evo nekako ovako sam zamislio vetar..naravno manje strelice..i normalno napravljeno!!Ja bas nisam najbolji u grafickim stvarima..ali Mozda bi Boda Tajson i znao napraviti ovakve strelice

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Pohvale, pokude, komentari i predlozi...
« Odgovor #45 poslato: 11. Novembar 2009. u 13:10 »
Ja bih dodao i Kragujevac na te navedene gradove.I bilo bi lepo da na karti budu i Kraljevo i Kopaonik zajedno...ali to je već podosta ikonica  :(  :-\

Ikonice i karta super izgledaju  :super:  :super:
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže gabesz20

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 38
  • Lokacija: SUBOTICA
Odg: Pohvale, pokude, komentari i predlozi...
« Odgovor #46 poslato: 11. Novembar 2009. u 13:14 »
Da to bi bilo vec puno ikona...ne bi bas trebalo pretrpati kartu!Bice najverovatnije Kraljeva!

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.579
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Pohvale, pokude, komentari i predlozi...
« Odgovor #47 poslato: 11. Novembar 2009. u 13:29 »
Evo primera:


Van mreže gabesz20

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 38
  • Lokacija: SUBOTICA
Odg: Pohvale, pokude, komentari i predlozi...
« Odgovor #48 poslato: 11. Novembar 2009. u 13:57 »
Dikile super..meni se licno svida!E sad ja bih jos stavio imena gradova..ali vidim da nisu svi za,tako da treba da se dogovorimo!I jos ako budu gotove strelice za vetar bice super!

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Pohvale, pokude, komentari i predlozi...
« Odgovor #49 poslato: 11. Novembar 2009. u 14:04 »
Tačke bez oznaka na karti više liče na fleke. Jes', svi mi znamo gde je koji grad, ali kao što rekoste, važno je da to lepo (ja dodajem: i dobro) izgleda.

U svom postu sam rekao 'kada kačite nazive mesta', a ne 'stavite nazive mesta'. Dakle, nemam ništa protiv da karta bude bez gradova. Onda ne bismo utrpavali ni Kragujevac (nemam ništa protiv Kragujevca, Kimi, ali ako bi utrpali Kragujevac, onda bi imali gustu sredinu Srbije, dok bi se po krajevima Srbije 'jurile' dve i po tačke. To ne liči ni na šta.

Evo, gledam kartu koju je predložio Dikile. Kontura je OK, ikonice OK. Trebalo bi staviti malo veće brojeve za Tmax i Tmin. Ljudi se vezuju za brojeve (kad smo već kod vezivanja, kolega). Ima ljudi koji traže brojeve, pa neka budu malčice veći. Iako ja vidim dobro (ne nosim naočare i nemam potrebe za njima, uprkos srednjim godinama), dosta ljudi te sitnije brojeve slabije vidi (bez obzira na godine). Cilj nam je da imamo kvalitetnu prezentaciju prognoze, a ona se može postići preglednošću i jednostavnošću. I da, uz temperaturu možda nije neophodno kačiti oznaku °C.

Bocetov predlog za izbacivanje lokacija gradova je OK, ali ne slažem se oko razloga do kraja. Možda smo mi iz većih mesta 'privilegovani', ali nazivi su samo orjentiri, ništa više.

Sad mi pade na pamet još jedno 'solomonsko' rešenje. Kačite ikonice za opis prognoziranog vremena umesto tačaka gradova. Mislim da bi tako našli neko kvalitetno međurešenje. Možda ih treba malo preraspodeliti, tako da ikonica za Vojvodinu bude negde kod Bečeja. Ostalo bi bilo OK. Nema potrebe da stoje i Subotica i Novi Sad, kad je vreme u oba mesta prilično slično (sličnije nego kod drugih gradova po Srbiji na toj udaljenosti). Prohvatam Kraljevo umesto Kopaonika, ali možda bi bilo dobro okačiti Kopaonik van karte, posebno i napomenuti 'prognoza za viša planinska područja'. To mesto van karte bi bilo dobro da je u prostoru koji bi zauzimala zapadna Rumunija. Baš zgodno, zar ne?

I još jedna ideja (uh, što volim kad mi padaju ideje na pamet dok pišem, kao sada): Kako rešiti vetar? Gabeszove ikonice za vetar (naravno, pažljivo odrađene - ove rukom crtane su OK kao ideja kako bi to trebalo da izgleda) treba staviti sa one strane ikonice odakle će duvati vetar. Ili, uraditi 'kružne' ikonice tako da strelica za vetar stiže u nacrtanu ikonicu (kao na meteorološkim kartama). Broj 'metlica' na strelici je dobro koncipiran i otprilike odgovara onom broju na pravim sinoptičkim kartama i izlazima iz modela. Jedna crtica je oko 5 kts, dakle oko 2.5 m/s (srednja brzina - udari bi otprilike bili duplo od toga). Ali nemojmo preterivati i kačiti više od tri crtice, dakle baš kao što je gabesz predložio.

Uz ikonice i kartu možda treba staviti i neku legendu. Šta mislite?
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže ocelot

  • ***
  • Poruke: 3.453
  • Starost: 35
  • Lokacija: Zaječar
Odg: Pohvale, pokude, komentari i predlozi...
« Odgovor #50 poslato: 11. Novembar 2009. u 16:16 »
možda bi temperatura mogla da bude u ravni ikonice za opis vremena (npr. sa desne strane) da bi izgledalo urednije

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.579
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Pohvale, pokude, komentari i predlozi...
« Odgovor #51 poslato: 11. Novembar 2009. u 17:23 »
Evo ja sam odradio nesto za vetar sta mislite o tome.



Van mreže beket

  • **
  • Poruke: 1.628
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Pohvale, pokude, komentari i predlozi...
« Odgovor #52 poslato: 11. Novembar 2009. u 17:53 »
super, momci!
svi predlozi i argumenti su na mestu, sve ostalo su nijanse -

jedva cekam realizaciju

Van mreže gabesz20

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 38
  • Lokacija: SUBOTICA
Odg: Pohvale, pokude, komentari i predlozi...
« Odgovor #53 poslato: 11. Novembar 2009. u 17:53 »
Super, ja sam tacno na ovako nesto i mislio...samo naravno upola manjoj velicini!Videcemo sta ce reci ostali!Posle ovog sad vec sve moze na kartu da stane i gradovi,i ikone za vetar...bas me interesuje kako ce biti!

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.579
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Pohvale, pokude, komentari i predlozi...
« Odgovor #54 poslato: 11. Novembar 2009. u 18:18 »
Uradicu  sada jednu probnu varijantu da vidimo kako ce sve da izgleda

Van mreže dikile

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 8.579
  • Starost: 39
  • Lokacija: Paraćin, 129 m n.v.
Odg: Pohvale, pokude, komentari i predlozi...
« Odgovor #55 poslato: 11. Novembar 2009. u 19:14 »
Evo primera.



Ovo bi moglo da bude resenje, s tim sto bi Kopaonik, i Zlatibor mogli da izdvojimo sa strane bas kako je PtPrince predlozio.Mislim da bi bilo dobro da se napise sta koji simbol znaci , jedino da ne deluje prenatrpano.Ako stavimo imena gradova bice previse natrpano.
Mislim da bi za vetar bilo dobro da stavimo kao objasnjenje, slab,umeren i jak
« Poslednja izmena: 11. Novembar 2009. u 19:45 dikile »

Van mreže Boda Tajson

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 2.204
  • Starost: 41
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Pohvale, pokude, komentari i predlozi...
« Odgovor #56 poslato: 11. Novembar 2009. u 19:42 »
U pravu si. Ova mapa deluje veoma lepo i pregledno. Imena gradova bi bila suvisna.
Oznake su savrseno shvatljive ali mozda ne bi bilo lose imati legendu zbog vizuelnog efekta. Ako nista, barem za vetar.

Eat healthy. Exercise often. Die anyway.

Van mreže gabesz20

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 38
  • Lokacija: SUBOTICA
Odg: Pohvale, pokude, komentari i predlozi...
« Odgovor #57 poslato: 11. Novembar 2009. u 19:49 »
Meni deluje lepo...nemam drugo sta da dodam!Ili ti ako mi neceg setim onda naravno javljam!

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 51
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Pohvale, pokude, komentari i predlozi...
« Odgovor #58 poslato: 11. Novembar 2009. u 19:55 »
Savršeno :)
legenda sa strane za jačinu vetra i plus Kopaonik i Zlatibor i to bi bilo to  :super:

Van mreže beket

  • **
  • Poruke: 1.628
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Pohvale, pokude, komentari i predlozi...
« Odgovor #59 poslato: 11. Novembar 2009. u 20:09 »
a mozda ipak malo smanjiti i fokusirati te ikonice?
/malo ih samo izostriti da se bolje vide, itd/

& dodati obavezno objasnjenja! mozda pod posebnim linkom?
/ja recimo, ne razumem suncano vreme sa snegom, itd/
« Poslednja izmena: 11. Novembar 2009. u 20:21 beket »