Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Foto tehnika,hmmm...  (Pročitano 4097 puta)

Van mreže Vasa

  • *
  • Poruke: 29
  • Lokacija: Novi Sad
Foto tehnika,hmmm...
« poslato: 08. Jun 2006. u 18:48 »
Hej, kad smo kod foto tehnike :)
Drugar moj prodaje skoro nov digitalac ima jos pola godine garanciju, ako  je neko zainteresovan nek me kontaktira.
U pitanju je:
Fuji finepix S5600
5.1 mpixela

cena:220 eura

Van mreže Vasa

  • *
  • Poruke: 29
  • Lokacija: Novi Sad
Foto tehnika,hmmm...
« Odgovor #1 poslato: 08. Jun 2006. u 18:54 »
A kako slika, pa ocenite sami :)



Samo napomena, ovo je normalno smanjena rezolucija u originalu je 2.5 mb, tj 2592X1944 pixels ;)

Van mreže meteoeast

  • *
  • Poruke: 30
  • Lokacija: Osijek
Foto tehnika,hmmm...
« Odgovor #2 poslato: 05. Jul 2006. u 10:42 »
pozdrav svima!

uskoro mislim kupiti digitalni fotoaparat pa bi vas molio da mi savjetujete koji je bolji (ista cijena)

http://www.olympus.hr/consumer/29_FE-150.htm

ili

http://www.olympus.hr/consumer/29_FE-140.htm

unaprjed hvala :D

Van mreže meteoeast

  • *
  • Poruke: 30
  • Lokacija: Osijek
Foto tehnika,hmmm...
« Odgovor #3 poslato: 05. Jul 2006. u 10:48 »
i općenito što mislite o olympusovim fotoapratima ?

Van mreže zaklinaj

  • *
  • Poruke: 183
  • Lokacija: Niš
Foto tehnika,hmmm...
« Odgovor #4 poslato: 05. Jul 2006. u 11:28 »
Ja sam jos uvek laik za fotoaparate i samo hobista u fotografiji , kao takva ja bih uzela FE-140 JER IMA VISE SCENSKIH PROGRAMA SNIMANJA.

o Olimpus aparatima - mislim da su solidni.Ja sam htela kupiti jedan , ali sam posle dobila Canon.

Za dobar digitalac , medjutim treba odvojiti i dobru sumu novca! :D

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.473
  • Lokacija: Novi Beograd
Foto tehnika,hmmm...
« Odgovor #5 poslato: 05. Jul 2006. u 14:37 »
meteoeast
prvo idi na http://www.dpreview.com/ najbolji sajt o digitalnim fotoaparatima, i tu pogledaj kako detaljne specifikacije i ako ima kako je testiran tvoj buduci aparat, tu imas i sample fotke za testirane aparate(tamo gde pise full review) u punoj rezoluciji pa mozes skinuti i pogledati, posto je ipak kvalitet fotografije najbitniji u celoj prici. Ja nisam imao dodir sa Olympus aparatima iz te klase (jesam sa onim skupljim kao sto su C8080).
U sustini kao sto vidim to su klasicni point and shot aparati.

Ja licno najvise volim Canon, Canon aparat i koristim a planiram da uzmem i novi, isto naravno Canon. Canon po meni ima najbolji algoritam za procesiranje fotografija, i boje mi na Canonu ispadaju najbolje.

Ako imas mogucnosti pogledaj Canon A610 ili A620 to su ti trenutno najbolji aparati u klasi do 250 eur kod nas. Canon A610 u Beogradu kosta 225 eur a A620 230 eur  razlika je u tome sto A610 ima 5 mpix a A620 7 mpix. Jedan dobar poznavalac fotoaparata koga znam kaze da je Canon A620 G6 u malom, tako da ti to odmah govori o kakvom se aparatu radi.
Verovatno su kod vas cene malo skuplje, ali u svakom slucaju pogledaj ove aparate, a ako su ti oni previse glomazni i teski uzmi Canon A540 koji je veoma slican A610-ki samo manji i laksi.

Van mreže meteoeast

  • *
  • Poruke: 30
  • Lokacija: Osijek
Foto tehnika,hmmm...
« Odgovor #6 poslato: 05. Jul 2006. u 15:17 »
Zaklinaj i Stefano, hvala na savjetima.

Ovaj Canon A620 košta kod nas 270 €, dok Olymupus FE-140 200 €.

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.473
  • Lokacija: Novi Beograd
Foto tehnika,hmmm...
« Odgovor #7 poslato: 05. Jul 2006. u 23:49 »
U sustini pogledaj da li imaju manualne modove, ako nemaju onda gledaj onaj sa sto vise scenskih modova (kao nuznu alternativu posto ja scenske modove ne volim kad vec postoji manuelni mod).

Ako imas nekog ko ide u Beograd onda vidi da ti ovde uzme Canon A610 ili A620 posto su za taj novac stvarno vrh vrhova. Evo gde su ti u BG najbolje cene www.axelfoto.com