Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Upis na fakultet  (Pročitano 145939 puta)

Van mreže Vladimir Kostic

  • Poruke: 3
Upis na fakultet
« poslato: 03. Februar 2010. u 23:50 »
Meni treba pomoc oko upisa na meteoroloski fakultet, naime zelio bih da znam da li ima kakva posebna literatura za prijemni i da li veliki broj kandidata se prijavljuje na tom smjeru...

Van mreže gencic

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.705
  • Starost: 35
  • Lokacija: Bežanijska kosa- Zapadni deo Bg-a
Odg: Upis na fakultet
« Odgovor #1 poslato: 04. Februar 2010. u 01:06 »
Ako je u Beogradu, onda je fizicki fakultet-smer meteorologija.Upisuje se relativno lako, nema guzve, za prijemni ili fizika ili matematika.
Sve je to srednjoskolski program matematike, za gimnazije prirodnog smera i srednje skole tehnickih struka.
Ja ne znam za neku posebnu literaturu, kao sto bi bio informator ili tako nesto...
Naravno sve ostalo od informacija na :

bmw.ff.bg.ac.yu

Van mreže Boda Tajson

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 2.204
  • Starost: 41
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Upis na fakultet
« Odgovor #2 poslato: 04. Februar 2010. u 01:17 »
bmw.ff.bg.ac.yu 

Jel se ovo neko salio? -)
Eat healthy. Exercise often. Die anyway.

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Upis na fakultet
« Odgovor #3 poslato: 04. Februar 2010. u 01:22 »
Nova adresa sajta Fizičkog fakulteta: http://147.91.68.190/default.htm
Nema više bmw-a. :)


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže Boda Tajson

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 2.204
  • Starost: 41
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Upis na fakultet
« Odgovor #4 poslato: 04. Februar 2010. u 01:31 »
ima, ima, al na novom .rs domenu http://bmw.ff.bg.ac.rs/

Vladimire, pretpostavljam da je u Novom Sadu manja navala na meteorologiju samo je pitanje koliko te to zanima. Mozes pogledati i sajt naseg fizickog fakulteta http://www.df.uns.ac.rs

Ovo bi ti bili predmeti za profil Fizicar-meteorolog http://www.df.uns.ac.rs/download/FMT.pdf
Eat healthy. Exercise often. Die anyway.

Van mreže gencic

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.705
  • Starost: 35
  • Lokacija: Bežanijska kosa- Zapadni deo Bg-a
Odg: Upis na fakultet
« Odgovor #5 poslato: 04. Februar 2010. u 01:32 »
Ma verovao ili ne ali to je nas  BMW :)

Van mreže ocelot

  • ***
  • Poruke: 3.453
  • Starost: 35
  • Lokacija: Zaječar
Odg: Upis na fakultet
« Odgovor #6 poslato: 04. Februar 2010. u 02:23 »
lako se upisuje, a zadaci na prijemnom su dovoljno laki da nije ni potrebna bilo kakva literatura :D

evo i primera http://147.91.68.190/OsnovneStudije/Upis2009/matematika_resenja.pdf

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Upis na fakultet
« Odgovor #7 poslato: 04. Februar 2010. u 09:26 »
Ništa bez bendže... ;)
Studije meteorologije na Fizičkom gakultetu Univerziteta u Beogradu su uvek bili referenca. Kadar se u poslednje vreme podmlađuje, iako ima i veoma iskusnih ljudi koji vode tu mladež. Ne potcenjujem Novi Sad, i govorim iz čisto stručnih razloga... Bolje je otići u Beograd na studije.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Vladimir Kostic

  • Poruke: 3
Odg: Upis na fakultet
« Odgovor #8 poslato: 06. Februar 2010. u 20:10 »
Hvala na pomoci, planirao sam upravo u Beogradu, probacu da upanem na budzet, ali mi mozda bude problem sto sam iz Crne Gore.. pa ako mi ne bi dozvolili, da li znate koliko se placa godina na samofinansiranju?

Van mreže gencic

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.705
  • Starost: 35
  • Lokacija: Bežanijska kosa- Zapadni deo Bg-a
Odg: Upis na fakultet
« Odgovor #9 poslato: 06. Februar 2010. u 20:22 »
Bice to u redu sto se tice prijemnog, ali ne znam kako ide sad za strane drzavljane(sto Crnogorci verovatno jos nisu ovde...).
Milosh ce ti to najbolje reci obzirom da ste zemljaci... :D

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Upis na fakultet
« Odgovor #10 poslato: 06. Februar 2010. u 20:31 »
Bice to u redu sto se tice prijemnog, ali ne znam kako ide sad za strane drzavljane(sto Crnogorci verovatno jos nisu ovde...).

Jesu strani državljani, nažalost... Al' ne bih da zalazim dalje po tom pitanju. :)

Hvala na pomoci, planirao sam upravo u Beogradu, probacu da upanem na budzet, ali mi mozda bude problem sto sam iz Crne Gore.. pa ako mi ne bi dozvolili, da li znate koliko se placa godina na samofinansiranju?

Ipak, makar kad sam ja upisivao fakultet, mogao sam popunim neki obrazac, tj. potvrdu o nacionalnoj pripadnosti, da bih mogao da studiram kao domaći. Mislim da je tako na svim fakultetima državnim. Ukoliko to ne želiš da popuniš, onda možeš da upišeš kao strani državljanin. Ne znam kolika je tačno cijena, ali je skuplje nego samofinansiranje. Probaj da nađeš na sajtu fakulteta informacije o tome.


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže beket

  • **
  • Poruke: 1.628
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Upis na fakultet
« Odgovor #11 poslato: 06. Februar 2010. u 20:38 »
administrativna pravila studiranja se kod nas poslednjih godina toliko brzo /volsebno i svakodnevno/ menjaju da - niko ne moze stoprocentno da racuna na iskustvo prethodne generacije, ali treba pratiti te izmene i redovno se raspitivati!


Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Upis na fakultet
« Odgovor #12 poslato: 08. Februar 2010. u 11:49 »
Hvala na pomoci, planirao sam upravo u Beogradu, probacu da upanem na budzet, ali mi mozda bude problem sto sam iz Crne Gore.. pa ako mi ne bi dozvolili, da li znate koliko se placa godina na samofinansiranju?

Ja sam samofinansirajući. Plaća se 35000 dinara po godini. Nije mnogo...
Nisam siguran koliko će biti za strane državljane, a koliko za državljane Crne Gore. Treba se raspitati u studentskoj službi. Idi na sajt Fizičkog fakulteta (http://bmw.ff.bg.ac.yu/default.htm), tamo ćeš videti sve informacije, kao i telefon studentske službe.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže gencic

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.705
  • Starost: 35
  • Lokacija: Bežanijska kosa- Zapadni deo Bg-a
Odg: Upis na fakultet
« Odgovor #13 poslato: 17. Februar 2010. u 20:14 »
Evo za strane drzavljane, cena vrlo obeshrabrujuca, samo 2650 evra.To stoji na sajtu...

Van mreže jocozr

  • ***
  • Poruke: 3.724
  • Starost: 30
  • Lokacija: Zrenjanin
Odg: Upis na fakultet
« Odgovor #14 poslato: 17. Februar 2010. u 20:40 »
Koliko njih se obično upiše godišnje na pomenuti smer?

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Upis na fakultet
« Odgovor #15 poslato: 17. Februar 2010. u 22:20 »
Prima se 30, a u prosjeku se upiše 20-ak studenata po godini. Otprilike, prime se svi koji predaju dokumenta. :)


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže jocozr

  • ***
  • Poruke: 3.724
  • Starost: 30
  • Lokacija: Zrenjanin
Odg: Upis na fakultet
« Odgovor #16 poslato: 17. Februar 2010. u 22:39 »
 ^^
Hvala Milose na odgovoru  ;)
Cini mi se da su sad povecali broj na 35, od kojih je 25 na budzet,zato i pitam.  :)
Ako se ne varam gotovo svi su na budzetu  ;D  ???

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.463
  • Lokacija: Novi Beograd
Odg: Upis na fakultet
« Odgovor #17 poslato: 18. Februar 2010. u 03:24 »
i ja mislim da je 2650 eur x 4 godine bas mnogo

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Upis na fakultet
« Odgovor #18 poslato: 18. Februar 2010. u 09:19 »
Neprijatno me iznenadila povećana cena i za domaće. Sada je (ne)skromnih 54 kDin, što je veliko povećanje sa 34 kDin.
Cena za strance je usklađena sa politikom Univerziteta, a ona opet sa politikom naše zemlje u domenu obrazovanja i nauke. Tu Fizički fakultet ne može ništa, osim da sugeriše koliko bi im nedostajalo (dobijaju premalo u odnosu na traženo). Dakle, sve se vrti oko politike finansiranja visokog školstva, što se ovoj zemlji uopšte ne vraća, jer i dalje mladi odlaze iz ove zemlje u potrazi za boljim životom (iako tamo ne mogu da nađu mnogo bolje - isto sr**e, samo u evrima).
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže ocelot

  • ***
  • Poruke: 3.453
  • Starost: 35
  • Lokacija: Zaječar
Odg: Upis na fakultet
« Odgovor #19 poslato: 18. Februar 2010. u 16:59 »

Ako se ne varam gotovo svi su na budzetu  ;D  ???

recimo :)  zato na početku uvek pitaju "koliko vas je stvarno želelo da upiše fiziku pošto znamo da se većina ovde uglavi zbog menze"