Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Jul 2010 - II dekada  (Pročitano 84185 puta)

Van mreže laky

  • ***
  • Poruke: 3.024
  • Lokacija: Dubai, UAE
Odg: Jul 2010 - II dekada
« Odgovor #340 poslato: 20. Jul 2010. u 18:15 »
Ima nesto oblacnosti na istoku. Slaba ali ipak i to je nesto, za ove sparne dane.

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.575
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Jul 2010 - II dekada
« Odgovor #341 poslato: 20. Jul 2010. u 18:48 »
Ja ne mogu bolje da ih vidim ...  ::)



EDIT: Od ove oblačnosti gotovo da ništa nije ostalo!  :-\
« Poslednja izmena: 20. Jul 2010. u 19:04 Ljubiša »

Van mreže Tihomir

  • **
  • Poruke: 804
  • Starost: 60
  • Lokacija: Trnovec Bartolovečki, Croatia
    • https://www.weatherlink.com/embeddablePage/show/aad18abb1a6c4cafb7acc82d7cb68eb5/fullscreen
Odg: Jul 2010 - II dekada
« Odgovor #342 poslato: 20. Jul 2010. u 18:50 »
Dobar dan, Takt: 27,6°C

Van mreže Kiraj

  • *
  • Poruke: 356
  • Lokacija: Basaid ,Banat
Odg: Jul 2010 - II dekada
« Odgovor #343 poslato: 20. Jul 2010. u 19:19 »
malopre sam došao iz atara i hteo sam da stanem da ih uslikam ali mi se učinilo da su daleko.Sad iz dvorišta nemam dobar vidik.Stvarno su prelepi.

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Jul 2010 - II dekada
« Odgovor #344 poslato: 20. Jul 2010. u 20:55 »
Za razliku od prethodna dva dana, u Baru danas bez gotovo ikakve oblačnosti.
Uz umjeren vjetar, Tmax je dostigla 31.2°C, baš koliko i u Beogradu. :)
Prijatno veče, 26°C.


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže Tihomir

  • **
  • Poruke: 804
  • Starost: 60
  • Lokacija: Trnovec Bartolovečki, Croatia
    • https://www.weatherlink.com/embeddablePage/show/aad18abb1a6c4cafb7acc82d7cb68eb5/fullscreen
Odg: Jul 2010 - II dekada
« Odgovor #345 poslato: 20. Jul 2010. u 23:23 »
Lijepo vece,vedro,sa puno zvijezda na nebu. Takt: 23°C


Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.379
  • Starost: 28
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Jul 2010 - II dekada
« Odgovor #346 poslato: 21. Jul 2010. u 02:39 »
EDIT: Od ove oblačnosti gotovo da ništa nije ostalo!  :-\

Bas sam krenuo da ga slikam kad videh da ga se raspao  :cry: :-X

Vedra noc 23'C
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže Zika

  • ***
  • Poruke: 4.379
  • Starost: 28
  • Lokacija: Melenci - Zrenjanin
  • student meteorologije u Novom Sadu
Odg: Jul 2010 - II dekada
« Odgovor #347 poslato: 21. Jul 2010. u 05:32 »
Vedro i prijatno jutro, ima sumaglice. Temperatura 21'C
ljubav si mi jedina, ti si moja sudbina

Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Jul 2010 - II dekada
« Odgovor #348 poslato: 22. Jul 2010. u 08:18 »
Ljubiša, najzad da ti odgovorim na ova pitanja.

Mislim da ovo nije istina, bar na primeru dve opštine iz srednjeg Banata. U mojoj opštini nema ni jedan "star čovek" kao strelac. E sad, zavisi šta podrazumevaš pod pojmom "star čovek"? Moj otac ima 60 godina i bolji je strelac od mene 100 puta i 100% će bolje obaviti posao nego ja  :redface: (možda je on "star čovek"?)!

Dobro, kapiram da ti nisi matorac, već mlad čovek. Međutim, pouzdano znam da su strelci u centralnoj Srbiji uglavnom u dooobrim godinama. Ali, pitaj oca da li mu je lako da đipa na svaki poziv za odlazak na protivgradnu stanicu i da tamo dreždi (uz svo dužno poštovanje prema godinama).

Mislim da niko nije skidao čoveka sa "aparata" da bi bio strelac! Bitna je odgovornost a ne starost strelca.

Da, odgovornost strelaca jeste bitna, ali ne i odlučujuća. Odgovorni su i oni na RC, a svuda ume da se zabrlja. Iskustvo govori, a ne ocena koja se izriče napamet.

Nisam upućen, ali me baš interesuje kolike su cifre?  :?: :?: :?:

Jesu li ti rekli koliko košta jedna raketa? Koliko košta radar? Koliko ima zaposlenih na svakom RC-u? Koliko košta oprema? Koliko košta gorivo i mazivo da se obiđu stanice, da im se daju rakete, da se popravi radio stanica gde je to neophodno? Diskretno se raspitaj, a ja ću da dodam na to da je to samo deo troškova. Kad se sve stavi na papir, 'pojeo vuk magarca'.

Koje crno osiguranje??? Voleo bih da znam koja to osiguravajuća kuća nudi poštenu odštetu? Ja bih prvi kod njih!!!  :ghug:

Čini mi se da sam tu u originalnom postu rekao da 'ne bih sad o lopovlucima'. Inače, na tom trulom Zapadu se tako radi. Platiš osiguranje od grada, a ako te grad smlati, dobijaš jako dobru paricu da se oporaviš od štete. Isto važi i za osiguranje od poplava, biljnih bolesti i čega sve još. Ne možeš da izgubiš. Ali, pošto u ovoj zemlji ta kultura nije razvijena, džabe ja pričam, te samo puštam mašti na volju. Ne verujem da će toga ovde biti čak i ako ikada postanemo deo Evropske unije.

Ko god smatra da je ovo offtopic, izvinjavam se. Smatrao sam da je pošteno da repliku okačim u temi na koju repliciram.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...

Van mreže Ljubiša

  • ***
  • Poruke: 4.575
  • Lokacija: Čestereg - opština Žitište - Srednji Banat
    • www.cestereg.rs
Odg: Jul 2010 - II dekada
« Odgovor #349 poslato: 22. Jul 2010. u 11:46 »
Ok, tačka!  ;)