Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Avgust 2006  (Pročitano 130525 puta)

Van mreže Dasa

  • *
  • Poruke: 365
  • Lokacija: Novi Sad, Liman IV
Avgust 2006
« Odgovor #40 poslato: 04. Avgust 2006. u 17:12 »
Mene ljudi zanima koliko ce ovo vreme da potraje? Hocu jos da se suncam ovog leta!  :more A moj brat ide sutra ujutro na more pa me zanima kakvo ce vreme biti u CG :?:

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Avgust 2006
« Odgovor #41 poslato: 04. Avgust 2006. u 17:32 »
Citat: "Dasa"
Mene ljudi zanima koliko ce ovo vreme da potraje? Hocu jos da se suncam ovog leta!  :more A moj brat ide sutra ujutro na more pa me zanima kakvo ce vreme biti u CG :?:


Onda to pitanje postaviš u prognozama za avgust, a ne u aktuelnim vremenskim prilikama.  :roll:   :)

Van mreže AdriaticStorm

  • *
  • Poruke: 155
  • Lokacija: HR Split-Kaštela
    • http://www.barisin-art.com
Avgust 2006
« Odgovor #42 poslato: 04. Avgust 2006. u 21:36 »
Današnji dan je obilovao meteorološkim događanjima i fenomenima poput pijavice koju je iz Kaštel Starog zamjetlilo iskusno oko kapetana Milivoja Bašića, prema njegovim rječima oko 08 i 30h vidio sam pijavicu ljevak kako se spušta iz cumulonimbusa i stapa sa morem.
Nedugo nakon toga munja je udarila u neposrednoj blizini da su se stakla zatresla i trenutno je nestalo struje u djelu Kaštel Starog.
Split, Solin i Kaštel Sučurac su dobili obilan pljusak, prema riječima vozača koji se u trenutku proloma oblaka kretao iz Solina prema Kaštel Sučurcu vožnja je bila jako teška i zbog obilne kiše i jako slabe vidljivosti.

Pogled prema istoku.


Cumulonimbus nad Marjanom


Kozjak u oblacima


Marjan i Split


Split


Kaštelanski Zaljev



Pogled na oblak



Kaštel Stari 15:30



Oko 19h nebo je bilo prošarano stratocumulusima, koji su bili vjerojatno natkovanj novog CB-a koji je u 21h Kaštelima donjeo kišu.



Zalaz sunca je bio spektakularan žao mi je što nisam bio na boljoj poziciji.

Mamtus


Zalaz

Van mreže Dasa

  • *
  • Poruke: 365
  • Lokacija: Novi Sad, Liman IV
Avgust 2006
« Odgovor #43 poslato: 04. Avgust 2006. u 23:19 »
Slike su ti vrh! Kojim fotoaparatom slikas! Svaka cast! =D>

Van mreže AdriaticStorm

  • *
  • Poruke: 155
  • Lokacija: HR Split-Kaštela
    • http://www.barisin-art.com
Avgust 2006
« Odgovor #44 poslato: 05. Avgust 2006. u 00:09 »
Prvih 9 slika je snimljeno sa Canon EOS 30D i 17-40mm f4 L  a ostatak je snimljen sa Canon Ixus 40

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.463
  • Lokacija: Novi Beograd
Avgust 2006
« Odgovor #45 poslato: 05. Avgust 2006. u 01:29 »
Adriatic Storm, welcome back!

Znaci uzeo si Canon EOS30d, svaka cast, a vidim i objektiv je u top klasi.
Najvise bih voleo da Canon napravi L objektiv recimo 17-70mm ili 17-80mm sa image stabilizatorom pa makar kostao i 1000 eur bio bi best buy. Vec postoji objektiv koji bi bio best buy ali za mene nije, a to je EF-S 17-85 mm IS, ima odlican raspon, i image stabilizator, ali je mek na wide delu, a boje su mu u rangu KIT objektiva...steta... ako Canon napravi L objektiv sa tim rasponom bio bi best but...

Izvinjavam se na off topicu :)

Ukratko 3 oluje danas.
Prva u 10 ujutru, druga oko 15h, i treca oko 17.30h. Napravio sam malo fotki doduse ne same oluje nego jednog cumulonimbusa i posle oblaka po zalasku Sunca.
Evo izvestaja pa komentarisite
http://www.serbianmeteo.com/phpbb/viewtopic.php?p=1981#1981

Van mreže AdriaticStorm

  • *
  • Poruke: 155
  • Lokacija: HR Split-Kaštela
    • http://www.barisin-art.com
Avgust 2006
« Odgovor #46 poslato: 05. Avgust 2006. u 01:54 »
Evo vratio sam se sa lova, ništa posebno nisu tako učestale...






Van mreže AdriaticStorm

  • *
  • Poruke: 155
  • Lokacija: HR Split-Kaštela
    • http://www.barisin-art.com
Avgust 2006
« Odgovor #47 poslato: 05. Avgust 2006. u 02:03 »
Yes stefane, uzeo sam EOS 30D Pre zadovoljan sam sad čekam 70-200mm f2,8 L IS a poslije photokine ču uzet 16-35mm f2,8 L 24-70mm f2,8 L  fisheye 15mm f2,8 a firma se možda odluči  da mi uzme EOS 1Ds Mark III koji je najavljen za photokinu...

Ovo što si napisao vezano za pokrivanje večeg vidnog polja, teoretski je moguče al svojstva objektiva vjerojatno nebi bila dobra, naime što je veći raspon zoom-a na objektivu to je on nekvalitetniji.
Vrhunac su fiksni objektivi npr EF 50mm 1,0 L najidealnije bi bilo koristit fiksne objektive, al to je u večini slučajeva nezgodno, to najviše koriste studijski fotografi gdije brzina nije bitna i gdje je kvaliteta snimka bitnija od brzine.
Od zoom objektiva su najbolji odnosi tipa 35-70 ili 17-35 ili 70-200 a sve van toga vodi u sve lošiju kvalitetu snimka.

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.463
  • Lokacija: Novi Beograd
Avgust 2006
« Odgovor #48 poslato: 05. Avgust 2006. u 03:14 »
AdriaticStorm pogledaj ako imas vremena test objektiva Canon 70-200mm 2.8L USM uparenog na Canon EOS30d
http://www.axelfoto.com/index.php?option=com_content&task=view&id=155&Itemid=30&limit=1&limitstart=13

Test je radio moj poznanik koji je jedan od najboljih poznavaoca fotaparata i opreme koga znam. Test je odlican, i samo jos jednom dokazuje o kakvom se zaparavo objektivu radi, nije ni cudo sto kosta vise od samog Canona EOS30d.

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Avgust 2006
« Odgovor #49 poslato: 05. Avgust 2006. u 12:06 »
U Novom Sadu oblačno i tmurno, a od jutros pljušti kiša. Trenutna temperatura 15.5C  :shock:

Van mreže AdriaticStorm

  • *
  • Poruke: 155
  • Lokacija: HR Split-Kaštela
    • http://www.barisin-art.com
Avgust 2006
« Odgovor #50 poslato: 05. Avgust 2006. u 13:25 »
Kaštela



Van mreže AdriaticStorm

  • *
  • Poruke: 155
  • Lokacija: HR Split-Kaštela
    • http://www.barisin-art.com
Avgust 2006
« Odgovor #51 poslato: 05. Avgust 2006. u 13:28 »
Citat: "Stefano"
AdriaticStorm pogledaj ako imas vremena test objektiva Canon 70-200mm 2.8L USM uparenog na Canon EOS30d
http://www.axelfoto.com/index.php?option=com_content&task=view&id=155&Itemid=30&limit=1&limitstart=13

Test je radio moj poznanik koji je jedan od najboljih poznavaoca fotaparata i opreme koga znam. Test je odlican, i samo jos jednom dokazuje o kakvom se zaparavo objektivu radi, nije ni cudo sto kosta vise od samog Canona EOS30d.
Znam za taj objektiv vrhunac u ponudi.
Al ja sam se  i pakodlučio na  onaj sa stabilizatorom ipak mi to puno znači...


Van mreže Freddy

  • **
  • Poruke: 953
  • Starost: 45
  • Lokacija: Beograd
Avgust 2006
« Odgovor #52 poslato: 05. Avgust 2006. u 14:54 »
Od jutros 5 am - skoro konstantna kiša. Temperatura 16 C, pravi jesenji dan.

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.463
  • Lokacija: Novi Beograd
Avgust 2006
« Odgovor #53 poslato: 05. Avgust 2006. u 15:53 »
Negde oko 5 ujutru sam legao da spavam i cuo sam par puta grmljavinu i pocela je kisa...prespavao sam dobar deo dana al nema veze. Kad sam ustao idalje je padala kisa, vreme je ocajno :(

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.463
  • Lokacija: Novi Beograd
Avgust 2006
« Odgovor #54 poslato: 05. Avgust 2006. u 16:12 »
Izvor www.rts.co.yu

NEVREME KOD ULCINJA ODNELO TRI ŽIVOTA  
DRUŠTVO - HRONIKA - Subota, Avgust 05, 2006 13:17  RTS
 
Nezapamćeno veliki talasi na ulcinjskoj Velikoj plaži, izazvani južnim vetrom, odneli su tri ljudska života, šest kupača je povredjeno,a desetine davljenika spaseno je u dramatičnoj borbi sa iznenada podivljalim morem.

Juče popodne i sinoć utopili su se: Avnor Sadiku [27] sa Kosova, Goran Ljuboja [35] iz Kraljeva i Vladimir Srbinovski [56] is Skoplja, a zbog povreda su u Barsku bolnicu i lokalni dom zdravlja smešteni Klodina Krueziu, Remzi Merkovci, Pindruk Dafrim, Dafina Mila, Dasana Morina i Eliona Miona, svi sa Kosova.

Seizmološki zavod Crne Gore registrovao je juče oko 14 sati i 20 minuta zemljotres u moru kod Ulcinja, jačine tri stepena Rihterove skale.

Direktor zavoda Branislav Glavatović, medjutim, isključio je mogućnost da je ta jačina zemljotresa izazvala cunami, jer je činjenica da je drama na ulcinjskoj Velikoj plaži počela nekoliko sati ranije

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Avgust 2006
« Odgovor #55 poslato: 06. Avgust 2006. u 14:26 »
Citat: "Stefano"
Izvor www.rts.co.yu

NEVREME KOD ULCINJA ODNELO TRI ŽIVOTA  
DRUŠTVO - HRONIKA - Subota, Avgust 05, 2006 13:17  RTS
 
Nezapamćeno veliki talasi na ulcinjskoj Velikoj plaži, izazvani južnim vetrom, odneli su tri ljudska života, šest kupača je povredjeno,a desetine davljenika spaseno je u dramatičnoj borbi sa iznenada podivljalim morem.

Juče popodne i sinoć utopili su se: Avnor Sadiku [27] sa Kosova, Goran Ljuboja [35] iz Kraljeva i Vladimir Srbinovski [56] is Skoplja, a zbog povreda su u Barsku bolnicu i lokalni dom zdravlja smešteni Klodina Krueziu, Remzi Merkovci, Pindruk Dafrim, Dafina Mila, Dasana Morina i Eliona Miona, svi sa Kosova.

Seizmološki zavod Crne Gore registrovao je juče oko 14 sati i 20 minuta zemljotres u moru kod Ulcinja, jačine tri stepena Rihterove skale.

Direktor zavoda Branislav Glavatović, medjutim, isključio je mogućnost da je ta jačina zemljotresa izazvala cunami, jer je činjenica da je drama na ulcinjskoj Velikoj plaži počela nekoliko sati ranije

 
Strašno!  :(  Čuo sam da je na Crnogorskom primorju bila i pijavica.

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Avgust 2006
« Odgovor #56 poslato: 06. Avgust 2006. u 14:28 »
U Novom Sadu danas sunčano i veoma prijatno vreme. Trenutno +26.4C

Van mreže Freddy

  • **
  • Poruke: 953
  • Starost: 45
  • Lokacija: Beograd
Avgust 2006
« Odgovor #57 poslato: 07. Avgust 2006. u 14:15 »
Bg 23.6 °C, promenljivo oblačno.
Sad sam putovao autobusom od Rudnika do Beograda i nagledao se prelepih kumulusa iznad Šumadije. Bilo je i par dobro razvijenih Cb-a ispod kojih se videla kišna zavesa.

Van mreže Stefano

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 6.463
  • Lokacija: Novi Beograd
Avgust 2006
« Odgovor #58 poslato: 07. Avgust 2006. u 17:22 »
Da da pise na RHMZ da juzno od Save i Dunava ima konvektivne oblacnosti.
U Vojvodini slojasta oblacnost iz koje pada slaba kisa.

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Avgust 2006
« Odgovor #59 poslato: 07. Avgust 2006. u 17:51 »
Kod mene pre podne sunčano, a sada je potpuno oblačno. Malo pre je bio pljuščić koji je trajao čitavih 3 minuta. Temperatura trenutna 20.8C