Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Januar 2011 - III dekada  (Pročitano 144101 puta)

Van mreže gencic

  • Moderator
  • **
  • Poruke: 1.705
  • Starost: 35
  • Lokacija: Bežanijska kosa- Zapadni deo Bg-a
Odg: Januar 2011 - III dekada
« Odgovor #20 poslato: 21. Januar 2011. u 07:35 »
^^

Jao Milose, jos ces se izvinjavati! :D

Opusti se i prepusti atmosferi svoj deo posla.Modeli su joj naredili da pada sneg i tako ce biti!   :smartass:

Dzumbus tek krece, a to je ono sto svi ocekuju.Ne mozes mi reci da si jutros ocekivao snezne namete? :D

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Januar 2011 - III dekada
« Odgovor #21 poslato: 21. Januar 2011. u 07:47 »
Modeli nisu ništa krivi. Oni su za sada sasvim dobro pogodili količinu padavina, koja do ovog trenutka iznosi 11mm. Ti isti modeli su nas upozoravali da temperatura neće ići ispod 0°C do nedjelje ujutru, ali mi to ili nismo vidjeli, ili nismo ozbiljno shvatali računajući na neke situacije iz prošlosti. A vidim da je svuda u nižim krajevima temperatura još uvijek u plusu, i to je odlučujući faktor što je snijeg za sada razočarao.
Ne smijem sada da kažem koliko snijega očekujem do nedjelje, ali onih 20-30cm koliko sam pominjao ranije mogu samo da sanjam. :)

Evo stanja iz moje ulice, prava idila  :D:



Snijeg polako prestaje u Beogradu.
Isključujem se iz praćenja. Imam i važnija posla od čekanja nečega što neće doći.  :)


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže srba

  • **
  • Poruke: 1.928
  • Starost: 57
  • Lokacija: Inđija,115m n.v.
Odg: Januar 2011 - III dekada
« Odgovor #22 poslato: 21. Januar 2011. u 07:54 »
Od 07:30 pada umeren sneg.Visina snega 2cm.
T=0.2C.

Van mreže Sneško_Belić

  • **
  • Poruke: 816
  • Starost: 55
  • Lokacija: Čačak
Odg: Januar 2011 - III dekada
« Odgovor #23 poslato: 21. Januar 2011. u 08:00 »
Dobar jutar!  :kafa:
U Čačku pada sitan sneg, slabog inteziteta, sa slabijim zadržavanjem po krovovima. Temperatura je na nuli, bez vetra, vlažnost vazduha je 97%, pritisak 1024 mb. Sve u svemu: mokro, mokro, mokro..... ;)
Volim i sneg, ali ipak više volim mooooreeeee :D

Van mreže ljubostinja

  • **
  • Poruke: 877
  • Starost: 40
  • Lokacija: Valjevo
Odg: Januar 2011 - III dekada
« Odgovor #24 poslato: 21. Januar 2011. u 08:03 »
Jutros sem Milosa ima jos razocaranih, toliko sam se iznervirao jutros da me vise uopste ne zanima da li ce pasti ili nece. Ponovicu ono sto sam primetio oko snega, ako je intenzitet mani od 6mm/3h, nema tu pokrivaca. Mogu oni da nacrtaju i 100mm ako intenzitet 2mm/3h a temp 0c nece nista napadati.

Van mreže beli

  • **
  • Poruke: 1.382
  • Starost: 34
  • Lokacija: Bijeljina
Odg: Januar 2011 - III dekada
« Odgovor #25 poslato: 21. Januar 2011. u 08:10 »
Sudeci po vasim komentrima zakljucio sam da je zapadno od Drine prava zimska idila,u Bijeljini tacno 9cm snijega,a zapadnije od Bijeljine sve je u dvocifrenim brojevima. I dalje pada jak snijeg u vecini krajeva RS,nemoj te se razocaravati,sada ce ove padavine i u Srbiju!!!

Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.731
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: Januar 2011 - III dekada
« Odgovor #26 poslato: 21. Januar 2011. u 08:12 »
Kod mene se sledio anemometar na pozitivnoj temperaturi  :oboze:

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Januar 2011 - III dekada
« Odgovor #27 poslato: 21. Januar 2011. u 08:24 »
Kod mene sneg pada li pada. I dalje umeren intenzitet. Prava idila. Temperatura 0 stepeni. Evo slika na putu do posla. Ima oko 6cm na travi i oko 3-4 na betonu.









Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Januar 2011 - III dekada
« Odgovor #28 poslato: 21. Januar 2011. u 08:25 »
Auuu kod tebe Joe prava idila !!!  :o  :super:


Ovde jad i beda....

Pada nešto sitno i jedva zabelelo malo krovove i travu..  :doh: :doh: :doh:
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*

Van mreže PedjaN

  • *
  • Poruke: 408
  • Starost: 32
  • Lokacija: Oplanici,Kraljevo
  • I love snow!
Odg: Januar 2011 - III dekada
« Odgovor #29 poslato: 21. Januar 2011. u 08:35 »
Slazem se Kimi i ovde isto ima ga malo po krovovima i granama,bas je sitan i pun vode.T=1°C.

Van mreže gabesz20

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3.302
  • Starost: 38
  • Lokacija: SUBOTICA
Odg: Januar 2011 - III dekada
« Odgovor #30 poslato: 21. Januar 2011. u 08:46 »
He he ljudi vidim svi se razocarali ik odustali od snega...ja samo jednom kazem preko 15 cm je i dalje realno za Beograd, tako ce i u ostalim delovima na puno mesta pogogotovo na zapadu preci i 20cm! Poenta je u tome da ono najbolje zatrpavanje tek sledi, i to ponajvise sutra i u nedelju! No videcemo kao sto i Gencic rece ostavite da priroda odluci koliko ce da sipa.

Van mreže Kimi

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 17.174
  • Starost: 29
  • Lokacija: Novo Selo,Vrnjačka Banja (za vreme studiranja Beograd,Dorćol)
Odg: Januar 2011 - III dekada
« Odgovor #31 poslato: 21. Januar 2011. u 09:09 »
Evo ovde već jedno pola sata pada umeren do jak sitan sneg...eto ne napisah to ranije da ga ne ureknem !!  :D :D

Baš lepo pada,počinje konkretnije da se beli.

Temperatura varira između 0 i 1°C.
NEVREME NIKADA NE DOLAZI SA JUGOZAPADA !(ovde ??? )

*Znaš onaj osećaj kada u jugozapadnom strujanju oblačnosti vidiš da uveče ili noću seva sa jugozapada ?? NE.......*


Van mreže freeze

  • **
  • Poruke: 1.479
  • Lokacija: Novi Sad
Odg: Januar 2011 - III dekada
« Odgovor #32 poslato: 21. Januar 2011. u 09:12 »
Dobro jutro forumasi iz ovog jutra zavejane Backe Palanke! Trenutno. intenzitet snega dosta oslabio, ali bice ga jos. Evo sta je mene docekalo kada sam ustao i pogledao kroz prozor.. :D ;D Sta reci, osim da je 6cm odlicno izgleda..







Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Januar 2011 - III dekada
« Odgovor #33 poslato: 21. Januar 2011. u 09:16 »
Novi Sad sada ima i negativnu temperaturu i sada je i najhadniji u Srbiji ako izostavimo planine. -1 trenutni, sneg pojačava. Nastavlja se povećanje snežnog pokrivača.

Van mreže laky

  • ***
  • Poruke: 3.024
  • Lokacija: Dubai, UAE
Odg: Januar 2011 - III dekada
« Odgovor #34 poslato: 21. Januar 2011. u 09:18 »
Kada vidim kako je kod vecine ja necu da se zalim. Visinu snega ne mogu izmeriti jer se nije svugde zadrzavao ali ponegde ima i 4cm. Temperatura 0C, oblacno, duva slab vetar, sneg se topi, bljuzgavica...

Van mreže ljubostinja

  • **
  • Poruke: 877
  • Starost: 40
  • Lokacija: Valjevo
Odg: Januar 2011 - III dekada
« Odgovor #35 poslato: 21. Januar 2011. u 09:24 »
Krece i na zapadu, kod mene konacno krenuo umeren krupan sneg. samo jos da temp. malo opadne trenutno 1C. Po modelima negativna temperatura oko 16h.

Van mreže Boce

  • Moderator
  • *****
  • Poruke: 12.791
  • Starost: 51
  • Lokacija: Knjaževac
  • Sunce prvo izlazi na istoku!!!
    • Meteo Knjaževac
Odg: Januar 2011 - III dekada
« Odgovor #36 poslato: 21. Januar 2011. u 09:28 »
Kod mene padavine stižu izgleda tek od podneva. E sad veliko je pitanje u kom će obliku biti te padavine i kad će okrenuti na sneg ako u početku bude kiše.
Takt=1.8°C

Van mreže Miki-NS

  • **
  • Poruke: 615
Odg: Januar 2011 - III dekada
« Odgovor #37 poslato: 21. Januar 2011. u 09:29 »
Joe je poslao slike iz NS, sneg i dalje umeren, temp u negativi. . .

Van mreže Dejo

  • Moderator
  • ****
  • Poruke: 6.731
  • Starost: 37
  • Lokacija: Subotica
    • Sumeteo
Odg: Januar 2011 - III dekada
« Odgovor #38 poslato: 21. Januar 2011. u 09:33 »
Konačno se i ovde zabelelo. T= 1.6°C


Van mreže ptprince

  • Počasni član
  • ***
  • Poruke: 4.901
  • Starost: 58
  • Lokacija: Asteroid B607... ili bilo koji drugi
  • Le Petit Prince
Odg: Januar 2011 - III dekada
« Odgovor #39 poslato: 21. Januar 2011. u 09:33 »
Sve u svemu, jedno veliko razočarenje.  :( Da znam za ubuduće, da nema snijega dok temperatura ne padne na makar -2°C. U decembru smo od iste količine padavina za jednu noć imali 14cm. Ostaje nam samo da čekamo neku novu šansu.
Izvinjavam se svima na mojoj procjeni u prognozama. Ljudski je griješiti, a na greškama se uči. :)

^^

Jao Milose, jos ces se izvinjavati! :D

Opusti se i prepusti atmosferi svoj deo posla.Modeli su joj naredili da pada sneg i tako ce biti!   :smartass:

Dzumbus tek krece, a to je ono sto svi ocekuju.Ne mozes mi reci da si jutros ocekivao snezne namete? :D

Eh, drage kolege... Sreća, Miloše, da se ne takmičimo za vremenske prilike u Srbiji. Sad bi se izglupirao onako kao što se mi (ili recimo samo ja) izglupiram(o) za visinu snega na Žabljaku ili padavine u Ulcinju. ;D
Inače, što se tog snega tiče, čini mi se da ima i korektnijih (tačnijih i objektivnijih) najava kao što je ova :smartass:

Ujutru očekujem snežni pokrivač, tanak (recimo 5 cm) i vlažan, ali sa tendencijom da se zadrži. Sve zavisi kojim tempom će da se hladi tlo.

Zaista mi nije jasno da li ste toliko fanatično nestrpljivi da padne sneg, pa šizite na ovih par centimetara snega što nije bar pola metra. Evo, kod mene je sve regularno: ima metar snega, ali dužni. ???

Bljuzga. Fuj. Ali, i to će proći, jer ide pristojno hladno za neki lep sneg, dostojan kalendara.

Kod mene se sledio anemometar na pozitivnoj temperaturi  :oboze:

A zamisli kako će biti snegoljupcima (recimo Sicu) kada SE otkrije da je na -0.5°C na Košutnjaku i dalje sneg u tečnoj fazi :P Šta li je tačno, pitam se, pitam...
Ali, Dejo, ne brini. evo šta mislim da se dešava po pitanju ovog 'paradoksa'. Tvoj anemometar može da bude i malo 'prljav' i da se mehanizam malo 'zategne' kada se ohladi i tečnosti zgusnu. drugo rešenje jeste da je kod tebe ipak ispod nule (što ni nije verovatna varijanta, ali ti znaš imaš li T ispod ili iznad nule prema snegu kojeg baš i nemaš), samo da ti je senzor na nekom mestu gde je toplije (čini mi se da smo to proveravali i da nije bilo problema).
Druga strana paradoksa, lapavica na -0.5 u Košutnjaku, objašnjena je pogrešnim pokazivanjem niže temperaure na senzoru od realne, za nekih 0.5 do 0.8 stepeni. I sami možete porediti temperature u vreme radiosondaže koja počinje oko 12 časova (po zvaničnom vremenu, tj oko 11 UTC) i doći do istog zaključka. Danas je super prilika za jedan blic pregled tog tipa.

Da se zna, ja merim 3 cm mokrog snega. Za sada.
Ne žurite, zastanite malo ispod same zvezde! Ako vam tada priđe neki dečak, ako se smeje, ako ima zlatnu kosicu, ako ne odgovara kada ga pitate, odmah ćete se setiti ko je on. Budite tada ljubazni! Ne ostavljajte me ovako tužnog: odmah mi napišite da se vratio...