Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: Zahtevana prognoza za narednih nekoliko dana  (Pročitano 273478 puta)

Van mreže Sin Mitar

  • *
  • Poruke: 18
  • Starost: 46
  • Lokacija: Brus
Odg: Zahtevana prognoza za narednih nekoliko dana
« Odgovor #520 poslato: 07. Jun 2016. u 12:27 »
Hvala Bart :tu:

Van mreže Saobraćajna Kamera

  • *
  • Poruke: 207
  • Lokacija: Beograd
    • Saobraćajna Kamera
Zahtevana prognoza za narednih nekoliko dana
« Odgovor #521 poslato: 08. Jun 2016. u 20:28 »
Subota oko 18h, Beograd? :)

Vidim da bi trebalo da bude samo oblačno ali nisam toliko baš verziran.

TT

Beograd

youtube.com/user/saobracajnakamera

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Zahtevana prognoza za narednih nekoliko dana
« Odgovor #522 poslato: 08. Jun 2016. u 20:35 »
Baš pratim, slična situacija kao i prošli put, 25. maja. Ponovo nestabilno uz mogućnost pljuskova sa grmljavinom. Temperatura tokom dana nešto viša, oko 27°C. Nadam se, ako bude kiše ili pljuskova, da neće biti baš u tom terminu. Prošloga puta nas je ispoštovala. :)
Da moram da se gađam sa procentima, rekao bih 60% šanse za kišu u subotu, 30% između 18h i 20h. Tako je po aktuelnom prognostičkom materijalu.


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže Saobraćajna Kamera

  • *
  • Poruke: 207
  • Lokacija: Beograd
    • Saobraćajna Kamera
Zahtevana prognoza za narednih nekoliko dana
« Odgovor #523 poslato: 08. Jun 2016. u 21:57 »
Hvala!

TT

Beograd

youtube.com/user/saobracajnakamera

Van mreže Arap 547

  • Poruke: 1
Odg: Zahtevana prognoza za narednih nekoliko dana
« Odgovor #524 poslato: 28. Jun 2016. u 13:18 »
Ovdje možete da pitate članove foruma prognozu za narednih nekoliko (maksimum 5-6) dana za vaše mjesto. Odgovor očekujte u najkraćem roku. :)
Da li moze da se dobije prognoza za visinu do 1500 metara? smer i brzina vetra, vazdusne struje, temperatura i vlaznost i pritisak na teritoriji opstine Palilula konkretno selo Slanci?

Van mreže Milosh

  • Moderator
  • ******
  • Poruke: 22.351
  • Starost: 34
  • Lokacija: Miljakovac, jugozapad BG
Odg: Zahtevana prognoza za narednih nekoliko dana
« Odgovor #525 poslato: 28. Jun 2016. u 13:22 »
Može, ali samo za 2-3 dana unapred.


padavine u februaru 2024:
Vračar - 4.3mm
Miljakovac 4.8mm
prosek - 43.5mm

padavine u martu 2024:
Vračar - 26.0mm
Miljakovac - 27.2mm
prosek - 48.7mm

Van mreže kinzit

  • Poruke: 1
Odg: Zahtevana prognoza za narednih nekoliko dana
« Odgovor #526 poslato: 03. Avgust 2016. u 17:38 »
pozdrav,zanima me kakvo ce vreme biti naredne nedelje ukljucujuci sa ovim sad nadolazecem vikendom u sutomoru ?
idem na more,pa ne bih bas da me saceka kisurina neka,dosta mi je iste ,hvala vam unapred !  :) :)

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Zahtevana prognoza za narednih nekoliko dana
« Odgovor #527 poslato: 05. Avgust 2016. u 09:28 »
Ja bas nisam najstrucniji da ti odgovorim ali pokusacu da ti pomognem, koliko ja znam samo u sredu izgleda da ce bude sigurno stabilno, dalje od srede ne bih da komentarisem, ovih ostalih dana moguci neki pljusak,kisa(sto ne znaci da ce biti ih sigurno) vece sanse su u subotu uvece, nedelju i ponedeljak...temperatura oko 30C sto je ok... Mislim da ces moci  da iskoristis dobar deo  dana u subotu i posle nedelje, cini mi se da nedelja ce da ti pravi probleme... Nadam se da ce jos neko strucniji da ti pomogne...  :)

Van mreže Drekavac

  • *
  • Poruke: 79
  • Starost: 32
  • Lokacija: Brčko / Novi Sad
Zahtevana prognoza za narednih nekoliko dana
« Odgovor #528 poslato: 05. Avgust 2016. u 09:39 »
Pozdrav,
Jel može neko da mi napiše detaljnije kakvo se vreme očekuje u nedelju za zapad i severo-zapad Srbije?


Sent from my Xperia ZR using Tapatalk


Van mreže dzindzin16

  • *
  • Poruke: 61
  • Starost: 51
  • Lokacija: Cicevac
Odg: Zahtevana prognoza za narednih nekoliko dana
« Odgovor #529 poslato: 25. Avgust 2016. u 21:05 »
Jos jedan pozdrav najboljem mestu u vezi prognoze meteoroloskih dogadjanja.Evo potrazio bih jos jednom savet od ljudi na ovom forumu,jer su mi vec stvarno pomogli(i bas pogodili).Pokusali bi ja i moj burazer u subotu da prodjemo do Midzora na Staroj Planini,pa bih pitao konkretno,koliko stvarno ima istine u tome da ce vreme biti lepo i bez padavina,tad i u u tom kraju nase drzave.Znam,planina je to a i visina.Opet,ko pita ne skita,pa bi mi znacio i savet ljudi sa ovog mesta.Hvala i samo napred,vrh ste.

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Zahtevana prognoza za narednih nekoliko dana
« Odgovor #530 poslato: 25. Avgust 2016. u 21:21 »
Mislim da nema govora o kisi u subotu... :) Tako da ima dosta istine u tome da ce bar sledecih 5 dana biti lepo vreme toplo ali ne pretoplo u toku dana i prijatno uvece i u toku noci  :)

Van mreže Cedogares

  • *
  • Poruke: 147
  • Starost: 37
  • Lokacija: Sremska Kamenica/Mišeluk, Srbija
Odg: Zahtevana prognoza za narednih nekoliko dana
« Odgovor #531 poslato: 12. Januar 2017. u 10:41 »
Pratim forum svakodnevno, vidim danima da je petak kritican ali bas sutra rano ujutru krećem na put ka Zlatiboru, plan je da u 8h budem u BG i nastavim juznije, imam li sanse da izbegnem tu ledenu kisu :/ koliko vidim problem je sever pa sve mislim najbitije da se dokopam glavnog grada, kad se očekuju padavine, mislim na satnicu, na yr gledam za NS temperatura u plusu praktično celu noć večeras na sutra ujutru.
Mrzim kosavu.


Van mreže tamnavac

  • *
  • Poruke: 307
  • Lokacija: Ub , Severozapadna Srbija
Odg: Zahtevana prognoza za narednih nekoliko dana
« Odgovor #532 poslato: 29. Jul 2017. u 01:07 »
Idem na Siciliju od 1. do 9. avgusta, molio bih za informaciju kakvo me vreme tamo ocekuje(pakao kao u SRBIJI ILI....),Palermo,Noto,Taormina i Katanija.
Hvala unapred

Van mreže Srđan

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 2.323
  • Starost: 23
  • Lokacija: (Novi) Beograd
Odg: Zahtevana prognoza za narednih nekoliko dana
« Odgovor #533 poslato: 30. Jul 2017. u 03:38 »
 ^^

Veoma slično vreme kao i kod nas. Dakle, na Siciliji će preovladavati sunčano i u većem delu će biti veoma toplo, ponegde u nekim danima i vetrovito. Vetar će biti pretežno slab i umeren, u priobalnom području tokom dana uglavnom umeren, u pojedinim danima povremeno pojačan, a tek ponegde i sa jakim udarima (naročito sredinom sledeće nedelje), iz pravca mora. Najmanje vetra će biti u središnjem delu koji je najviše udaljen od mora, tek uglavnom slabog intenziteta. Noću će vetar u svim krajevima slabiti. Kada je reč o temperaturi ona će rasti sa udaljavanjem od mora, što znači da će najtoplije biti u središnjem delu sa maksimalnom dnevnom temperaturom oko 40ºC, dok će u priobalnom području biti, očekivano, znatno prijatnije sa Tmax tek malo iznad 30ºC, a samo će se u najtoplijim danima ona približiti, ponegde i dostići 35ºC. Od početka prognoziranja (1. avgust), pa do vikenda (5. i 6. avgust), kada se očekuje da će biti najtoplije, temperatura će biti u svakodnevnom manjem porastu, da bi potom do kraja perioda bila u manjem padu, ali to neće biti bitna promena (sveukupno 2-3ºC). More je svakako toplo sa temperaturom od ~25ºC. U većini dana će biti talasa (dakle - more neće biti mirno), ali ne bi trebalo da predstavljaju veći problem. :)
Znam da ima dosta da se obilazi, ali za vreme boravka u moru ili na plaži pod suncobranom uz rashlađujući vetar siguran sam da neće biti vruće. :grin:
Želim ti da se dobro odmoriš! Sicilija je prelepa i ne sumnjam da ćeš se super provesti. Pozdrav! ;)

Van mreže tamnavac

  • *
  • Poruke: 307
  • Lokacija: Ub , Severozapadna Srbija
Odg: Zahtevana prognoza za narednih nekoliko dana
« Odgovor #534 poslato: 30. Jul 2017. u 23:23 »
Hvala na brzom odgovoru i preciznim objasnjenjima, nadam se da cu se odmoriti.
Pozdrav!

Van mreže Dafne

  • *
  • Poruke: 19
  • Lokacija: Inđija
Odg: Zahtevana prognoza za narednih nekoliko dana
« Odgovor #535 poslato: 08. Avgust 2017. u 12:26 »
Zamolila bih vas za prognozu za petak i subotu, putujem za CG pa bi mi značilo da znam zbog priprema. Pratim teme, vidim da se namešta promena vremena baš za vikend. Meni bi odgovaralo da malo kasni...

Tako mi se desilo i prosle godine kada nas je promena uhvatila u putu, smrzli smo se kada smo sa 35 došli na 15 stepeni na Zlatiboru i Durmitoru.

Da li na ovoj temi mogu da zamolim i za prognozu za CG primorje u narednom periodu?

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Zahtevana prognoza za narednih nekoliko dana
« Odgovor #536 poslato: 09. Avgust 2017. u 10:18 »
Nisam bas ja najstrucniji da ti odg. ali zao mi da ti ostane neodgovoreno... U petak je moguci neki pljusak na severu i zapadu zemlje e subota je jos nejasna za to prati prognoze ali sigurno nestabilno... Sto se tice mora ne znam gde tacno ides u subotu izgleda da je moguci neki pljusak posle toga stabilno, suncano, temperatura oko 30...

Van mreže Dafne

  • *
  • Poruke: 19
  • Lokacija: Inđija
Odg: Zahtevana prognoza za narednih nekoliko dana
« Odgovor #537 poslato: 09. Avgust 2017. u 10:37 »
Puno ti hvala Barte! Propustila sam info za taj pljusak u petak, moram da propratim, ne bih bas da nas uhvati neki potop kao prošle godine na Zlatiboru...

Van mreže Bart

  • ****
  • Poruke: 9.451
  • Lokacija: Niš
Odg: Zahtevana prognoza za narednih nekoliko dana
« Odgovor #538 poslato: 09. Avgust 2017. u 10:50 »
Zaboravio sam da napomenem a verujem da je bitno za put... U petak je taj pljusak moguc krajem dana i uvece i ne lici da ako ga bude da bi bila neka veca kolcina padavina... Pozdrav

Van mreže pcigre

  • Poruke: 5
  • Lokacija: Niš
Odg: Zahtevana prognoza za narednih nekoliko dana
« Odgovor #539 poslato: 12. Avgust 2017. u 07:29 »
Zamolio bih za prognozu za Niš, danas. Padavine i vetar nas muče... Kada, koliko...
Where else can you go?