Korisničko ime: Lozinka:

Dobrodošli na SerbianMeteo Forum


Prisutni ste kao gost. Da biste imali pristup kompletnom sadržaju foruma, diskusijama, koristili pogodnosti slanja privatnih poruke itd, potrebno je da se registrujete KLIKOM OVDE. Posle procesa registracije, putem e-maila koji ste uneli, dobićete link za aktivaciju naloga. Neophodno je uneti validan e-mail. U suprotnom nećemo biti u mogućnosti da vam pošaljemo aktivacioni link.
Ukoliko imate problem u vezi sa registrovanjem ili neki drugi tehnički problem, kontaktirajte nas na office[at]serbianmeteo.com

Autor Tema: :-(  (Pročitano 16627 puta)

Van mreže Joe

  • Administrator
  • ******
  • Poruke: 10.802
  • Starost: 42
  • Lokacija: Novi Sad, Liman
Odg: Preminuo Milenki Zablacanski
« Odgovor #20 poslato: 25. Januar 2008. u 15:24 »
Bio je super glumac. Mnogo puta me je nasmejao. Neka mu je laka zemlja.

Van mreže Brandzi

  • **
  • Poruke: 700
  • Starost: 42
  • Lokacija: Zemlja snova :)
Nesrece na putevima...
« Odgovor #21 poslato: 02. Jul 2008. u 00:34 »
U poslednje vreme desava se mnogo nesreca u kojima stradaju poznate licnosti. Naravno jos je vise nesreca u kojima stradaju anonimni, ali nekako se uvek vise potresem kada cujem da je neko, za koga znam i o cijem zivotu se prica u medijima, nastrada.

Pre nekoliko dana na putu Novi Sad - Zrenjanin, dogodila se teska nesreca i jako ozbiljno je povredjen proslavljeni vaterpolo reprezentativac Daca Ikodinovic. pre njega krajem prosle i pocetkom ove godine u nesrecama su izgubili zivote Tose Proeski, Milenko Zablacanski, bivsi ukucani Velikog Brata...i veliki broj drugih anonimnih ljudi.

Sve te nesrece me jako potresaju, pa bih zelela da cujem vase komentare na tu temu.
Zivot je lep, samo ga treba znati ziveti...

Van mreže Nele

  • **
  • Poruke: 1.011
  • Starost: 47
Odg: Nesrece na putevima...
« Odgovor #22 poslato: 02. Jul 2008. u 00:36 »
Jeste, istina je.
Ono što mene interesuje je, zašto niko ne spominje one ljude koji su bili u Jugu?

Van mreže Brandzi

  • **
  • Poruke: 700
  • Starost: 42
  • Lokacija: Zemlja snova :)
Odg: Nesrece na putevima...
« Odgovor #23 poslato: 02. Jul 2008. u 00:40 »
Koliko sam ja skontala u jugu je bio momak od 25 godina koji je lakse povredjen.
Iskreno se nadam da nema nekih tezih posledica.

Zao mi je sto je on pao u drugi plan, ali opet Daca je poznata licnost i veliku vecinu interesuje sta se desava sa njihovm idolom...Daca prodaje novine, a ne anonimni decko iz juga...
Zivot je lep, samo ga treba znati ziveti...

Van mreže Nele

  • **
  • Poruke: 1.011
  • Starost: 47
Odg: Nesrece na putevima...
« Odgovor #24 poslato: 02. Jul 2008. u 00:45 »
Jeste, u pravu si. O njemu sam mogao lako doći do informacija (čak i od lekara iz prve ruke, pošto mi je brat lekar), ali o ovim ljudima jednostavno niko ništa nije znao, sem naravno, samo sitnih detalja.
Bio je pijan... mada, sa brzinom od 230km/h, nije morao biti ni pijan. Naravno, treba uzeti u obzir da ne može svako da vozi motor. Ovo govorim iz iskustva.
Dakle sesti i jednostavno voziti, sa nedovolnim predispozicijama za to je svakako samoubistvo.
Uglavnom, živ je samo zahvaljujući tome to je bio fizički u jako dobroj kondiciji. Da je neko drugi bio na njegovom mestu, ne bi ni preživeo.

Van mreže Amaterko

  • **
  • Poruke: 1.625
  • Lokacija: Beograd
    • METEOLOGOS - Svet meteorologije
Odg: Nesrece na putevima...
« Odgovor #25 poslato: 02. Jul 2008. u 00:52 »
Kad ste već pomenuli i Tošeta Proeskog, po meni uopšte nije isključena mogućnost likvidacije čoveka; em se to desilo u stranoj državi (?!), na auto-putu gde naravno nema svedoka i to još rano ujutru, a čini mi se da su i vozač i njegova menadžerka ostali živi i skoro zdravi. Po  meni krajnje sumnjiva stvar... Pozdrav svima!!!
AMATERKO => istraživač - saradnik BEOGRADSKE ŠKOLE METEOROLOGIJE
METEOLOGOS - Svet meteorologije
http://www.meteologos.rs/

Van mreže Nele

  • **
  • Poruke: 1.011
  • Starost: 47
Odg: Nesrece na putevima...
« Odgovor #26 poslato: 02. Jul 2008. u 00:57 »
Može biti, kada već spominješ. Uzimajući u obzir da je čovek bio normalan, možda se nije povijao pred konvencionalnostima koje bi trebalo da prate negov položaj u društvu, pa su ga se rešili, ali to ćemo teško ikada saznati...
Ikodinović je čudo... videlo se šta je napravio svojim telom od Juga... užasno zaista, bez obzira ko da je u pitanju. Vozač juga ga nie mogao ni videti.
Potrošili su kada je stigao, preko 20 litara krvi na njega... sve govori.

Van mreže Brandzi

  • **
  • Poruke: 700
  • Starost: 42
  • Lokacija: Zemlja snova :)
Odg: Nesrece na putevima...
« Odgovor #27 poslato: 02. Jul 2008. u 01:00 »
Znam da je bio pijan, samo sto niko o tome o tome ne prica. Ti si cuo jer znas lekara, ja sam cula, jer znam studentkinju koja je pre neki dan imala praksu na hirurgiji, pa je i ona cula od lekara. Takodje kazu da mu amputirana i ruka...ni o tome nema reci u medijima.

Meni je iskreno jako zao sto ljudi radi tog nekog dozivaljaja su spremni da stave glavu u torbu. On...uspesan momak, lep, sa malom decom...

Jako mi je zao sto je sebi dozvolio da unisti svoj zivot, a kada ga se setim imam utisak da je mogao imati sve...

To isto vece ja sam se vozila put Deronja na tamburica fest. Momak koji je vozio, vozio je jako brzo...da ne zakasni na koncert. Kada je preterao opomenula sam ga. Ipak vise volim svoj zivot...
Zivot je lep, samo ga treba znati ziveti...

Van mreže Amaterko

  • **
  • Poruke: 1.625
  • Lokacija: Beograd
    • METEOLOGOS - Svet meteorologije
Odg: Nesrece na putevima...
« Odgovor #28 poslato: 02. Jul 2008. u 01:03 »
Lova čini čuda, a s obzirom na činjenicu da je Tošetova menadžerka iz Beograda, moje sumnje su još više opravdane. Naša mafija je neprevazidjena. Poz!!!
AMATERKO => istraživač - saradnik BEOGRADSKE ŠKOLE METEOROLOGIJE
METEOLOGOS - Svet meteorologije
http://www.meteologos.rs/

Van mreže Amaterko

  • **
  • Poruke: 1.625
  • Lokacija: Beograd
    • METEOLOGOS - Svet meteorologije
Odg: Nesrece na putevima...
« Odgovor #29 poslato: 02. Jul 2008. u 01:08 »
Kad pominjete momka iz "juga", ja danas negde čuh vest da je možda on odgovoran za nesreću, kao iznenada se našao u Dačinoj putanji... Možda je istina, a možda i nije... Ne bi smelo da se anonimnom momku natovari ovo na vrat, ako dečko zaista nije kriv... Ali, Srbija je ovo, do istine je jako težak put...
AMATERKO => istraživač - saradnik BEOGRADSKE ŠKOLE METEOROLOGIJE
METEOLOGOS - Svet meteorologije
http://www.meteologos.rs/

Van mreže Nele

  • **
  • Poruke: 1.011
  • Starost: 47
Odg: Nesrece na putevima...
« Odgovor #30 poslato: 02. Jul 2008. u 01:09 »
Istina je. Mala greška i nema povratka.
Ko zna šta je u pitanju. Mislim da nije ni doživljaj, koliko nerazmišljanje... ko bi znao šta se njemu motalo po glavi u tim trenucima. Kod svakog je drugačije. Pomislim, zašto ja letim? Čitao sam neke studije o tome čak... nisu ni loše. Ali ovo su sve trenuci i naravno, ne možemo uzeti da je razmišljao ispravno pijan... na žalost.

Brat je danas došao nervozan, pošto su ih zvali zbog njega, jer ne može da mokri... On je bio dežuran, pa je morao iz Kamenice ići na intervenciju, jer lekari dole (da li nisu znali ili su prevideli), nisu odreagovali, pa su mu bubrezi prestali sa radom. Bata je sredio stvar, ali je poludeo na njih zbog toga.
U osnovi, isrpičao mi je, u pitanju je redovna stvar kod takvih povreda. Od siline udarca, mišić se bukvalno zdrobi... pretvori u granule na određenim mestima, te postane lako prenosiv u organizmu. Dođe do bubrega i potpuno ga zatvori. Sada keže, daju mu velike količine tečnosti da se to razbije itd. Nažalost, za njih u Kamenici, ono dole je mesara, a isto tako, Ikadinović nije još uvek za Kamenicu...

Sada ja kao Tanjug :)
Valjda će sve biti OK i da se što manje takvih stvari dešava.

Van mreže Nele

  • **
  • Poruke: 1.011
  • Starost: 47
Odg: Nesrece na putevima...
« Odgovor #31 poslato: 02. Jul 2008. u 01:10 »
On je u Jugu obilazio da li kamion ili nešto drugo. A videti Ikodinovića koji se kretao tom brzinom nije mogao. Jer ovaj je išao preko 150km/h brže od njega. Jugo mu jeste izleteo, ali ga je ovaj pogodio kao tane.


Van mreže Brandzi

  • **
  • Poruke: 700
  • Starost: 42
  • Lokacija: Zemlja snova :)
Odg: Nesrece na putevima...
« Odgovor #32 poslato: 02. Jul 2008. u 01:10 »
Ne znam sta da ti kazem na to profi-amaterko, nisam zelela da razmisljam u tom pravcu.Samo bih se jos vise ubedacila...
Zivot je lep, samo ga treba znati ziveti...

Van mreže Amaterko

  • **
  • Poruke: 1.625
  • Lokacija: Beograd
    • METEOLOGOS - Svet meteorologije
Odg: Nesrece na putevima...
« Odgovor #33 poslato: 02. Jul 2008. u 01:15 »
Najpametnije je voziti se autobusom, tu su ipak znatno veće šanse da se preživi...
AMATERKO => istraživač - saradnik BEOGRADSKE ŠKOLE METEOROLOGIJE
METEOLOGOS - Svet meteorologije
http://www.meteologos.rs/

Van mreže Nele

  • **
  • Poruke: 1.011
  • Starost: 47
Odg: Nesrece na putevima...
« Odgovor #34 poslato: 02. Jul 2008. u 01:17 »
Da, neke stvari je bolje ne znati...

Van mreže Nele

  • **
  • Poruke: 1.011
  • Starost: 47
Odg: Nesrece na putevima...
« Odgovor #35 poslato: 02. Jul 2008. u 01:20 »
Uh, ne bih se složio. Nisam siguran kako vozači busa prežive sve što prežive? Dok sam radio u BG-u redovno sam se vozio busom. Šta sam sve video... ludilo. Oni se trkaju kada krenu sa stanice... dva prevoznika. Onda pratim šta rade... sreća pa su busovi limitirani sa brzinom. Bio sam prisutan više puta kada su izazvali nesreće (lakše, ali su bila uništena vozila u pitanju), a jedno veče sam čak morao da vozim za NS!!! Jer je vozaču pozlilo i nije mogao dalje, a kondukter mlad i neiskusan... cirkus živi...
Gradski je druga priča.

Van mreže Amaterko

  • **
  • Poruke: 1.625
  • Lokacija: Beograd
    • METEOLOGOS - Svet meteorologije
Odg: Nesrece na putevima...
« Odgovor #36 poslato: 02. Jul 2008. u 01:33 »
Ne znam, prosto računam bus je ogromno, moćno i teško vozilo, za razliku od automobilčića...
AMATERKO => istraživač - saradnik BEOGRADSKE ŠKOLE METEOROLOGIJE
METEOLOGOS - Svet meteorologije
http://www.meteologos.rs/

Van mreže Nele

  • **
  • Poruke: 1.011
  • Starost: 47
Odg: Nesrece na putevima...
« Odgovor #37 poslato: 02. Jul 2008. u 01:39 »
To jeste... ono što sam video je da obično odguraju, ogule ili razbiju auto... oni prođu sa manjim posledicama. Mada eto, ljudi prave greške... nije im ni zameriti, voze čitav život.
U jednoj firmi u NS-u, na sastanku vozača, inženjer saobraćaja se obraća svima, navodeći kako bi trebali da pri spuštanju sa šleperom niz brdo, izbace vozilo iz brzine i spuste se, kako bi uštedeli benzin.
Kada sam to čuo (slučajno se nađoh tu zbog prijatelja), umalo nisam pao sa stolice.

Nakon sastanka, jedan vozač ga pozva u stranu i reče da to nigde više ne ponovi, da ga ne bi neko čuo kako priča, jer je ovo čime on savetuje vozače upravo ravno samoubistvu.
Naravno, svi vozači su to znali, ali... možda će biti i onih koji će savet prihvatiti... a znam za slučajeve nekih takvih pokušaja, nakn čega kamion izgleda kao da je pao sa 10km visine... Ludnica.

Van mreže Amaterko

  • **
  • Poruke: 1.625
  • Lokacija: Beograd
    • METEOLOGOS - Svet meteorologije
Odg: Nesrece na putevima...
« Odgovor #38 poslato: 02. Jul 2008. u 01:48 »
Budala svuda ima, pa naravno i za volanom... Mnogi prosto nisu za volan... Ja, na primer, jesam za volan, ali nikad neću moći da vozim (sa dozvolom), zato što sam sa svoje 23 godine operisao skočni zglob, a živac mi ostao oštećen... Tako da sam od toga digao ruke, ali i da imam kola, stvarno bi me bio strah da sednem i da vozim...
AMATERKO => istraživač - saradnik BEOGRADSKE ŠKOLE METEOROLOGIJE
METEOLOGOS - Svet meteorologije
http://www.meteologos.rs/

Van mreže Transmat

  • **
  • Poruke: 778
  • Starost: 44
  • Lokacija: Podgorica,Montenegro
Odg: Nesrece na putevima...
« Odgovor #39 poslato: 02. Jul 2008. u 07:30 »
Volim da se vozim...... volim da se vozim... volim da se vozim gradskim autobousom, gradski autobus je za prave ljude (tako nekako ide ona stara stvar od Obojenog programa) .I uvijek kad bih sjeo u Novosadski gradski saobracaj sjetio bih se te pjesme, osim naravno u prilikama kad sam se kontuzovan vracao sa Exita :)   
Ne pratim domaće medije, ali ako je stvarno toliko brzo vozio, to je van pameti i uopste ga ne žalim. Žalim samo ljude koji ni krivi ni dužni stradaju.